Filtr Oleju-Gdzie go szukać / znaleźć w GT 89'

Awatar użytkownika
pureopium
Posty: 51
Rejestracja: 2006-10-15 21:51
Samochód: Red 2.2 GT '91
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pureopium »

Mam taką sprawę: więc ja... to znaczy mój kolega (hehehe) zamówił ostatnio Filtrona za 18 monet, ale nie wie gdzie go zamontować (głupek jakiś?).
Z góry great thx za odpowiedzi, a teraz idę się schować... to jest oczywiście miałem na myśli schować kolegę ze wstydu.
Pozdro!
Red 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

no co wy?
jak gdzie go schować?

oczu nie macie?




jezu, kto teraz do probków wsiada, takie totalne lamy.....

koledzy, żeby było jasne, na "zimnego łokietka" to jeździ się bejcami lub kalibrami... w prodbie siadamy wtedy kiedy już wiemy gdzie wlewa się jaki płyn i gdzie są filtry od oleju, powietrza i paliwa.

to, że ma elektryczne szybki i fajne zegary to jeszcze nie wszystko co trzeba o nim wiedzieć.

filter oleju masz z tyłu, pod kolektorem ssącym ślepa pało.
Awatar użytkownika
pureopium
Posty: 51
Rejestracja: 2006-10-15 21:51
Samochód: Red 2.2 GT '91
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pureopium »

Właśnie mówiłem temu koledze, ale on nie ma pojęcia gdzie jest kolektor ssący a mi się nie chce tłumaczyć.
Może ktoś to opisze jak w podręczniku dla idiotów?
P.S. Widziałem jak oprócz łokcia robi też zimną nogę, głowę i pałę.
Red 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Obrazek
Obrazek
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Jedrek pisze:Weź dwie grube belki, połóż na pustaki i masz kanał. He! He! :D :D

Tylko nie na pustaki!! panowie tak to robić nie można .
najlepsze sa jakieś kołki drewniane albo coś byłe nie typu pustak .
Przekonałem sie już o tym , one mogą łatwo pęknąć i narobi śie bałaganu , bo nacisk na taki pustak nie bedzie równomierny .

Tak nawiasem to widziałem fajne podstawki z regulacia w jakimś super markecie , za 19.99 i kumpel kupił i podnosi na tym nawet busy i trzyma sie super .
Ostatnio zmieniony 2007-03-12 16:22 przez davidlive, łącznie zmieniany 1 raz.
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

pureopium pisze:Właśnie mówiłem temu koledze, ale on nie ma pojęcia gdzie jest kolektor ssący a mi się nie chce tłumaczyć.
Może ktoś to opisze jak w podręczniku dla idiotów?
P.S. Widziałem jak oprócz łokcia robi też zimną nogę, głowę i pałę.
:lol: :lol: :lol:
czyli jak dobrze zrozumialem to bierze sie za wymiane oleju a nie ma pojecia co to kolektor ssacy... 8) :lol: to sie nazywa profeska:D
Obrazek
Awatar użytkownika
pureopium
Posty: 51
Rejestracja: 2006-10-15 21:51
Samochód: Red 2.2 GT '91
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pureopium »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i cieszę się, że humor wam dopisuje.
Red 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Nie no ludzie, to są jakieś jaja żeby nie wiedzieć gdzie jest kolektor ssący.
Kup se lepiej panie nówkę z salonu i jeździj na przeglądy do serwisu. Albo zmień auto, na takie co cold elbow potrafią obsłużyć (cali, bmw), bo do Probka to trzeba mieć pojęcie o motoryzacji. To jest auto wymagjaące opieki i dbania o nie, a nie tylko ciśnięcia.
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
85roberto
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-30 19:33
Galeria: viewtopic.php?t=10209
Lokalizacja: Gosport(uk)-Pruszcz Gd(pl)

Post autor: 85roberto »

to mu pocisneli :D
moze chlopak niema talentu do tego :? (ale wtedy proponuje dac proba do warsztatu)
IIgen. 2.5 V6 96/97 czarny
Celica st162 2.0 16V
Awatar użytkownika
Adamkat
Posty: 320
Rejestracja: 2004-03-08 19:52
Samochód: ford probe gt 91
Galeria: viewtopic.php?t=10500
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Adamkat »

rzeczywiscie to sa jaja a wydaje mi sie ze to sa juz jakies banaly poza tym chyba w niektórych czesciach kraju nie ma mechanikow i sami ludzie wszystko robia!
2.2 GT-91r. był
2.0 16v-97r.był
2.2 GT -91r JEST
"Kazda droga prowadzi ku doskonalosci"
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

nie każdy musi być super obcykany w mechanice ale bez przesady...brać sie za wymianę oleju a nie wiedzieć gdzie montuje sie filtr :?
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
moric6666ziemia
Posty: 74
Rejestracja: 2012-01-01 19:23
Samochód: Ford Probe GT 2,2 89r
Lokalizacja: Wilkowyje

Re: Filtr Oleju-Gdzie go szukać / znaleźć w GT 89'

Post autor: moric6666ziemia »

Jak już znalazłem o wymianie oleju To zapytam .Nie wiem jaki mam olej a chcę wymienić czy minerał będzie dobry Bo myślę że syntetyk w tak starym silniku może narobić problemów W postaci cieknięcia
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr Oleju-Gdzie go szukać / znaleźć w GT 89'

Post autor: Romas »

w takim przypadku najleprzym rozwiązaniem bedzie mobil 10 W 40
Awatar użytkownika
moric6666ziemia
Posty: 74
Rejestracja: 2012-01-01 19:23
Samochód: Ford Probe GT 2,2 89r
Lokalizacja: Wilkowyje

Re: Filtr Oleju-Gdzie go szukać / znaleźć w GT 89'

Post autor: moric6666ziemia »

Znaczy mam rozumieć że półsyntetyk Proponujesz Nie na robi problemów A czemu nie 15w40 W czym był by problem ??????
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

Re: Filtr Oleju-Gdzie go szukać / znaleźć w GT 89'

Post autor: Natan »

Witam....... A czym sie różni ten 10W40 Mobil od 10W40 Orlen ?????????????????????? Bo ja tego nie rozumiem skoro maja te same oznaczenia i certyfikaty :roll: Czy to nie snobizm ( cudze chwalicie swego nie znacie ) ??????????????? to nie jest ten olej ktorego Wy nie znacie a był jako jedyny na stacjach CPN :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Moim zdaniem to różni się tylko ................sta cena niczym wiecej sory i opakowaniem RESZTA TO SAMO -o-| :slon: :slon: :slon: :slon: :slon:
był F Probe 1 GT 89r USA ( ful opcja ) zginął śmiercią wypadkową ( CZECHY )
był F Probe 2 6V 24 V 96r zginał śmiercią wypadkową ratując życie właścicielowi !!!!!!!!!!! ( okolice Zielonej Gory )
jest F Probe 2 6V 24 V 95r jeszcze żyje ..............
........................................................................................
Nie bądz pewien,że czas masz,bo pewność niepewna.
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr Oleju-Gdzie go szukać / znaleźć w GT 89'

Post autor: Romas »

to usmaż sobie Natanie kiełbase na oleju orlen i na oleju Kujawski i zobaczysz czy jest roznica czy nie ma
a przeciez jedno i drugie to olej
I dlaczego do swojego probka lejesz jakiś inny olej a nie np. selektor. nalej i pojeździj rok czasu na takim to zobaczysz czy ci sie opłacało poskąpic 100zł kosztem późniejszych napraw.

dlatego proponuje olej Mobila bo mo odpowiednie właściwosci czyszczące silnik, 2 syntetyk go tylko zamuli i zniczczy bo jest za gęsty, a półsyntetyk jest mobila jest o odpowiedniej lepkości.
Awatar użytkownika
moric6666ziemia
Posty: 74
Rejestracja: 2012-01-01 19:23
Samochód: Ford Probe GT 2,2 89r
Lokalizacja: Wilkowyje

Re: Filtr Oleju-Gdzie go szukać / znaleźć w GT 89'

Post autor: moric6666ziemia »

Widzę że jest spór Powiem jeszcze ze są opinie że z beczki jest gorszy jak z butelki Moim zdaniem to są przesądy Jakiś mechanik głupot nagada I koleś w to wieży Wiem coś o tym bo pracowałem na stacji co się wymieniało olej i inne tam rzeczy podstawowe To takich głupot się nasłuchałem Napiszcie mi lepiej czy mogę lać 15w40 Bo mnie uczono że stary silnik i Syntetyk to makabra i plama oleju na asfalcie :wink:
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Filtr Oleju-Gdzie go szukać / znaleźć w GT 89'

Post autor: Maxxum »

moric6666ziemia pisze:Jak już znalazłem o wymianie oleju To zapytam .Nie wiem jaki mam olej a chcę wymienić czy minerał będzie dobry Bo myślę że syntetyk w tak starym silniku może narobić problemów W postaci cieknięcia
Wystarczy minimum wysiłku - wszystko jest napisane na samym początku :arrow: http://fordprobe.pl/forum/viewtopic.php ... y+syntetyk

Dalej doczytasz również, że przy turbinie nie wolno stosować mineralnego, bo to dla niej pewna śmierć. Reasumując - półsyntetyk a firmę to sobie już sam wybierz.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr Oleju-Gdzie go szukać / znaleźć w GT 89'

Post autor: Romas »

wlej to co powiedzialem i bedziesz zadowolony :wink:
a co do twojego pytania to ja odpowiadom ze mozesz wlać tam nawet i kujawski tylko pytanie ile na tym pojeździsz. To jest Twój samochód i zrobisz jak bedziesz uwazał, ale ja bym 15 W 40 nie lał
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

Re: Filtr Oleju-Gdzie go szukać / znaleźć w GT 89'

Post autor: Natan »

A ja bym wlał jednak kujawski .............. :D :D :D :D :D :D Pracowałes przy olejach więc po co takie pytania ????????????? Coś tu się niezgadza bo ja jakbym pracował przy tym to bym kolegom podpowiedział a nie pytał sie laików :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
był F Probe 1 GT 89r USA ( ful opcja ) zginął śmiercią wypadkową ( CZECHY )
był F Probe 2 6V 24 V 96r zginał śmiercią wypadkową ratując życie właścicielowi !!!!!!!!!!! ( okolice Zielonej Gory )
jest F Probe 2 6V 24 V 95r jeszcze żyje ..............
........................................................................................
Nie bądz pewien,że czas masz,bo pewność niepewna.
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr Oleju-Gdzie go szukać / znaleźć w GT 89'

Post autor: Kocureq »

Minerał firmy Orlen to ja sobię mogę do łady lać - pół litra i przez rok nawet nie spaliła - ale nie do wysookoobrotowej turbiny :)
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

Re: Filtr Oleju-Gdzie go szukać / znaleźć w GT 89'

Post autor: Natan »

Skonczyła sie juz era dziadostwa mysle ze nastały kontrole jakosci i skoro pojawily sie certyfikaty na opakowaniach o jakosci towaru to cos znaczy #-o Ponadto mam kolege na Orlenie w Zgolku i to na bardzo duzym nie na jakiejs Bliskiej na wsi mowi ze Niemcy juz nie biora olei Shella Mobila czy innego a jezdza nie takimi samochodami i sobie chwala nasz Orlenoski napisałem ze to snobizm przemawia ale kazdy robi po swojemu WIEC LEJCIE MOBILA jest super olejem :D :D :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon:
Kocurq ja kiedys jak mialem Fiata 125p jezdzilem po olej do DDR-u albo do Czechosłowacji bo mi nasz nie odpowiadal a inni jezdzili na Selektolu i bylo SUPER tez :D :D :D :1111_bye:
był F Probe 1 GT 89r USA ( ful opcja ) zginął śmiercią wypadkową ( CZECHY )
był F Probe 2 6V 24 V 96r zginał śmiercią wypadkową ratując życie właścicielowi !!!!!!!!!!! ( okolice Zielonej Gory )
jest F Probe 2 6V 24 V 95r jeszcze żyje ..............
........................................................................................
Nie bądz pewien,że czas masz,bo pewność niepewna.
Awatar użytkownika
moric6666ziemia
Posty: 74
Rejestracja: 2012-01-01 19:23
Samochód: Ford Probe GT 2,2 89r
Lokalizacja: Wilkowyje

Re: Filtr Oleju-Gdzie go szukać / znaleźć w GT 89'

Post autor: moric6666ziemia »

Piszesz że jak pracowałem to powinienem wiedzieć No wiem że do starych silników się syntetyków nie leje A wy mi tu co innego Dlatego pytam A jeszcze inna sprawa dostałem meila od jakiegoś pana z tego forum co mi parę nie miłych słów napisał Nie wiem jak mam to rozumieć Przecież to forum jest od tego by na pytania odpowiadać A nie robić łaskę I tylko głupie uwagi że mam sobie szukać A po co to forum jest Mam problem to pytam -o-| -o-|
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr Oleju-Gdzie go szukać / znaleźć w GT 89'

Post autor: Romas »

tak wiec widzisz ze zarowno ja jak i Kocureq udzielilismy Ci porady. A jeśli ta informacja(porada) Ci nie wystarcza, i sie z nią nie zgadzasz to poszukaj moze porad u innych osób, lub zrób tak jak uważasz Ty za słuszne. Bo tak sie składa że jak próbujesz zaczerpnąć porady to nie uzyskasz zawsze potwierdzenia Twoich przypuszczeń, a w ręcz przeciwnie powiedzą Ci ze sie mylisz i nie masz racji tak jak jest w tym przypadku, a ja widze, że ty chcesz zeby Ci ktoś powiedział iż masz racje i dopiero temat uznasz za zakończony, i i tak zrobisz jak myslales tylko szukasz potwierdzenia.

Mam nadzieje ze mnie dobrze zrozumiałeś i Ci wszystko wyjaśniłem. Tak wiec sie teraz zastanów czy warto posłuchać kogoś kto sie na Tym troszke wiecej zna niż Ty czy dziadkówod wymieniania oleju w trabantach.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Filtr Oleju-Gdzie go szukać / znaleźć w GT 89'

Post autor: Robert »

Obalanie olejowych mitów: :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=Ksm4Q1W7-cA
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”