BĄBELKI W ZBIORNICZKU ...

Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

BĄBELKI W ZBIORNICZKU ...

Post autor: Tomasz S »

:1111_hello:

Witam wszystkich !
Prośba do tych którzy dziś lub jutro odpalać będą swoje maszyny : Dziś , po odpaleniu Probasia sprawdziłem poziom płynu chłodzącego ... W zasadzie wszystko OK tyle , że w zbiorniku wyrównawczym chłodziwa (tam gdzie miarka) pojawiają się bąbelki (czasem , niewielka ilość)... :arrow: Sprawdźcie czy u Was dzieje się to samo :!: Może przy V6 tak powinno być :shock: :?: :-k . Pozdrawiam :1111_bye:
WojtekProbe
Posty: 69
Rejestracja: 2005-04-09 10:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: WojtekProbe »

Poprzez zbiornik wyrównawczy układ się odpowietrza, więc najprawdopodobniej stąd te bąbelki.
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Rozgrzej auto, zostaw je na wolnych obrotach, podnieś maskę i zajrzyj do zbiorniczka.
Teraz zacznij dodawać gazu i patrz czy coś się tam dziej.
Jeśli w miarę dodawania gazu pojawia się coraz więcej pęcherzyków powietrza, tak jak by się gotowała woda, to oznacza z reguły tylko jedno, mianowicie puściła któraś uszczelka pod głowicą. :(
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Voodoo pisze:Rozgrzej auto, zostaw je na wolnych obrotach, podnieś maskę i zajrzyj do zbiorniczka.
Teraz zacznij dodawać gazu i patrz czy coś się tam dziej.
Jeśli w miarę dodawania gazu pojawia się coraz więcej pęcherzyków powietrza, tak jak by się gotowała woda, to oznacza z reguły tylko jedno, mianowicie puściła któraś uszczelka pod głowicą. :(
:-k ...Niedawno naprawiałem zbiorniczek (ten mały , środkowy) :arrow: może się zapowietrzył cały układ:?: :? Zdjęte były przecież rury doprowadzające chłodziwo ... Mam nadzieję że to właśnie TO ... Jutro przejadę się nim i porządnie go rozgrzeję :arrow: jeśli się nie "odpowietrzy" ... :arrow: smutna godzina :evil: Będzie trzeba jechać na badanie ciśnienia w cylindrach ... Dziecko chore - szykuje się bezsenna noc :? Dzięki za podpowiedź ... Pozdro

:1111_bye:
Awatar użytkownika
cembrzynski
Posty: 100
Rejestracja: 2005-02-21 18:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: cembrzynski »

korzystając z okazji że mowa tutaj o płynie chłodzącym zapytam.............po dłuższej jeżdzie w mieście jak jest gorąco zauważyłem że mój wąż od chłodnicy (ten główny od lewej strony )jest czasami jakby wessany jakbym go zgniótł ręką i tak zostawił .Co to oznacza? Czy tak ma być ? :(
2.5 24V \95r granatowy
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

BÓG ISTNIEJE !!!

Post autor: Tomasz S »

BÓG ISTNIEJE !!! Teraz wiem to na pewno ! 8) Gdy Probaś się nagrzał , po przejechaniu 5 km poziom płynu opadł do normalnego stanu a i Bąbelkowanie ustało :!: :!: :!: 8) :lol: :slon: :slon: :slon: [-o< [-o< [-o< :arrow: Układ się odpowietrzył :1111_ok:

:1111_bye:
Awatar użytkownika
Anyszes
Posty: 630
Rejestracja: 2005-04-11 19:18
Samochód: brak
Lokalizacja: Police

Post autor: Anyszes »

BAMBUCHA :P BOMBELKI SYCZA :P Twooj probe chce byc BAMBUCHA :P :D
UNITE AND WIN
Obrazek
WojtekProbe
Posty: 69
Rejestracja: 2005-04-09 10:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: WojtekProbe »

Senator pisze:BAMBUCHA :P BOMBELKI SYCZA :P Twooj probe chce byc BAMBUCHA :P :D
No i jak zawsze koleś dodał coś konkretnego od siebie. Więcej takich ekspertów potrzeba nam na forum!
Awatar użytkownika
Anyszes
Posty: 630
Rejestracja: 2005-04-11 19:18
Samochód: brak
Lokalizacja: Police

Post autor: Anyszes »

WojtekProbe pisze:
Senator pisze:BAMBUCHA :P BOMBELKI SYCZA :P Twooj probe chce byc BAMBUCHA :P :D
No i jak zawsze koleś dodał coś konkretnego od siebie. Więcej takich ekspertów potrzeba nam na forum!
poplacz sie ... sorry ja urazilem twoja kamiena uuuuuu Powage ... i Zamulenstwo .. uuuuu ale nie tylko na tym sie swiat opiera ...
UNITE AND WIN
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Senator pisze:
WojtekProbe pisze:
Senator pisze:BAMBUCHA :P BOMBELKI SYCZA :P Twooj probe chce byc BAMBUCHA :P :D
No i jak zawsze koleś dodał coś konkretnego od siebie. Więcej takich ekspertów potrzeba nam na forum!
poplacz sie ... sorry ja urazilem twoja kamiena uuuuuu Powage ... i Zamulenstwo .. uuuuu ale nie tylko na tym sie swiat opiera ...
:1111_hello: Senatorze ! Wybitny polityku :!: :!: :!: Koneserze wszystkich humorystycznych kawałków 8) Cieszę się z tego , że Ty się cieszysz :lol: :lol: :lol: moja percepcja jakże wyrafinowanego dowcipu została jednak ostatnio przytępiona 8) Uczyń mi więc tą łaskę o światły i napisz co oznacza "BAMBUCHA" :?: :?: :?: Pozwól bym doznał intelektualnego i zarazem humorystycznego olśnienia a zapewne podzielę Twoją radość :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: 8)

:1111_bye:
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

cembrzynski pisze:korzystając z okazji że mowa tutaj o płynie chłodzącym zapytam.............po dłuższej jeżdzie w mieście jak jest gorąco zauważyłem że mój wąż od chłodnicy (ten główny od lewej strony )jest czasami jakby wessany jakbym go zgniótł ręką i tak zostawił .Co to oznacza? Czy tak ma być ? :(
:1111_hello:

Biorąc sprawę na logikę :arrow: Wytwarza Ci się podciśnienie w chłodnicy :arrow: To może oznaczać dwie rzeczy : ! Któryś z zaworów nie puszcza chłodziwa (zblokowany???) lub jeździłeś na wodzie i gdzieś wytworzył się kamień który j/w blokuje obieg :roll: . Gdyby to mi się przydarzyło zaczął bym od spraw najprostrzych - by je wykluczyć ... Aha ! , Czy urzywałeś uszczelniaczy do chłodnicy ??? Są kompozycjami białka i ścinają się też w innych miejscach po za chłodnicą . Nara

:1111_bye:
Awatar użytkownika
Anyszes
Posty: 630
Rejestracja: 2005-04-11 19:18
Samochód: brak
Lokalizacja: Police

Post autor: Anyszes »

Tomasz S pisze:
cembrzynski pisze:korzystając z okazji że mowa tutaj o płynie chłodzącym zapytam.............po dłuższej jeżdzie w mieście jak jest gorąco zauważyłem że mój wąż od chłodnicy (ten główny od lewej strony )jest czasami jakby wessany jakbym go zgniótł ręką i tak zostawił .Co to oznacza? Czy tak ma być ? :(
:1111_hello:

Biorąc sprawę na logikę :arrow: Wytwarza Ci się podciśnienie w chłodnicy :arrow: To może oznaczać dwie rzeczy : ! Któryś z zaworów nie puszcza chłodziwa (zblokowany???) lub jeździłeś na wodzie i gdzieś wytworzył się kamień który j/w blokuje obieg :roll: . Gdyby to mi się przydarzyło zaczął bym od spraw najprostrzych - by je wykluczyć ... Aha ! , Czy urzywałeś uszczelniaczy do chłodnicy ??? Są kompozycjami białka i ścinają się też w innych miejscach po za chłodnicą . Nara

:1111_bye:
ej nie mów że Kablówke ci od cieli ???
UNITE AND WIN
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Senator pisze:
ej nie mów że Kablówke ci od cieli ???
:1111_hello:
Może nie mamy tych samych stacji :D

:1111_bye:
Awatar użytkownika
Witek.w-wa
Posty: 272
Rejestracja: 2003-12-09 13:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Re: BÓG ISTNIEJE !!!

Post autor: Witek.w-wa »

Tomasz S pisze:BÓG ISTNIEJE !!! Teraz wiem to na pewno ! 8) Gdy Probaś się nagrzał , po przejechaniu 5 km poziom płynu opadł do normalnego stanu a i Bąbelkowanie ustało :!: :!: :!: 8) :lol: :slon: :slon: :slon: [-o< [-o< [-o< :arrow: Układ się odpowietrzył :1111_ok:

:1111_bye:
no to masz szczeście, bo bombelki to nie tylko moze byc uszczelka ale uszkodzona (nieszczelna) glowica.
2.2L, 89 LX (253A)USA automat,digital,
trip computer, welur -regatta blue- 8)
Awatar użytkownika
P.I.M.P.O.
Posty: 928
Rejestracja: 2004-09-20 20:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P.I.M.P.O. »

cembrzynski pisze:korzystając z okazji że mowa tutaj o płynie chłodzącym zapytam.............po dłuższej jeżdzie w mieście jak jest gorąco zauważyłem że mój wąż od chłodnicy (ten główny od lewej strony )jest czasami jakby wessany jakbym go zgniótł ręką i tak zostawił .Co to oznacza? Czy tak ma być ? :(
sprawdź czy masz płyn w zbiorniczku wyrównawczym i jak on wygląda. może być tak że syf się tam nazbierał i masz tam muł. ten muł zatkał wężyk i nie ciągnie Ci płynu więc zasysa węża o którym piszesz. pozostałe węże są dość grube więc nie sądzę żeby się zatkały. możesz też spuścić cały płyn, wyciągnąć chłodnicę (prosta sprawa - dwie śrubki i dwie wtyczki) wypłukać (może nawet wodą) przedmuchać układ i złożyć spowrotem.
Tomasz S pisze:co oznacza "BAMBUCHA" :?: :?: :?:
to jest z reklamy jeśli się nie mylę fanty i oznacza coś w języku murzyńskim ;) wszyscy się cieszą i jest super więc jest bambucha :roll:
i proszę mi się nie kłócić więcej bo nie będziecie bambucha ;)

pozdro
dwa i pół fał sześć, dziewięćdziesiąty trzeci rok ;)
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

pimpo pisze:
Tomasz S pisze:co oznacza "BAMBUCHA" :?: :?: :?:
to jest z reklamy jeśli się nie mylę fanty i oznacza coś w języku murzyńskim ;) wszyscy się cieszą i jest super więc jest bambucha :roll:
i proszę mi się nie kłócić więcej bo nie będziecie bambucha ;)

pozdro


:1111_hello:

Rzeczywiście ! teraz jak sam siebie czytam coraz wyraźniej zaznacza się sarkazm :oops: :arrow: miało wyjść inaczej :? :arrow: KŁÓTNIE :!: :?: :!: :arrow: ABSOLUTNIE NIE :arrow: To coś co niszczy nie buduje a chyba to forum nie jest by ćwiczyć złośliwości . Mam nadzieję , że nikt nie poczuł się urażony moimi wypocinkami .
Aha !
skoro radość to : :slon: :slon: :slon: BAMBUCHA :slon: :slon: :slon:

:wink: :1111_bye:
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Re: BÓG ISTNIEJE !!!

Post autor: Tomasz S »

Witek.w-wa pisze:


no to masz szczeście, bo bombelki to nie tylko moze byc uszczelka ale uszkodzona (nieszczelna) glowica.
W Żydowie (Łodzi) remont głowicy Probcia V6 , w dobrym zakładzie to koszt ok. 2000zł ... Za nim jeszcze kupiłem swoje autko zaczerpnąłem języka by wiedzieć co mnie czeka "w razie czego"... Nie wiem czy bardziej nie opłacało by się kupić z autoscout'a cały silnik za ok 600 €

:1111_bye:
chajs
Posty: 73
Rejestracja: 2006-10-25 21:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Z Nad Sniardw

Post autor: chajs »

Witam. Panowie kurcze mam ten sam problem ze mi weza zasysa. Jak zjolem ten wezyk od zbiorniczka odrazu zassalo ale powietrze. Pociagnolem ustami plyn ze zbiorniczka i poszlo lekko. No i najgorsze jest to ze czasami mam wlasnie wklesniety ten waz a czasami twardy i to dosyc mocno. Ze zbiorniczka nie ida babelki.
Probe 2.5V6 94r USA MTX LPG SKÓRA KLIMA
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Przede wszystkim sprawdź czy układ nie jest zapowietrzony, i czy ma odpowiedni poziom płynu.
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Wklęśnięty wąż to daje do myślenia czy gdzieś nie powstał jakiś zator . Płyn się nie kurczy ani nie rozpręża (przynajmniej w takim stopniu )i możliwe , że w układzie chłodzenia jest powietrze.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”