Obroty 5.5tys odciecie na kompie pokazuje 7.2

Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Obroty 5.5tys odciecie na kompie pokazuje 7.2

Post autor: tom87dg »

to u mnie jest kl01 ale z przerobionym juz modulem, moze osoba co to przerabiala cos zrypala, dodam ze jezdze na tym aparacie 2 lata i ne bylo awari jedynie te obroty oszukuja innych wad nie zauwazylem
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
Awatar użytkownika
pawlacz
Posty: 376
Rejestracja: 2012-07-24 23:41
Samochód: Probe II 2.5 v6 '93
Galeria: viewtopic.php?t=22222

Re: Obroty 5.5tys odciecie na kompie pokazuje 7.2

Post autor: pawlacz »

Ktoś w końcu jednoznacznie znalazł odpowiedź czemu obtoty są przekłamywane? Gaziarz sprawdzał obtoty to miał 7200, ja 5500.
Cewka, palec, kopułka na pewno odpadają.
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obroty 5.5tys odciecie na kompie pokazuje 7.2

Post autor: KrecioPL »

KrecioPL pisze:
KrecioPL pisze:Ponoć taki problem z odcinką wynika z problemów masowych na wiązce przy aparacie zapłonowym. Dołóż sobie do niego na próbę zwykły przewód i masę wypnij z karoserii - ot dla testu. Ew później, jeśli pomoże, poprowadzisz sobie to po ludzku ;)
Ponownie sugeruje sprawdzić powyższe :)
pawlacz pisze:Ktoś w ogóle uporał się z problemem tego słynnego odcięcia przy 5,5 tys obrotów (choć w rzeczywistości jest więcej)?
były taki ktoś na forum, co problem rozwiązał - stąd moja rada :mrgreen:
wydaje mi się, że podałem Ci możliwe rozwiązanie tego problemu- zanim zapytasz po raz n-ty UWIERZ, że ktoś już to przerabiał i problem rozwiązał.
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Awatar użytkownika
pawlacz
Posty: 376
Rejestracja: 2012-07-24 23:41
Samochód: Probe II 2.5 v6 '93
Galeria: viewtopic.php?t=22222

Re: Obroty 5.5tys odciecie na kompie pokazuje 7.2

Post autor: pawlacz »

Mam trochę nowych wieści.
Łącznie spróbowałem wymienić 3 liczniki.
Oryginał - odcinka 5,5tys, strasznie zaniżał, w tym wolne obroty
Pierwszy - odcinka 6,5 tys, najmniej przekłamywał wolne obroty, przy stałej prędkości pokazuje różne wskazania, raz przy 160km/h jest 4tys, raz 4,5 raz 5tys.
Drugi - odcinka 6tys, wariujący wskaźnik ładowania, strasznie wysokie ciśnienie oleju, zaniżane wolne obroty
Trzeci - odcinka 8 tys, ale niestety przekłamuje wolne obroty (wskazówka utrzymuje się na pierwszej kresce, a powinna na drugiej według mnie), stałych prędkości raczej nie przekłamuje (150km/h na liczniku to 140km/h z GPS-em, obroty około 4,5tys.)

No i teraz nie wiem który zostawić w samochodzie. Te wolne obroty w trzecim, ostatnim, strasznie mnie rażą. No i przede wszystkim, ma ktoś teorię czemu co inny licznik to inne wskazanie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”