drgania kierownicy przy 120 km/h i wiecej ...

Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

Ja tam wale jednakowo 2.2 :) Raz nawet dalem 2.5 :) Autko było sztywne ale lepiej się trzymało na zakrętach :)
Ford Scorpio 2.0 DOHC 90' automat+skóra
asdero
Posty: 922
Rejestracja: 2002-09-03 23:10
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Post autor: asdero »

Fakt, ja mam też taką tabliczke z tym wpisem.
A radzę też zobaczyć co podaje producent opon.
Awatar użytkownika
Easy Rider
Posty: 578
Rejestracja: 2002-12-27 15:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Easy Rider »

Zauważyłem u siebie coś bardzo dziwnego::: trzy razy wyważałem jedno koło, na tym samym stanowisku komputerowym , koło było poprawnie wyważone-----po dwóch dniach to samo koło-- komputer stwierdził, że jest nie wyważone-zrobiłem ok. 100km. Ponowne wyważanie--wszystko ok. następne 3 dni- znowu diagnoza: nie wyważone, dzisiaj byłem znowu w warsztacie i okazało się, że znowu komp. stwierdził , że koło jest nie wyważone. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy???????????? Ciśnienie jest takie samo, przy każdym pomiarze, opona i felga w stanie więcej niż dobrym, więc o co chodzi. Może ktoś ma jakiegos pomysła co się dzieje Pozdr. ER
Easy Rider GG 4443928


pjlkwk@onet.eu 2,5 '93
asdero
Posty: 922
Rejestracja: 2002-09-03 23:10
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Post autor: asdero »

Dla testu jedź do innego warsztatu.
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Maszyna może być uszkodzona, jak duże są różnice między wyważeniami ?
Czy opona była zdejmowana z felgi ? może poprzedni właściciel złapał defekt i wpierniczył do koła jakiś syf uszczelniający w płynie...
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

Pisałem o tym kilka postów temu. Spuść powietrze. Zdejmij oponę. Nasmaruj i załóż ponownie. Napompuj do 3.0 lub więcej. Spuść do 2.0 i dopompuj do 2.2 i wyważ. Problem powinien zniknąć. Ja miałem tak samo i pomogło :)
Ford Scorpio 2.0 DOHC 90' automat+skóra
Awatar użytkownika
Easy Rider
Posty: 578
Rejestracja: 2002-12-27 15:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Easy Rider »

Flanker, zrobiłem dokładnie jak radziłeś---nie pomogło. Jutro jeszcze raz pojadę do tego warsztatu, a jak to nie pomoże to do innego. Dam znać co i jak ER
Easy Rider GG 4443928


pjlkwk@onet.eu 2,5 '93
Awatar użytkownika
OLO
Posty: 199
Rejestracja: 2003-05-10 14:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: OLO »

Easy Rider powiedzial
Zauważyłem u siebie coś bardzo dziwnego::: trzy razy wyważałem jedno koło, na tym samym stanowisku komputerowym , koło było poprawnie wyważone-----po dwóch dniach to samo koło-- komputer stwierdził, że jest nie wyważone-zrobiłem ok. 100km. Ponowne wyważanie--wszystko ok. następne 3 dni- znowu diagnoza: nie wyważone, dzisiaj byłem znowu w warsztacie i okazało się, że znowu komp. stwierdził , że koło jest nie wyważone. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy???????????? Ciśnienie jest takie samo, przy każdym pomiarze, opona i felga w stanie więcej niż dobrym, więc o co chodzi. Może ktoś ma jakiegos pomysła co się dzieje Pozdr. ER
Lepiej jedz do innego warsztatu,cos chyba maja pokopane albo sie nie znaja.Dla felgi musza byc odpowiednie ustawienia tj.(szerokosc felgi,srednica,ciezarki nabijane,przyklejane,blizej brzegu lub dalej)moze za kazdym razem ustawiaja inaczej.Ja kiedys tez tak mialem ale za kazdym razem robil mi to inny gosc choc w tym samym warsztacie,tylko kazdy znal sie inaczej.
Awatar użytkownika
Easy Rider
Posty: 578
Rejestracja: 2002-12-27 15:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Easy Rider »

OLO---wyważyli mi, wszystko było ok. , ale po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów, na tej samej maszynie pomiar był inny---żaden ciężarek nie odpadł---może rzeczywiście ta ich maszyna szwankuje?ER
Easy Rider GG 4443928


pjlkwk@onet.eu 2,5 '93
Awatar użytkownika
OLO
Posty: 199
Rejestracja: 2003-05-10 14:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: OLO »

:?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Easy Rider
Posty: 578
Rejestracja: 2002-12-27 15:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Easy Rider »

Albo w samej oponie jest jakiś syf, uszczelniacz albo inne g.... ER
Easy Rider GG 4443928


pjlkwk@onet.eu 2,5 '93
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”