Świeci się kontrolka "COOLANT"

Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Bierkuś ma wersję identyczną z moją :twisted:
Więc nie ma czujnika od wentylatorów, powiadasz :shock:
Bo ma odpowiednie kabelki, tylko nie podłączone...
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Bierkuś
Posty: 115
Rejestracja: 2005-05-29 23:44
Galeria: viewtopic.php?t=7986
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bierkuś »

Wentylator załącza czujnik wkręcony przy termostacie, gdyż był walnięty i sam go wymieniałem dzień po kupieniu Probka. Jednocześnie fakt, że wentylator załącza się prawidłowo wyklucza fakt, iż może go załączać górny czujnik chłodnicy, którego nie ma. Jednak brak tegoż nieszczęsnego czujnika (dotąd nikt do końca nie wie od czego) powoduje wg mnie palenie się nieszczęsnej kontrolki "COOLANT".
Patrzyłem w bolidzie Sh(.)(.)tersa a tam o dziwo nie ma ani górnego czujnika ani dolnego a wentylator też mu działa prawidłowo. Więc możliwe jest i to nawet bardzo, że obydwa czujniki współpracują ze sobą i oba są po to aby wku........ świecącą kontrolką na tripie (Sh(.)(.)ters tripa nie ma).
Generalnie sam górny czujnik może odpowiadać za np. poziom płynu w chłodnicy i wcale bym się nie zdziwił gdyby tak było.
Jak go zdobędę i wsadzę tam gdzie jego miejsce a kontrolka nie zgaśnie to się poddaję.
Ale najpierw potrzebuję TEN WŁAŚNIE NIESZCZĘSNY CZUJNIK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:twisted:
Gość

Post autor: Gość »

CZy ja się nie jasno wyjaśniłem w swoim poprzednim poście??
Czujnik górny był montowany w dwóch miejscach zależnie od wersji i rocznika, jedni mają na chłodnicy (u góry) drudzy przy termostacie. I ten że górny czujnik odpowiada za załączanie się wiatraków, dlatego u Sh(.)(.)tersa działa. Dolny czujnik jest od tripa. Więc jeśli górny czujnik wymieniłeś - w Twoim przypadku ten przy termostacie to musisz wymienić dolny, aby nie denerwowała Cię nieszczęsna kontrolka Coolant, tudzież wykręcić żaróweczke :P.
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Hmm... Panowie jutro w Route to sobie unaocznicie, bo widzę że dobrneliście do ślepego zaułka 8) .
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
Bierkuś
Posty: 115
Rejestracja: 2005-05-29 23:44
Galeria: viewtopic.php?t=7986
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bierkuś »

Tia.... :?
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

świeci się kontrolka COOLANT

Post autor: Natan »

DRODZY KOLEDZY narobiliście takiej zadymy że ja już nic nie rozumiem jak pisałem w swoich postach miałem problemy z chłodnicą dostałem od bardzo dobrego kolegi MIŚKA z WAŁBRZYCHA została wyciągnięta z jego PROBASA wiec w czym problem ? otóż jest teraz się wyłonił ma ten górny czujnik natomiast dolny jest zaślepiony wiec jeżdżę na tym górnym powiedzcie mi co może mnie w takim przypadku spotkać dzieki za podpowiedz pozdrawiam :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Hehe... faktycznie w topiku niezły śmietnik się zrobił. Z tego co widziałem Bierkuś ma jakby 3 czujniki w chłodnicy. 1 na dole i 2 na górze (z czego jeden górny zaślepiony). Właśnie tego poszukuje. Jeżeli coś pokręciłem to sprostujcie, tylko na Boga nie tak chaotycznie jak poprzednio 8) .
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
Bierkuś
Posty: 115
Rejestracja: 2005-05-29 23:44
Galeria: viewtopic.php?t=7986
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bierkuś »

Sh(.)(.)ters pisze:Bierkuś ma jakby 3 czujniki w chłodnicy. 1 na dole i 2 na górze (z czego jeden górny zaślepiony).
Bierkuś w chłodnicy ma dwa czujniki, a właściwie jeden bo drugiego właśnie tego górnego szuka.

Napisze to raz jeszcze spokojnie.
Mam Proba 89' 2,2 12V TURBO wersja USA (a właściwie Kanada bo tam był kupiony). Co za tym idzie wersja jest w full wypasie i lekko różni się od pozostałych Probów.

I teraz proszę o uwagę!!!!
W chłodnicy powinny być dwa czujniki.
1. czujnik wkręcony na dole chłodnicy (nikt do końca nie wie do czego on być)
2. czujnik wkręcony na górze chłodnicy (też nikt do końca nie wie do czego on być)

I właśnie tego drugiego czujnika mi brak co powoduje, że świeci mi się na TRIPIE kontrolka "COOLANT"

Uff...
Mam nadzieje, że teraz wszystko jasne już z tymi czujnikami.
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

kontrolka coolant

Post autor: Natan »

Bierkuś ma racje tak mają wersje amerykńskie tak ja miałem w swoim teraz mam tą z góry bo dolne wejście jest fabrycznie zaślepione i dalej nie wiem jak to ma wyglądać co może sie stać jak nie jest podłączony ten dolny czujnik :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
micek
Posty: 265
Rejestracja: 2008-05-09 22:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Świeci się kontrolka "COOLANT"

Post autor: micek »

odkopię temat

potrzebuję fotkę czujnika od coolant, teraz nie wiem czy górnego czy dolnego chłodnicy bo za bardzo jest namieszane w temacie
PROBE I, 2,2 GT, 92 r.
gg 16101475
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”