Wstrętny zacisk

Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Wstrętny zacisk

Post autor: propaganda »

Już mnie cholera bierze.... wymieniłem linkę... zacisk odtajał.... i co... i znowu nic.
Dobrze było przez jakieś 2 tyg. do czasu, kiedy nie postanowiłem sobie zobaczyć jak działa ręczny podczas jazdy... jak go zacisnąłem tak puścił dopiero po 2 km, a metody do tyłu, do przodu nie skutkowały.
Od tego czasu jest kibel-ręczny nie chce odpuszczać.
Oczywiście jest rada... wymień zacisk.
No pewnie,ale to nie mały wydatek, a może dałoby się coś wykombinować.
Mechanik wpadł na pomysł wrzucenia tam jakiejś sprężyny, co by odciągała.

Pomoże to? Macie jakieś inne pomysły?
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Sprężyna raczej nie pomoże, poprzedni właściciel mojego próbował tak - nie zdało egzaminu. Ja swojego rozebrałem, wyczyściłem, dałem nowe gumki nasmarowałem gdzie trzeba, i teraz to już tylko dwa razy do roku muszę WD-40 pryskać na ośkę ręcznego więc mogę powiedzieć że jestem zadowolonym użytkownikiem 8)
Ostatni raz pryskałem na jesieni, wtedy też nawaliłem kupę smaru na tą wajchę i do dzisiaj działa, może to jest metoda?

Probert kiedyś wspomniał że może dało by się rozwiązać ten problem poprzez rozwiercenie zacisku w tym miejscu gdzie oska od ręcznego wchodzi, i wciśnięcie tam tulejki z odpowiedniego stopu.

Najlepsze jest to że jakiekolwiek problemy mam tylko z lewym zaciskiem, prawy działa bez zarzutu, a to dzięki temu że bardzo wolno acz systematycznie ślimaczy się z niego płyn hamulcowy smarując przy okazji tą ośkę :lol: Nie mam zamiaru usuwać tej drobnej nieszczelności :twisted:
Pozdrawiam, Rafał.
Gość

Post autor: Gość »

Ja założylem zimering , nie ma problemow tylko linka mi sie zaciera i tez z recznego kicha. Nie wie ktos gdzie mozna dostac linke? I za ile?
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”