ANTI LOCK się zapala / ABS się wyłącza po przekroczeniu ...

Awatar użytkownika
sebastianznak
Posty: 83
Rejestracja: 2005-04-01 17:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Piekary Slaskie

sterownik jest wymieniony na inny

Post autor: sebastianznak »

Tak dokladnie jak pisze przy 131km/h zapala sie kontrolka abs,dopiero gasnie z chwila wylaczenia silnika.Wiem ze napewno 131 km/h bo mam navigacje i tam wskazuje mi dokladnie 131km/h ,licznik wskazuje tez 131km/h ale sama predkosc nie jest wazna ,wazne jest to ze abs wylacza sie sam.
Awatar użytkownika
piotrek
Posty: 793
Rejestracja: 2004-06-22 18:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: piotrek »

przeciesz napisał że mu sie zapala :wink: :D
Mechanika samochodowa
Pranie czyszczenie tapicerek
Awatar użytkownika
sebastianznak
Posty: 83
Rejestracja: 2005-04-01 17:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Piekary Slaskie

Post autor: sebastianznak »

zreszta po co mi abs przy 130 km/h ale nie lubie jak swieci mi cos co nie powinno,w ostatecznosci moge wyjac zarowke :wink:
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

sebastianznak pisze:zreszta po co mi abs przy 130 km/h ale nie lubie jak swieci mi cos co nie powinno,w ostatecznosci moge wyjac zarowke :wink:
No, jak wyjmiesz żarówkę, to na moje oko nie będzie świecić również przy powiedzmy 60. A ty myśląc, że abs działa wpakujesz się komuś w tyłek 8) .
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
sebastianznak
Posty: 83
Rejestracja: 2005-04-01 17:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Piekary Slaskie

ach tan abs

Post autor: sebastianznak »

Z ta zarowka to oczywiscie sa zarty ale postaram sie go zresetowac gdy mi sie zapali
Gość

Post autor: Gość »

wyjecie kontrolki nic ci nie załatwi. To może coś być z zębatką i czujnikami. Możliwe jest tak że abs nie działa ci poprawnie przy małych prędkociach, ale dziła na pograniczu, choć to dziwne bo abs jak wykryje choć raz błąd to wyłącza się na amen.
Jak nic z tym nie zrobisz, to odłącz chociaż jedną czujke, nich abs nie dział i wykręć sobie żaróweczke. Zresztą na takich kołach to i tak jest ciężko zblokować koła bo hamulce w I gen są dość słabe.
Awatar użytkownika
sebastianznak
Posty: 83
Rejestracja: 2005-04-01 17:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Piekary Slaskie

Post autor: sebastianznak »

ok dziekuje za rade fakt ze fabryczne hamulce nie sa dosc skuteczne cos z tym musze zrobic pomysle jutro
Gość

Post autor: Gość »

Z drobnymi przeróbkami można zaadoptować zaciski 2 tłoczkowe od starej supry.
Oczywiście większe tarcze nie koniecznie wentyle bo strasznie mogą zciachać szybko klocki, dobry płyn hamulcowy z wysoką temperaturą wrzenia też ma duży wpływ.
Awatar użytkownika
Wojtecki
Posty: 925
Rejestracja: 2003-11-24 02:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Wojtecki »

mialem dokladnie to samo, tyle, ze zapalala sie przy 140 km/h... wystarczylo upchnac na swoje miejsce zebatke ABSu, bo spadla :-)
byl czarny 2,2 GT i... ktos go powyginal :-)
jest Jeep XJ 96', MT/R 31", snorkel, lift 3'i ciagle rosnie :-)
w powijakach T/A 5,7V8 ;-)
www.non-stop.waw.pl
Awatar użytkownika
sebastianznak
Posty: 83
Rejestracja: 2005-04-01 17:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Piekary Slaskie

dzieki za rade

Post autor: sebastianznak »

Dziekuje za podpowiedz napewno skorzystam
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Sprawdź dokładnie zębatki, czy mają wszystkie zęby, bo wygląda to na różnicę odczytu impulsów z koła i przy wyższych obrotach ma to duże znaczenie. :wink:
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
swoosh
Posty: 259
Rejestracja: 2004-09-17 23:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: swoosh »

A czy przypadkiem po przekroczeniu .... prędkości komp. nie wyłancza automatycznie ABS'u...Nie pamiętam jaka to prędkość ale po jej przekroczeniu Zapala się kontrolka Anti lock.Poprawcie mnie jak się mylę ale to chyba normalne przy dużych prędkościach :? :?:
fast and furious
PROBE I GEN. 2,2 GT (był) ale będzie kolejny;)
Gość

Post autor: Gość »

Hmmmm nie abs nie ma prawa się wyłączać powyżej jakiś prędkości, jak jeszcze miałem podpięty to mi działał nawet przy ponad 220, i nic mi się nie paliło.
swoosh
Posty: 259
Rejestracja: 2004-09-17 23:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: swoosh »

A to numer słyszałem że to prawidłowo :oops: No to i ja mam coś @#!$# z ABS bo zawsze jak sobie kulturalnie jadę A4 tempomacik na 150 to też mi się zapala anti lock :?
fast and furious
PROBE I GEN. 2,2 GT (był) ale będzie kolejny;)
Gość

Post autor: Gość »

swoosh pisze:A to numer słyszałem że to prawidłowo :oops: No to i ja mam coś @#!$# z ABS bo zawsze jak sobie kulturalnie jadę A4 tempomacik na 150 to też mi się zapala anti lock :?
To masz coś nie tak z zębatką
Patrz:
Andrzej pisze:Sprawdź dokładnie zębatki, czy mają wszystkie zęby, bo wygląda to na różnicę odczytu impulsów z koła i przy wyższych obrotach ma to duże znaczenie. Wink
swoosh
Posty: 259
Rejestracja: 2004-09-17 23:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: swoosh »

Dokładnie będę te okolice lookał przy wymianie przegubów i wszystko będzie jasne...Zresztą nigdy mi to nie przeszkadzało :lol: Tak jak Ty nie przepadam za ABS'em ale skoro już jest to niech sobie zostanie :lol: :wink:
fast and furious
PROBE I GEN. 2,2 GT (był) ale będzie kolejny;)
Gość

Post autor: Gość »

swoosh pisze:Dokładnie będę te okolice lookał przy wymianie przegubów i wszystko będzie jasne...Zresztą nigdy mi to nie przeszkadzało :lol: Tak jak Ty nie przepadam za ABS'em ale skoro już jest to niech sobie zostanie :lol: :wink:
Tylko jeśli masz coś z którąś zębatką to przy hamowaniu z mniejszych nawet prędkości może zadziałać ABS. Ty wiesz że zadziałał, ale nie koniecznie słusznie, a można się przez to przejechać.
Awatar użytkownika
Lukas23
Posty: 118
Rejestracja: 2004-09-16 20:00
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Post autor: Lukas23 »

Cześć mi właśnie też sie zapala kontrolka od ABSu ale przy predkości 100km/h ostatnio patrzyłem ale tylko na przednie zębatki i wydawały się być wporzadku !
Ford Probe I 92' 2.2 Gt
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

O ile się nie mylę czujnik jest magnetyczny i ma tendencję do zbierania metalowych śmieci (np. opiłków przy zbyt zużytych klockach, które rzeźbią tarcze - tak było u mnie - Gość MR. S. świadkiem). Więc może oprócz oglądu zębatek oczyść przy okazji czujniki (jeśli trzeba).
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Lukas23
Posty: 118
Rejestracja: 2004-09-16 20:00
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Post autor: Lukas23 »

Ok dzięki spróbuje je oczyścić i napisze co i jak !!!
Ford Probe I 92' 2.2 Gt
Awatar użytkownika
Achtung
Posty: 23
Rejestracja: 2009-01-26 17:28
Samochód: brak
Lokalizacja: Orzesze (Rybówka)

Re: Lampka LOW OIL i ANTI LOCK się świecą ????

Post autor: Achtung »

Witam.Podepne sie pod temat.U mnie po przekroczeniu 110km/h zapala sie anti lock co jest jednoznaczne z niedziałającym ABS-em gaśnie dopiero po wyłączeniu silnika.Macie też tak u was?
Probe 1 2.2 Turbo 92r.
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Re: Lampka LOW OIL i ANTI LOCK się świecą ????

Post autor: Pelot »

masz problem z którymś czujnikiem bądz żle założoną zębatką.
Obrazek
pene_czw
Posty: 234
Rejestracja: 2008-09-30 16:24
Galeria: viewtopic.php?t=18656

Re: ABS ZACHOWUJE SIE DZIWNIE -WYLACZA SIE PRZY 131 KM/H

Post autor: pene_czw »

Lub któraś ze żębatek ma uszczerbione ząbki.
Ford Probe I 92' 2.2GT Człuchów/Piła
ITASSI
Posty: 3
Rejestracja: 2010-06-15 22:19

Re: Lampka ANTI LOCK się świeci ????

Post autor: ITASSI »

Witam wszystkich.
Mam pytanko.Za każdym razem jak grzeje około 200km/h zapala mi się anti lock. po zgaszeniu auta i ponownemu odpaleniu już się nie pali.Może wiecie,co to za objawy.W szukaj nic nie moge znaleść.
pozdrawiam.
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Lampka LOW OIL i ANTI LOCK się świecą ????

Post autor: adrian_seki »

[o][Tu była odpowiedź][/o] nie pytaj wiecej gdyż jestes nowy i bezczelnie pytasz coś co dla nas jest oczywiste a wiec nas obrażasz . ale że ja po 4*0,66L to można wybaczyć a szczerość wlicz w wyrozumiałość klubowiczów

To że przy 200 licz za szczęście mi się załacza przy 80....
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”