mocowanie silnika-silnik krzywo siedzi://

Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

mocowanie silnika-silnik krzywo siedzi://

Post autor: kicur »

mam maly problemik--otoz silniczek mi sie przechylil na strone pasazera-czyli w prawo i teraz dociska plastikowa oslona od paska rozrzadu o metalowe mocowanie i przy wlaczonym silniku slychac obciranie kola zebatego o obudowe-moje pytanko jest nastepujace-ktora poduszka(mocowanie silnika) jest zepsute, gdzie to mozna dostac i za ile???-pytam bo nigdy nie wyjmowalem silnika w moim probasku-z moze sa jeszcze inne przyczyny??? 8) :lol: :D pozdrawiam!!!!!!!
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

.
Ostatnio zmieniony 2009-06-19 15:07 przez Mr. Cynk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

..nie no pasowalo by wymienic -oczywiscie nie wszystkie ale tylko ta jedna ktora jest dupnieta :D -zapomnialem dodac ze silnik styka sie juz prawie misa olejowa z podluznica :lol: -jeszcze sprawdze bo moze to nie poducha a łapa silnika sie urwala-jest wogole taka mozliwosc??-aha no wiem gdzie jest ta poduszka co sie styka z oslonka natomiast ta druga masywna jest po tej samej stronie???? 8)
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Chłopie! To nie poducha! wyciągnęło Ci śruby z bloku, albo pourywało im łby. Jazda a nawet samo uruchomienie silnika w tych warunkach to totolotek - tyle że tu 6 jest to że silnik pozostanie w aucie.

BOCZNE PODUSZKI SILNIKA MAJĄ ZA ZADANIE UTRZYMAĆ CIĘŻAR!!! Pozostałe go tylko stabilizują żeby się nie obracał podczas przyśpieszania. Jeśli Ci się urwie całkiem ta łapa to masz jak w banku:
1. urwany pasek rozrządu, co za tym idzie - głowica do remontu, możliwe że i dół też.
2. pourywane przeguby lub/i półoś
3. masakra pod maską - bo silnikiem jak zabawką będzie rzucało.

Jeśli poutywało Ci łby w śrubach to pamiętaj że one nie wyparowały. Są gdzieś tam - leżą pewnie na zębatce rozrządu.... a pasek się kręci... a one sobie podskakują....
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

witam MiH !!nie zabardzo wiem o ktore sruby ci chodzi :lol: --chodzi o polaczenie silnika ze skrzynia???czy moze jakies inne??moglbys to dokladniej sprecyzowac :D -pozdrawiam!!
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
tomek1979
Posty: 86
Rejestracja: 2004-09-03 01:36
Samochód: brak
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: tomek1979 »

Moim zdaniem nie ma szans aby urwane lby srub mocujacych lape od strony rozrzadu dostaly sie pod jego pokrywe(lapa jest mocowana poza obudowa) ale i tak zadzilbym naprawic to jak najszybciej (jak radzil Mich)
a narazie odpuscic sobie z jazda
Pozdrawiam
audi a8 4.2 quattro
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

.
Ostatnio zmieniony 2009-06-19 15:07 przez Mr. Cynk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

W II 2,5 są one pod osłoną. Jak widać poniżej - w jedynce nie.

Obrazek

To chociaż tyle. Nie zmienia to faktu że jak silnik oprze się na kole na końcu wału korbowego to go zblokuje i będzie zbieranie silnika po dordze.
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

dzieki za rady panowie!! :D juz wiem o ktore sruby chodzi...dzis to dokladnie sprawdze jak wyglada sytuacja z tymi srubami-->zeby to naprawic to koniecznie trzeba wyciagac silnik???jak radzicie??-pozdrawiam i jeszcze raz dzieki !!myslalem ze to poduszka :lol: -pozdrawiam!!!
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”