Ciśnienie w układzie chłodzenia??

turbox20
Posty: 71
Rejestracja: 2013-05-28 20:21
Samochód: Chairman 99r 3.2 R6 z bezposrednim wtryskiem LPG:D
Lokalizacja: Kamienica Szlachecka Pomorskie

Ciśnienie w układzie chłodzenia??

Post autor: turbox20 »

witam jako ze jeszcze nie jestem całkiem zrezygnowany:D a silnik jest bardziej skomplikowany niz oplowski 8V :lol: zadaje pytanie z racji ze odpowiedzi w szukajce nie znalazłem :cry: być może nie umiem szukac:D
mianowicie czy jest jakas inna opcja skad moze byc nadmierne cisnienie w układzie chłodzenia niz głowica??
dodam równiez ze temperatura jest ok płyn wywalilo mi raz jak auto mialo ciezko pod górke a wjezdzałem na 5 biegu,
równiez auto przestało chodzic na dwa gary:/ moze mechanik ma cos nie teges zrobione?? dodaje ze autko jest po wymianie silnika którego niestety nie mialem mozliwosci odpalic, posłuchac
słuszałem tez ze w niektórych autach zawór EGR jest chlodzony ciecha czy ów taki jest w probku i czy tedy moze wpadac cisnienie na układ??
nie poddaje sie łatwo ale niechce zeby winny był silnik z racji ze jesli to silnik to niestety z probkiem sie pozegnam a tego niechce:DD
Awatar użytkownika
avel
Posty: 466
Rejestracja: 2009-04-26 17:16
Samochód: Probe II 2.0 1994
Galeria: viewtopic.php?t=20438
Lokalizacja: Unisław, kujawsko-pomorskie

Re: Ciśnienie w układzie chłodzenia??

Post autor: avel »

Dlaczego nadmierne? Wywaliło korkiem? może po prostu sam korek nie trzyma.
Stare i zardzewiałe! Probe II 2.0 1994, było :(
Audi A3 2.0TDI 170km quattro 2007, jest
turbox20
Posty: 71
Rejestracja: 2013-05-28 20:21
Samochód: Chairman 99r 3.2 R6 z bezposrednim wtryskiem LPG:D
Lokalizacja: Kamienica Szlachecka Pomorskie

Re: Ciśnienie w układzie chłodzenia??

Post autor: turbox20 »

tak raz wywalilo korkiem:/ a nadmierne dlatego ze weze nie dosc ze sa twarde to nieco nawet zwieksyły swoja obientosc:? taki "balonik" z weza sie zrobil :wink:
Awatar użytkownika
batigol67
Posty: 694
Rejestracja: 2012-10-19 07:35
Samochód: Ford Probe 2.5
Galeria: viewtopic.php?t=21849

Re: Ciśnienie w układzie chłodzenia??

Post autor: batigol67 »

Sprawdz czy masz obydwa węże gorące czyli tego u dołu chłodnicy.Jak tak to może być uszczelka wydmuchana i pompuje ci układ.Jak u dołu zimny wąż to termostat sie mógł zaciąć w pozycji zamkniętej.Nie kopci na biało płynu nie ubywa?
turbox20
Posty: 71
Rejestracja: 2013-05-28 20:21
Samochód: Chairman 99r 3.2 R6 z bezposrednim wtryskiem LPG:D
Lokalizacja: Kamienica Szlachecka Pomorskie

Re: Ciśnienie w układzie chłodzenia??

Post autor: turbox20 »

o moze jestesmy na dabrym tropie:D waz za termostatem zimny:Dmiezone miernikem około 40 stopni zas na powrocie z silnika powyzej 100:/ czyli zaczac od wymiany termostatu?? płynu ubywa tyle ze jak jest juz za dóze cisnienie to wywali korkiem:D
Awatar użytkownika
batigol67
Posty: 694
Rejestracja: 2012-10-19 07:35
Samochód: Ford Probe 2.5
Galeria: viewtopic.php?t=21849

Re: Ciśnienie w układzie chłodzenia??

Post autor: batigol67 »

Wymień termostat bo na 99 procent to on stwarza takie problemy.
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciśnienie w układzie chłodzenia??

Post autor: Kocureq »

Ktorym korkiem ci wywala yo cisnienie? Korek na chlodnicy masz cisnieniowy? :)
turbox20
Posty: 71
Rejestracja: 2013-05-28 20:21
Samochód: Chairman 99r 3.2 R6 z bezposrednim wtryskiem LPG:D
Lokalizacja: Kamienica Szlachecka Pomorskie

Re: Ciśnienie w układzie chłodzenia??

Post autor: turbox20 »

siemanko termostat wymieniony:d nie na nowy lecz na ten z mojego poprzedniego silnika. niebardzo umiem wyczuc czy napewno sie otwiera:/ moze całkiem go wyjac i wtedy bedzie wiadomo?? cisnienie nadal jest:/ daje filmik co dzieje sie przy zdjetych obydwu korkach moze ktos bedzie miał pomysły jesli wyjdzie ze to jednak uszczelka pod glowicą to czy da sie jakos sprawdzic pod która?? czy dla pewnosci robic obie?? i w jakie koszta bede sie znowu pakowac??
http://www.youtube.com/watch?v=Wao4TB3y ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciśnienie w układzie chłodzenia??

Post autor: Romas »

Nie wiem dlaczego się dziwisz ze wylatuje płyn z układu przy otwartych korkach, a po takim gazowaniu po pewnym czasie masz już nie pelny układ czyli z powietrzem w nim i Ci bulgota po dolaniu bo zapewne chce się odpowietrzyć.
Jak chcesz to wyjmij termostat i będziesz widział co jest grane, jak poszła uszczelka to będzie nadal rozsadzać ciśnienie
turbox20
Posty: 71
Rejestracja: 2013-05-28 20:21
Samochód: Chairman 99r 3.2 R6 z bezposrednim wtryskiem LPG:D
Lokalizacja: Kamienica Szlachecka Pomorskie

Re: Ciśnienie w układzie chłodzenia??

Post autor: turbox20 »

czyli to ze sie cofa przy otwartych korkach to normalne?? tylko ze nieraz sobie wywali bez najmniejszejszego dodawania gazu ale tak zrobie termostat sie wyjmnie i bedzie wiadomo:D a co z reszta moich pytan?? jesli uszczelka to jakie koszta i czy odrazu robic obie??
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciśnienie w układzie chłodzenia??

Post autor: Romas »

Tak to normalne. Powiedział bym Ci żebyś sobie odkręcił na zagrzanym silniku ten jeden korek przy rozrządzie ale szkoda żebyś wylądował w szpitalu od poparzenia ;)

W układzie chłodzenia wytwarza się ciśnienie i dlatego wybija go po pewnym czasie i po zagrzaniu do góry :wink:



Co do uszczelki to jeśli będziesz wiedział która to wymień jedną :D
:wink:
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ciśnienie w układzie chłodzenia??

Post autor: OLEY »

Potwierdzam słowa Romasa. Nie wiem, czy można to inaczej wytłumaczyć.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
turbox20
Posty: 71
Rejestracja: 2013-05-28 20:21
Samochód: Chairman 99r 3.2 R6 z bezposrednim wtryskiem LPG:D
Lokalizacja: Kamienica Szlachecka Pomorskie

Re: Ciśnienie w układzie chłodzenia??

Post autor: turbox20 »

wiec jak narazie problem rozwiazany :? moze nie tak jak chciałem i bardzo nie to mi po mysli ale cisnienie z układu chłodzenia znikło momentalnie :lol: jako ze nie miałem innego wyjscia i musialem jechac proboszczem do pracy :x miało miejsce male zdazenie drogowe. cisnienie zeszlo momentalnie :lol: na szczescie nie z mojej winy :lol: pytanie mam takie czy przy pozornie nie wielkim udezeniu (jutro beda fotki) moze zgjac sie podłuznica?? jako ze koło dziwnie mi sie kreci w usemke i drzwi pasazera ciezko sie domykaja?? w pracy powiedzieli ze byc morze podłużnica. tylko z zewnatrz nie wyglada to az tak zle zeby podłyznica mogła sie uszkodzic:/ udezenie miałem prawym przodem czyli zdezak chyba nawet sie nie połamał troche maska sie nagieła itd. zdjecia wstawie jutro to zami ocenicie czy jest to mozliwe:d tymczasem pozdrawiam :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciśnienie w układzie chłodzenia??

Post autor: Romas »

od takiego puknięcia to nawet pas nie jest naruszony a o podłużnicy nie wspomnę nie masz się czym martwić. Probas jest naprawdę twardy w porównaniu do innych samochodów :wink:
Awatar użytkownika
batigol67
Posty: 694
Rejestracja: 2012-10-19 07:35
Samochód: Ford Probe 2.5
Galeria: viewtopic.php?t=21849

Re: Ciśnienie w układzie chłodzenia??

Post autor: batigol67 »

Da sie sprawdzić ale wtedy ci wody bedzie ubywać tak jak mi.Mozna poznać po swiecy (biały nalot)lub po kolektorze wylotowym (ktorys z wylotów bedzie czystszy od innych)To co robiłeś na filmiku to tak nie rób bo wiadomo że bedzie ci wywalać tam przy rozrządzie.Nawet sie dziwie że tak mało ci wywala.Tak jakby pompa słabo biła.Jakchcesz być pewny czy touszczelka to jedz na analize spalin.Koszt jest taki;Uszczelka 120 zł,śruby głowicy 110zł,planowanie 40zł.Robocizna nie wiem.Jak chcesz zrobić tak na zicher już to wymień 2 uszczelki i rozrząd z pompą wody.Ale najpierw tobym sprawdził kompresje czy warto w ten silnik wogóle inwestować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”