Ile kosztuje lakierowanie ??

Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Cześć wszystkim !

Kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem nowiusieńkiej używanej klapy silnika oraz przedniego zderzaka . Serce skakało z radości przez trzy dni aż ...
... Aż pojechałem do mieszalni lakierów Dupont'a . Smutny pan sprzedawca (czy "mieszacz") mimo chyba wrodzonej niechęci do klienta starał się pomóc .
Starał się tak przez ok. godzinę , po czym rzekł : "Ten lakier nie ma numeru ! :shock: , spróbujemy dobrać wg. wzorów kolorów" ...
Gdy przyszedłem po kolejnej godzinie , pan smutny powiedział : "W zasadzie ciężko dobrać lakier , trzeba przyjść z lakiernikiem" ... "Lakiernik gdy będzie malował by uniknąć różnicy w odcieniach będzie musiał zakurzyć błotniki" .
Po dwóch godzinach czekania Obrazek miałem ochotę panu podgrzać atmosferę Obrazek
Ale po przemyśleniu - przecież typek próbował pomóc (a i mógł być cienki w rozróżnianiu barw - tak jak ja :lol:) , podziękowałem za trud włożony .

Po wizycie u trzech lakierników (kompletnie nieznajomych) dowiedziałem się , że cena za element wynosi od 600 do 1500 zeta - materiał mój . Nie ważne czy będzie gotowe do lakierowania ... czy zdjęte czy na samochodzie ...
Na moje pytanie : "Co tak drogo" mówili , że : "ano trzeba dwie warstwy ... , że klar , że pierwsza warstwa , że normalizowanie ( :shock: :?: ) .

I tutaj prośba do Was :
Jeśli ktoś zna dobrego lakiernika , a w dodatku takiego który nie będzie zdziercą - szczególnie gdy zobaczy o jaki samochód chodzi - niech wrzuci info .

A może ktoś z Was dobrze dobiera kolory ?
Wiem , że mnie nie lubicie :twisted: , też nie proszę wyłącznie w swoim imieniu ale i w imieniu mojej Danusi która na co dzień musi znosić moją desperację :lol: ; dziś dostała "ciche dni" :lol: :lol: :lol: - a to dopiero pierwszy tydzień :wink: .

Z góry wszystkim wielkie dzięki !
Tomek
Obrazek
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Hey,

Jak wrócę do domu to podeślę Ci wszystkie kody lakierów Proba - może pomoże ;)

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Dzięki RX ! - niestety to nietypowy lakier :cry:
Gdybym mógł dojść po numerach uczynił bym to już w sklepie Dupont'a .
Raczej chodzi o dobranie koloru .
Ciekawe czy (i gdzie) jest jakiś skaner dla lakierni samochodowych?

Tomek
Obrazek
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

Tomek odezwij się do mało popularnego na tym forum Żuka vel Camel on ci pomoże :wink:
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Tomek czyli auto było malowane jakimś niestandarowo-Probowym lakierem?

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

RX pisze:Witam,

Tomek czyli auto było malowane jakimś niestandarowo-Probowym lakierem?

Pzdr.
Cześć RX !
Powiem Ci jak było.
Gdy kupowałem auto miało lekki ślad po "słupkowaniu" - pewnie Helmut walnął (albo Abdul?) . Potem pomalował . Dobrze , że to zrobił dwuwarstwowo akrylem . Źle , że nie pozostawił żadnego śladu po marce czy numerze lakieru .
Wątpię by to był Probowy lakier - Pierwsze co szukał sprzedawca/mieszacz w Dupont to książkowy lakier fordowski . Nie znalazł .
Dziś dostałem ofertę pomalowania klapy i zderzaka za 750 zeta (z lakierem)... i nadal nie wiem czy to dobrze czy drogo :? Widziałem jak maluje kolo który proponował malowanie ... wychodzi mu całkiem dobrze . Jeszcze przedzwonię do Żuka - jak polecił Łukasz i zobaczymy .

Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

Tomaszu powiem ci że te 750 zł to 1/3 tego co mnie kosztowało lakierowanie a to tylko dwa elementy więc wg. mnie drogo...
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Ale tobie Lisiu lecieli za całość a to trochę inaczej liczą tak czy siak drogo nie dawaj więcej niz 300 od elementu no chyba ze masz jeszcze je do prostowania. Pozdro
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

Właśnie to miałem na myśli że 750 zł to strasznie dużo jak za dwa elementy.
Lakiernik który mi malował auto bierze od 150-200 zł za element z materiałem więc idzie zrobić to wiele taniej niż 750zł...
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: darel »

Tomek, pogadaj z Puliną. Lakierowała dwa razy swoje drzwi i z tego co pamiętam była zadowolona zarówno z ceny jak i jakości wykonania.
Probe II GT 2.5 V6
Audi A6 C7 3.0 TDI
Mardok
Posty: 138
Rejestracja: 2009-05-30 18:33
Samochód: Ford Probe II EURO - 93, 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=18604
Lokalizacja: Czerwieńczyce, taka wieś niedaleko Kłodzka xDD

Lakierowanie Probaska xD

Post autor: Mardok »

No właśnie tak jak w temacie, dotyczyć będzie on nakładania nowego lakieru. Dodam, że dotyczy mojego czasoprzestrzennego pojazdu, koloru czarnego, ale ostatnio widziałem na YT niebieskiego przepięknego demona, po prostu ciacho mniam xD Tak więc będzie to temat informacyjny, czyli cen lakieru, samej robocizny czy też jaki kolorek będzie najodpowiedniejszy xD

http://www.youtube.com/watch?v=DK2ePbciHhQ

To jest właśnie ten Probasek, przepiękny xD

Dzia i sorka ale ta wyszukiwarka jest jakaś dziwna, bo nie każdy wpisze dokładnie taką samą nazwę tematu i nic mi o nim nie wyskoczyło xD
Ostatnio zmieniony 2009-08-06 15:27 przez Mardok, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: Kocureq »

Pokleiłem kilka wątków dot. lakierowania - postaraj się na przyszłość używać wyszukiwarki
Awatar użytkownika
Maniak.M
Posty: 72
Rejestracja: 2006-08-09 19:01
Samochód: FORD PROBE GT 2.2 TURBO
Galeria: viewtopic.php?t=12164
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna (warszawa)

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: Maniak.M »

Lakierowanie ogólnie jest drogie, ale można je wykonać samemu ! Wszystko zależy od umiejętności i wprawy, ale efekty są naprawdę zadowalające. Ja pomalowałem swojego proba w szklarni i z puszek. Koszt lakieru wyszedł ok 700 zł + papiery ścierne + benzyna ektracyjna + taśma maskujaca + folia i inne tego typu pierdoły. Razem zmieściłem się w 1000 zł.
W mojej galerii można obejrzeć efekty: http://fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=12164
Jak ktoś ma wystarczająco dużo zapału to zachęcam do spróbowania!
Ford PROBE GT 2.2 TURBO + NITRO (USA) I Gen. 91r
Galeria
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: Pelot »

Tylko , że nowy lakier już nie będzie tak trwały jak wyszedł z fabryki.

Ale efekty po malowaniu są mi doskonale znane :D

Maniak:

A w sztucznym świetle kolor nie robi się pomarańczowy?
Obrazek
BALA
Klubowicz
Posty: 161
Rejestracja: 2004-09-09 13:17
Samochód: PROBE I MTX R4 EURO
Lokalizacja: INOWROCŁAW

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: BALA »

Panowie każdy lakiernik,który ceni swoją robote weżmie wraz z materiałem od 1 elementu za polakierowanie w granicach 250-280 złotych,a dobry znajomy połowe tej ceny,więc jest łatwo policzyć,9 dużych elementów i cztery małe jak progi,przednia i tylna ściana,zderzaki i wychodzi w granicach 3.000 złotych.
SANDALWOOD METALIC
PROBE 2.2GL 89 DIGITAL
SANDALWOOD METALIC
PROBE 2.2LX 89 DIGITAL

CZERWONY
PROBE 2.2GT 92 TURBO

CZARNY
PROBE 2.2GT 91 TURBO

GRAFITOWY METALIC
PROBE 2.2GT 91 TURBO

CZERWONY
MUSTANG 3,8L V6,94
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: TYGRYSEX »

A ja się waham z wyprostowaniem boku auta i pomalowaniem , bo mi oferują taką usługę za ( tylko ) 300zł ... Boję się więc że nawalą szpachli od cholery ...
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: wojtas89 »

BALA pisze:Panowie każdy lakiernik,który ceni swoją robote weżmie wraz z materiałem od 1 elementu za polakierowanie w granicach 250-280 złotych,a dobry znajomy połowe tej ceny,więc jest łatwo policzyć,9 dużych elementów i cztery małe jak progi,przednia i tylna ściana,zderzaki i wychodzi w granicach 3.000 złotych.
Chyba się nie słyszysz. Dobry lakiernik + komora to nawet 700zł od elementu( nie mówiąc że zazwyczaj klienci są traktowani indywidualnie, w zależności od tego czym przyjedziesz :wink: ), :wink: a 250-300zł to bierze przeciętny pseudolakiernik :twisted: .
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: TYGRYSEX »

wojtas89 pisze:a 250-300zł to bierze przeciętny pseudolakiernik :twisted: .
Tu się nie zgodzę - profesjonalny lakiernik + komora itd. też bierze po 300 zł. Oczywiście jeśli przyjedziesz nówką może być te 700 lub więcej za lakierowanie , ale bez przesady - nikt tyle nie policzy za pomalowanie Probaska !
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: Kocureq »

TYGRYSEX pisze:Tu się nie zgodzę - profesjonalny lakiernik + komora itd. też bierze po 300 zł.
Daj namiar.
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: TYGRYSEX »

Wrocław - artysta z malowaniem aerografem ... Komora profesjonalna . Kontaktu niestety brak - zmienił nr prywatny .
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: 2Ya »

wojtas89 pisze:
Chyba się nie słyszysz. Dobry lakiernik + komora to nawet 700zł od elementu( nie mówiąc że zazwyczaj klienci są traktowani indywidualnie, w zależności od tego czym przyjedziesz :wink: ), :wink: a 250-300zł to bierze przeciętny pseudolakiernik :twisted: .

Chyba sam siebie się nie słyszysz 8) Rozbieg cen w kwestii lakierowania aut jest spory i nie wiem w czym widzisz problem jesli ktoś bierze za swoja dobrze wykonaną robote te 250-300zł :?: i nazywasz go,od razu pseudolakiernikiem :?: :?
Rozumiem,że korzystałes z usług tylko super renomowanych lakierni i płaciłeś po 1tys zł za element i na tym opiera sie twoje twierdzenie,że wszyscy inni co biora mniej to domorosli lakiernicy :roll:

c ya
Obrazek
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: Patryk- »

2ya popieram, nierozumiem tych co uważają że ktos kto maluje poniżej300zł za element jest jakims pseudolakiernikiem....wg. mnie ktoś kto płaci astronomiczne sumy typu 500,700zł za pomalowanie elementu jest poprostu (bez obrazy) ale bezmózgiem :roll: myślicie ze jak ktoś kto ma komore i weźmie 700zł to jest odrazu kozakiem i zaje.. lakiernikiem bo ma kwalifikacje?? śmieszy mnie to troche i jestem za tym by jeżeli ma ktoś smykałke uczyc się samemu malować i nie robić z tego bóg wie jak trudnego wyczynu :roll: :wink: dodam tylko że wolał bym oddać znajomemu który maluje sobie np. w garażu bo tak dorabia ale zna sie na rzeczy niż oddać do super lakierni bo w wielu takich zakładach gdzie jest dużo klientów wszystko leci już tylko na sztuke... Pozdrawiam
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: TYGRYSEX »

Tylna klapa na gładko :

Koszty :

Żywica : 35 zł
Włókno szklane : 20 zł
Szpachla z włóknem szklanym : 25 zł
Szpachla wykańczająca : 25 zł
Papiery ścierne o różnej granulacji : 20 arkuszy po 1 zł = 20 zł
Szlifierka oscylacyjna : 100 zł
Podkład : 30 zł
Lakier właściwy : 40 zł

Całość kosztowała ok 300 zł . Lakiernik za pomalowanie wziąłby tyle samo ... Ale na pewno by policzył sobie za zniwelowanie otworu po wycieraczce ( otwór w opłakanym stanie i pogięta blacha po wyrwaniu anteny CB ) . Stwierdzam więc że jest opłacalne grzebanie samemu pod warunkiem, że ma się trochę samozaparcia - w końcu pozostało jeszcze żywicy, włókna, szpachli masa i szlifierka do wykorzystania na przyszłość ...
Efekt świetny - pozostało mi nałożenie lakieru właściwego. 3 popołudnia i zrobione ...

Gdybym miał do tego warunki - czyli większy garaż a nie wynajmowany - szerszy od samochodu o jakieś 100 cm, to podjąłbym się wyprostowania mojego pokiereszowanego boku ... A tak jestem skazany na usługę blacharsko- lakierniczą :?
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
BALA
Klubowicz
Posty: 161
Rejestracja: 2004-09-09 13:17
Samochód: PROBE I MTX R4 EURO
Lokalizacja: INOWROCŁAW

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: BALA »

powiem tak nikogo z lakierników nie obrażając,nawet byle partacz bedzie brał kosmiczne ceny za lakierowanie,bo np.powie,że jest u niego komora bezpyłowa(sama komora tj.150 tyś) i jakieś doskonalszę promienniki czy też suszarnia i w jakiś sposób chce aby mu się te koszta poniesionych wydatków na te udoskonalenia wróciły,a że mówi to każdemu klientowi to już druga sprawa,to jak tu ma spaść cena,ale kocureq ma racje są i tacy co lakierują dobrze i trochę gorzej i wiadome,żę dużo zależy od warunków w jakich samochód jest przygotowywany,a pózniej malowany,wiec są i tacy co robią to za 300złotych i też są dobrzy,bo na ten plus od czegoś jest konkurencja i to też bije ceny w dół.
SANDALWOOD METALIC
PROBE 2.2GL 89 DIGITAL
SANDALWOOD METALIC
PROBE 2.2LX 89 DIGITAL

CZERWONY
PROBE 2.2GT 92 TURBO

CZARNY
PROBE 2.2GT 91 TURBO

GRAFITOWY METALIC
PROBE 2.2GT 91 TURBO

CZERWONY
MUSTANG 3,8L V6,94
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: kocurro »

dokładnie tak. słyszałem że w okolicy bartoszyc w jakiejś wiosce jest dobry lakiernik (350 pln za element). ciężko do niego trafić bo mieszka na takim zadupiu że nawet mapa wojskowa nie ogarnia. robi bardzo dobrze bo klientów ma w h.. kolega miał kilka szlifów motorem i zoztawił motor na kilka dni u tego gościa. gdy go odebrał to byłem w szoku. myślę że nie jadna profesjonalna lakiernia się chowa. jak będę bogatszy to napewno podstawię mu proboszcza bo lakier jest na nim tragiczny a oglądając galerie jest mi wstyd
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”