Stukanie pod pokrywą zaworów

ad81

Stukanie pod pokrywą zaworów

Post autor: ad81 »

Witam wszystkich
Ostatnio wymieniłem wszystkie popychacze 12*45zł, olej ESSO10W40 ULTRA, poziom oleju na max, ciśnienie oleju na N. Co może by że dalej coś klekocze pod pokrywa zaworów. Popychacze wykluczam bo wymieniłem wszystkie. W "szukaj" nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Wymianę popychaczy robiłem jakieś 3 dni temu przejechałem około 50km no i nic nie ma poprawy. Czy one muszą się odpowietrzyc. Proszę o poradę corobic bo troszkę kaski poszło i nie ma poprawy chodzi jak "diesel" nie tak dosłownie ale podobnie.

POZDROWIONKA :D [/u]
Ostatnio zmieniony 2006-07-02 22:02 przez ad81, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Kup ceramizer, taki jak Simones miał. Ponoć wszystko cichnie...
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

I wysil się trochę - brak pomysłów jak zatytułować wątek Cię nie usprawiedliwia :lol:
FAQ: Kilka porad dla nowego użytkownika pisze:...
5 - Pamiętaj, że zakładany temat, swoim tytułem ściśle musi określać to, co w nim znajdziemy oraz nigdy nie pisz SAMYMI WIELKIMI LITERAMI i staraj się nie używać zwrotów typu: "Pomocy...", "HELP...", "Mam problem...", czy też "Mam kłopot...". Jak również nie jest mile widziane nadmierne powielanie znaków "!", "?" i wszelkiego rodzaju ozdobników (np: !!!!!?????<<<<<>>>>>*****, itp).
...
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Posluchaj Roberta, inaczej zamkne Temat.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Nie lej tylko żadnych doktorków. Popychacze muszą się uciszyć często trzeba dość dużo przejechać kilometrów. Sprawdzałeś ciśnienie oleju w serwisie na przyrządzie?? bo jak jest za wysokie ciśnienie to też mogą hałasować.
ad81

Post autor: ad81 »

Dziś zrobiłem prawie 250 bez zmian dalej klekoce. A co do jakiś specyfików mam obawy jak zachowa się silnik na dłuższą metę.
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Po specyfikach może silnik poronić ;)

Kurcze opisz jakoś dokładniej ten dźwięk bo nie chce mi się wierzyć że po wymianie wszystkich popychaczy dalej to samo.
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Sqad, przecież Simonesowi ceramizery pomogły. I on to poleca, bo przetestował na własnej skórze (silniku).
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Ja powiem że ceramizer to zwykły środek robiący nagar i przez to sie silnik ucisza i uszczelnia a to można sobie w pupę wsadzić nie ma to jak dobra generalka ze szlifami. Jak to nie pomogło pomogło to podejrzewam zawory a dokładnie prowadnice zaworów mogą być wydarte i mogę mieć luzy zawory ale nie jestem pewien. Pozdrawiam
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

Bogdan9999 pisze:Jak to nie pomogło pomogło to podejrzewam zawory a dokładnie prowadnice zaworów mogą być wydarte i mogę mieć luzy zawory ale nie jestem pewien. Pozdrawiam
jeżeli jest tj jak Bogdan mówi to zmierz ciśnienie na cylindrach,wtedy już jedną diagnoze będziesz mógł obalić.

W kwesti popychaczy to słyszałem że tylko oryginały nie będą klepac :roll:
Obrazek
ad81

Post autor: ad81 »

Jadę do mechanora niech zobaczy co jest grane. Klekot wydobywa się z pod pokrywy i jest bardzo rytmiczny jak tak mozna okreslic. Nie wiem co z pompą oleju czy ona też może się odzywac?

Szkoda że nie ma blisko kogoś z probaskiem kto miał by taki problem to by go osłuchał.

POZDRAWIAM :wink:
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Pompę oleju to zostaw w spokoju ;) Jeśli to jest klekot to to wydobywać sie może tylko z głowicy. Może mylisz pracę wtryskiwaczy z klektem to jest bardzo równy i rytmiczna praca ale to bardziej przypomina cyk, cyk, cyk, cyk. Pozdrawiam
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
ad81

Post autor: ad81 »

To cyk cyk cyk to też słychac. Pompy nie ruszam bo mi mechanik też powiedział że to popychcze może taki wyrób. :(
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

A napisz cenę ile zapłaciłeś za popychacz :roll:
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

A czytać to ty umiesz spójrz na samą górę topicu!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Kurde no tak sory nie zauważyłem. Po tyle to mój kumpel do golfa kupował tak twierdzi.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
sebastianznak
Posty: 83
Rejestracja: 2005-04-01 17:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Piekary Slaskie

popychacze

Post autor: sebastianznak »

Witam wszysktich .Panowie mam pytanie czy nowe popychacze które są twarde można uszkodzić ściskając je w imadle.Po takim zabiegu mozna je scisnąc w palcach , po zamontowaniu na swoje miejsce ponad godzine nie mogły sie uciszyć a teraz słychać niekiedy na rozgrzanym silniku.Wiem ,że dziwnie to brzmi i nasuwa się pytanie po co ściskać nowe popychacze,ale chciałbym zasięgnąć Waszej opini ponieważ wpadłem w konflikt z miom powiedzmy już byłym mechanikem
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 14
Rejestracja: 2006-01-13 21:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Okolice Kraka

Post autor: Przemo »

sebastianznak pisze:Witam wszysktich .Panowie mam pytanie czy nowe popychacze które są twarde można uszkodzić ściskając je w imadle.Po takim zabiegu mozna je scisnąc w palcach
"Jeżeli popychacz uda się ścisnąć między kciukiem i palcem wskazującym należy go wymienić na nowy".
ad81 pisze:Proszę o poradę corobic bo troszkę kaski poszło i nie ma poprawy chodzi jak "diesel" nie tak dosłownie ale podobnie.
Zmierz ciśnienie oleju, może Ci padł zaworek, zmień go najlepiej ze sprężynką.
626 GD 2.0 GT FE3N
ad81

Post autor: ad81 »

no tak tylko gdzie tego zaworka szukac :oops:
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 14
Rejestracja: 2006-01-13 21:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Okolice Kraka

Post autor: Przemo »

ad81 pisze:no tak tylko gdzie tego zaworka szukac :oops:
Jak ściągniesz miske olejową to pewnie znajdziesz, ale najpierw zmierz ciśnienie oleju jeśli jest za wysokie to na bank padł zaworek, częsta przypadłość.
626 GD 2.0 GT FE3N
ad81

Post autor: ad81 »

I przez to może tarabanic pod pokrywą a ile taki zaworek kosztuje i czy jest łatwo dostepny
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 14
Rejestracja: 2006-01-13 21:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Okolice Kraka

Post autor: Przemo »

ad81 pisze:I przez to może tarabanic pod pokrywą a ile taki zaworek kosztuje i czy jest łatwo dostepny
Zaworek kosztuje coś koło 100 zł oryginał, jeśli jest padnięty to pompa olejowa ładuje za duże ciśnienie na popychacze!! Zaworek pasuje prawdopodobnie od FS-a, ale głowy nie dam uciąć.
626 GD 2.0 GT FE3N
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

dobra ale mozesz wyjasnic gdzie ten zaworek sie znajduje - bo rozbieralem caly silnik i jakos go nie zauwazylem.... moze jestem slepy.. a moze go tam porostu wogole nie ma :roll:

a co do stukania pod deklem zaworow to ja polecalbym ci teraz odkrecic walki z popychaczami i sprawdzic zaworki hydrauliczne - sprobuj je wcisnac kciukiem jesli sa dobre to nie moga sie dac wcisnac jesli trefne to sie wcisna i wtedy albo jest wadliwy zaworek ze nie trzyma cisnienia albo jest jeszcze druga opcja - w popychaczach sa bardzo waziutkie kanaliki ktore doprowadzaja olej do zaworkow i czsami zdarza sie tak ze sie zatykaja i dlatego zaworek sie wgniata mimo to ze jest dobry - pozdrawiam
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 14
Rejestracja: 2006-01-13 21:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Okolice Kraka

Post autor: Przemo »

Zaworek ten jest w pompie oleju, dokładnie nazywa się "zawór upustowy". Ale najpierw sprwdzcie ciśnienie oleju, jeśli jest dobre to nie ma się go co czepiać.
626 GD 2.0 GT FE3N
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

ale w pompie oleju od strony gdzie zasysa? czy od strony gdzie tloczy olej - i jak wyglada taki zaworek bo jestem ciekaw ? pozatym o ile dobrze pamietam jest jedno wyjscie oleju z pompy i jesli zaworek zmniejsza cisnienie to nie tylko na popychaczach ale tez na calej reszcie - :roll: hmmm tylko wlasnie juz dobrze nie pamietam dlatego jesli jest inaczej to wyprowadzcie mnie z błedu :idea: :roll:
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”