Problem z dostaniem się do nagrzewnicy

Dynia
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-06 11:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Dynia »

No i zacząłem rozkręcać, kierownica zdjęta, licznik też wszystkie śruby po bokach też wykręcone, no ale cos mi jeszcze trzyma ten kokpit, bo po stronie kierowcy się rusza ( tak jakby można było go ściągnąć), ale cos go jeszcze trzyma od strony pasażera i nie mogę znaleźć gdzie są jeszcze jakieś śruby;/ proszę pomóżcie jak wiecie gdzie są jakieś ukryte, których jeszcze nie mogę znaleźć.
2,2 GT I-gen. 92r. USA
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

są po 3 śruby po bokach. jedna u góry na środku pod wyświetlaczem od tripa(ewentualnie pod zaślepką) i na środku na dole po 2 z każdej strony, w sumie 11 śrub. a odkręciłeś licznik itp aby kolumna kierownicza opadła na dół? i czy odkręciłeś jedną stronę osłaniającą prowadnice pasa? i nie zapomnij odłączyć z lewej strony zielonej wtyczki i niebieskiej a z prawej takiej małej na 4 piny.A jak masz elektroniczne sterowanie to masz jeszcze dwie wtyczki jak coś to pisz sms albo pw to ci pomogę pozdro.
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Dynia
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-06 11:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Dynia »

Dzięki za cenne rady, nagrzewnica wyciągnięta :D jest tak zapchana jakimś syfem że nawet powietrze przez te rurki co płyn wchodzi nie chce przejść. No i teraz mam kolejne pytanie czy są jakieś zamienniki czy musze oryginału szukać, a może od innego auta będzie pasowała nagrzewnica.
2,2 GT I-gen. 92r. USA
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

a próbowałeś ją może przedmuchać? Jak coś to ja mam nagrzewnice.
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

możesz zrobić foto tego syfu ??? chodzi mi o to głównie czy możesz określić czym to jest zapchane :?:
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Dynia
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-06 11:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Dynia »

Niestety nie udało mi się przedmuchać nagrzewnicy, a jeżeli chodzi o zdjęcie to na razie nie mam możliwości bo nie mam aparatu, jedynie to mogę opisać z nagrzewnicy wychodzi taka brązowa lepiąca się maź. Jak tylko będę miał możliwość to zrobie zdjęcie.
2,2 GT I-gen. 92r. USA
Awatar użytkownika
steam
Posty: 123
Rejestracja: 2012-11-04 13:06
Samochód: Probe 2.2 GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=20911
Lokalizacja: Góra - Śląskie

Re: Problem z dostaniem się do nagrzewnicy

Post autor: steam »

Witam mam identyczny problem jak Dynina
i moje pytanie brzmi czy jak bym spuścił płyn z układu następnie odpiął węzę od nagrzewnicy które idą do silnika wchodzący i wychodzący.
i wąż wychodzący łączy sie z rurką jakoś i od tej strony przedmuchać kompresorem.
lałem preparat który oczyszcza chłodnice ale przejechałem 40km i nic jeszcze nie dało ponoć mam zrobić 60 i zalać na nowo płynem.
Proszę sie podzielić czy taki sposób możne zadziałać
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z dostaniem się do nagrzewnicy

Post autor: Romas »

Scyzor ostatnio ogrodowym pod ciścieniem przepłukał i hula jak ta lala :D :wink:
Awatar użytkownika
steam
Posty: 123
Rejestracja: 2012-11-04 13:06
Samochód: Probe 2.2 GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=20911
Lokalizacja: Góra - Śląskie

Re: Problem z dostaniem się do nagrzewnicy

Post autor: steam »

Pozwolę sobie zrobić poradnik dla użytkowników który mają taki sam problem co ja zatkana nagrzewnica.
Próbowałem wszelkich sposobów aby ją odetkać bez jej wymiany bo jak wiadomo jest trudno.
Dałem do układu ocet, kupiłem płyn do czyszczenia chłodnic z kamienia nic to nie dało a zima sie zbliża nie chce cierpieć jak rok temu bo ja kupiłem probe nie było tam ogrzewania.
Sposób jest łatwy ale i ryzykowny zawsze może nam sie rozszczelnić nagrzewnica gdy będziemy dawali do niej wodę pod ciśnieniem, nie chce ponosić za to odpowiedzialności.
Będziemy potrzebowali.
kombinerki
miska 5l+ płaska
woda podciśnieniem
wąż ogodowy

1.wylewka płynu odkręcamy korek z chłodnicy i dajemy go na bok
2. następnie odkręciłem 1 wąż u samego wejścia silinika zdaje sie mi że to był wychodzący ten co idzie do rurki a nie do silnika
3. potem na tą rurke nasadziłem waż ogrodowy i zakręciłem opaską , nagrzewnica była w 100% zapchana gdy starałem sie dmuchać do węża nie było przelotu powietrza
4. krótkimi przerwami około 3s włączałem wodę pod ciśnieniem do nagrzewnicy ja akurat tak zrobiłem dla bezpieczeństwa co chwile sie patrzałem na dywanik czy jest suchy mi sie udało bo wiadomo że jak nagrzewnica sie rozszczelni to będą kretyki z chłodnicy na początku wylało sie dość sporo brudnej cieczy o kolorze brązowym potem sprawdziłem przepustowość nagrzewnicy i spokojnie dało sie tam dmuchać.
5. zakręcamy korek od chłodnicy.
6. wlewamy płyn i odpowietrzamy układ na środku jest śruba kwadratowa.
7. Cieszymy sie ciepłym powietrzem. :P :D :D :P
Awatar użytkownika
Domek26
Posty: 125
Rejestracja: 2011-09-26 21:53
Samochód: Ford Probe 2.2 GT 92"
Galeria: viewtopic.php?t=21647
Lokalizacja: Kielce

Re: Problem z dostaniem się do nagrzewnicy

Post autor: Domek26 »

Tez niedawno przerabialem ten problem w mx-6 zadne odkamieniacze i tym podobne nie pomagaly wiec odkrecilem weze od nagrzewnicy , zalalem dimerem oczywiscie rozcieczonym poczekalem 15 min i podlaczylem weza ogrodowego :lol:
efekt super tyle syfu wylecialo ze szok... i ciepelko :mrgreen:
Lepiej tak sprobowac zanim zaczniemy rozkrecac pol samochodu
Awatar użytkownika
czarnyy1983
Posty: 10
Rejestracja: 2012-02-04 10:25
Samochód: 2.2 gt 1991r
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Problem z dostaniem się do nagrzewnicy

Post autor: czarnyy1983 »

Witam u mnie też był ten problem tylko że słabo grzała a to jest moje drugie GT i wiem jak w pierwszym było bo bardzo szybko się nagrzewało i powietrze naprawdę gorące powinno być...Ja zrobiłem w ten sposób że zdjąłem węże te przy nagrzewnicy dorobiłem dłuższe podpiąłem i wlałem( hmm nie pamiętam nazwy tego środka ) bynajmniej zalałem nagrzewnice zostawiłem na noc, na drugi dzień wypłukałem to wyleciało dosłownie błoto później jeszcze raz zalałem na godzinę, przepłukałem kilka razy wodą pod ciśnieniem założyłem węże podłączyłem, odpowietrzyłem układ i jest pięknie nawet przy największych mrozach..
BYŁO 2.2GT 91r
JEST 2.2GT 91r :)
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Problem z dostaniem się do nagrzewnicy

Post autor: LukaszV8 »

Odświeżając temat. Na początku ktoś napisał, że pasuje nagrzewnica z audi 80 i czy to jest potwierdzone, ktoś takową zakładał? U mnie ogrzewanie to tak ledwo ledwo i chciałbym założyć nową nagrzewnicę.
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”