Pomocy - bierze olej

MI3000GT
Posty: 27
Rejestracja: 2009-11-19 20:21
Samochód: Mitsubishi 3000GT 3.0 v6 bi turbo 97r
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: MI3000GT »

trzeba szukac i jeszcze raz szukac i sie znajdzie jak ja. albo pogadac skim kto sciaga auta z angli i zeby wrzucil do kontenera jeszcze jedno auto. takiego anglika uszkodzonego sie kupi za 100 funtow plus transport i okolo za2000zl mamy swietnego dawce czesci, a jeszcze lepiej jak kogos ma sie w angli-powiedziec zeby poszukal i przyslal nam .takie moje zdanie i niedrogie bo za kapitalke silnika zaplacic mozemy nawet 3500zl,ja pytałem i tyle mi powiedzieli(ale prawie wszystko by wymienili jak twierdzili i ,ze silnik byl by igla),
kamyk4141
Posty: 36
Rejestracja: 2009-01-20 19:34
Samochód: brak
Lokalizacja: skarżysko -kam

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: kamyk4141 »

ja jestem mechanikiem i sprawdzałem wszystko jak dam mu na 5 tys to lekko czuc olej ale nie kopci jak dam do odcięcia to lekko zadynmi ale to jest olej syntetyczny i nie bedzie tak kopcił jak na mineralnym
ford probe 2.5 v6 bordowy
bedi04
Posty: 7
Rejestracja: 2011-09-13 13:18
Samochód: Ford Probe II gen. '94 r. 2.5 V6
Lokalizacja: Śląsk

Czy każde probe bierze olej?

Post autor: bedi04 »

Witajcie! Pare dni temu kupiłem swoje drugie probe, 1994 r 2,5 v6 z gazem. wczeniej miałem 1996r 2,5 v6 ale bez gazu.
To pierwsze brało dosc sporo oleju, kopciło ale tylko na postoju przy wysokich obrotach, chciałęm wrzucic gaz ale mechanik mi powiedział ze jak załoze instalacje to po silniku. Wiec postanowiłęm kupic z gazem - i jest to samo... :/ w obu czuc spalenizne oleju podczas jazdy.
Czy kazde probe bierze olej? Co z tym zrobic? Do jakiej granicy brania oleju jest sens jezdzic? tzn ile sie miesci w tolerancji, bo jak bedzie brac np 2-3 litry na 100 km to chyba nie zabardzo jest sens jezdzic tym autem, prawda?
czekam na wasze opinie co do swoich aut w sensie czy tez bierze olej i ile, bo jetem ciekaw.
pozdro!
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: Czy każde probe bierze olej?

Post autor: mysz »

bedi04 pisze: Czy kazde probe bierze olej?
Z tego co mi wiadomo, to każdy silnik bierze olej, tylko w różnych ilościach.
Ile Ci bierze tej oliwy na 1000km? Norma dla klde jest chyba do 0.7l/1000km.
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
Awatar użytkownika
modano
Posty: 96
Rejestracja: 2007-07-22 10:43
Samochód: Probe II V6
Galeria: viewtopic.php?t=16692
Lokalizacja: Siemianowice, Polkowice

Re: Czy każde probe bierze olej?

Post autor: modano »

mysz pisze:
bedi04 pisze: Czy kazde probe bierze olej?
Z tego co mi wiadomo, to każdy silnik bierze olej, tylko w różnych ilościach.
Ile Ci bierze tej oliwy na 1000km? Norma dla klde jest chyba do 0.7l/1000km.
jakby taka miała być norma to po roku produkcji tych silników japońcy dali by sobie spokój. mam silnik z mazdy 626 2,5v6 co jeździł na automacie przełożony do mojego Probe w manualu i przejechałem na nim 26000km i ubyło mi 0,3l oleju. Poprzedni mój silnik miał pęknięty pierścień i spalał ogromne ilości, śmierdziało olejem i jak się przycisło to wydobywał się niebieski dymek. A poza tym chodził jak igła. jak spala Ci do 1 litra/1000 to masz zużyte pierścienie a jak powyzej to już pęknięty. koszty wymiany szybko się rekompensują bo olej jest zbyt drogi żeby go lać litrami.
Ford Probe 2,5 V6 sensual styling, steering performance etc.
Awatar użytkownika
ORZELwarka
Klubowicz
Posty: 241
Rejestracja: 2007-01-26 14:57
Galeria: viewtopic.php?t=10592
Lokalizacja: Warka

Re: Czy każde probe bierze olej?

Post autor: ORZELwarka »

bedi04 pisze:Wiec postanowiłęm kupic z gazem - i jest to samo... :/ w obu czuc spalenizne oleju podczas jazdy.
Czy kazde probe bierze olej? Co z tym zrobic? Do jakiej granicy brania oleju jest sens jezdzic? tzn ile sie miesci w tolerancji, bo jak bedzie brac np 2-3 litry na 100 km to chyba nie zabardzo jest sens jezdzic tym autem, prawda?
Podczas jazdy czuć spalonym olejem? Ale gdzie, z nawiewu czy jak masz otwartą szybę to zalatuje? Jeżeli z nawiewów (może wyłącz nawiew i sprawdź czy śmierdzi dalej) to prawdopodobnie masz uszkodzoną uszczelkę dekla zaworowego pod kolektorem i wyciekający olej kapie na kolektor wylotowy, stąd zaciąga do kabiny ten zapach.

Nijak to się ma do spalania oleju.
V6 24v Full opcja 96 r.
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: Czy każde probe bierze olej?

Post autor: mysz »

Zależy wszystko od stylu jazdy, gdzie jeździsz (autostrady, miasto), konstrukcji silnika i od samego egzemplarza. Kumplowi V6 po remoncie przy ostrym pałowaniu spalił 1l/1000km. Nowe Vw (z silnikami tsi) zużywają w okolicach 1l/1000km i to jest normalne, tak te silniki mają.
modano pisze: jak spala Ci do 1 litra/1000 to masz zużyte pierścienie a jak powyżej to już pęknięty
Mi spala 200-300ml/1000km, a wcale nie mam zużytych pierścieni, więc to nie jest regułą,
modano pisze: przejechałem na nim 26000km i ubyło mi 0,3l oleju
Moim zdaniem niemożliwe. Btw. gratuluję częstej wymiany oleju :1111_ok:
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
Awatar użytkownika
modano
Posty: 96
Rejestracja: 2007-07-22 10:43
Samochód: Probe II V6
Galeria: viewtopic.php?t=16692
Lokalizacja: Siemianowice, Polkowice

Re: Czy każde probe bierze olej?

Post autor: modano »

mysz pisze:Zależy wszystko od stylu jazdy, gdzie jeździsz (autostrady, miasto), konstrukcji silnika i od samego egzemplarza. Kumplowi V6 po remoncie przy ostrym pałowaniu spalił 1l/1000km. Nowe Vw (z silnikami tsi) zużywają w okolicach 1l/1000km i to jest normalne, tak te silniki mają.
nie piszemy o wieswagenach tylko o PROBE
mysz pisze: Mi spala 200-300ml/1000km, a wcale nie mam zużytych pierścieni, więc to nie jest regułą,
jak Ci tyle bierze to przepuszczają Ci pierścienie olej i masz go czarny jak smoła bo resztki spalin z cylindra zgarniane są do obiegu.
modano pisze: przejechałem na nim 26000km i ubyło mi 0,3l oleju
mysz pisze: Moim zdaniem niemożliwe. Btw. gratuluję częstej wymiany oleju :1111_ok:
olej będę zmieniał na dniach chociaż jest w dobrym stanie ma barwę jasno brązową ale co roku na wionę zmieniam.
Ford Probe 2,5 V6 sensual styling, steering performance etc.
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: Czy każde probe bierze olej?

Post autor: mysz »

modano pisze:
mysz pisze:Zależy wszystko od stylu jazdy, gdzie jeździsz (autostrady, miasto), konstrukcji silnika i od samego egzemplarza. Kumplowi V6 po remoncie przy ostrym pałowaniu spalił 1l/1000km. Nowe Vw (z silnikami tsi) zużywają w okolicach 1l/1000km i to jest normalne, tak te silniki mają.
nie piszemy o wieswagenach tylko o PROBE
Vw był podany jako przykład normy, reszta część zdania jest o probe, więc nie wiem w czym problem. (Kumplowi V6 po remoncie przy ostrym pałowaniu spalił 1l/1000km.)
modano pisze:
mysz pisze: Mi spala 200-300ml/1000km, a wcale nie mam zużytych pierścieni, więc to nie jest regułą,
jak Ci tyle bierze to przepuszczają Ci pierścienie olej i masz go czarny jak smoła bo resztki spalin z cylindra zgarniane są do obiegu.
Dobrze, że wiesz jak wygląda mój olej. Niestety się mylisz, bo nie jest on czarny jak smoła, a pierścienie są ok.

modano pisze:olej będę zmieniał na dniach chociaż jest w dobrym stanie ma barwę jasno brązową ale co roku na wionę zmieniam.
Na oko nie ocenisz czy jest w dobrym stanie, czy nie. Wymieniasz za rzadko olej.
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
Awatar użytkownika
wujeksex
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-09-08 21:09
Samochód: Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Galeria: viewtopic.php?t=14440
Lokalizacja: Żarowo, Stargard Szczeciński

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: wujeksex »

mysz pisze:
modano pisze:olej będę zmieniał na dniach chociaż jest w dobrym stanie ma barwę jasno brązową ale co roku na wionę zmieniam.
Na oko nie ocenisz czy jest w dobrym stanie, czy nie. Wymieniasz za rzadko olej.
Mysz dobrze gada. To, że olej po 26k km masz jasnego koloru wcale nie znaczy, że jest on dobry, tylko wcale nie czyści silnika, lub nie ma czego czyścić, bo silnik jest czysty.
Olej robi się czarny zazwyczaj dlatego, że poprzedni właściciel nie wymieniał oleju wcale, lub co 30k km i na ściankach silnika osadza się nagar starego zużytego oleju. Następnie Ty zmieniasz olej na jakiś lepszy ze związkami czyszczącymi i po 100 km olej już jest czarny, bo zaczął zmywać syf. I tak będzie przez kilka-kilkanaście wymian.
Był Probe II 93 2.0 BASE LPG ATX USA
Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Odważni nie żyją wiecznie - Ostrożni nie żyją wcale...
Na rozstaju dróg..... redukcja i but :)
Kobieta - istota stabilna emocjonalnie, niczym powierzchnia szklanki wody, trzymanej przez osobę z chorobą Parkinsona, któremu palą się spodnie podczas tańczenia Lambady

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: Robert »

wujeksex pisze:Olej robi się czarny zazwyczaj dlatego, że ...
... i po 100 km olej już jest czarny, bo zaczął zmywać syf. I tak będzie przez kilka-kilkanaście wymian.
A nie dlatego, że producenci aut go tak specjalnie barwią w silniku, by łatwo było odczytać stan na bagnecie? :mrgreen:

;)
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
modano
Posty: 96
Rejestracja: 2007-07-22 10:43
Samochód: Probe II V6
Galeria: viewtopic.php?t=16692
Lokalizacja: Siemianowice, Polkowice

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: modano »

wcale nie twierdze że właściwości mojego oleju są ok. pewnie są dalekie od ideału, półtora roku temu wymieniałem silnik, olej zmieniałem w kwietniu zeszłego roku i chciałem sprawdzić ile mi weźmie oleju przez ten czas.
Ford Probe 2,5 V6 sensual styling, steering performance etc.
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: Romas »

Kolega modano chyba dodał o jedno zero za dużo :mrgreen: bo nie mozliwością jest zeby olej po 26k przebiegu wyglądał w miare normalnie, a wszystko z tego wzgledu iż nie wazne jaki silnik by nie był czysty w środku o i tak po 10-15k bedzie bardzo ciemny gdyż w silniku występuje tzw "mikronowe tarcie"

I gwarantuje Ci że nawet jak weżmiesz nowy silnik prosto z produkcji i przejedziesz nim 15k to olej bedzie ciemny i nie klarowny w swojej barwie.

A co do spalania oleju przy V to wygląda to tak ze przy przejechaniu na "ostrym gazie" 1k km i spaleniu 1l oleju to jest wszystko ok. jesli chodzi o normalną jazde to na 1k km nie powinien spalić wiecej jak 300-500 ml. niestety Vki w probkach już tak mają i choć byś zrobił kapitalny remont silnika to i tak olej bedzie brała, a na dodatek przy przeciąganiu na biegu powyzej 5,5k obr/min zawsze puści dymka.


Dobra koniec tego produkowania sie :mrgreen: kto miał zrozumieć to zrozumie a kto nie bedzie chciał to choć by łopatą do głowy chciał włożyć to i tak sie nie da :lol:
Awatar użytkownika
Kool
Posty: 100
Rejestracja: 2012-02-28 18:58
Samochód: Probe 96 GT USA
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: Kool »

Mam problem z olejem.

Od wymiany oleju zrobiłem 1500km, poziom oleju był na środku, 500km temu był już poniżej low, dolałem 1L i było lekko ponad low. Z tego co sobie policzyłem to wychodzi ponad 1L na 1000km. Jak odpala to nie kopci, badanie spalin w normie. A oleju ubywa. Co to może być?
Awatar użytkownika
wuka
Klubowicz
Posty: 1031
Rejestracja: 2012-01-25 20:30
Samochód: FORD PROBE II 2,0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=19968
Lokalizacja: Kraków, Gorlice

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: wuka »

Jak nie ma wycieków i nie bierze oleju to sprawdź czy masz czysty płyn w chłodnicy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Stig
Klubowicz
Posty: 1136
Rejestracja: 2012-01-27 13:41
Samochód: Probe 2,5 v6 KLZE , Białe 2.2T
Galeria: viewtopic.php?t=19937
Lokalizacja: Będków .. Łódź

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: Stig »

Może po prostu masz zajechany motor i wtedy spokojnie będzie wypijał 1L na 1000km .. albo wymieniłeś olej na nie taki jak potrzeba.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
modano
Posty: 96
Rejestracja: 2007-07-22 10:43
Samochód: Probe II V6
Galeria: viewtopic.php?t=16692
Lokalizacja: Siemianowice, Polkowice

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: modano »

daj mu w palnik na postoju lub gdy będziesz jechał i zobacz w tylne lusterko. Jak będzie chmura dymu to wiadomo co a jak nie to gdzieś jest spory wyciek.
Ford Probe 2,5 V6 sensual styling, steering performance etc.
Awatar użytkownika
Kool
Posty: 100
Rejestracja: 2012-02-28 18:58
Samochód: Probe 96 GT USA
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: Kool »

Jak odbiorę od mechanika to sprawdzę. A jeśli jest w chłodnicy to co to może być? Ostatnio była robiona UPG, widać tam silikon, nie wygląda to profesjonalnie.
Awatar użytkownika
lysolek21
Posty: 33
Rejestracja: 2011-06-17 21:19
Samochód: II gen 93' 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=20023
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: lysolek21 »

jeżeli znajdziesz olej w płynie chłodniczym to do wymiany uszczelka pod głowicą czy jak kto woli UPG :D Nie jestem jakimś specjalistą, ale uszczelki pod głowicę nie wkleja się raczej na sylikon, więc jak go widzisz właśnie tam to moim zdanie bardzo niedobrze
-duuużo wcześniej II gen 2.5 V6 euro
-teraz powrót do pasji i znów II gen 2.5 V6 euro
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: Romas »

Co wy za głupoty piszecie ze jak ubywa 1l na 1000km to zajechany motor :!:
to wszystko kwestia stylu jazdy bo ten sam silnik przy spokojnej jeździe moze wziąć 0.5l na 1500km a przy ostrej jeździe 1l na 500km. Te nasze V-ki juz tak mają i jestem 100% pewien ze nie znajdziecie mi silnika w probku nawet po kapitalnym remoncie zeby nie brał oleju bo jestem święcie przekonany , że udowodnie iż jest inaczej. a przeważnie silnik swoje traci też przy wyciekach typu miska i pokrzywy zaworów a też pierwszych łączonych panewkach od wałków rozrządu. kwestia tylko tego jak o to ktos dba

edit. a tę uszczelkę pod głowicą raczej bym wykluczył, choć wiadomo nie ma ludzi omylnych
Awatar użytkownika
Kool
Posty: 100
Rejestracja: 2012-02-28 18:58
Samochód: Probe 96 GT USA
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: Kool »

Wiesz chodzi o to by sprawdzić wszystko i nie zajechać samochodu. Bo po co wydawać na olej niepotrzebnie? No i wolałbym wiedzieć czy mam w niego inwestować.

Wole wszystko sprawdzić niż później płakać i płacić za zaniedbania.

Skoro badania spalin są ok, to coś mówi o pierścieniach, tłokach? Do chłodnicy zajrzę jak samochód trochę ostygnie.
Awatar użytkownika
Stig
Klubowicz
Posty: 1136
Rejestracja: 2012-01-27 13:41
Samochód: Probe 2,5 v6 KLZE , Białe 2.2T
Galeria: viewtopic.php?t=19937
Lokalizacja: Będków .. Łódź

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: Stig »

Romas pisze:Co wy za głupoty piszecie ze jak ubywa 1l na 1000km to zajechany motor :!:
to wszystko kwestia stylu jazdy bo ten sam silnik przy spokojnej jeździe moze wziąć 0.5l na 1500km a przy ostrej jeździe 1l na 500km. Te nasze V-ki juz tak mają i jestem 100% pewien ze nie znajdziecie mi silnika w probku nawet po kapitalnym remoncie zeby nie brał oleju bo jestem święcie przekonany , że udowodnie iż jest inaczej. a przeważnie silnik swoje traci też przy wyciekach typu miska i pokrzywy zaworów a też pierwszych łączonych panewkach od wałków rozrządu. kwestia tylko tego jak o to ktos dba
Ja słyszałem że mazda rx-7 jak wychodzi z fabryki to bierze olej, a o probe nic mi nie wiadomo :P ... I nie uważam, że jak silnik bierze 1l na 500 czy 1000km to jest ok..(przykładowo jadąc ode mnie nad morze musiałbym doliczyć sobie blisko 200zł na sam olej, bo na stacji litr Castrolu na którym jeżdżę kosztuje 90zł) ... zdaję sobie sprawę że nie znajdę silnika w probe który nie bierze ani grama ale bez przesady... ja od wymiany oleju zrobiłem 7tyś km i dolałem 0,5 litra i do tego miałem wyciek spod michy, więc nie mów mi że 1l na 500km jest normalne ... wiadomo zawsze można powiedzieć że to jest "20- letnia Vałka i musi brać " :wink:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Kool
Posty: 100
Rejestracja: 2012-02-28 18:58
Samochód: Probe 96 GT USA
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: Kool »

A jest jakiś sposób by sprawdzić czy to nie pierścienei, tłoki?
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: Romas »

większe branie oleju jest winą uszczelniaczy zaworowych które bagatela mają ponad 15 lat. dlatego Vki biorą różne ileści oleju w zależności od zużytych uszczelniaczy i sposobu jazdy.

Zresztą nie mam zamiaru sie kłócić. faktem jest że 1l na 500 km przy rozsądnej jezdzie to jest dużo ale 1l na 1000km trzyma jeszcze dobrą normę przy tak leciwej V-ce?( oczywiście w cyklu jazdy mieszanej, i nie mówie tu o mieście czy trasie)
Ostatnio zmieniony 2012-04-20 16:08 przez Romas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kool
Posty: 100
Rejestracja: 2012-02-28 18:58
Samochód: Probe 96 GT USA
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomocy - bierze olej

Post autor: Kool »

-- oryginalny post 2012-04-19 19:49 --

Od czasu do czasu czuć zapach coś jakby spalin w kabinie.

-- dodano 2012-04-20 08:47 --

Podczas mocnego ciśnięcia nie widzę dymu w lusterku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”