Niedostateczna siła hamowania tylnych hamulców.

probiarz_ino
Posty: 2
Rejestracja: 2020-05-26 12:11

Niedostateczna siła hamowania tylnych hamulców.

Post autor: probiarz_ino »

Witam, mam problem z moim Probe II 2.0. Świeci mi się kontrolka ABS, samochód odbija często pedałem hamulca na samym początku i brzęczy po czym później jest już ok. Siła hamowania na tylnych kół jest znikoma, już lepiej ręczny mi łapie. Co może być przyczyną?? Pompa ABS do wymiany??
Awatar użytkownika
FrosTi
Posty: 4
Rejestracja: 2020-08-06 03:29
Samochód: Frod Probe 2.0L 95r.

Re: Niedostateczna siła hamowania tylnych hamulców.

Post autor: FrosTi »

Chciałbym się podpiąć pod temat mam dokładnie tak samo w wersji 2.0L wymieniłem wszystkie przewody hamulcowe od samej pompy do wszystkich kół, wymieniłem zaciski na nowe, linki ręcznego oraz tarcze i klocki jedyne co pozostało mi do wymiany to pompa ABS lub przewody elastyczne(gumowe). tył hamuje na tyle słabo, że na przeglądzie przy teście hamulcy rolki się nie zatrzymują tylko zwalniają.

Przednie hamulce działają jak trzeba ręczny też więc o co chodzi ?

Słyszałem też od jednego z mechaników którego pytałem o radę, że to może przez "regulację siły hamowania" czy jakoś tak nie pamiętam teraz jak to się dokładnie nazywa która znajduję się przy tylnej belce ale w moim probe coś takiego nie występuje i czy tak jest tylko u mnie czy nie ? bo wiem, że w innych samochodach są takie regulację siły hamowania.
baltekbmx
Posty: 51
Rejestracja: 2020-02-21 12:41
Samochód: Ford Probe II 1994r 2.5 v6
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Niedostateczna siła hamowania tylnych hamulców.

Post autor: baltekbmx »

Sprawdzaliscie błędy abs?
Zwiera się TBS i GND w złączu diagnostycznym czyli prawie to samo co podczas czytania błędów z silnika.. na dole macie rozpiskę kodów
11-czujnik prawy przedni
12-czujnik lewy przedni
13-czujnik prawy tylni
14-czujnik lewy tylni
15-czujnik szybkości
22-blok hydrauliki ABSu
51-przekaźnik Fail-safe
53-silnik ABSu lub jego przekażnik
61-sterownik ABS
Podczas jazdy uwielbiam podziwiać widoki.. najbardziej podoba mi się widok samochodów w lusterkach :D
Instagram @STREET_PROBLEM
2 gen 95' 2.5 v6
Awatar użytkownika
FrosTi
Posty: 4
Rejestracja: 2020-08-06 03:29
Samochód: Frod Probe 2.0L 95r.

Re: Niedostateczna siła hamowania tylnych hamulców.

Post autor: FrosTi »

Nie wiem jak kolega wyżej ale ja nie sprawdzałem ale sprawdzę dzięki za podpowidź
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”