Problem czy to normalne??

Gość

Problem czy to normalne??

Post autor: Gość »

Witam wszystkich...moj problem polega na tym ze po jakims czasie jazdy spod maski jest duzo pary..sadze ze z chlodnicy...i ona wylatuje z chlodnicy...nie wiem co jest??wentylator wlacza sie standardowo..jak wyjdzie powyzej normal...ale paruje mi jak jest poczatek normal...jakby wskaznik zle pokazuje..ale plyn w chlodnicy nie gotuje..ale jak wentlator wlacza sie powyzej normal to spod maski wylatuje taki dym ze nie widac auuta :shock: :shock: co zrobic??pomozcie???cos moglo mi pasc??
Gość

Post autor: Gość »

sprawdz czy ci chlodnica nie wywala plynu gdzies i nie wali na kolektor albo inna rozgrzana czesc
pozdrawiam
Gość

Post autor: Gość »

dwie możliwości:
1.) albo niesprawny korek wlewowy od chłodnicy (jest tam taki okrągły oring na sprężynce i może go nie podnosić po nagrzaniu płynu - ma za zadanie puścić nadmiar do zbiorniczka wyrównawczego) i wywala ci płyn na chłodnicę - przy załączeniu wentylatora schładza płyn i masz parę.
2.) i to jest chyba najbardziej prawdopodobne - masz gdzieś dziurawy wąż gumowy - silnik po dojściu do właściwej temperatury i otwarciu termostatu puszcza płyn na duży obieg i właśnie wąż z dużego obiegu nie wytrzymuje ciśnienia pryskając płynem na kolektor.

P.S. w temacie napisałeś ... czy to normalne ? hehe ale mnie rozbawiłeś :lol:
rick
Posty: 301
Rejestracja: 2003-03-17 14:50
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: rick »

Najpierw podaj jakie masz auto, potem poszukaj nieszczelnosci, jak już będziesz wiedział to dopiero wtedy pisz, bo tak to będziemy gdybać I czy II 2.0 czy 2.5 a jest różnica to chyba wiesz :wink:
Gość

Post autor: Gość »

chlodnica wywayala mi plyn ...i potem powstawala para...hehe dzieki chlopaki za pomoc..juz sie uporalem :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4”