Dołożenie klimy w II gen

kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Post autor: kocurro »

te 1100 jeszcze mogę poświęcic i rozumiem że klimę kupiłeś używaną? a ten spadek mocy da się jakoś nadrobic?
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Koszt zależy od tego za ile uda Ci się znaleźć graty. Ja sam sobie wymontowywałem z rozbitka i sam sobie montowałem. Jedynie czego nie robiłem sam, to nabijanie czynnikiem.
Jeśli nie będziesz sam tego robił, to licz się z tym, że za mniej jak 1500 to wątpię czy założysz.
Co do spadku mocy, to coś za coś, komfort albo moc. Ale jest to jedynie tylko odczuwalne przy mocnym wciskaniu pedału gazu.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Post autor: kocurro »

ok dzięki za info. jutro zaczynam szukac części. jak już wszystko pokupuję to mogę liczyc na pomoc z twojej strony,odnośnie montażu?
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Jeśli chciałoby Ci się jechać tyle kilometrów do mnie to spoko, możemy się dogadać i Ci zamontuje ;)
Ale nie ma problemu i na odległość też mogę doradzić co nieco :D
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Post autor: kocurro »

to super! a jeżeli już byśmy się dogadali i bym skompletował części to ile by zajęło zamontowanie? pytam, bo czas jest dla mnie bardzo ważny.
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Powiem szczerze, że jak bym się naprawdę mocno sprężył, to w jeden dzień bym pewnie dał to radę zrobić (licząc od rana do wieczorka ;)).
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Post autor: kocurro »

o proszę. to szybko! więc jak już kości zostaną rzucone to chyba się ustawimy. ale pewnie trochę jeszcze poczekamy bo na razie mam trochę ważniejszych wydatków(silnik). pzdr.
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Post autor: kocurro »

[ciach...]


Klania sie pkt. 7
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Zapomnij, to dwie różne konstrukcje Probka.
Szukaj konkretnie od II-gen. 2.0, wtedy nie będzie żadnego problemu, jak będziesz potrzebował info jakie graty Ci są potrzebne do skompletowania całości, to daj znać.

Hehehe... Dzięki Wingu, akurat jak pisałem posta z odpowiedzią :P
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Post autor: kocurro »

ok dzięki. a co do pkt.7 to czyste lenistwo.


Wiec tymbardziej bede mial Cie na oku.
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Podczepię się do tematu.Ale odwrócę go o 180 stopni. Z racji iż w ogóle nie używam klimy chcę ją zdemontować. Mam teraz dużo wolnego czasu i chęci. Chcę to tak zrobić żeby dało się ją z powrotem zamontować czyli nie uszkodzić. Tylko nie pytajcie o powody i że klima mało waży. Skoro jej nie używam to chce wyjąć, zwłaszcza że jak ją usunę będzie lepszy dostęp w różne miejsca. Od czego zacząć? Jaki algorytm postępowania? Voodoo zwłaszcza Ciebie pytam, bo skoro sam montowałeś to wystarczy zrobić to samo ale w odwrotnej kolejności :wink:
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
dyb
Posty: 484
Rejestracja: 2007-11-14 22:29
Galeria: viewtopic.php?t=12699
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dyb »

male pytanie co do ogrzewania w probe ;] czy na pozycji vent wieksze jest spalanie? Czy ogrzewanie idzie od ciepla z silnika czy tam jest nagrzewnica elektryczna? ;}

bo ostatnie tankowanie jezdzilem tylko na vent i mi spalil 1,5l wiecej niz na miks :D (pewnie to dlatego ze go butowalem duzo mocniej, ale tak czy siak nie szkodzi zapytac :P )
Probe 2.0 94r. Euro // Honda Prelude IV gen
Obrazek
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Dyb nie śmieć :lol: Tu jest gadka o instalacji klimatyzacji, którą probuje zmienić na dekapitacje klimatyzacji. Zapytaj w wątku związanym z ogrzewaniem :wink:
Let The Galaxy Burn....
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Jeśli chodzi o demontaż klimy, to też jest trochę z tym zabawy.
Proponowałbym zacząć od demontażu sprężarki tylko wpierw trzeba się zaopatrzyć w krótszy pasek klinowy, bo musimy go podmienić. Potem kolejnym krokiem jest demontaż chłodnicy. Musisz zdjąć zderzak, potem żeby było najłatwiej, to odkręcasz belkę przednią, całkowicie demontujesz mocowania zamka maski i spokojnie wtedy chłodnica powinna się dać wyjąć. Wszystkie rurki są składane na szybko-złączki więc spokojna sprawa z rozpinaniem. Tylko jest potrzebny jeden patent na nie. Bierzesz plastikową butelkę po napoju, rozcinasz ją i wycinasz pasek z obwodu o szerokości z 10cm. Potem zawijasz go na metalowej rurce, wsuwasz w złączkę i puszczasz. rozprężający się plastik rozsunie sprężynkę zabezpieczającą w złączce i pozwoli rozsunąć rurki. I tak dalej rozpinasz wszystko pod maską. Na koniec zostanie tylko schładzacz pod deską rozdzielczą, ale to już bym proponował zostawić, bo trzeba wybebeszyć calusieńką deskę rozdzielczą do przodu aby zdemontować, a na dodatek trzeba mieć specjalną przejściówkę aby zastąpić brakując element( taką z Proba bez klimy).
Nie wiem czy gra jest warta świeczki, ale jak chcesz się bawić, to powodzenia. Ciekawe jak będzie kiedy zatęsknisz za klimą, bo ja sobie nie wyobrażam jazdy bez niej.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Ja bez niej śmigam pół roku :D Myślałem żeby zostawić kompresor. Miałem nadzieję że nie będę musiał kombinować z paskiem. Chyba jednak odpuszczę, byłem pewien że uda mi się wyjąc chłodnicę klimy wyciągając chłodnicę silnika. Na zdejmowanie zderzaka to już nie mam chęci :D Dzięki za info, Pozdrawiam
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
lalamido
Posty: 89
Rejestracja: 2008-03-27 16:50
Samochód: BYŁ:-( Ford Probe V6 94/95 euro, Jest Yaris '00
Lokalizacja: Młodzieszyn

Post autor: lalamido »

To się podpinam: chłopaki, czy możliwe jest, żeby w Probe 2,5 V6 nie było Klimatyzacji seryjnie? Wydawało mi się, że to niemożliwe?
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Gdybyś zajrzał w pierwszy odsyłacz z 2 punktu :arrow: porad, to jest tam (na stronie) dział Perferred Equipment Packages, który rozwieje Twoje wątpliwości. :idea:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
specta
Posty: 28
Rejestracja: 2009-08-01 21:43
Samochód: Ford Probe II Gen 2.5 V6
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy
Kontakt:

Kontrolka działania klimatyzacji - Czy jest możliwość ?

Post autor: specta »

Witam,

Mam nadzieję, że podobnego tematu nie było (próbowałem szukać i nie znalazłem) i nie złamie regulaminu otwierając nowy temat.

Poprzedni właścicel umieścił obok pokrętła nawiewu i klimatyzacji czerwony przycisk (przycisk nie włącznik). Zrobił to ze względu na to, że pokrętło włączania klimatyzacji nie zawsze działa w pozycji MAX. Kiedyś spróbowałem włączyć klimatyzację - włączyła się, ale był problem z wyłączeniem. Przycisk ten działa jakby niezależnie od całego układu. Chodzi mi o to, że chciałbym koło tego przycisku umieścić diodę informującą mnie swoim świeceniem, że klimatyzacja jest włączona. Czy ktoś próbował coś takiego ? Gdzie podłączyć diodę, aby świeciła w stanie włączenia klimatyzacji ?

Pozdrawiam,
Specta
Specta
---------------
Ford Probe II 2.5 V6

Obrazek
Awatar użytkownika
Metal
Posty: 62
Rejestracja: 2010-05-30 13:48
Samochód: 2gen. 2,5 V6! :)
Galeria: viewtopic.php?t=17643
Lokalizacja: Chorzów

Re: Kontrolka działania klimatyzacji - Czy jest możliwość ?

Post autor: Metal »

Jest to możliwe, trzeba kupić odpowiedni guzik z diodą. Zobacz ile kabli do niego idzie i gdzie są podłączone. Chodz pierwsze słysze o takich patentach.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
specta
Posty: 28
Rejestracja: 2009-08-01 21:43
Samochód: Ford Probe II Gen 2.5 V6
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy
Kontakt:

Re: Kontrolka działania klimatyzacji - Czy jest możliwość ?

Post autor: specta »

Widzisz to nie jest taki wyłącznik typu wyłącz i włącz. To klawisz, który po naciśnięciu włącza coś w układzie i wraca do pozycji 0. Muszę się wpiąć z tą diodą gdzieś w układ sprężarki klimatyzacji, aby zaświecała się wtedy gdy to ustrojstwo pracuje.
Specta
---------------
Ford Probe II 2.5 V6

Obrazek
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontrolka działania klimatyzacji - Czy jest możliwość ?

Post autor: Kocureq »

Nie wpinaj się w układ sprężarki, bo ona nie pracuje cały czas gdy używasz klimatyzacji, tylko czasami. Będzie Ci mrugać gdy spadnie ciśnienie i załączy się sprężarka. Prześledź kabelek od tego wyłącznika monostabilnego i zobacz gdzie on idzie i co tam jest :)
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kontrolka działania klimatyzacji - Czy jest możliwość ?

Post autor: Sam »

hym pamiętam że czytałem gdzieś na forum o tym jak zrobić wyłącznik do klimy ;p nie powiem ci gdzie i w którym temacie ale gdzieś ktoś pisał. Z tego co pamiętam aby sterować niezależnie klimą wystarczy wpiąć włącznik włącz/wyłącz przerywając obwód jednego z przewodów doprowadzonego do sterowania nawiewem. O ile pamiętam był to biały kabel ale ręki sobie nie dam uciąć, nie sprawdzałem. Interesowałem się tym bo chciałem sobie zrobić sterowanie temperaturą w kabinie :P na procesorze, ale klima mi się rozszczelniła i nie mogę znaleźć wycieku.
Ostatnio zmieniony 2010-07-29 12:02 przez Sam, łącznie zmieniany 1 raz.
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Musze się pochwalić - montaż klimy

Post autor: Robert »

[r]Dzięki za sugestię - połączyłem.[/r]
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
evilbanan
Posty: 9
Rejestracja: 2009-05-11 18:12
Samochód: Ford Probe 2.5 V6 93r. USA
Lokalizacja: ok. Małego Trójmiasta

Re: Musze się pochwalić - montaż klimy

Post autor: evilbanan »

Co do pozycji na których działa klima to u mnie nie włącza się tylko na off :| do tego od razu po odpaleniu auta załącza się wentylator od klimy na maksymalnych obrotach nawet przy zimnym silniku to normalne ? :?
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Musze się pochwalić - montaż klimy

Post autor: Kocureq »

Nie - ale sprawdź, czy na pewno tylko na off (np. sprawdź pozycję "VENT")
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”