Kolejne pytanie nowego z serii trudnych:(((

neo61
Posty: 153
Rejestracja: 2004-05-30 11:41
Samochód: brak
Lokalizacja: Września Bath Uk

Kolejne pytanie nowego z serii trudnych:(((

Post autor: neo61 »

Witam
Wiec kolejne moje pytania odnosnie mojego nowego autka, ktorym jezdze kilka dni:
1.Po odpaleniu slysze dzwiek jakiegos silniczka pod maska przez ok 2 sekundy.Ale pozniej jak juz jade i np wjade w jakas dziure to tez slysze ten dzwiek przez 2 sekundy??Co to moze byc i czy grozne.Jak czytam te wszystkie opisy na forum to sie przerazam co ja mam za samochod.Kazdy ma jakis problem z czyms.Poprostu jestem przerazony.,A jak otwieram maske i patrze....to nie wiem co widze.Nie wiedzialbym za co sie chwycic:)))
Ale i tak juz sie zakochalem i nie chce innego dopuki bede mial za co jezdzic:)
2.Sprzęgło.Działa super jest sztywne i wogóle.Ale raz po wejsciu do samochodu okazalo sie ze jest calkiem wcisniete.Nie moglem zmieniac biegow.Spanikowalem.....ale po chwili odgialem noga to sprzeglo i wrocilo do normalnej i sztywnej pozycji:)))
I od tego czasu dziala swietnie.Ale juz sie zaniepokoilem i chcialem zapytac od czego to moze byc i ewentualnie gdzie szukac tego plynu ktory podobno musi byc zeby to chodzilo.Moze jest malo i trza dolac albo uszczelka wymienic??Jakies przewody tam widze i jeden nawet wydawalo mi sie ze wchodzi do skrzyni(jesli to jest skrzynia:)!!)i byl mokry przy samym dole??

Jesli ktos bedzie znal odpowiedz na jakiekolwiek pytanie z moich trudnych to oprosze o pomoc.Wiem ze jestem tu krotko ale zanim zaczne jezdzi na fest chce go sobie zrobic na 100%.Kupilem bardzo tanio i teraz czekam czy cos zacznie sie dziac:))
Pozdr
BYŁ:( -- Probe GT '89
2,2 TURBO

Jest Audi A4 z kierownicą po prawej stronie:)...

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

może wspoma.....? :roll: :roll:
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
mikolaj
Posty: 339
Rejestracja: 2004-03-17 10:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Kowale

Post autor: mikolaj »

ten dziwny dzweik spod maski to moze byc serwo wspomagania! a tak w ogole to wez sobie wszystkie płyny sprawdź: wspomaganie, hamulcowy, chlodnica, sprzeglo...
pozdrawiam
neo61
Posty: 153
Rejestracja: 2004-05-30 11:41
Samochód: brak
Lokalizacja: Września Bath Uk

Post autor: neo61 »

Wiec to serwo to cos groznego??, I płyny wszystkie sa normalnie dostepne(tzn chodzi o zbiorniczki,)czy trzeba ich szukac gdzies pod machą??
BYŁ:( -- Probe GT '89
2,2 TURBO

Jest Audi A4 z kierownicą po prawej stronie:)...

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
Awatar użytkownika
adikos
Posty: 101
Rejestracja: 2004-01-07 19:24
Samochód: brak
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: adikos »

faktyczni pod maską jakbym widział silnik samolotu ale nie taki diabeł straszny jak moge Ci doradzić to poproś któregoś z szanownych klubowiczów który mieszka niedaleko żeby Ci go osłuchał,pooglądał i powie/więcej jak fachowiec to są wielbiciele/co go boli.Im więcej się naczytasz postów tym będziesz głupszy.jeżeli jesteś z okolic Katowic [/b]
Mercedes CE 300 Full wypas
200 KM
Awatar użytkownika
adikos
Posty: 101
Rejestracja: 2004-01-07 19:24
Samochód: brak
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: adikos »

faktyczni pod maską jakbym widział silnik samolotu ale nie taki diabeł straszny jak moge Ci doradzić to poproś któregoś z szanownych klubowiczów który mieszka niedaleko żeby Ci go osłuchał,pooglądał i powie/więcej jak fachowiec to są wielbiciele/co go boli.Im więcej się naczytasz postów tym będziesz głupszy.jeżeli jesteś z okolic Katowic służe
radą
Mercedes CE 300 Full wypas
200 KM
neo61
Posty: 153
Rejestracja: 2004-05-30 11:41
Samochód: brak
Lokalizacja: Września Bath Uk

Post autor: neo61 »

No slyszalem ze to podobno moze byc jakas pompka od hamulców która reguluje cisnienie czy coś??I podobno nic groźnego??Wiecie cos na ten temat.??
BYŁ:( -- Probe GT '89
2,2 TURBO

Jest Audi A4 z kierownicą po prawej stronie:)...

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Neo nie napisales w profilu skad jestes ale jak twierdzi adikos jesli jestes z rejonu Katowic to masz tam w rejonie przynajmniej 9 klubowiczow.
Zdaje sobie sprawe ze jestes zielony (bez urazy oczywscie) jesli chodzi o motoryzacje, wiec samo czytanie postow na sucho niewiele Ci pomoze.
adikos ma racje... skontaktuj sie z kims z Twojego regionu.
Wystarczy jak klikniesz tu http://www.fordprobe.pl/mapa/
zobacz kto jest blisko ciebie i po sprawie.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
mikolaj
Posty: 339
Rejestracja: 2004-03-17 10:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Kowale

Post autor: mikolaj »

hmmm... jakby nie patrzec to z czasem wszystkie usterki są groxne a lekcewazenie ich napewno nie pomoze Twojej bryce!
neo61
Posty: 153
Rejestracja: 2004-05-30 11:41
Samochód: brak
Lokalizacja: Września Bath Uk

Post autor: neo61 »

Co zrobić żeby pojawić się na tej mapce??
BYŁ:( -- Probe GT '89
2,2 TURBO

Jest Audi A4 z kierownicą po prawej stronie:)...

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
mikolaj
Posty: 339
Rejestracja: 2004-03-17 10:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Kowale

Post autor: mikolaj »

chetnie bym Ci pomogl ale sam nie jestem jeszcze zaznaczony :-/
skontaktuj sie z raf - em
pozdro
Awatar użytkownika
Adamkat
Posty: 320
Rejestracja: 2004-03-08 19:52
Samochód: ford probe gt 91
Galeria: viewtopic.php?t=10500
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Adamkat »

Na gorze stronki masz ikonke Profil i tam wpisz skad jestes!!
2.2 GT-91r. był
2.0 16v-97r.był
2.2 GT -91r JEST
"Kazda droga prowadzi ku doskonalosci"
neo61
Posty: 153
Rejestracja: 2004-05-30 11:41
Samochód: brak
Lokalizacja: Września Bath Uk

Post autor: neo61 »

No już wpisałem tylko ciekawe kiedy to uaktualnią:))
Pytanie do ADIKOS'a.Słyszałem ,że możesz mieć zatrzaski na pasy ruchome.Te koncowki plastikowe ktore zatrzaskuja pas tak ze sie trzyma??Te z napisem emergency release....
BYŁ:( -- Probe GT '89
2,2 TURBO

Jest Audi A4 z kierownicą po prawej stronie:)...

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
Gość

Re: Kolejne pytanie nowego z serii trudnych:(((

Post autor: Gość »

neo61 pisze:Witam
Wiec kolejne moje pytania odnosnie mojego nowego autka, ktorym jezdze kilka dni:

1.Po odpaleniu slysze dzwiek jakiegos silniczka pod maska przez ok 2 sekundy.Ale pozniej jak juz jade i np wjade w jakas dziure to tez slysze ten dzwiek przez 2 sekundy??Co to moze byc i czy grozne.

[ciach]



2.Sprzęgło.Działa super jest sztywne i wogóle.Ale raz po wejsciu do samochodu okazalo sie ze jest calkiem wcisniete.Nie moglem zmieniac biegow.Spanikowalem.....ale po chwili odgialem noga to sprzeglo i wrocilo do normalnej i sztywnej pozycji:)))

[ciach]

Pozdr

Ad1. To pompa ABS'u. Tak ma byc, wszytsko jest OK. No chyba ze ABSu nie masz :)...

Ad2. Sprawdz poziom plynu w zbiorniczku. Jesli ponizej minimum to uzupelnij i odpowietrz...
Awatar użytkownika
adikos
Posty: 101
Rejestracja: 2004-01-07 19:24
Samochód: brak
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: adikos »

neo61 pisze:No już wpisałem tylko ciekawe kiedy to uaktualnią:))
Pytanie do ADIKOS'a.Słyszałem ,że możesz mieć zatrzaski na pasy ruchome.Te koncowki plastikowe ktore zatrzaskuja pas tak ze sie t
rzyma??Te z napisem emergency release....
niestety posiadam normalme pasy na zbyciu
Mercedes CE 300 Full wypas
200 KM
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”