Klepie pod maską - co zrobić...?

andrew
Posty: 187
Rejestracja: 2007-07-09 11:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: andrew »

Witam,

Od kilku dni spod maski wydobywa się dziwne stukanie/klepanie na rozgrzanym silniku. Do tej pory nie miałem problemów ze stukaniem na ciepłym silniku, czasem tylko na zimnym.
Teraz jakby sytuacji się odwróciła: na zimny jest cisza, natomiast w miarę nagrzewania stukot narasta. Stukanie jest słychać też stojąc obok auta. Olej jest, zalany 5W. Wydaje mi się, że stało się to po ostatnim tankowaniu - spalanie stukowe?, może przypadek? Stuki dobiegają z tylnej głowicy. Wczoraj wieczorem nagrałem dźwięk http://www.youtube.com/watch?v=N3bc3QSS5KQ. Telefon był dość blisko głowicy stąd tak intensywny dźwięk. Ma ktoś pomysł co to może być? Popychacz, zawory, wtryski, sprężynki na wałku rozrządu?
Andrew
Ford Probe II 2,5V6 Kanada '93r.
Ford Mondeo MK3 ST220 3,0V6 '02r
Chrysler Concorde Limited 3,5V6 '02r.
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: jarsonik »

Traktor.................sory za offa
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
andrew
Posty: 187
Rejestracja: 2007-07-09 11:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: andrew »

jarsonik pisze:Traktor.................sory za offa
Niestety :cry:, ale co tak napiernicza?
Andrew
Ford Probe II 2,5V6 Kanada '93r.
Ford Mondeo MK3 ST220 3,0V6 '02r
Chrysler Concorde Limited 3,5V6 '02r.
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: jarsonik »

Nie powiem ci co to moze być, bo pierwszy raz cos takiego słyszę (taki głośny i wyraźny stukot). Zastanawiam sie nad popychaczami, może coś się znimi stało. Ja bym to obstawiał.
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
--C--
Posty: 834
Rejestracja: 2008-07-14 23:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: --C-- »

A nie przeskoczył rozrząd??
Czarny FORD PROBE II GEN. 93r 2.5 V6 24v
Obrazek
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: 2Ya »

Gdyby przeskoczył rozrząd to motor 'kulawo' by chodził lub w najlepszym przypadku byłby mułowaty ;) Silnik jest bezkolizyjny.
Reszta tak jak napisałem oraz koledzy na net. - jedź do mechanika i sprawdź jeśli nie masz możliwości samemu.

Pzdr. & c ya..
Obrazek
aandrzejj4321
Posty: 11
Rejestracja: 2008-11-15 15:41

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: aandrzejj4321 »

niewie ktoś może ile litrów wchodzi oleju do silnika 2.0 probe2.
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: 2Ya »

3,5 L włącznie z filtrem jak dobrze pamiętam.

Pzdr. & c ya..
Obrazek
Awatar użytkownika
vitek
Klubowicz
Posty: 1749
Rejestracja: 2007-11-22 17:26
Galeria: viewtopic.php?t=13010
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: vitek »

Bardzo dobrze pamiętasz: 3,3 l silnik + 0.2 l filtr = 3,5 l
był Ford Probe 2.0 16V - '96 Grey Green Metallic
jest Mondeo MK3 2.0 16V 145 KM ATX
Awatar użytkownika
maciejuuu
Posty: 31
Rejestracja: 2009-02-24 22:31
Samochód: Probe II '95 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=16689
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: maciejuuu »

andrew pisze:Witam,

Od kilku dni spod maski wydobywa się dziwne stukanie/klepanie na rozgrzanym silniku. Do tej pory nie miałem problemów ze stukaniem na ciepłym silniku, czasem tylko na zimnym.
Teraz jakby sytuacji się odwróciła: na zimny jest cisza, natomiast w miarę nagrzewania stukot narasta. Stukanie jest słychać też stojąc obok auta. Olej jest, zalany 5W. Wydaje mi się, że stało się to po ostatnim tankowaniu - spalanie stukowe?, może przypadek? Stuki dobiegają z tylnej głowicy. Wczoraj wieczorem nagrałem dźwięk http://www.youtube.com/watch?v=N3bc3QSS5KQ. Telefon był dość blisko głowicy stąd tak intensywny dźwięk. Ma ktoś pomysł co to może być? Popychacz, zawory, wtryski, sprężynki na wałku rozrządu?
Trochę się nasłuchałem mocno stukających popychaczy w 2,5 V6 u kumpla i ten dźwięk jest jakby zbyt intensywny, tak jakby one w ogóle na tej głowicy oleju nie dostawały, może kanalik się zatkał?? poza tym dźwięk pasuje, proporcjonalny do wysokości obrotów i z nimi się zwiększający. Sprężynki hałasują inaczej i od strony rozrządu. A może wlałeś na stacji za dużo oktanów :P
probe II 2.0 '95
Awatar użytkownika
magic188
Posty: 15
Rejestracja: 2009-01-24 21:13
Samochód: brak
Lokalizacja: brzesko

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: magic188 »

U mnie byl podobny dźwięk aż tu pewnego ranka jadę i nagle auto zgasło i nie chciało odpalić(rozrusznik nie chciał nawet zakręcić)wiec zacząłem grzebać w garażu po tym jak go sholowalem i okazało się ze obróciło panewkę korbowa i zaklinowała się jedna pod druga :evil: wiec dobra rada jak najszybciej do mechanika :D
andrew
Posty: 187
Rejestracja: 2007-07-09 11:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: andrew »

-- oryginalny post 2009-03-06 10:15 --

W tej chwili nie wali już tak, słychać tylko jednostajny dźwięk pukania z taką samą częstotliwością, ewidentnie z góry - wygląda jakby popychacz, może padł, albo właśnie kanalik się zatkał. Wczoraj przy okazji sprawdzania sprężania na cylindrach mechanik posłuchał i również twierdzi, że wali coś z góry jednostajnie.
Benzynę leje samą, 2 dni temu na wszelki wypadek zalałem na innej stacji. Jestem już umówiony do mechanika (mazda na buraczanej we wroc.) - mam już dawno kupiony zaworek do pompy oleju, więc pooglądają panewki. Jeśli nie panewki to popychacz, bo co innego może tak walić z góry?

-- dodano 2010-10-16 14:05 --

Witam,

jak z powyższych moich starych postów wynika, miałem problem z klepaniem czegoś pod maską, co czasem ustawało, a w ostatnim czasie klekotało cały czas.
W końcu znalazłem chwilę czasu, podczas urlopu i zmieniając rozrząd wymieniłem też sprężynkę na tylnym wałku rozrządu. Podczas wyciągniętych wałków rozrządu sprawdziłem popychacze, wszystkie były ok. Efekt jest taki: od miesiąca silnik chodzi jak pszczółka (nieważne czy zimny, czy ciepły), słychać jedynie pracę wtrysków! :)
Przy okazji przygotowań znalazłem tzw. biuletyn techniczny mazdy, który w krokach logicznych może pomóc w ustaleniu przyczyny dziwnych odgłosów: http://www.probe-mx6.com/images/tsb_02.gif ze strony http://www.probe-mx6.com/
Jeszcze jeden przydatny link opisujący numery części http://www.neoriginal.ru/cat/mazda/grp/model/46/grp/685

PS.
Przebieg mojego auta to prawie 240tys.
Andrew
Ford Probe II 2,5V6 Kanada '93r.
Ford Mondeo MK3 ST220 3,0V6 '02r
Chrysler Concorde Limited 3,5V6 '02r.
piter89
Posty: 4
Rejestracja: 2011-02-23 13:52

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: piter89 »

Witajcie

w moim probe jest podobny dźwięk ale stuka na 2tylnych świecach czasami jak poruszam przewodami to stuki przestają hałasować na dłuższy czas i jest ok ....
czy to może byc winna tych sprezynek czy jakaś usczelka tylna pod pokrywą (tak mi powiedział jeden mechanik) co o tym sądzicie





Pozdrawiam Piter89
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: HellHound »

Hey. Jak ruszasz przewodami zapłonowymi to stuki cichną? To raczej wygląda że końcówka przewodu spada ze świecy i strzela iskra przeskakując(w mojej V-ce tak było :mrgreen: ). Spróbuj je delikatnie ścisnąć kombinerkami(końcówki przewodów :wink: ), żeby nachodziły na świece z cichym kliknięciem.
Pozdrawiam
Let The Galaxy Burn....
piter89
Posty: 4
Rejestracja: 2011-02-23 13:52

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: piter89 »

ok jutro sprboje i dam znac czy to bylo to
Awatar użytkownika
wujeksex
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-09-08 21:09
Samochód: Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Galeria: viewtopic.php?t=14440
Lokalizacja: Żarowo, Stargard Szczeciński

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: wujeksex »

A może sprawdź jeszcze, czy masz świece dobrze dokręcone.
Był Probe II 93 2.0 BASE LPG ATX USA
Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Odważni nie żyją wiecznie - Ostrożni nie żyją wcale...
Na rozstaju dróg..... redukcja i but :)
Kobieta - istota stabilna emocjonalnie, niczym powierzchnia szklanki wody, trzymanej przez osobę z chorobą Parkinsona, któremu palą się spodnie podczas tańczenia Lambady

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
Awatar użytkownika
Lendo
Posty: 71
Rejestracja: 2011-02-21 13:43
Lokalizacja: Skawina

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: Lendo »

w moim 2.0 wymieniałem rozrząd kable uszczelniałem dekiel i dostał się olej na świecę i nie palił na jeden tłok:)
poza tym olej dałem za gęsty i też stukało a w dodatku waliło dymem z rury jak cholera:):)
wyczyściłem gniazdo świecy i zamieniłem olej na Shell 5w30 i chodzi jak burza:)
pe3lwroc
Posty: 151
Rejestracja: 2010-12-14 14:00
Samochód: PROBE II 2.0 16V 95.R
Galeria: viewtopic.php?t=18768
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: pe3lwroc »

Witam,akcja jest tego typu że stukają mi zawory,mechanik sciagając dekiel stwierdził ,że są nieregulowane ,co też wyczytałem na forum.Mowi że luzy zaworowe w Probe są regulowane poprzez popychacze,hydrauliczni czy cos w ten desen.Mowi tez ze abyt pozbyc sie klepania trzeba wymienic popychacze jest ich ,jeden podobno kosztuje 90 zl razy 16 wychodzi ponad 1500.. i teraz pytanie co z tym fantem zrobic? Oleju nie bierze nic od 4 miesiecy ,moc ma wszystko ok,tylko to klepanie...Co radzicie? motac nowy silnik czy co?Wszystko z moim silnikiem jest ok tylko te cholerne zawory,mozna z tym jezdzic? nic sie tam w trasie nie rozsypie?..Pzdr.
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: Sam »

nie wiem co są warte ale na alledrogo.pl kupisz po 32 zł sztukę taniej nie ma -> sprawa nr 2 kupisz silnik i :D powiedz mi jaką masz gwarancje że nie będą grać zawory?? 16 po 32 zł to jest koszt 512 zł plus wysyłkahttp://allegro.pl/szklanki-popychacze-m ... 29508.html pozdro
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: HellHound »

pe3lwroc pisze:Witam,akcja jest tego typu że stukają mi zawory,mechanik sciagając dekiel stwierdził ,że są nieregulowane ,co też wyczytałem na forum.Mowi że luzy zaworowe w Probe są regulowane poprzez popychacze,hydrauliczni czy cos w ten desen.Mowi tez ze abyt pozbyc sie klepania trzeba wymienic popychacze jest ich ,jeden podobno kosztuje 90 zl razy 16 wychodzi ponad 1500.. i teraz pytanie co z tym fantem zrobic? Oleju nie bierze nic od 4 miesiecy ,moc ma wszystko ok,tylko to klepanie...Co radzicie? motac nowy silnik czy co?Wszystko z moim silnikiem jest ok tylko te cholerne zawory,mozna z tym jezdzic? nic sie tam w trasie nie rozsypie?..Pzdr.
Hey.Może klepią od złego oleju albo jego małej ilości? Na czym jeździsz? Jaki ciśnienie oleju?
Let The Galaxy Burn....
pe3lwroc
Posty: 151
Rejestracja: 2010-12-14 14:00
Samochód: PROBE II 2.0 16V 95.R
Galeria: viewtopic.php?t=18768
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: pe3lwroc »

Olej jest pod max więc to napewno nie to,jest półsyntetyk jutro rzucę okiem na ta karteczkę z wymiany oleju jakiej marki.a Ciśnienia niestety nie sprawdzałem..
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: HellHound »

A błąd -o-| Ja tak bym się naciął na wyminę stukających popychaczy w scorpio, okazało się że zawór na pompie oleju się odkręcił i było małe ciśnienie. Podobno częsta bolączka wielorybów :D
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: Sam »

Warto sprawdzić ciśnienie ale w tych silnikach często klepią zawory mnie zaczął klepać jeden a potem doszła reszta orkiestry :D śmieszne jest to że najszybciej kończą się na wałku z zaworami ssącymi -> na wydechowym jeden miałem miękki a na ssącym wszystkie. pozdro
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: Kocureq »

za bardzo ssiesz :)
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Klepie pod maską - co zrobić...?

Post autor: Sam »

czepiasz się :]
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.0 R4 FS”