Przekładka silnika 2.2 gt - samemu ? wskazówki, opis

Grzesio
Posty: 5
Rejestracja: 2004-05-21 10:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Słupsk

SILNIK

Post autor: Grzesio »

Witam
Mam pytanko, znajomy oferuje mi silnik do I gen. 2.2 GT kompletny ze skrzynią biegów półosiami.
Jaką mogłbym zasugerować cenę ???
DZIĘKI
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

.
Ostatnio zmieniony 2009-06-19 01:33 przez Mr. Cynk, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Post autor: Gość »

Nawet nie wiesz jak bardzo sie ciesze Cynki ze takie rady dajesz :lol: Obiecuje pamietac i zastosowac sie do nich, wiesz o czym mowie :roll: :1111_ok: :D :D :D
wajha
Posty: 28
Rejestracja: 2008-04-06 14:43
Galeria: viewtopic.php?t=13542
Lokalizacja: Przysucha Mazowieckie

Re: SILNIK

Post autor: wajha »

Siema Moze niedokonca w temacie ale mam pytanie. Mam do wymiany silnik w mojej 1gen,91r, GT(korbowod wyszedl bokiem) i mam juz silnik na podmianke ,i najgorsze jest to ze zaden z pobliskich warszatow niechce sie tym zając .Naszczescie teraz przyjechał znajomy z zagranicy co mi kiedys wymienial tarcze sprzeglowe i skrzynie , i powiedzial ze sie podejmie ,i kazal mi sie zapytac forumowiczow czy przy przekladce motoru trzeba wyjąc skrzynie czy mozna jakos bez wyjmowania przesunąc czy cos bo robił to dawno i niepamieta jak to tam było ...? i wogole jakies podpowiedzi przy wymianie silnika,na co zwrócic uwage ,jakie problemy mogą sie trafic i jak je zwalczyc .Z gory dzieki pozdr.
Ford Probe 2.2GT 1 gen. 91r. USA
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Re: SILNIK

Post autor: davidlive »

pogadaj z Bogdanem9999 o ma mnustwo wymian za sobą :P :wink:
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
wajha
Posty: 28
Rejestracja: 2008-04-06 14:43
Galeria: viewtopic.php?t=13542
Lokalizacja: Przysucha Mazowieckie

Re: SILNIK

Post autor: wajha »

Niesadze zeby miał czas pogadac bo jak widze to tylko pracuje i udoskonala wóz. czekam na wasze odpowiedzi pozdro
Ford Probe 2.2GT 1 gen. 91r. USA
Awatar użytkownika
Bendek
Posty: 553
Rejestracja: 2007-01-22 20:53
Galeria: viewtopic.php?t=14998
Lokalizacja: Tomaszów Maz.- Będków

Re: SILNIK

Post autor: Bendek »

holuj go do mnie to Ci wymienię ten motor... :)
wyjmujesz razem ze skrzynią...
PROBE I 2,2 Turbo black 91r.
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Re: SILNIK

Post autor: Lisiu »

Teoretycznie skrzyni nie trzeba wyciągać ale o wiele łatwiej całość przełożyć wymontowując komplet.
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: SILNIK

Post autor: Bogdan9999 »

wajha teraz nawet gdybyś chciał nie dam rady. Co do silnika to wyciągasz razem ze skrzynią. Pozdrawiam
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
wojtekgdy
Posty: 268
Rejestracja: 2013-04-26 12:25
Samochód: Probe I 2.2 GT
Lokalizacja: Gdynia

Przekładka silnika 2.2 gt - samemu ? wskazówki, opis

Post autor: wojtekgdy »

Witajcie,
szukałem chwile czasy i nie znalazłem odpowiedzi na forum. Czy jest gdzieś opisana wymiana silnika w 2,2 gt ? Domyślam się, że to głupie pytanie dla mechanika bo każde auto to zapewne podobna procedura, aczkolwiek interesowałaby mnie doświadczenia osób, które to już robiły i wiedzą czy np. wystarczy dźwig, czy kanał jest niezbedny, jakie rzeczy od razu wymienić, czy silnik wychodzi góra czy dołem itp. Mam chwile czasu, żeby zająć się w koncu podmianką silnika, a z racji, że cięzko mi znaleźć zaufanego fachowca, zastanawiam się czy samemu tego nie zrobić :) Co prawda nei jestem mechanikiem, ale nie mam dwóch lewych rąk. Dotychczasowe podmiany turbo lub wymiana częsci eskploatacyjnych nie stanowiły problemu. Stąd też pytanie o możliwość wykonania tego w garażu bez kanału ( z wyciągiem) - czy jest to możliwe? Co od razu wymienic jak silnik bedzie "na stole". Dzięki za pomoc . :)
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Przekładka silnika 2.2 gt - samemu ? wskazówki, opis

Post autor: adrian_seki »

Witaj

Zerknij sobie w moją galerię i tam widać ten silnik co i jak.

Ja wyznaję zasadę że jak coś robić to silnik się wyjmuje a nie jakieś wyciąganie skrzyni gdzieś tam między sankami obok wahacza... więc swój wyciągałem już z 5 razy w przeciągu 6 lat więc chyba wiem jak się to robi :P

Ja zawsze używam suwicy i silnik wraz ze skrzynią wyciągam górą. Odpinasz cały napęd czyli półosie od skrzyni. Wypinasz cały dolot powietrza do turbo wszystkie rury gumowe, akumulator itd. na podłogę. Nie będę się rozpisywał bo już późno ale można powiedzieć że to jest proste, Instalacje wypinasz kabelek po kabelku i na szybę cała wiązkę (są dwie jedna ta co idzie do wtrysków a druga biegnie po skrzyni tam do rozrusznika i alternatora). Koniecznie wywalasz chłodnicę wody. Teraz już tylko formalność łapiesz go na łańcuchu za uszy i do góry wyjmując śrurby... Ja wyciągam wszystkie śróby póżńiej silnik dosłownie na kilka mm wychodzi z karoserii więc bez sównicy będzie cięzko. Następnie po chwili gdy silnik podniesiesz z ramy na około kilka cm musisz zdemontować przednią poduszkę silnika przy chłodnicy. W ten sposób wysiągam i wkładam zawsze silnik ze skrzynią. W moim aucie zajmuje to ok 3h wliczając demontaż maski...
wojtekgdy
Posty: 268
Rejestracja: 2013-04-26 12:25
Samochód: Probe I 2.2 GT
Lokalizacja: Gdynia

Re: Przekładka silnika 2.2 gt - samemu ? wskazówki, opis

Post autor: wojtekgdy »

Hej,
generalnie pierwszy raz wyciągałem skrzynie i nie uwierzyłbym, że da się samą skrzynie wyciągnać gdyby nie fakt, że facet, który ją kupił poinformował mnie, że tak zrobił. Rzeczywiście da się, ale jest to uciążliwe, można poharatać korpus itd. Koniec z końców się udało, ale silnik podnosiłem do góry dosłownie do granic możliwości - wychyliłem po ukosie prawą stronę silnika z 20cm powyżej poziomu maski(prawa łapa i ta przy chłodnicy odkręcona). Teraz musze wyciągnąć silnik bez skrzyni , a z drugiego probka cały komplet(silnik i skrzynie) więc zrobie tak jak mówisz :) Zanim się dobrze przyjrzałem to widziałem pod maską mase przewodów, węzy, kabli itd i nie wiedziałem czy dam rade, ale nie ma tragedii i jest to do zrobienia :) Dzieki za pomoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”