przełącznik nawiewu

umberto
Posty: 3
Rejestracja: 2007-10-25 18:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wa-Wa

Post autor: umberto »

no dobrze, a czy klima potrzebuje czasu aby zacząć grzać? bo u mnie leci ciepło dopiero jak temperaturka juz podskoczy, :?:
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Heh.
Klima nie grzeje, tylko chłodzi.

Gdy jest mróz to, jak pewnie Ci wiadomo, strasznie parują szyby od wewnątrz (choćby od Twojego oddechu) oczywiście chodzi o zimny silnik.
Można otworzyć okno, aby odparowała, prawda? Ale poco. Przecież mamy klimę. :wink:

Włączenie nawiewu na szybę powoduje włączenie klimatyzacji, która szybko zniweluje przeszkadzające nam i ograniczające widoczność parowanie.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
umberto
Posty: 3
Rejestracja: 2007-10-25 18:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wa-Wa

Post autor: umberto »

tak, widzisz to nie jest trudne do skumania, tylko po co ta klima chodzi jak jest cieply silnik, i wlączasz sobie nawiew w zime na nogi zeby bylo cieplej. druga sprawa - jak jest cieple powietrze to ingerencja klimy jest zbyteczna, bo i po co?? wzrasta tylko nie potrzebnie zuzycie paliwa, i w efekcie zamiast gorącego leci cieple,, tego wlasnie nie rozumiem, i z tąd moje pytania na ten temat,u mnie sie załącza w kazdej pozycji, oprucz went, i off. to normalne?
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Przeczytaj uważnie ten wątek: :arrow: Kilka porad dla nowego użytkownika !, korzystając z instrukcji w drugim poście wpisz klima vent(przez v), zaznacz wyszukiwanie wszystkich słów a wszystko stanie się jasne.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Rozgrzeszony
Posty: 85
Rejestracja: 2005-12-16 22:56
Galeria: viewtopic.php?t=7335
Lokalizacja: Ruda Śląska Dania

Post autor: Rozgrzeszony »

Poradził sobie ktoś z tym problemem? Mam te same objawy a mianowicie nawiew tylko na szybę.
Czarna rakieta - jak mówi moja Mama ;o)
Ford Probe 2.0 93 Base- w trakcie przebudowy.
Awatar użytkownika
Night
Posty: 54
Rejestracja: 2004-04-19 09:50
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Night »

Tak, mi się udało. Otworzyłem maskę, stanąłem od strony paska rozrządu i przy ściance oddzielającej silnik od kabiny zauważyłem rozłączone przewody ( gumowe rurki ). Jest tam przejście z grubszej w cieńszą - jednak wchodzi w drugą. Po połączeniu wszystko wróciło do normy. Są to wężyki od układu ciśnienia właśnie. U mnie tam tkwił problem.
PROBE II 2.0 16V

< << .. a jedynaczka GT i tak zawsze będzie najlepciejsza :) >>>
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: S_H_A_D_O_W »

Dokladnie to co napisal kolega sprawdz wezyki bo albo sie rozlaczyl albo jest przetarty. Wchodza one do takiej czarnej puszki od strony pasazera jest ona w rogu komory silnika
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
Rozgrzeszony
Posty: 85
Rejestracja: 2005-12-16 22:56
Galeria: viewtopic.php?t=7335
Lokalizacja: Ruda Śląska Dania

Post autor: Rozgrzeszony »

Wszystko jest już ok. Znalazłem usterkę - przetarta gumowa rurka za schowkiem.
Czarna rakieta - jak mówi moja Mama ;o)
Ford Probe 2.0 93 Base- w trakcie przebudowy.
Awatar użytkownika
artur
Posty: 10
Rejestracja: 2006-11-19 13:53
Samochód: Probe II, 2.0'96 16V
Lokalizacja: Śrem

Post autor: artur »

Witam a jeżeli wszystkie wężyki są dobre na nawiew nadal wieje tylko na szybę to jaka może być jeszcze przyczyna.
Awatar użytkownika
sawmaster
Posty: 726
Rejestracja: 2007-06-27 15:54
Samochód: Ford Probe 97r 2.0 16v
Galeria: viewtopic.php?t=11616
Lokalizacja: Białystok

Post autor: sawmaster »

od strony pasażera w lewej ściance są mechanizmy, może jakaś linka się urwała sprawdź to
pawelvr
Posty: 27
Rejestracja: 2008-06-03 21:46

Post autor: pawelvr »

Koledzy dolacze sie do tego postu. U mnie nie dziala nawiew a dokladniej to dziala ale tylko na najwyszym biegu.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Najprawdopodobniej spalony rezystor/rezystory.
Obrazek Obrazek Obrazek

I uzupełnij może w końcu :arrow: profil (stopkę)... :idea:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
dzidzius82
Posty: 66
Rejestracja: 2009-03-14 20:56
Galeria: viewtopic.php?t=15449
Lokalizacja: united kingdom

Re: przełącznik nawiewu

Post autor: dzidzius82 »

szukalem w forum ale nie udalo mi sie znalesc odp na moj problem lub pyt.moanowicie jak powinna dzialac klima bo u mnie mozna ja wlaczyc tylko na 3i4 stopniu,na 1i2 nie mam takiej mozliwosci na obojetnie jakich ustawieniach.czy to jest tak normalnie zrobione czy moze cos mam rozwalone?
Keep your friends,but your enemys closer !!!
Byl ford cougar 2.0 16V "99
Jest ford probe 2.5 V6 "96
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: przełącznik nawiewu

Post autor: Kocureq »

Przełącznik 1-2-3-4 steruje tylko wentylatorem, nie ma wpływu na działania klimatyzacji.
namsto
Posty: 91
Rejestracja: 2009-05-28 22:01
Samochód: Ford Probe II 2.0 16v dohc 93 USA
Lokalizacja: Łęczna

Re: przełącznik nawiewu

Post autor: namsto »

Tak wiec przejrzalem tematy w ktorych opisywane byly problemy odnosnie nawiewu tylko na szybe

1 Sprawdzilem wszystkie przewody od podcisnienia czy nei sa przetarte jest ok , oczywiscie gorzej przewod czarny i bialy sprawdzic oczywiscie jak do przelacznika wchodzi to ok sa oba ale przy tym silniczku vacum gdzie kable na podcisnienie wchodza nie dalem rady sprawdzic (tego gdzie idzie ten bialy) , czarny oczywiscie w ktoryms miejscu przechodzi wynikajac ze schematu ale tez nie ma do niego dostepu , z tego co sie przygladalem to przechodzi on do tego zbiorniczka podcisnienia tak wiec odlaczylem trojnik i podlaczylem go bezposrednio tez to nic nie dalo. (bo rozgaleznik jest po to zeby klimatycacja dzialala)
2 Przy zmianie na przelaniczku ogrzewania obojetnie na jaka pozycje to te bebenki dzialajace na podcisnienie sie nie otwieraja
oczywiscie testowalem to recznie i jezeli otworze je recznie nawiew dziala bez problemu.
3 nawiew cieply zimny to wszystko ok
4 tylko zeby kuzwa dzialalo na reszte to bym byl szczesliwy

Moze ktos z panstwa bylby pomocny w tej sprawie , oczywiscie nie bez podu o to pytam i tak juz 1.5 roku przejezdzilem na takim nawiewie tylko , ale ze teraz robie generalny remont wlasciwie koniec skladanie to chcialbym troszke rzeczy porzadnie zrobic.
Awatar użytkownika
bany0072
Posty: 104
Rejestracja: 2009-05-09 00:17
Samochód: pRoBe II 95 2.0 16v HIGHLIGHT
Galeria: viewtopic.php?t=16573
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: przełącznik nawiewu

Post autor: bany0072 »

U mnie również działał jedynie nawiew na szybę. Okazało się że jeden mały gumowy wężyk w komorze silnika odłączył się od tej czarnej bańki. Podłączyłem, włączyłem i wywiało mi wszystkie syfy z kratek. Teraz wszystko działa jak należy.
PROBE STYLE by BANY
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: przełącznik nawiewu

Post autor: mysz »

Witam,
mam problem z nawiewem, objawia się to w ten sposób: nawiew ustawiony na szybę- dmucha lekko na szybę i mocno z nawiewów głównych; nawiew ustawiony na podłogę- dmucha lekko na podłogę, mocno z nawiewów głównych. To samo mam na mixie.
Czego to może być kwestia? Podciśnień?

Pozdrawiam.
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: przełącznik nawiewu

Post autor: Kocureq »

To znaczy w ogóle się nie zmienia? To podciśnienia.

Czy jak przełączasz przełącznik, to słychać syczenie?
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: przełącznik nawiewu

Post autor: mysz »

Słychać syczenie, nawiew się zmienia, ale w momencie gdy jest ustawiony na szybę powinien na nią mocno dmuchać i tylko na nią, a u mnie dmucha z nawiewów centralnych.
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: przełącznik nawiewu

Post autor: Robert »

-- oryginalny post 2012.01.24 17:23 --

Możesz zacząć sprawdzać "na słuch", kręcąc przełącznikiem przy włączonym silniku i wyłączonym nawiewie: jeżeli zmieniając pozycje nie usłyszysz żadnego syczenia - nie masz w ogóle podciśnienia, jeżeli słyszysz ciągły syk - nieszczelność (sprawdź, czy nie spadł czarny lub niebieski wężyk i czy któryś nie jest jest gdzieś dziurawy albo urwany), jeżeli słyszysz krótkie syknięcia przy przełączaniu pomiędzy pozycjami - wina leży po stronie mechanizmu wykonawczego (siłownik na końcu niebieskiego wężyka albo sama klapka) albo masz nie po kolei podpięte wężyki do przełącznika - sprawdź kolory ze schematem na poprzedniej stronie.

-- dodano 2012.01.26 19:13 --

I - jak zawsze - warto potem dla potomnych napisać, co było przyczyną.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
bedi04
Posty: 7
Rejestracja: 2011-09-13 13:18
Samochód: Ford Probe II gen. '94 r. 2.5 V6
Lokalizacja: Śląsk

Nawiew dmucha tylko na szybe

Post autor: bedi04 »

Witam! nie znalazłem na forum tematu który by mi pomógł rozwiązać mój problem więc zaczynam nowy/.

Z dnia na dzień nawiew przetał dmuchac na podłoge i środek, tzn na FLOOR, WENT MIX
wieje tylko na przednia szybe niezaleznie co ustawie. :?
Czym to moze byc powodowane? gdzie szukać uterki?
Awatar użytkownika
MatiLP640
Klubowicz
Posty: 2794
Rejestracja: 2011-12-02 23:21
Samochód: Mitsubishi Legnum VR4
Galeria: viewtopic.php?t=19740
Lokalizacja: Brisbane AU/Kraków PL

Re: Nawiew dmucha tylko na szybe

Post autor: MatiLP640 »

jak dla mnie spadł ci któryś wężyk który steruje nawiewem i po prostu nie przełącza między programami albo ci się rozwaliła puszka i nie trzyma podciśnienia.
Było: Czerwone Probe 2.5 V6 `96
Było: Fioletowe Probe 2.5 V6 `97 :(
Jest: Czarny Legnum VR4 `99 8)

Życie jest za krótkie żeby jeździć Dieslem!!! Only 98 or E85!
Obrazek :arrow: KLIK Obrazek :arrow: KLIK
bedi04
Posty: 7
Rejestracja: 2011-09-13 13:18
Samochód: Ford Probe II gen. '94 r. 2.5 V6
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nawiew dmucha tylko na szybe

Post autor: bedi04 »

no własnie szukałem, wężyków od podciśnienia, ale nie wiem które to są. znalazłem 2 takie cienkie za schowkiem, czarny i biały ale nie wiem czy to one. i taką białą puszcze i ona syczy jak włączam nawiew. nie wiem gdzie szukac przyczyny. miał ktos podobnyt problem?
Awatar użytkownika
MatiLP640
Klubowicz
Posty: 2794
Rejestracja: 2011-12-02 23:21
Samochód: Mitsubishi Legnum VR4
Galeria: viewtopic.php?t=19740
Lokalizacja: Brisbane AU/Kraków PL

Re: Nawiew dmucha tylko na szybe

Post autor: MatiLP640 »

raczej bardziej bym szukał pod maską, u mnie w mondeo taki był problem i okazało się że po prostu spadł wężyk wychodzący z tej puszki w której się "zbiera" podciśnienie i nie miało jak przełączyć. osobiście myślę że w środku auta raczej nic się nie stało bo to rzadkość jest ;)
Było: Czerwone Probe 2.5 V6 `96
Było: Fioletowe Probe 2.5 V6 `97 :(
Jest: Czarny Legnum VR4 `99 8)

Życie jest za krótkie żeby jeździć Dieslem!!! Only 98 or E85!
Obrazek :arrow: KLIK Obrazek :arrow: KLIK
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Nawiew dmucha tylko na szybe

Post autor: Robert »

bedi04 pisze:Witam! nie znalazłem na forum tematu który by mi pomógł rozwiązać mój problem więc zaczynam nowy/.
[r]Na przyszłość poćwicz szukanie: :arrow: http://fordprobe.pl/forum/viewtopic.php ... 03#p127803[/r] :idea:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”