HELP!!!!Czy wymieniał ktoś z was uszczelkę przy wale rozrząd

neo61
Posty: 153
Rejestracja: 2004-05-30 11:41
Samochód: brak
Lokalizacja: Września Bath Uk

HELP!!!!Czy wymieniał ktoś z was uszczelkę przy wale rozrząd

Post autor: neo61 »

Witam
Ostatnio mechanik stwierdził w moim nowym probe ,że do wymiany jest uszczelka przy wale rozrządu.Cieknie olej czy coś...Rok temu był wyminiany pasek rozrządu i pewnie wtedy nikt tego nie wyminił, nie wiem.W każdym razie podobno bedzie pasować od Mazdy 626 GD 2,2.To sobie załatwie.Tylko narazie nie mam sianka na wymianę a każdy mówi coś innego.Jeden ,że trzeba od razu i nie można jeździć , a inny ,że mogę narazie i nic sie nie stanie.
Boję się , a jeździć muszę ,ale na wymianę sianka nie mam.
Może mi ktoś doradzić co o tym myśli??
Czy od tej głupiej uszczelki tak wiele zależy??Czy pasek wymineiny rok temu może już być znowu do wymiany przez uszczelkę??
HEELLLPPP!!!!
pozdr
neo61
BYŁ:( -- Probe GT '89
2,2 TURBO

Jest Audi A4 z kierownicą po prawej stronie:)...

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
Kurkurior
Posty: 27
Rejestracja: 2004-06-08 01:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Kurkurior »

Jeden taksiarz kiedys mi opowiadal ze w Audi lal mu sie olej przez uszczelke i pasek byl mokry. W koncu mu sie zerwal. Byl w miare nowy i nie mial prawa. Wniosek ze przez olej. Na szczescie w Audi benzynie nic nie pogielo.
Nie chce straszyc, moze to tylko przypadek i nic takiego sie nie zdazy. Ale faktem jest ze dobrze byloby wymienic ta uszczelke. Zalezy tez jak mocno wycieka ten olej?

A nawiasem mowiac, to ciekawe czy silnik w probe 2.2 GT jest kolizyjny? Wie moze ktos? U mnie tez juz pasek jest do wymiany, mam kupiony nowy ale pare dni musze pojezdzic zanim kuzyn mechanik bedzie mial czas mi wymienic.
Gość

Post autor: Gość »

Uszczekla pasuje od mazd 626. Jej koszt to 9zl w JC. I najlepiej wymienic obie uszczelki od razu, ta przy wale korbowym i walku rozrzadu (to jest taka sama uszczelka). Zeby to zrobic i tak trzeba wsyztskie paski zdemontowac, wtedy mozna zobaczyc jak wygladaja. Jesli tam olej leje sie bardzo i dostal sie do paska, moze tak byc faktycznie ze pasek pomimo tego ze jest nowy moze byc juz do wymiany... Ja przejezdzilem rok na lejacej uszczelce walka rozrzadu i na szczescie nic sie niei stalo...
Gość

Post autor: Gość »

W poniedziałek bede smigal do poznania około 16 - 18 - jak chcesz to moge na to zerknąć.
neo61
Posty: 153
Rejestracja: 2004-05-30 11:41
Samochód: brak
Lokalizacja: Września Bath Uk

Pasek

Post autor: neo61 »

Dziękuję wszystkim za pomoc.Uadło się , wymieniłem obie uszczelki(zimmeringi) i juz wszystko gra.Wyciek był malutki tak,że na pasek sie nie lało wogóle, tylko sciekało po obudowie.Pasek był czyściutki więc myślę, że będzie git.
Dzięki Konradzie za zaoferowaną pomoc.Dałem radę.Następnym razem pewnie skorzystam.
Gdyby ktoś miał ten problem to podaję rozmiar uszczelniacza na dół i górę jest taki sam (89 rok 2,2 GT)- rozmiar to: "34-48-7"

Pozdrawiam
BYŁ:( -- Probe GT '89
2,2 TURBO

Jest Audi A4 z kierownicą po prawej stronie:)...

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
Awatar użytkownika
betar
Posty: 42
Rejestracja: 2005-05-16 23:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdynia

Uszczelniacz wału korbowego od strony koła zamachowego

Post autor: betar »

Uszczelniacz wału korbowego od strony koła zamachowego.Jeśli ktoś zna wymiary w/w to bardzo proszę o podanie tychże.
Pozdrawiam
Probe 2.2 GT,1991.
Mazda 626 kombi,1999,1.8 ccm.
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Uszczelniacz wału korbowego od strony koła zamachowego

Post autor: Maciucha »

betar pisze:Uszczelniacz wału korbowego od strony koła zamachowego.Jeśli ktoś zna wymiary w/w to bardzo proszę o podanie tychże.
90x110x9/10,30
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”