Ulepszacze płynów silnikowych - co o tym sądzicie ?

Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Robert pisze::arrow: Obrazek

:arrow: stąd...
A coż to ambitnego wnosi do tematu.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Sqad pisze:A coż to ambitnego wnosi do tematu.
Poranny (wł. wieczorny) kacyk po wigilii, okres czy jeszcze coś ambitniejszego? Obrazek
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Żaden kacyk tylko nie rozumiem co to wnosi do tematu.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

:arrow: Piszę do Ciebie powoli, bo...

Reklama ulepszacza do paliwa z fajnym zdjęciem oblodzonej dwójki.
Gdzie to dać?
Można w :arrow: drugiej generacji założyć nowy wątek: dziwne zdjęcia dwójek...
Można oczywiście w :arrow: osobliwościach (ale bierzesz na siebie tłumaczenia, że bynajmniej nie sugerowałeś, że dwójka jest jakąś osobliwością :lol: )
A może miałem założyć specjalną :arrow: galerię: STP? :gwizd:
Wydawało mi się, że niniejszy wątek "Ulepszacze" będzie odpowiedni :-k
Wybacz, że okazało się to zbyt mało ambitne np. w stosunku do Twojego tekstu (pod moim i KITTa) :1111_worthy:
:wink:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

no w sumie racja, tylko mi się nie chce z rguly linków otwierać, a amra kiedyś miał takiego avatara 8)
Gość

Ceramizery - AutoRepair

Post autor: Gość »

Witam, nie wiem czy komus sie to przyda, ale tak jak juz obiecalem kilku zainteresowaym klubowiczom, chcialbym napisac moja ocene tzw. ceramizerow. 23 marca, skuszony wyjatkowo duza iloscia pozytywnych opinii, oraz skladnym opisem zasady dzialania wlalem Probkowi cos co wielu nazwaloby zwyklymi niszczycielami-doktorami, ale po kolei: najpierw pojechalem do serwisu sprawdzic cisnienie sprezania na cylindrach (gdyz to chyba jedyny tak wymierny i bezsprzeczny punkt odniesienia czy pomoze, czy nie, albo jeszcze gorzej). Po zapoznaniu sie z instrukcja i zatankowaniu wlalem na goracym silniku wszystkie 3 srodki do wlasciwych sobie miejsc. Odpalilem auto i pochodzilo sobie z 15-20 min na wolnych obrotach tak jak zalecal producent, a nastepnie trzeba bylo przejechac ok 200km nie przekraczajac 2800obr/min - nie bedziemy robic pustych kilosow, wiec odwiedzimy... Maciuche i Jego polowke (pozdr. ;) ) bo to bardzo sympatyczni i goscinni ludzie, a przy okazji w sumie wyjdzie ok. 200km :) Po drodze oczywiscie wyprzedzaly nas tak busy, pandy (tylko tiry chyba nie) i wszyscy patrzyli na nas tak jakos... dziwnie, ale nie przejmujac sie tym wcale jechalismy dalej. Po dojechaniu jednoglosnie stwierdzilismy, ze silnik juz ciszej pracuje i ten stan jak sie pozniej okazalo postepowal. Nie bede pisal na czym polega ceramizacja powierzchni, ani magnetyzacja oleju, bo mozna przeczytac tu: http://www.auto-repair.pl/content/view/86/
Do rzeczy, co to wszystko dalo w ocenie organoleptycznej:
- poprawa kultury pracy silnika (chodzi duuuuuzo ciszej, nie terkoczy tylko bardziej jakby szumi? )
- minimalnie "zywiej" reaguje na pedal gazu
- zuzycie oleju sie znacznie nie zmniejszylo (ale tu stawiam na turbine)
- biegi nieco lzej wchodza
ale to wszystko moglo byc - autosugestia czy czymkolwiek innym ktos by powiedzial, zgadza sie tylko co zrobic z tym:
Cisnienie sprezania [kg/cm^2] po przejechaniu 1200km (warstwa ceramiczna tworzy sie do 1500km i ma wytrzymywac ok. 70000km)

PRZED:
I - 10
II - 9
III - 8,6
IV - 8

PO:
I - 11,4
II - 11,4
III - 11,1
IV - 11,6

Reszta jest juz chyba milczeniem, oczywiscie nikogo nie namawiam, wiem ze zdania sa podzielone, jednak ja zaryzykowalem, kilka osob tez juz chcialo, ale prosilem zeby poczekali, bo ja juz pierwszy kupilem to sprawdze i podam wyniki, zeby w razie czego inni nie dali sie jeszcze nabrac. Jak moge to ocenic w jednym zdaniu? Przy nastepnej zmianie oleju wiem co do niego doleje :)
Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: darel »

Hmm... ciekawe to. Simones, czy dobrze wyczytałem na tej stronce z linku, że za 3 dozowniki (do oleju, paliwa i skrzyni) cena tego specyfiku wynosi 100PLN?
Probe II GT 2.5 V6
Audi A6 C7 3.0 TDI
Gość

Post autor: Gość »

Bardzo dobrze :)
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Ostatnio sprawe te poruszal w Route ^^ znajomy Witka W-wa ktory jezdzi GT3000 i wlasnie to dolal, poczekamy rowniez na jeo opinie bo akurat nalal sobie to na spotkaniu i silniczek chodzil na wolnych okolo 20 min.
Mowil ze kupil to od kogos z allegro i ze zaplacil kolo 50zł.
Patrzac na poprawe cisnienia to musze przyznac, ze to calkiem ciekawy specyfik.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Gość

Post autor: Gość »

Tak, bo 50PLN kosztuje sama fiolka tylko do silnika (tez kupilem na allegro).
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Szymon, napisałeś, że przy następnej wymianie oleju, też dolejesz ceramizer. A przecież on wystarcza na 70000km.
Więc jak to jest?
Co chcesz dolewać?
BEAUTY...POWER...SOUL...
Gość

Post autor: Gość »

Ma nie tylko wlasciwosci ceramizujace, ale polepsza wlasnosci filmu olejowego, magnetyzuje molekuly i nie wiem jeszcze jakie cuda na kiju, po drugie jesli sa gdzies glebsze ubytki, czy rysy istnieje mozliwosc nie wypelnienia wszystkiego za I razem, na tescie z poldolotem tez wlewali 2 razy, a ja jestem tak zadowolony, ze bez wachania wloze jeszcze jedna 50-ke do silnika zeby tylko mu pomoc jak moge (skoro nie mam mozliwosci rozebrania go i zrobienia kapitalnego remontu - z reszta na dzien dzisiejszy to raczej juz go nie wymaga).
Awatar użytkownika
Maro
Posty: 342
Rejestracja: 2005-05-05 00:53

Post autor: Maro »

No to wygląda na to, że fajna rzecz :)
A jak jest z temperaturą silnika, nic nie uległo zmianie :?:
Aha no i może masz linka do strony www / aukcji gdzie można dokładniej przyjrzeć się temu specyfikowi :?:

Pozdr,
Gość

Post autor: Gość »

Link jest w I poscie podany, a temp. pracy silnika nie ulegla zmianie.
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

A na turbinę nie ma żadnego negatywnego wpływu? Bo silnik to potrafię zrozumieć że mogło pomóc, ale co z turbiną?
Awatar użytkownika
swider
Posty: 155
Rejestracja: 2005-09-17 19:11
Galeria: viewtopic.php?t=8393
Lokalizacja: Nowy Sącz Wielogłowy

Post autor: swider »

Chyba też to zastosuje?Bo moje ciśnienie na tłokach nie jest najlepsze :? Po jakim czasie zwiększylo ci sie ciśnienie na tłokach?
Ostatnio zmieniony 2006-04-26 21:25 przez swider, łącznie zmieniany 1 raz.
Probe 2.2 GL & 2,5 V6 KLZE :D

obydwa RED:D
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

No pewnie do każdego rodzaju silnika. :).
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
swider
Posty: 155
Rejestracja: 2005-09-17 19:11
Galeria: viewtopic.php?t=8393
Lokalizacja: Nowy Sącz Wielogłowy

Post autor: swider »

Z tego co wyczytalem to musze kupic 2 dozowniki czyli za 200zł.I na raz je wlac.TAK? Bo pierwszy zestaw jest wystarczajacy?
Probe 2.2 GL & 2,5 V6 KLZE :D

obydwa RED:D
Gość

Post autor: Gość »

Na turbine nie ma negatywnego wplywu, przynajmniej tak zapewnia producent i ja go nie stwierdzilem, wrecz przeciwnie srodek ten m.in. polepsza klase kazdego oleju - to taki m.in uszlachetniacz do wszystkich rodzajow olejow i silnikow benz, Di TDI i jakie tylko. Preparaty te mozna stosowac na silnikachokretowych, roznica polega tylko na ilosci wstrzykiwanego ceramizera, ale to juz okresla tabelka - dostepna na stronie producenta.
Kiedy wzroslo cisnienie nie jestem w stanie powiedziec niz tyle, ze gdzies w ciagu 1200km od wlania specyfiku. Tak jak pisalem juz wczesniej warstwa moze sie tworzyc do 1500km, po tym przebiegu juz nie powinno byc zadnych zmian.
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Szymon, a co ze skrzynią?
Lepiej pracuje?
Biegi wchodzą lżej?
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Re: Ceramizery - AutoRepair

Post autor: Ronin »

Simones pisze:- biegi nieco lzej wchodza
:wink:
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

ooops :oops:
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

no ładnie najlepszy jest chyba wzrost stopnia sprezania - przy takim skoku roznica powinna byc wyraznie odczuwalna .. :D - czyli ile w koncu to kosztuje?? widze tu pare roznych wersji 50 ,100, 200 ? :roll:
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Cześć Szymon !
Na stronie producenta , w/w zaleca jazdę do 60km/h ew. nie przekraczanie 2800obr/min .
Rozumie , że pod uwagę bierzemy ten drugi wariant :?: :?: :?: .
Na piątce przy 2800obr/min "jadymy" nieco szybciej ...

:arrow: Chodzi o nie wysilanie motorka :?:


Jedyną (moją) obawą przed zastosowaniem tego środka to ewentualność zapieczenia pierścieni , ale ogólnie propozycja dość ciekawa !

Nara
Obrazek
Awatar użytkownika
swider
Posty: 155
Rejestracja: 2005-09-17 19:11
Galeria: viewtopic.php?t=8393
Lokalizacja: Nowy Sącz Wielogłowy

Post autor: swider »

Jak chodzi o cene to trzeba sie dobrze wczytac wszystko jest wytlumaczone w tabelce na stronie glownej tego preparatu.Cena jest uwarunkowana od tego ile masz przejechane i w zależności od tego kupujesz jeden albo dwa preparaty albo ktorys z zestawow.Ale zestaw chyba lepszy :wink:
Probe 2.2 GL & 2,5 V6 KLZE :D

obydwa RED:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”