dziwne "huczenie" w kole

Awatar użytkownika
diabolo
Posty: 20
Rejestracja: 2003-09-17 10:26
Samochód: brak
Lokalizacja: Rawicz / Płońsk

dziwne "huczenie" w kole

Post autor: diabolo »

Może ktoś z was spotkał się z takim problemem...
Jak hamuję ostro z większej prędkości z prawego koła wydobywa się dziwny dźwięk- jakby skończyły się klocki hamulcowe (no może bardziej basowy) - odgłosy jakiegoś tarcia. Podczas spokojnego hamowania nic się nie dzieje.
Dodam że mam pół roczne tarcze Brembo (które zresztą okazały się "lipne" ponieważ pokrzywiły się po 3 miesiącach i musiałem je przetaczać). Dwa razy wymieniałem już klocki hamulcowe (bo myślałem że to one są przyczyną tych dźwięków - ale nie!). też łożysko podczas jazdy na wprost i na zakrętach nawet nie "jęknie".
Zarówno na nowiutkich tarczach, na pokrzywionych, następnie na przetoczonych, na starych klockach i na nowych mam stale w TYM SAMYM kole to huczenie.
Z góry dzięki za pomoc

P.S
Radziłbym wam uważać na zakup tarcz Brembo (zwykłe, bez żadnych nawierceń czy rowków) mój kolega miał z nimi podobny problem , też mu się szybko pogięły (a naprawdę ponad 1000km jeździłem na nich bez ostrego hamowania.....). Podejrzewam że wypuścili jakąś trefną partię!!!
Probe GT 2.2 Turbo '89
Gość

Post autor: Gość »

Zapieczona prowadnica szczęki. Jak ostro deptasz tylko jeden klocek Ci dociska. Wygina Ci tarcze w jedną strone, nie ma równego nacisku, z tąd też powyginane tarcze.
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Trafiony - zatopiony :twisted: :twisted: :twisted:
:1111_ok:
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Sqad pisze:Zapieczona prowadnica szczęki. Jak ostro deptasz tylko jeden klocek Ci dociska. Wygina Ci tarcze w jedną strone, nie ma równego nacisku, z tąd też powyginane tarcze.
Diablo a masz jakieś drgania na kierownicy?
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

jeśli to przód to niekoniecznie tarcze...

może być tak, że są luzy na tulejach metaqlowo gumowych i juz zaczyna sie jazda.


proponuję przejrzeć zawieszenie, upewnić się czy elementy wachaczy są w porządku, gumki w tulejach nie maja luzów itp.... potem jeszcze trzeba te zaciski rozebrać, przesmarować żeby lekko chodziły itp.


to nie Coperfield. kawałek logiki i na pewno da się to zniwelować.


może też być od opon? a łożysko z przodu to inaczej u nas siada..... przy okazji warto byłby je obejrzeć, spróbować dokręcić.
Awatar użytkownika
diabolo
Posty: 20
Rejestracja: 2003-09-17 10:26
Samochód: brak
Lokalizacja: Rawicz / Płońsk

dziwne "huczenie" w kole

Post autor: diabolo »

drgania faktycznie mam , ale bardzo rzadko one się pojawiają (mam minimalny luz na dolnym sworzniu lewego wahacza - to chyba dlatego one są?!? -musze wkrótce się tym też zająć:))
Sprawdzę tą prowadnicę ..... może faktycznie coś z nią jest nie tak
Dzięki za podpowiedź
Probe GT 2.2 Turbo '89
Awatar użytkownika
Gacek Wrocław
Posty: 405
Rejestracja: 2003-09-24 17:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gacek Wrocław »

zobacz czy masz dobrze dokręcone łożysko...
przyszło mi do głowy jeszcze jedno - jak mocno hamujesz, to auto musi mocniej niż zwykle "siąść" na sprężynie i może wtedy opona trze o naderwane/odczepione nadkole
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”