Hamulec ręczny

Szlifir
Posty: 28
Rejestracja: 2008-12-28 21:31
Samochód: proboszcz2.5V6
Lokalizacja: Grójec

Re: Po wymianie klocków brak ręcznego!

Post autor: Szlifir »

Witam
Ja włśanie w sprawie tego ręcznego.Wymieniałem klocki hamulcowe i w trakcie wymiany z prawej strony trafiłem na opór zacisku.Zacisk stanoł w prowadzeniu, spsikałem go odrdzewiaczem pod gumką,i ,że tak powiem dostał dużo młotków.prowadzenia przy montażu wysmarowałem smarem solidnie aby nie było problemu takiego z nowu:)ale po załozeniu kół z jednej strony nie mam ani hamulca noznego ani ręcznego:(chodze wsciekły bo pomalowałem w sumie całe auto porobiłem go blacharsko, elegancko jak pan bóg przykazał zabezpieczyłem razczekiem i jeszcze tam pare dupereli włozyłem juz w niego kupe kasy w każdym badź razie patrząc na niego i słyszac prace silnika warto było, ale szczeże mowiąc nie mam już siły powoli do niego:(tu piszecie tylko o ręcznym wiec nie wiem czy tą śrubą poprawi się też nożny??bo ja juz obstawiałem zacisk, bo dostał kupe młotków, korektor hamowania a w ostatecznosci pompe hamulcowa bo nie zwruciłem uwagi czy na każde koło ma oddzielny przewód.a jeszcze dochodzi mi nie dłógo tarcza sprzęgłowa wiec połknoł mnie juz nie powiem z czym:(więc jeśli ktoś miał dokładnie taki przypadek prosił bym o podzielenie się wiedzą:)Z góry dziękuje:)i wszystkich pozdrawiam:)
2,5V6 97r.skunks<lol>
Życie to nie jest bajka,bajke mozemy stwozyc sobie sami:)
Szlifir
Posty: 28
Rejestracja: 2008-12-28 21:31
Samochód: proboszcz2.5V6
Lokalizacja: Grójec

Re: Po wymianie klocków brak ręcznego!

Post autor: Szlifir »

Witam.
Zrobiłem tak jak mówiliście i jest wszystko ok:)na tyle samochodów co robiłem pierwszy raz spodkałem się z takim patentem:)wielkie dzięki za instrukcje napisane:)pozdrawiał:)
2,5V6 97r.skunks<lol>
Życie to nie jest bajka,bajke mozemy stwozyc sobie sami:)
Awatar użytkownika
Pawel_-5
Posty: 373
Rejestracja: 2010-06-09 21:29
Samochód: Probe 2.5 V6 96r
Galeria: viewtopic.php?t=18025
Lokalizacja: Gdynia

Re: Hamulec ręczny

Post autor: Pawel_-5 »

Witam!
Od jakiegoś czasu mam problem z hamulcem ręcznym, otóż ręczny da się zaciągnąć i czuć opór ale niestety w ogóle nie trzyma. Hamulce tylne mam bębnowe. Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem? Czy wystarczy kupić ten cylinderek: http://allegro.pl/item1083033545_neon_e ... otege.html :?:
Pozdrawiam!
2.2 GL 1989r. w automacie - BYŁ :(
2.5 GT v6 1996r. - JEST :)
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Hamulec ręczny

Post autor: adrian_seki »

Czy hamulec ręczny nie jest na linkę czasem? Właśnie czy w moim GT hamulec ręczny (zaciąga się linką co jest oczywiste) zaciska klocki na tarczy a może mam hamulec bębnowy do ręcznego?
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Hamulec ręczny

Post autor: OLEY »

Aleś Adrian nakręcił... :D
Hamulec ręczny jest na linkę i w GT zaciska klocki (nie masz dodatkowego bębna),
a w GL zaciska szczęki w bębnie.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Hamulec ręczny

Post autor: adrian_seki »

To była ironia taka żę ręczny jest na linkę - zazwyczaj seryjnie :D A mi chodziło gdzie szukać przyczyny że słabo się zaciąga i wiem że nie ma sensu tam do bębna się dobierać bo tam nic nie ma (po za zębami ABS) :D
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Re: Hamulec ręczny

Post autor: Eli »

Pawel_-5 pisze:Witam!
Od jakiegoś czasu mam problem z hamulcem ręcznym, otóż ręczny da się zaciągnąć i czuć opór ale niestety w ogóle nie trzyma. Hamulce tylne mam bębnowe. Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem? Czy wystarczy kupić ten cylinderek: http://allegro.pl/item1083033545_neon_e ... otege.html :?:
Pozdrawiam!
Cylinderek kwestii ręcznego nie poprawi, natomiast warto je czasem zmieniać, bo mnie strzelił i jest to raczej głupie uczucie. Od ręcznego są tam takie dwie zapadki, które kiedyś miały ząbki, ale już dawno ich nie mają. Rozwiązanie które podsunął mi LuKasz przy okazji wymiany cylinderka, cyknąć to migomatem i można znów bokiem :wink:
Awatar użytkownika
Pawel_-5
Posty: 373
Rejestracja: 2010-06-09 21:29
Samochód: Probe 2.5 V6 96r
Galeria: viewtopic.php?t=18025
Lokalizacja: Gdynia

Re: Hamulec ręczny

Post autor: Pawel_-5 »

Ok, dzięki za odpowiedzi. Już mi mechanik naprawił ale trzyma dość kiepsko.
2.2 GL 1989r. w automacie - BYŁ :(
2.5 GT v6 1996r. - JEST :)
vilumisiek
Posty: 13
Rejestracja: 2010-09-19 13:30
Samochód: Probe II 94 2.5 USA

Re: Hamulec ręczny

Post autor: vilumisiek »

Zacisnął mi się hamulec na tylnym prawym kole na tarczy i został przez to unieruchomiony parę kilometrów od domu. Niestety jakoś dotąd nikt mi nie powiedział, żeby w zimie ręczny oszczędzać. Co zrobić? Opukałem młotkiem ale nie rozwarł się. Trzeba mechanika sprowadzić? Czy na lawetę ładować? :/
Awatar użytkownika
bogdano
Posty: 469
Rejestracja: 2010-07-01 13:02
Samochód: Probe 2.0 16V 1994 wersja Hamerykańska i V6 granat EURO 96'
Galeria: viewtopic.php?t=19509
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Hamulec ręczny

Post autor: bogdano »

Może ci linka przymarzła. Ja raczej z doświadczenia proponuję, żeby nie zaciągać ręcznego na mrozie jak nie ma koniecznej potrzeby bo potem są takie cyrki właśnie.

Pozdro.
Lepsze dwa Probki w garażu niż Porsche w kalendarzu ;)
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hamulec ręczny

Post autor: Kocureq »

a linka trzyma czy juz sie klocki zapiekly? linke mozesz wyjac z tego kola, a klocki sprobowac wybic mlotkiem czy cos. przy tej wdziecznej czynnosci poznalem chizara na miescie jak mu stanely klocki :)
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hamulec ręczny

Post autor: Basf_Wrocław »

Usprawnienie ręcznego kosztuje 400 zł i trochę zabawy ;). 2 linki nowe po 100 zł sztuka, Zestaw do regeneracji zacisku 100 zł sztuka z tłoczkiem. Ja grzebałem się z moim ręcznym przez 3 lata. Tamtej zimy wziąłem się w garść i w 3 godzinki poskładałem wszystko na nowych gratach :)
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
S.H.A.R.K
Posty: 954
Rejestracja: 2006-05-06 16:43
Samochód: PROBE GT-ZE AURORA
Galeria: viewtopic.php?t=12737
Lokalizacja: Lubelskie (Krasnystaw)

Re: Hamulec ręczny

Post autor: S.H.A.R.K »

Orientuje się ktoś czy linki od ręcznego w MX-6 i w Probe II gen. mają taką samą długość ? Ewentualnie może ma ktoś taką linkę na wierzchu to prosił bym o zmierzenie.
Obrazek
FORD PROBE GT-ZE / AURORA FLARE BLUE PEARL
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hamulec ręczny

Post autor: Romas »

W MX6 jest 250 i z tego co pamiętam w Probe też, ale głowy nie daje uciąć bo dorabiałem ponad pół roku temu
Awatar użytkownika
S.H.A.R.K
Posty: 954
Rejestracja: 2006-05-06 16:43
Samochód: PROBE GT-ZE AURORA
Galeria: viewtopic.php?t=12737
Lokalizacja: Lubelskie (Krasnystaw)

Re: Hamulec ręczny

Post autor: S.H.A.R.K »

250mm to ma środkowa a mi chodziło o lewą/prawą. Znalazłem dane w katalogu i do MX-6 podają 1657mm a do Probe 1630mm, więc od MX-a jak widać jest minimalnie dłuższa i teoretycznie powinna pasować :)
Obrazek
FORD PROBE GT-ZE / AURORA FLARE BLUE PEARL
Awatar użytkownika
Stig
Klubowicz
Posty: 1136
Rejestracja: 2012-01-27 13:41
Samochód: Probe 2,5 v6 KLZE , Białe 2.2T
Galeria: viewtopic.php?t=19937
Lokalizacja: Będków .. Łódź

Re: Hamulec ręczny

Post autor: Stig »

Ale to chyba i tak za malo nie ?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
S.H.A.R.K
Posty: 954
Rejestracja: 2006-05-06 16:43
Samochód: PROBE GT-ZE AURORA
Galeria: viewtopic.php?t=12737
Lokalizacja: Lubelskie (Krasnystaw)

Re: Hamulec ręczny

Post autor: S.H.A.R.K »

Cały czas mowa o serii, do kombinowanych hamulców np. M6 wiadomo że pod wymiar trzeba robić...
Obrazek
FORD PROBE GT-ZE / AURORA FLARE BLUE PEARL
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”