Duzy problem z silnikiem

Awatar użytkownika
szerszeń
Posty: 214
Rejestracja: 2005-12-03 10:04
Samochód: I gen. 2.2 GT/ Audi a6 c6 2.4 V6
Lokalizacja: Belchatow

Duzy problem z silnikiem

Post autor: szerszeń »

Witam wszystkich klubowiczow mam bardzo duzy problem z moim probkiem wszystko zaczelo sie tak : Mialem wyjechac probem do Danii w niedziele wiec w piatek kupilem rozrzad by wymienic po przyjezdzie do mechanika stwierdzil ze jest walnieta uszczelka pod glowica weze od chlodnicy byly twarde jak ze stali bylo juz pozno w ostatniej chwili zamowilem wszystkie uszczelki na sobote pojechal splanowac glowice uszczelke zalozyl silnik zlozony ok. 16 odpalilem wszystko elegancko nie ruszyl sie jedynie czujnik cisnienia oleju moze nie podpial jakiegos kabla wyjechalem wyjechalem do domu wszystko ok rano w niedziele jade po ok. 30 km. w silniku cos walnelo za chwile drugi raz check engine i zgasl i juz go nie odpalilem krecil bardzo szybko bez zadnych oporow po otworzeniu maski dostalem dwoma goracymi strumieniami plynu z chlodnicy auto do goscia na podworko a mnie na szczescie zawiozl brat. Teraz mam problem jestem za granica z bratem kontakt glownie tylko przez sms a chce by probek byl na chodzie mam pytanie co sie moglo stac po kupnie do silnika wlalem olej quakera polsynt. Niewiem na jakim jezdzil poprzedni wlasciciel mechanik powiedzial ze po wymianie uszczelki wyplukalo silnik i ze to moja wina do wymiany jest podobno jedna panewka i brat chce oddac glowice do regeneracji nieznam sie ale mysle ze lepiej i taniej bedzie kupic uzywany silnik z gory dzieki za pomoc .
czarny mat I 2.2 GT 92 r i 186 koników cudeńko
Audi a6 2.4 04' 177 KM i ten dźwięk V6 pięknie
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

A mechanik zalewał olej? Skoro (niby) wypłukało silnik to prędzej widocznie jezdził na mineralce(biedna turbina :| )? Zastanawia mnie tylko skąd ta para spod maski, tzn jakim cudem mogłeś przegrzać motor skoro ukł. chłodzenia był zrobiony? Może zle rozrząd poskaładał? A jak odbierałeś furę od mechaniora sprawdzałeś stan oleju i chłodziwa?
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

A silnik kręci jak suszarka??
KALI
Posty: 789
Rejestracja: 2005-11-01 00:10
Galeria: viewtopic.php?t=6696

Post autor: KALI »

Jeżeli silnik kręci jak szalony bo tak napisałeś bez oporów to znaczy że pękł pasek rozrządu .Przyczyną mogło być złe poskładanie bądz zbyt mocny naciąg paska.A co do płynu to musiał bym zobaczyć ale może skoro pisałeś że przewody były twarde przed naprawą to może po prostu któryś sparciał i pękł np.
Awatar użytkownika
szerszeń
Posty: 214
Rejestracja: 2005-12-03 10:04
Samochód: I gen. 2.2 GT/ Audi a6 c6 2.4 V6
Lokalizacja: Belchatow

Post autor: szerszeń »

Pasek rozrzadu jest ok na swoim miejscu olej tez ok troszke ponad stan a uszczelka pod glowica byla walnieta bo ja widzialem i glowice tez gosc jak ja planowal musial podobno duzo zebrac niewiem trzeba kupic nowy silnik a ten na czesci
czarny mat I 2.2 GT 92 r i 186 koników cudeńko
Audi a6 2.4 04' 177 KM i ten dźwięk V6 pięknie
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Czyzby pekniety walek, lub moze klin na kole rozrzadu ?
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

za mało info
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”