Sprężarka od klimy

Awatar użytkownika
RuCiK
Posty: 94
Rejestracja: 2005-11-07 20:50
Galeria: viewtopic.php?t=11341
Lokalizacja: Poznań

Sprężarka od klimy

Post autor: RuCiK »

To już chyba ostatnia rzecz o jaką pytam w ramach poprawek po poprzednim właścicielu (jak dorwę gnojka to mokra plama po nim zostanie). Ale do rzeczy:

Bardzo często uruchamia mi się wentylator na chłodnicy i specjalnie bym nawet się tym nie przejmował gdyby nie to, że wydaje przy tym dziwne bzyczenie, które jest delikatnie mówiąc denerwujące. Odnoszę wrażenie jakby coś się ocierało (brzmi podobnie do tego dźwięku jaki wydaje plastikowa plakietka "pstrykająca" na szprychach od roweru, dzieciaki kiedyś coś takiego montowały i udawały, że jadą motorem ;))

Miał kiedyś ktoś takie objawy?? Mam się bardzo przejmować??
Ostatnio zmieniony 2006-04-02 14:23 przez RuCiK, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
RuCiK

FORD PROBE 2.0 16v '95
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

A może to sprężarka klimy??Też mi tak coś rzęziło i myślałem że to wentylator-rozebrałem go wyczysciłem i to samo!Więc wsłuchałem sie bardziej,pokręciłem pokrętłem dmuchawy i okazało się że to sprężarka była padnięta!Chyba że klimy nie masz to wtedy to jednak bedzie wentylator!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
RuCiK
Posty: 94
Rejestracja: 2005-11-07 20:50
Galeria: viewtopic.php?t=11341
Lokalizacja: Poznań

Post autor: RuCiK »

strober pisze:A może to sprężarka klimy??
No to się jednak muszę martwić. Rzeczywiście sprężarka. Zmyliło mnie to, że przy nawiewie na szybę włącza się klima. To normalne??

Sporo Cię ta sprężarka kosztowała?? Musiałeś wymieniać czy dało się z niej coś jeszcze zrobić??
Pozdrawiam
RuCiK

FORD PROBE 2.0 16v '95
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Pękła Ci jedna z zastawek w sprężarce!Ogólnie sprężarek sie nie naprawia tylko wymienia na"nowe"!Ja załatwiłem sobie za 350zł :) ,a normalna cena(oczywiście za sprawną) to 500-900zł(do tego trzeba doliczyć montaż+nabicie nowym czynnikiem. Pocieszę Cię tak-ja z taką cykająco-wQrwiającą jeździłem przez 5 lat :lol: (bo pare lat temu ceny były astronomiczne za części do PROBKÓW i szkoda mi było kasy,oczywiście żeby nie było obciachu wyłączałem klimę przy przystankach tramwajowych,autobusowych :twisted: ).
Co do załączania się klimy podczas nawiewu na szybę :arrow: to rzecz normalna i jak najbardziej potrzebna-skujteczniej osusza zaparowaną szybę :!:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
RuCiK
Posty: 94
Rejestracja: 2005-11-07 20:50
Galeria: viewtopic.php?t=11341
Lokalizacja: Poznań

Post autor: RuCiK »

Ok. Dzięki. Zobaczymy co znajdę. W środku, przy włączonym radiu, to nawet tego nie słyszę a ludzie z przystanków mnie nie obchodzą :)
Pozdrawiam
RuCiK

FORD PROBE 2.0 16v '95
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Wśrodku nie słychać,chyba że jest opuszczona szybka i inne auto stoi obok!Co do ludzi ja niestety się przejmowałem! :roll: Ale naszczęście po tylu latach sprężareczka chodzi tak jak powinna i tego samego Tobie życzę!Pozdro
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

Mi też hałasuje na jałowym biegu ale klima działa OK. Dzieje się tak od roku. Jak się rozleci to wtedy wymienię :wink:
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
endriu
Posty: 45
Rejestracja: 2005-05-05 04:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: endriu »

Ja mam bardzo podobne objawy i jest to właśnie wina sprężarki, przy wyższyh obrotach ten dźwiek ustaje. Ostatnio uzupełniałem w warsztacie olej który tam sie znajduje i chodzi troche ciszej ale nadal jest to irytujace.
Probe 95' 2.0
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Nie wiem czy zauważyliście tą samą zależność co ja :arrow: Wszystkim nam padła sprężarka i wszyscy mamy 2.0 z 1995 roku :!: :idea: Czyli w tym roku sprężarki wychodziły poprostu felerne :!:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
RuCiK
Posty: 94
Rejestracja: 2005-11-07 20:50
Galeria: viewtopic.php?t=11341
Lokalizacja: Poznań

Post autor: RuCiK »

strober pisze:Nie wiem czy zauważyliście tą samą zależność co ja :arrow: Wszystkim nam padła sprężarka i wszyscy mamy 2.0 z 1995 roku :!: :idea: Czyli w tym roku sprężarki wychodziły poprostu felerne :!:
Czyli wada produkcyjna. Wytoczmy proces Ford Motor Company ;)
Pozdrawiam
RuCiK

FORD PROBE 2.0 16v '95
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

I od razu trzeba by było wziąć za dupe Panasonic'a który był ich producentem :!: :evil:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
roofio
Posty: 102
Rejestracja: 2004-07-06 03:50
Samochód: brak
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

sprezarka

Post autor: roofio »

No ladnie, no to dolaczam do rocznika 1995 z 2.0 oczywiscie nie musze mowic ze mam to samo i jest to terkotanie sprzegielka w sprezarce. Z tego co mi wiadomo to nie trzeba calej sprezarki wymieniac tylko owe sprzegielko, elektryk mi mowil ze da sie naprawic wiec bede za pare dni to robil. Wtedy nie trzeba nabijac klimy jeszcze raz a wiec oszczedzi sie kaske. Aha, jak juz ktos bedzie chcial cala sprezarke wymienic to nie kupujcie z 1995 roku !!!
/Roofio Probe II 1995 USA
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 278
Rejestracja: 2004-12-03 11:03
Samochód: brak
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: Greg »

...u mnie jest oki, probek z 1994 r. :lol: Mam na zbyciu sprawną sprężarkę klimy od mazdy cronos, ale po tym co tutaj piszecie to może jednak warto ją sobie zostawić :roll:
Był Probe II 94 2.0 16V SE USA z ATX
Miał być ProbeII V6...
...jest focus 2.0 16V:)
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

To jak zrobi to daj znać ile płaciłeś itp. Będziemy wiedzieć, co nas czeka. Idziesz na pierwszy ogień :wink:
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

He he powiedzmy, że się mogę przyłączyć do topicu. Tyle że u mnie to nie sprężarka :P .
Jak kupiłem samochód to myślałem że coś z klimą nie halo, ale działała, więc postawiłem na wiatrak. W zimie faktycznie klima się załączała szybki w mig odparowywały, ale wiatrak się nie załączał i dźwiąku nie było, zrobiło się ciepło wiatrak się włącza i ponownie coś słychać jak by objał się wiatrak o jakiś kabel.[/url]
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Re: sprezarka

Post autor: strober »

roofio pisze:Z tego co mi wiadomo to nie trzeba calej sprezarki wymieniac tylko owe sprzegielko, elektryk mi mowil ze da sie naprawic wiec bede za pare dni to robil.
No właśnie i w tym problem bo mi tez tak mówił koleś i wymienił sprzęgiełko-tylko szkoda że z dobrego na dobre-bo okazało się po wymianie na nowe sprzęgiełko iż terkotanie jest wciąż takie samo(ale stare zostawiłem sobie wrazie jakby kiedyś padło)!Pojechałem do innego zakładu i tam powidział koleś że to zastawka i wyśmiał tego wczesniejszego fachmana który zdiagnozował to jako wina sprzęgła!Po wymianie na "nową sprężarkę" jest cisza jak"makiem zasiał" 8)
Więc nie bawcie się w wymianę sprzęgła bo tylko kase wtopicie,chyba że chcecie mieć jedno na zapas,jak ja :!: :lol:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
roofio
Posty: 102
Rejestracja: 2004-07-06 03:50
Samochód: brak
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: roofio »

Sqad pisze:He he powiedzmy, że się mogę przyłączyć do topicu. Tyle że u mnie to nie sprężarka :P .
Jak kupiłem samochód to myślałem że coś z klimą nie halo, ale działała, więc postawiłem na wiatrak. W zimie faktycznie klima się załączała szybki w mig odparowywały, ale wiatrak się nie załączał i dźwiąku nie było, zrobiło się ciepło wiatrak się włącza i ponownie coś słychać jak by objał się wiatrak o jakiś kabel.[/url]
Squadzik ale to wlasnie o to chodzi... u mnie klima tez dziala ale pryka co chwile pstrykajacym odglosodzwiekiem - pojezdzisz jeszcze sezon i przestanie dzialac... mi chodzila w poprzednim sezonie teraz juz sie nie wlacza... :/
/Roofio Probe II 1995 USA
BLADE
Posty: 43
Rejestracja: 2003-08-03 00:04
Lokalizacja: Częstochowa - Potsdam.de
Kontakt:

Post autor: BLADE »

FUCK, u mnie też rzęzi klima na niskich obrotach, 1995 ma trefną klimę :?
obecnie bez proba
gadu-gadu: 2649394
email: jakub001@poczta.onet.pl
Awatar użytkownika
Bartekk
Posty: 141
Rejestracja: 2004-10-17 15:13
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10629
Lokalizacja: Tarnów/Mullingar, Irlandia

Sprężarka klimy......

Post autor: Bartekk »

Witam
chcialbym Was prosic o pomoc mała.otoz w moim probku wysiadl kompresor i musze go wymienic.na złomie powiedzieli mi 350zl. doradzcie mi czy to duzo czy malo bo nie mam zielonego pojecia a nieche dacsie naciagnac.silnik to 2.0 16v.chyba ze ktorys z was ma dostep do takiej czesci.
dzieki z gory za pomoc
pozdrawiam
B.C.
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

To jest taka wyjściowa cena od której zaczynają wszyscy handlarze. Spróbuj się jeszcze potargować, choć prawdopodobnie nic to nie zmieni. Najgorsze, że nie masz pewności czy przypadkiem nie jest ona zatarta i jaką daje Ci na to gwarancje.
Przedzwoń jeszcze może do kilku osób z Allegro, to będziesz miał rozeznanie.
No i przede wszystkim daj ogłoszenie w naszej Giełdzie, bo może jakiś klubowicz ma takową taniej na zbyciu.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: darel »

Voodoo pisze:T
No i przede wszystkim daj ogłoszenie w naszej Giełdzie, bo może jakiś klubowicz ma takową taniej na zbyciu.
No właśnie, może Qki chce się pozbyć sprężarki ze swojego rozbitka :?:
Probe II GT 2.5 V6
Audi A6 C7 3.0 TDI
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

350zł to dobra cena za działającą sprężare.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

darel pisze:
Voodoo pisze:T
No i przede wszystkim daj ogłoszenie w naszej Giełdzie, bo może jakiś klubowicz ma takową taniej na zbyciu.
No właśnie, może Qki chce się pozbyć sprężarki ze swojego rozbitka :?:
Może by i pasowała.
Według servisówki znaczących różnic nie zauważyłem w jej budowie :roll:
Jedyne co, to możliwe, że trzeba będzie przełożyć koło pasowe, bo chyba są różne odsadzenia.

Obrazek
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 278
Rejestracja: 2004-12-03 11:03
Samochód: brak
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: Greg »

...swego czasu rucik potrzebował sprężarkę do swojej dwójeczki, ale do transakcji nie doszło :cry: ...mam taką sprężarkę oczywiście sprawna na zbyciu, jeżeli jesteś zainteresowany zapraszam na PW.
Cena 300zł :wink:
Był Probe II 94 2.0 16V SE USA z ATX
Miał być ProbeII V6...
...jest focus 2.0 16V:)
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Są różnice:w 2.0 jest dystans i koło pasowe głębiej obsadzone :!:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.0 R4 FS”