wspomaganie kierownicy

lolek

wspomaganie kierownicy

Post autor: lolek »

pojawił mi sie problem ze wspomaganiem, może ktoś miał podobne objawy i podzieli się ze mną swoim doświadczeniem
Na zimnym silniku wspomaganie chodzi w miarę prawidłowo ( słychać tylko minimalne terkotanie) po nagrzaniu przestaje działać
paski wymieniłem na nowe i podglądałem czy się przypadkiem nie ślizga, ale to wykluczam help :shock:
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

a masz płyn do wspomagania w zbiorniku???
Probe 2.2 GL 89'
Se Enzo Ferrari sarebbe dell'opinione che una macchina è solo una macchina, non costruisca Ferrari. E Ferrari è non una macchina solo. È opera d'arte!
Awatar użytkownika
Gacek Wrocław
Posty: 405
Rejestracja: 2003-09-24 17:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gacek Wrocław »

pod fotelem kierowcy jest taki dinx sterujący wspomaganiem można tam wyreg. moc wspomagania - może cos tam sie spierdaczylo??
ale nie sądze; z reszta zobaczyc można
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

a tak wogóle to jaki masz silnik lolek??? Podaj trochę więcej szczegułów.
Probe 2.2 GL 89'
Se Enzo Ferrari sarebbe dell'opinione che una macchina è solo una macchina, non costruisca Ferrari. E Ferrari è non una macchina solo. È opera d'arte!
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Ma II - nie ma tam pod siedzeniem sterowania wspomą. Objaw jest ciekawy. Wspoma jest dość wrażliwa na obroty. Jeśli spadną poniżej 600 to brakuje ciśnienia. W Twoim przypadku sądzę że masz problem z pompą wspomagania albo z zaworkiem nadciśnieniowym w maglownicy.
Ja zrobiłebym tak: Porzyczył pompę wspomagania - ją dość łatwo wymienić - zalalał nowym ATF - dobrze odpowietrzył i czekał na efekt lub jego brak.
PS. Nie pytaj mnie o wypożyczalnie pomp wspomagania. Walnij posta - zaraz po tym jak się zarejestrujesz :lol: . Ja osobiście wiem kto ma na półce pompę wspomy - myśle że da się z gościem dogadać.
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
lolek

jw

Post autor: lolek »

fakt zapomniałem, 2,5 V6, zacznę od wyjęcia pompy (dawno się nie świniłem najwyższa pora)
i popatrzę
co do zarejestrowania to jestem zarejestrowany ale nie reaguje na moje hasło dzięki
Awatar użytkownika
brzoza
Posty: 63
Rejestracja: 2004-04-11 10:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Lublin

Post autor: brzoza »

witam wspomaganie jest ukladem hydraulicznym i wszystko polega na szczelnosci ! wiec objawy jakie podales moga swiadczyc o razszczelnieniu jakiegos jego elementu:
-wypracowana pompa wsp.
-zawieszony zaworek przelewowy (zabezpiecza caly uklad przed wzrostem cisnienia pow pewnej granicy w ukladach wsp. ok 120 bar
ale to raczej male realne bo czy przed czy po rozgrzaniu oleju tak samo by sie dzialo )
- walniete uszczelnienia maglownicy co poza pompa wydaje mi sie bardziej prawdopodobne przyczya ? sa dwie
- wzrost cisnienia w ukladzie pow 120bar (zaciecia zaworu przelewowego w pozycji zamkniety ) co spowodowalo uszkodzenie uszczelnien maglownicy
- lub zaniecyszczenia w oleju ktore porysowaly gladz cylindra (olej ATF tez czasami trzeba wymieniac !)

olej ma swoja gestosc (lepkosc ) ktora maleje wraz ze wzrostem tem. i tak jesli jest zimny ( gesty ) mniej sie go przelewa przez powstale otworki czy nieszczelnosci w pompie spowodowane wypracowaniem i cisnienie jeszce jest wystarczajace wspoma dziala !

wszystko mozna sprawdzic (wpinajac manonetr w odpowiednie miejsce ) ale to juz zbyt wiele pisania i lepiej aby to robill ktos kto ma jakies o tym pojecie
Lublin rosnie w sile :)
2gen.2.5gt93r
Awatar użytkownika
amra
Posty: 467
Rejestracja: 2002-11-18 14:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amra »

zacznij od sprawdzenia pompy. ja milem taki sam objaw - na zimno chodzilo jakotako, na cieplo - dupa!
amra 2.5 94 V6 24V
Awatar użytkownika
TSA
Posty: 223
Rejestracja: 2003-03-28 22:41
Samochód: FP 2.0 94r , Mondeo MK3 2.0 2006
Lokalizacja: Olsztyn, GT

Post autor: TSA »

Jaki tam plyn wogole jest orginalny oczywiscie bo cosik u mnie malo jest i wypadaloby dolac jak sie zwie i jakis numerek ?
Awatar użytkownika
amra
Posty: 467
Rejestracja: 2002-11-18 14:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amra »

ja lalem texaco lub mobila1
amra 2.5 94 V6 24V
Awatar użytkownika
TSA
Posty: 223
Rejestracja: 2003-03-28 22:41
Samochód: FP 2.0 94r , Mondeo MK3 2.0 2006
Lokalizacja: Olsztyn, GT

Post autor: TSA »

zmieszac mozna z orginalem ?
Gość

Post autor: Gość »

Stosuje sie ATF Dextron II - w zasadzie oleje te sa mieszalne, bez wzgledu na firme, ale trzeba uwazac n.p. na olej Orlenu, gdyz jest zbyt podatny na wysoka temperature.

To co opisal lolek na poczatku wskazuje na zapowietrzenie lub luzy w pompie w miare jak olej staje sie bardzie plynny.
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Lolek moje doswiadczenie mowi mi... pompa umiera :( przykre ale prawdziwe.
Objawy jakie opisales swiadcza o zuzyciu sie wewnetrznych elementow pompy wspomagania, nie wiem jaka masz pompe, zebatkowa, tlokowa czy odsrodkowa (sloneczkowa), niestety jakaby nie byla to moim zdaniem jest juz na tyle zuzyta ze porozgrzaniu goracy plyn wspomagania nie jest przez nia wystarczajaco sprezany a co za tym idzie... efekty juz znasz.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
lolek
Posty: 28
Rejestracja: 2004-04-23 08:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Kielce

wspomaganie kierownicy

Post autor: lolek »

w takim razie, prośba - ratunku gdzie znajdę taką pompę
chociaż w tej chwili jestem wyczyszczony finansowo
robiłem całe tylne zawiesie do białego probka Igen i wycisnął ze mnie co nieco
pompa jest awarią łatwiejszą do usunięcia niż przekładnia, którą żeby wyjąć pewnie trzeba wymontować silnik!
była piękna, a te jej długie, czarne, kręcone zęby...
Gość

Post autor: Gość »

Do II gen. mam pompe.

GG 1831463
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

pisałem Ci już wyżej że ja wiem kto ma pompę wspmagania. Myślę że zgodzi się Ci wypożyczyć do sprawdzenia. Poz tym masz też gościa z Lubania.

PS. Maglownice można wyjąć lekko unosząc silnik - nawet nie trzeba poduszek odkręcać.
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”