Sworznie - ukrąciłem ;/ - jakieś zamienniki ?

Awatar użytkownika
Sallmo
Klubowicz
Posty: 1886
Rejestracja: 2007-08-26 17:46
Samochód: Mazda Probe - 2,5 V6 USA 92r & Honda CBR 929RR FireBlade
Galeria: viewtopic.php?t=14192
Lokalizacja: Warszawa Praga Północ

Sworznie - ukrąciłem ;/ - jakieś zamienniki ?

Post autor: Sallmo »

Witam. Tydzień temu wymieniałem klocki i z cały tył nie dał się ruszyć ;/ Po moich namowach pozostały mi 2 sztuki urwanych "sworzni - chyba tak to powinienem nazwać ? ) i dwie ślicznie , okrąglutko obrobione kluczem 12 śruby mocujące. :? Cały tydzień spędziłem na poszukiwaniach w sklepach,szrotach byłem nawet aby dorobić. Jedyny warsztat jaki znalazłem powiedział mi 110 zł za szt :!: Wychodzi trochę drogo ;/ Brak mi już pomysłu. Czy może już ktoś z Was wymieniał? Może są jakieś zamienniki albo znacie jakiegoś fachowca? Jasne że mogę to zrobić byle u tokarza i z jakiegoś metalu. Wiecie ale nie chce się zawinąć na jakimś drzewie :? Gdy by mój opis był zbyt mało precyzyjny załączyłem zdjęcie :wink: Dziękuje bardzo za każdą radę.
Załączniki
forum1.JPG
Wspomnienia..Probe 2,2 GL 89 USA jest......
Jedyna w Polsce Mazda Probe GT V6 93r.......a może i na świecie ?
"...nie mam RWD , bokiem jeździć nie muszę
wolę mieć przód napęd ale taki co ma Duszę ..."
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się rozkręcać; pięćdziesięciu, aby nauczyć się skręcać." (Sallmo)
"...Osiagnąłem już ten określony wiek, w którym moj mózg przeszedł z "lepiej abyś tego nie mówił" do "Je..Bać to ,zobaczymy co sie stanie "..."
Awatar użytkownika
Furious
Posty: 168
Rejestracja: 2008-06-01 14:30
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13950
Lokalizacja: Pabianice/Łask

Re: Sworznie - ukrąciłem ;/ - jakieś zamienniki ?

Post autor: Furious »

Siemano u mnie stworzeń urwał się przy gwincie. Dorobił mi to znajomy ojca (tokarz) bo też nie szło dostać. Nawet mu to wyszło chodzi ładnie do tej pory, a to już dobre pół roku. Jak chcesz to mogę ze starszym pogadać jak wróci, żeby złożył zamówienie jeszcze raz. Cena groszowa bądź zerowa. Na pewno nie 110zł. Tylko, że nie mam wolnego stworznia (stary chyba wywaliłem) na wzór i tu jest problem

EDIT:
Mam chyba trochę problemy z rozumieniem czytanego tekstu :) Jak powiesz tokarzowi to zrobi Ci z lepszego materiału. Rowek odpowietrzający możliwe, że będziesz musiał zrobić sam, ale to nie problem. Jak będzie ciasno chodzić to drobnym papierem przyszlifować i smarowanie przede wszystkim. Ewentualnie kupić używany zacisk ze stworzniami (ktoś tu na forum oferował za 30zł sztuka).
Czarny Ford Probe (USA) II 2.5L V6 93r
Jeżeli nie podoba ci się mój styl jazdy - zejdź z chodnika
Awatar użytkownika
szpagat
Posty: 205
Rejestracja: 2007-02-03 14:34
Galeria: viewtopic.php?t=11166
Lokalizacja: Piła

Re: Sworznie - ukrąciłem ;/ - jakieś zamienniki ?

Post autor: szpagat »

Te "sworznie" to chyba typowa usterka w probe- sam bodajże 2 razy je ukręciłem. Najprostszy i najskuteczniejszy sposób - kupić inny zacisk.
Może lepiej spytajmy jak "otwierać" zacisk przy wymianie klocków żeby tych sworzni nie ukręcić?
Mój sposób:
pracuję w firmie, która robi mniej więcej to co sanepid.
Do dezynfekcji kranów używamy czegoś takiego:
http://www.allegro.pl/item522718518_lut ... 1300c.html
Ja używam tej opalarki do mocnego podgrzania tego żeliwa, w którym "siedzi" sworzeń, i wtedy delikatnymi ruchami w jedną i drugą staram się sworzeń rozruszać, po czym otwieram.
Jak na razie działa, odkąd robię to tą metodą - ani jednego nie ukręciłem.
Fight like a man!!!
Artyy
Posty: 24
Rejestracja: 2009-01-16 16:12
Samochód: brak
Lokalizacja: Jelenia Gora - okoloce

Re: Sworznie - ukrąciłem ;/ - jakieś zamienniki ?

Post autor: Artyy »

Nie wiem na ile ci pomogę ale w inter cars znalazłem coś takiego:
Obrazek
koszt około 32 zł.
Indeks katalogowy to: QB1335X
Na tej stronie możesz zamówić dana cześć: http://sklep.intercars.com.pl/
Wybierz z listy kolejno: FORD USA -> PROBE II (ECP) -> 2.5 V6 24V -> Zestaw montażowy zacisku hamulcowego -> Zacisk hamulcowy -> Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego.
Tam można również zakupić drogi trzpień ten bez sześciokątnego łba, koszt: 30 zł. Indeks katalogowy to: QB1342X.
Jak już wspomniał przedmówca nagrzanie zacisku jest najlepszym wyjściem, tylko trzeba uważać bo można spalić wszystkie gumy.
Osobiście po takim zabiegu zawsze wymieniam uszczelki, kosztują zaledwie kilka złotych.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sallmo
Klubowicz
Posty: 1886
Rejestracja: 2007-08-26 17:46
Samochód: Mazda Probe - 2,5 V6 USA 92r & Honda CBR 929RR FireBlade
Galeria: viewtopic.php?t=14192
Lokalizacja: Warszawa Praga Północ

Re: Sworznie - ukrąciłem ;/ - jakieś zamienniki ?

Post autor: Sallmo »

:slon: Jesteś WIELKI ;) Dzięki Bardzo za pomoc. Byłem w Carsie to nygusy powiedziały że nie bywają ;/ To nawet w necie nie sprawdzałem :oops: Sardeczne Dzięki. :mrgreen: będę jeżdził :mrgreen:
Wspomnienia..Probe 2,2 GL 89 USA jest......
Jedyna w Polsce Mazda Probe GT V6 93r.......a może i na świecie ?
"...nie mam RWD , bokiem jeździć nie muszę
wolę mieć przód napęd ale taki co ma Duszę ..."
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się rozkręcać; pięćdziesięciu, aby nauczyć się skręcać." (Sallmo)
"...Osiagnąłem już ten określony wiek, w którym moj mózg przeszedł z "lepiej abyś tego nie mówił" do "Je..Bać to ,zobaczymy co sie stanie "..."
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Sworznie - ukrąciłem ;/ - jakieś zamienniki ?

Post autor: Robert »

Przekopiowałem post Artyy'ego do FAQa
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”