objawy wydmuchanej uszczelki?? prośba o pomoc

Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

objawy wydmuchanej uszczelki?? prośba o pomoc

Post autor: kicur »

Witam ! Koledzy prosze o pomoc z waszej strony- u mnie w probku jak zapale silnik i sie troche nagrzeje(ok 30 sek.) to z rureczki w zbiorniczku wyrownawczym plynu od chlodnicy zaczynaja wydobywac sie babelki chcialem was zapytac czy u was tez tak jest bo jak nie to to chyba uszczelka pod glowicą :cry: - wogole ucieka mi gdzies plyn caly czas i wlasnie obawiam sie tego najgorszego ze to ta uszczelka ale zanim rozbiore to chcialem sie upewnic czy to normalny objaw z tymi bąbelkami bo nie chce zdejmowac glowicy na darmo bo roboty jest dosc sporo :cry: - bardzo prosze o pomoc z waszwej strony i jakies opinie - pozdrawiam serdecznie ;)
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
darek26
Posty: 5
Rejestracja: 2007-01-13 20:32

Post autor: darek26 »

niestety albo uszczelka albo głowica tak myśle
Awatar użytkownika
Flyke
Posty: 712
Rejestracja: 2006-10-18 22:00
Galeria: viewtopic.php?t=10424
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Flyke »

wydaje mi sie ze moze to byc spowodowane rowniez zapowietrzonym ukladem
24v wykorzystane az do granic - BYłOOOOOOOOOOOOO
e46 z ....:) - JEsttttttttttt
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Kicur juz ci pisałem o tym , pamietasz barwnik do jajek(bez skojażeń prosze) :lol: :lol: :lol:

Nawet nie pisałeś czy cos to dało, a co do bąbelków , to radze ci sprawdzic korek od chłodnicy bo miałem podobnie .
Zobacz czy uszczelki na korku nie sa twarde , jesli tak to zmień go szybko (koszt ok 25 zeta , no nie pamietam dawno to było :wink: ), i mysle że będzie po kłopocie .
Zobacz tez po ostrzejszej jeździe czy czasem zbiorniczek wyrównawczy nie jest mokry , jeśli tak to własnie tam moze ci spiepszać płyn .

Tak poza tym to co płyn by ci leciał do komory spalania czy jak to mam rozumiec :roll: :roll:

Tak moim zdaniem objawy wywalonej uszczelki to :
spadek mocy ,
olej w układzie chłodzenia ,
woda w układzie smarowania (takie białe ścierwo),
inny dzwiek samochodu.

no nic ci więcej nie pomoge :)

pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

dzieki chlopaki - dawid barwnika juz nie probowalem bo wyminilem wezyki i bylo ok ;) bo wczesniej poprostu woda zpiprzala na zewnatrz a teraz wszytko suchutkie a i tak spieprza gdzies (prawdopoodobnie to komory spalania) i ida te babelki w zbiorniczku :( wogole to jest chyba dobry pomysl w sumie bo jaby wlac jakis barwnik np czerwony to chyba powinien kopcic na czerwono ?? jak myslicie mam racje? jesli tak to bylby to latwy sposob sprawdzenia uszczelki :D
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
domo
Posty: 745
Rejestracja: 2006-04-08 20:45
Galeria: viewtopic.php?t=11027
Lokalizacja: Gubin

Post autor: domo »

sorki, ale z tym barwnikiem co niby powinien kopcić na czerwono to tak w stylu "dam krowie czekolady wydoje kakao" ;)
do tego co napisał David bym jeszcze dodał olej w układzie dolotowym, poczekaj do poniedziałku-wtorku jak wróci i wytrzeźwieje ekipa z Mazur to na pewno ktoś pomoże, do nieśmiertelnej funkcji
SZUKAJ nawet nie wspomnę bo pewnie szukałeś.
Lecz nie skończyła się obława i nie śpią gończe psy
I giną ciągle wilki młode na całym Bożym świecie
Nie dajcie zedrzeć z siebie skór, brońcie się i wy
O, bracia wilcy brońcie się nim wszyscy wyginiecie
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

panowie juz wiem napewno ze to glowica albo uszczalka - zapalilem auto i woda zaczela mi wyciekac z kolektora wydechowego - dokladnie spod tej kwadratowej uszczelki co laczy kolektor z turbina- jak jest gorace auto to tego nie widac bo odrazu paruje - tak wiec chyba bede musial poszukac jakas glowice - dzieki za rady chlopaki jak tos ma dobra glowice na zbyciu to walcie na prw :) pozdrawiam
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
Ada
Posty: 257
Rejestracja: 2004-08-06 16:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Ada »

Allo
Kiciur, najpierw ściąg głowice, a później ją kupuj nie na odwrót :D.
Może się okazać, że to tylko uszczelka a głowice będzie tylko trzeba splanować i tyle.

Pzdr.
Szczęśliwy posiadacz czarnej bestii
Audi 2000 TT 4x4 1.8T
Probe 97 2,5 v6 GT KLZE było..
Probe 89 2,2 turbo USA było...
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

A tak zapytam ale mysle że wiesz .

czy jak zapaliłeś to auto było ciepłe czy nie ???

Bo jeśli silnik jest zimny to nie dziw sie że wode masz .
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

siema ! ada ja chce juz miec cos w zapasie zeby nie szukac i czekac jak rozbiore auto bo mi jest potrzebne a co do tej wody Dawid to napewno jest to z ukladu chlodzenia niestety :(
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

:cry: :cry: Szkoda a liczyłem na ciebie na zlot :( :(

Kurcze współczuje , ale trzymaj sie klub jest z toba (bynajmniej ja )

pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
sliwka
Posty: 84
Rejestracja: 2005-06-23 11:32
Samochód: Ford Probe 2.2 Turbo
Galeria: viewtopic.php?t=10701
Lokalizacja: Rzeszow

Re: objawy wydmuchanej uszczelki?? prośba o pomoc

Post autor: sliwka »

witam . mam takie pytanko ostatnio jechalem autkiem i po zgaszeniu go uslyszalem mocne bulgotanie w ukladzie chlodzenia otworzylem maske, węrze zaczely puchnac i plyn zagotowalo na poczatku myslalem ze nie odpowietrzony moze uklad mam ale po chwili z rury wydechowej zaczal wydobywac sie dym , po odkreceniu korka wlewu oleju wydobywa sie powietrze poprostu dmucha jak by mial przedmuchy czy to moze byc uszczelka pod glowica ?? chce dodac ze sprawdzalem olej i jest idealny rzadnych oznak zeby dostal sie tam plyn chlodniczy. silnik nie chodzi jakos inaczej wszystkie parametry tak jak zawsze byly. probowalem odnowa tez odpowietrzyc uklad ale po rozgrzaniu silnika zaczyna wywalac mi plyn z chlodnicy obstawiam na uszczelke ale chcialbym zasiegnac opinii waszych zanim przystapie do rozbierania silnika z gory dziekuje za pomoc
Ostatnio zmieniony 2009-09-02 19:56 przez sliwka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: objawy wydmuchanej uszczelki?? prośba o pomoc

Post autor: Maciucha »

Na 90% uszczelka pod głowicą. Oby nie sama głowica.
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”