Problem z dostaniem się do nagrzewnicy

Dynia
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-06 11:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Problem z dostaniem się do nagrzewnicy

Post autor: Dynia »

Witam wszystkich klubowiczów. Przeszukałem całe forum i nie znalazłem nic co pomogłoby mi rozwiązać problem. A chodzi o nagrzewnice a dokładnie jak się do niej dostać żeby wymienić, ponieważ na polu zimno no i w samochodzie również :(. Klapki się ładnie domykają, termostat wymieniłem i temperatura silnika ładnie rośnie ( tzn. jest w zakresie norm) ale cały czas dmucha zimnym powietrzem) i mechanik powiedział ze to jest wina nagrzewnicy. No i nie wiem jak się do niej dostać, tzn. czy trzeba ściągać cały kokpit (jak tak to prosiłbym o jakiś schemat z książki serwisowej jak go rozkręcić bo czytałem ze to łatwe nie jest) czy też można jakoś z boku się do niej dostać. Proszę o pomoc.
2,2 GT I-gen. 92r. USA
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

witam, do nagrzewnicy jest się ciężko dostać nawet po zdjęciu całej deski rozdzielczej. Dziś zrobię foto jak to wszystko wygląda po zdjęciu deski rozdzielczej bo wczoraj zdjąłem akurat. pozdro
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

tak mysle jak to może byc wina nagrzewnicy :roll: :roll: :roll:

sprawdz czy wąż na wejściu i na wyjsciu od nagrzewnicy jest ciepły jesli tak to ona jest ok , jak masz wersie euro to sprawdz czy żadna klapka na pewno ci sie nie urwała .
sprawdz czy nigdzie ci lewe powietrze nie dmucha albo nie ciągnie :lol: :lol:


jak cos to wal na PW może pomoge

p.
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

Pelot po wymianie nagrzewnicy stwierdził, że jakby wiedział ile z tym roboty i pasowania później toby założył drugą dodatkowo.
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

jedynka strasznie słabo grzeje , naprawde , u mnie teraz były nawet spore mrozy bo i do -15 dochodziło to w kurtce musiałem brykac nawet na dłuższe trasy.

strasznie słabo dmucha i w ogóle nagrzewnica jest jakaś lewa , jak podejdzie to polecam nagrzewnice od audi np 80 daje czadu aż gorąco , pokombinuj coś żeby było lepiej bo na prawde to warta przeróbki
Ostatnio zmieniony 2008-01-07 18:09 przez davidlive, łącznie zmieniany 1 raz.
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Ja nigdy nie narzekałem na ogrzewanie w jedynce, coś musisz mieć spier....
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

no serio jest katastrofa , dmucha tak że szkoda gadać , to ja po wodce juz bardzie zioram alkoholem :lol: :lol: :lol:


więc teraz pytanko , czy pomiedzy podszybiem a silniczkiem rozprowadzającym powietrze po autku jest jakis filt , nie wiem pyłkowy czy coś ????


może się zapchał
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

u mnie dlugo sie nagrzewa, jak samochod postoi dluzej to czuje plyn z chlodnicy w kabinie, czasem posmierdzi cos spalenizna z nagrzewnicy, ale najwazniejsze ze po czasie grzeje mi jak szalona :D ze mozna w samych gaciach jezdzic teraz :D chociaż to narazie u mnie dziala :P ale jak na poczatku kupilem samochod to jakis elektryk cudak odwrotnie podlaczyl dmuchawe i wtedy w ogóle tragedia byla, bo ani grzalo ani wialo!!:] a slychac bylo ze dzialalo tylko :P
Ostatnio zmieniony 2008-01-07 22:25 przez pytlar, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Dynia
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-06 11:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Dynia »

Tak więc sprawdziłem węże i wchodzący jest gorący a wychodzący letniawy. Tak więc wydaje mi się ze jednak będę musiał do nagrzewnicy się jakoś dostać:(. Tak więc proszę o jakieś schematy czy dobre rady przed demontażem całego kokpitu.
2,2 GT I-gen. 92r. USA
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Poczekaj do lata, szkoda roboty :twisted:
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

no letniawy tzn ???

jeśli dmuchawa chodzi na max to wyjscie ma byc letnie bo nagrzewnica to nic innego jak chłodnica płynu tylko tu ciepło wykorzystujesz :D :D

wyłacz dmuchawę całkiem i dopiero sprawdz :) :)

p.
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Dynia
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-06 11:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Dynia »

Sprawdzałem na wyłączonej dmuchawie i wąż wychodzący nie był całkiem zimny tylko dało się lekko odczuć ciepło , a jak włączę dmuchawę to na 1 biegu dmucha letnim powietrzem, a już od 2 całkowicie zimnym.
2,2 GT I-gen. 92r. USA
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

no to wychodzi na to że masz zatkana nagrzewnice

kup taki proszek do czyszczenia układu chłodzącego , czy tam płyn nie pamietam i spróbuj tak.

możesz przeczyścić tez sama nagrzewnice

p.
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
radek
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-13 10:03
Samochód: Probe 22GT Husqvarna TE 610
Galeria: viewtopic.php?t=10417
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Post autor: radek »

Nie wiem jak w probe bo nie rozbierałem ale w innych samochodach przy nagrzewnicy jest zawór otwierający i zamykający dopływ ciepłego płynu do nagrzewnicy w scorpio trzpień z zaworu wysunął się z blaszki która nim sterowała na suwaku było czuć opór że wszystko działa a faktycznie zawór był tylko lekko uchylony wystarczyło włożyć trzpień na swoje miejsce lekko dogiąć blaszkę i było ok
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: S_H_A_D_O_W »

Zeby dostac sie do nagrzewnicy trzeba wykrecic cala deske rozdzielcza i tunel srodkowy, wbrew pozorom dosc prosta sprawa tyle ze czasochlonna i trzeba uwazac zeby nie polamac nic jezeli ktos zna inny sposób dostania sie do niej niech napisze ale chyba nie ze wzgledu na specyficzny uklad ogrzewania w probkach. Moge ci zrobic male fotostory jak chcesz bo w srode bede wlasnie wyciagal deske w probasie
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Dynia
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-06 11:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Dynia »

Byłoby super, jakbyś porobił kilka zdjęć, na pewno pomogłoby mi bardzo :) dzieki wielkie
2,2 GT I-gen. 92r. USA
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

innego sposobu to niema raczej. ja od wczoraj walcze z elektryko u siebie i mam deske zdjęto też cyknę zdjęcie jak nie zapomnie pozdr.
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

wargawiesiek pisze:od wczoraj walcze z elektryko u siebie i mam deske zdjęto
Jo.
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

ej nie przedrzeźniaj szafranaka bo tylko on tak gada hehe zapamiętałem to ze zlotu jak go laski pytały "ej a co to jest to (((( JO))) "

p.
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

a oto zapowiadane fotki. Spodziewaj się takiego widoku:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdro
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

mam pytanko , a po chu.... ty to rozebrałeś ???

żeby sie nic od szlifierki nie zajeło ?? :lol: :lol:

p.
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

rozebrałem po to żebyś się pytał.
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

a jest w probe w ogóle takie cos jak filtr przeciwpylkowy czy cos takiego przed dmuchawą?? :roll:
Ostatnio zmieniony 2008-01-08 21:59 przez pytlar, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Dynia
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-06 11:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Dynia »

Dzięki za zdjęcia. Jutro zaczynam, może się uda jakoś dostać do nagrzewnicy, ale mam pytanko co to za czarna skrzynka miedzy nagrzewnicą a dmuchawą?
2,2 GT I-gen. 92r. USA
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

nie ma takiego filtra. A w tej czarnej jakby skrzynce jest chłodnica chłodząca powietrze po włączeniu klimatyzacji. pozdro
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”