Maglownica/Przekładnia kierownicza - różnice.

kojarez
Posty: 3
Rejestracja: 2004-06-23 23:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Pabianice

Czy maglownica z GT będzie pasować do GL ???

Post autor: kojarez »

Jeśli ktoś jest pewien że wie to coś to z góry dziękuję za pomoc i rady.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Pasuje to jest to samo co w GT jeśli masz wspomaganie a z tego co wiem to wszystkie probki mają.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Człowieku jak nie wiesz to nie pisz głupot. Nie pasuje. W GT jest zmienne wspomaganie, w GL stałe. Sprawdzone - maglownice są inne i nie dają się przełożyć. Kojarez szukaj przekładni od GL.
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

Czym się różnią oprócz regulacji siły wspomagania? Podejrzewam, że ta z GT ma jakieś dodatkowe elektrozawory no i moduł sterujący w kabinie. Mocowanie i wymiary też są inne? W sumie płyta podłogowa i zawieszenie (oprócz regulowanych amortyzatorów i półosi) są takie same i powinno dać się zamienić. Nie wiem jak wygląda sprawa z przewodami olejowymi.
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

zastanawiam się Rafik, czy to przypadkiem nie jest tak że magiel kjest ten sam a tylko w GT dochodzi komputer i inne elektrozawory lub jakoś tak...

no nie mam pod ręką serwisówki ale ciekawy sam jestem bo ostatnio wprowadziłem w identyczne maliny czyjegoś szwagra :twisted:
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Temat przerabiałem jakiś czas temu, więc mogę dokładnie nie pamiętać przyczyny. Najprawdopodobniej był problem z podpięciem wiązek, mocowania pasowały.

Szwagier wczoraj wyprowadzony z lasu 8) .
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Mattijjah
Posty: 105
Rejestracja: 2010-11-28 14:41
Samochód: probeI 2.2 LX 89.r

różnica międz\y maglownicami lx-gt

Post autor: Mattijjah »

-- oryginalny post 2011-06-08 05:44 --

Witam wszystkich serdecznie mam mały problem bo jestem bliski wymiany maglownicy a probku ale ona się różni od maglownicy w gt (mój lx2.2) potrzebuje się dowiedzieć czy da się coś zdziałąś aby założyć tą od gt wiecie moze coś na ten temat pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

-- dodano 2011-06-08 15:28 --

no a nie można przełożyć tych węży olejowych i wywalić jeden elektro zawód albo jeśli bez napięcia jest otwarty to go zostawić bo w maglownicy leje sie z gumy co wychodzi drążek kierowniczy więc albo to oring czy simering czy co tam jest albo jest przerysowana tuleja i ucieka bo litra to tak w trzy dni wycieknie. auto już mam bez kół więc powiedźcie mi co zrobić bo nie wyrtabiam na olej
Awatar użytkownika
zacanaheim
Posty: 118
Rejestracja: 2011-07-16 12:38
Samochód: Ford Probe 2.2 GT 92' (biały)/ Subaru Impreza MY07 2.5 USA
Galeria: viewtopic.php?t=23411

Maglownica/Przekładnia kierownicza - różnice.

Post autor: zacanaheim »

Witam.

Powiedzcie mi forumowicze czy jest jakaś różnica między maglownicą od 2.2 i 2.2T GT. :roll: Szukałem na forum ale nie ma jednoznacznego wątku i odpowiedzi.
Ewentualnie czy były jakieś różnice rocznikowo?

Pozdrawiam.
"nie ma ludzi niewinnych są tylko źle przesłuchani..."
sylwia_adam
Posty: 66
Rejestracja: 2011-09-21 21:35
Samochód: I-2.2GT-1991
Lokalizacja: HRUBIESZÓW

Re: Maglownica/Przekładnia kierownicza - różnice.

Post autor: sylwia_adam »

podpinam się pod temat jaka różnica (widzę że w budowie bo więcej rurek i chyba dwa czujniki) i czy pasuje ba ma taką i nie wiem czy zakładać. Chodzi mi czy jest możliwe technicznie zaadoptowanie do GT od GL kwestia czy ktoś to kiedyś zrobił.
PROB 2.2 GT 91r Szary
PROB 2.2 GT 92r Czarny
PROB 2.2 GT 91r czerwony
PROB 2.2 GT 91r Czarny
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”