Jak Wam działa ogrzewanie??

Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: Sam »

no ja też ci radzę sprawdzić termostat chorowałem na to samo tej zimy ;) termostat się przyblokował i nie domykał ;P rezultat znasz ;)
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
alukard88
Posty: 32
Rejestracja: 2009-10-06 22:46
Samochód: Probe 94r, 2.5 24V

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: alukard88 »

Problem nawiewu tylko na szybę to będą te wredne wężyki coś czuje, jakiś czas temu te pomiędzy silnikiem a kabiną mi wyskoczyły (nie pytajcie jak to możliwe) widać źle powpinałem (a wtedy jeszcze było ciepło to z ogrzewania się nie korzystało). Co do termostatu to coś czuję, że to wyższa szkoła jazdy będzie, najpierw zajmę się nawiewem, jak się go wdepnie to będzie chociaż ciepło xD

Dzięki za pomoc mimo późnej pory, postaram się zdać potem relacje co udało mi się zwojować.
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: Sam »

co do termostatu to nie wiem jaki masz silnik ? w 2.0 termostat jest na wierzchu z lewej strony silnika pod pompą wspomagania ;) 2 śruby które u mnie nie chciały puścić ;P i wyciągasz ;) zakładasz nowy :D i zakręcasz. Jeżeli śruby ci lekko pójdą to ja wiem 10 minut może 15, nie zapomnij podłożyć miski bo narozlewasz (no albo spuść płyn). A tak jeszcze do tych wężyków od podciśnienia istnieje jeszcze jedna możliwość ;) jeśli nie dawno zakładałeś jakieś radio to tam są wężyki do kokpitu i na tych wężykach jest chyba dwie złączki - no ale jakby ci się rozpięły to by było słychać syczenie. Tak mi się wydaje;p powodzenia.
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
alukard88
Posty: 32
Rejestracja: 2009-10-06 22:46
Samochód: Probe 94r, 2.5 24V

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: alukard88 »

Eh niestety u mnie jest 2.5 ... Co do wężyków między silnikiem to tam mam istny meksyk :/
http://img9.imageshack.us/img9/329/meksyk.jpg (chyba, że dłubie nie tam gdzie trzeba)
Nie dość, że o ile pamiętam powinno to być przykręcone a u mnie dynda się jak chce, to nie mam pomysłu jak te wredne wężyki mają iść, ma ktoś jakiś schemat do tego? Ewentualnie zdjęcie pomocnicze? Mam złe przeczucie, że w tę zimę będę marzł, albo jeździł na 4000 obrotów z nadmuchem na szybę xD (dobrze, że chociaż mam działający patent, żeby szyba od wewnątrz nie zamarzała xD)
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: Sam »

Nie wiem dokładnie gdzie w 2.5 ten wężyk przychodzi ale w 2.0 jest bezpośredni do kolektora podłączony - to co zrobiłeś zdjęcie to są solenoidy o ile się nie mylę i jak przy tym grzebiesz i zaczniesz to przełączać to ci się vrisy nie będą otwierać egr i inne podciśnieniowe zabawki ;)

Wężyk od sterowania nawiewami idzie od takie czarnej puszki która musisz mieć centralnie przy zawiasie( no w rogu komory silnika po lewej stronie patrząc od przodu) idzie od niej cienki wężyk. z gumą na końcu i zakłada się to w 2.0 na króciec metalowy bezpośrednio do kolektora ssącego. W 2.5 pewnie też gdzies do kolektora to idzie.
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: Robert »

Schematy znajdziecie temacie zatytułowanym "przełącznik nawiewu".
Jak? Np. tak: :arrow: http://fordprobe.pl/forum/viewtopic.php ... 03#p127803
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
alukard88
Posty: 32
Rejestracja: 2009-10-06 22:46
Samochód: Probe 94r, 2.5 24V

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: alukard88 »

Sam pisze:to co zrobiłeś zdjęcie to są solenoidy o ile się nie mylę i jak przy tym grzebiesz i zaczniesz to przełączać to ci się vrisy nie będą otwierać egr i inne podciśnieniowe zabawki ;)
Dobrze wiedzieć, przynajmniej nic nie popsułem bo jak zaglądałem to i tak te wężyki latały gdzie chciały :/ Co nie zmienia faktu, że w tym układzie o podciśnieniowych zabawkach mogę zapomnieć xD chociaż jak zrobię ogrzewanie to dopiero potem tym będę się martwił. Dzięki za garść informacji dla laika.

Robert dzięki za podpowiedź, co do tych schematów to szczerze mówiąc nie wiedziałem pod jakim tytułem szukać. Ale obiecuje poprawę :wink:
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: Robert »

Ja też nie szukałem po tytułach - wpisałem schemat* nawiew*, zaznaczyłem działy FAQ, II gen oraz FP i tyle.
Grunt, to się nie zrażać, jeśli się znajdzie od razu, tylko pokombinować jeszcze kilka razy z innymi słowami w wyszukiwarce. Ani nie ograniczać się do pierwszego pasującego - może odpowiedź znajduje się w innym, poruszającym podobny temat.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
alukard88
Posty: 32
Rejestracja: 2009-10-06 22:46
Samochód: Probe 94r, 2.5 24V

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: alukard88 »

Zima minęła zaczęło się lato i zacząłem rozbierać kokpit. Dobrałem się do przełączników i sam nie wiem, przy tym odpowiedzialnym za wybór kierunku nawiewu mam 5 kolorowych przewodów podłączonych i jedno miejsce na 6-ty, czy to o to może chodzić? Daję zdjęcie dla rozeznania, tam w dolnym rzędzie jest właśnie jedno miejsce wolne: http://img717.imageshack.us/i/podcinienia.jpg/
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: Robert »

Powtórzę podpowiedź: na pierwszej stronie wspomnianego w poprzednim poście tematu znajdziesz rozrysowany schemat kolorowych rurek od przełącznika do elementów wykonawczych - dokładnie widać, która gdzie idzie i czym steruje.
Spróbuj - wyszukiwarka naprawdę nie gryzie.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: jarsonik »

wczoraj zauwazyłem, ze na postoju przy właczonym silniku przestaje mi wiać ciepłe powietrze. Wystarczy zatrzymac się na czerwonym świetle, a momentalnie odczuwam zimniejsze powietrze z nawiewów. Wróciłem do domu, bo pomyśłałem, że pewnie płynu chłodniczego nie ma, ale nie....płynu jest tyle co było ( trochę wiecej niż full) no to myślę, sprawdze tez mały czarny zbiorniczek ciśnieniowy czy tam jest płyn......oczywiście jest. Silnik nagrzewa się do odpowiedniej temperatury, wszystko działa poprawnie, poza oczywiście tym nawiewem i w sumie to nie wiem co mam dalej sprawdzić, żeby to naprawić. Moze miał ktoś z was taki przypadek i wie co trzeba zrobić?? aha..nie wiem czy to ma znaczenie, ale pompę wody wymieniałem w marcu 2009 roku i ma nalatane trochę ponad 10000 km...też tez jest w porządku.....
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
luki2006
Posty: 247
Rejestracja: 2010-12-03 19:21
Samochód: FORD PROBE 2.2GT 92
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: luki2006 »

moim zdaniem alternator siada :wink:
najszybszy smakosz piwa, zwycięzca Biegu o kufel-Niechorze 2011
Awatar użytkownika
helcio
Posty: 86
Rejestracja: 2010-11-02 20:50
Samochód: Ford Probe 1997, v6 2.5
Galeria: viewtopic.php?t=18448
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: helcio »

a co alternator ma z tym wspólnego? coś chyba się dzieje z nagrzewnicą lub dmuchawą nagrzewnicy ?
luki2006
Posty: 247
Rejestracja: 2010-12-03 19:21
Samochód: FORD PROBE 2.2GT 92
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: luki2006 »

jadac ma inne obroty, zatrzymyjac sie obroty spadaja a to jasne ze napiecia, wiec moim zdaniem to proste, przygazuje--przyspiesza dmuchanie,,,puszcza z gazu slabiej dmucha wiec to jasne ze aternator, a co nagrzewnica ma wspolnego do slabszego i szybszego dmuchania???? chyba nic!!! temperature ma swoja a cieplo daje wylacznie dmuchawa ktora dmucha te powietrze!!! dmuchawa chodzi lepiej jak jedzie jak stoi to slabiej mu dmucha, czyli spadek napiecia na biegu jalowym!
Ostatnio zmieniony 2011-01-30 19:38 przez luki2006, łącznie zmieniany 1 raz.
najszybszy smakosz piwa, zwycięzca Biegu o kufel-Niechorze 2011
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: Robert »

Ale pisał wyraźnie, że mu nie przestaje dmuchać, tylko wieje zimnym.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
luki2006
Posty: 247
Rejestracja: 2010-12-03 19:21
Samochód: FORD PROBE 2.2GT 92
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: luki2006 »

sorki, zle przeczytalem a wrecz zrozumialem, bo pierw pokazal mi sie blad jak czytalem i pozniej zle napisalem :wink:
najszybszy smakosz piwa, zwycięzca Biegu o kufel-Niechorze 2011
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: jarsonik »

hehe no własnie tak, jak napisał Robert....dmuchawa działa cały czas z jednostajcą prędnością, chodzi tylko o to, że jak zatrzymuję samochód to mi przestaje wiać ciepłe powietrze i po prostu juz ni emam pomysłu co może byc tego przyczyną.
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
helcio
Posty: 86
Rejestracja: 2010-11-02 20:50
Samochód: Ford Probe 1997, v6 2.5
Galeria: viewtopic.php?t=18448
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: helcio »

tak, jest nagrzewnica w której jest ciepły płyn (oczywiście jak silnik się nagrzeje)a dmuchawa dmucha w nagrzewnice która jest gorąca i tak właśnie się rozchodzi ciepłe powietrze po nawiewach, czyli raczej to nie możliwe żeby na krótkim postoju nagrzewnica tak szybko się oziębiła,moim zdaniem trzeba szukać przyczyny w elektryce tych pokręteł od nawiewów,może coś jest nie tak z klapką która jest w rurze wentylacyjnej(chyba tuż za radiem) i się do końca nie otwiera(w innym samochodzie miałem pękniętą ta klapę i było coś w tym stylu) lub coś podobnego, bo zapowietrzony układ to raczej nie będzie.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: Robert »

helcio pisze:moim zdaniem trzeba szukać przyczyny w elektryce tych pokręteł
Nie znam się, ale pokrętła od nawiewów (w d.generacji) nie powinny być wrażliwe na zmiany napięcia :roll:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
wujeksex
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-09-08 21:09
Samochód: Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Galeria: viewtopic.php?t=14440
Lokalizacja: Żarowo, Stargard Szczeciński

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: wujeksex »

helcio pisze:moim zdaniem trzeba szukać przyczyny w elektryce tych pokręteł od nawiewów, może coś jest nie tak z klapką która jest w rurze wentylacyjnej
#-o Te klapki sterowane są podciśnieniem.
helcio pisze:bo zapowietrzony układ to raczej nie będzie
A może jednak będzie. Jak nagrzewnica jest w jakimś stopniu zapowietrzona, to tak może się zachowywać.
Przy wyższych obrotach silnika pompa wody również pracuje szybciej, czyli przepompowuje większą ilość płynu, który wpada do nagrzewnicy.
Przy niskich obrotach silnika pompa tłoczy płyn o wiele wolniej i do nagrzewnicy mało co go wpływa.

Jarsonik a jak odpalisz silnik i czekasz na postoju, aż się całkowicie zagrzeje, to leci ciepłe powietrze, czy dopiero jak ruszysz :?:
Był Probe II 93 2.0 BASE LPG ATX USA
Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Odważni nie żyją wiecznie - Ostrożni nie żyją wcale...
Na rozstaju dróg..... redukcja i but :)
Kobieta - istota stabilna emocjonalnie, niczym powierzchnia szklanki wody, trzymanej przez osobę z chorobą Parkinsona, któremu palą się spodnie podczas tańczenia Lambady

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: jarsonik »

no sorki, ale takiego testu nie przeprowadzałem, zeby odpalić samochód i stac na mrozie minus 10 czekając az się nagrzeje.....
A tak na powaznie, to co za róznica czy stoje i czekam aż się nagrzeje i czy jadąc zatrzymuje się i stwierdzam, że z nawiewów nie leci ciepłe powietrze.
A co do zapowietrzonej nagrzewnicy....powiem szczerze, ze nie zastanawiałem sie nad tym, ale wnioskuję, ze skoro układ chłodniczy odpowietrza się sam (automatycznie) to zapewne nagrzewnica tez.

a ja to zawsze mam takiego farta: jak się cos komuś zepsuje i poprosi o radę to wszyscy wiemy jak to naprawić. A jak dla mni emój probek cos wywinie, to kurcze nikt nie wie dokładnie co moze byc przyczyną. Ech ten mój probek
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: OLEY »

Ja bym stawiał na trzy rzeczy:
- pompa wody,
- zapowietrzony układ,
- zamulona (zakamieniała) nagrzewnica
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: jarsonik »

pompa wody jest dosyć nowa....

ja obstawiam własnie zapowietrzenie, jutro spróbuje trochę popompowac jednym wężem ołyn w układzie, moze coś się ruszy, bo przeciez degeneracja nie ma standardowefgo odpowietrzania, tylko to automatyczne, więc.......trzeba mu pomóc.

A jak się dobrać do nagrzewnicy, żeby sprawdzić czy z nią wszystko ok??
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
wujeksex
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-09-08 21:09
Samochód: Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Galeria: viewtopic.php?t=14440
Lokalizacja: Żarowo, Stargard Szczeciński

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: wujeksex »

jarsonik pisze:A jak się dobrać do nagrzewnicy, żeby sprawdzić czy z nią wszystko ok??
Do nagrzewnicy nigdy się nie dobierałem, a jak zalewałem układ płynem, to zalałem chłodnicę pod korek, zakręciłem i naciskałem wąż.
Operację powtarzałem kilka razy, aż do momentu, kiedy nie trzeba było dolewać płynu do chłodnicy.
Następnie odłączyłem wężyk przy przepustnicy, który był najwyżej i jeszcze trochę pościskałem wąż, dolałem płynu i tak parę razy, aż z wężyka wyleciał płyn.
Podłączyłem go, odpaliłem silnik, spaliłem papierocha, przejechałem się jakieś 6 km, zgasiłem silnik, poczekałem, aż ostygnie i dolałem jeszcze płynu do chłodnicy.

Z wyrównawczego nie ubywa płynu, z chłodnicy też nie. Wszystko grzeje.
Był Probe II 93 2.0 BASE LPG ATX USA
Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Odważni nie żyją wiecznie - Ostrożni nie żyją wcale...
Na rozstaju dróg..... redukcja i but :)
Kobieta - istota stabilna emocjonalnie, niczym powierzchnia szklanki wody, trzymanej przez osobę z chorobą Parkinsona, któremu palą się spodnie podczas tańczenia Lambady

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak Wam działa ogrzewanie??

Post autor: OLEY »

jarsonik pisze:A jak się dobrać do nagrzewnicy, żeby sprawdzić czy z nią wszystko ok??
Nawet nie pytaj... To najgorsza z opcji....

Życzę Ci, abyś wyeliminował obie poprzednie i żeby na tym temat się zakończył. :wink:
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.0 R4 FS”