ile wchodzi płynu ATF?

Awatar użytkownika
romulus
Posty: 193
Rejestracja: 2005-04-09 17:19
Galeria: viewtopic.php?t=5578
Lokalizacja: Gdańsk

ile wchodzi płynu ATF?

Post autor: romulus »

wywaliło mi dziś jakiś wąż najpewniej ten dochodzący do magielka ale nie miałem możliwości wjechania na kanał i dokładnie jeszcze nie zdiagnozowałem, no ale tak czy inaczej muszę uzupełnić płyn i nie wiem ile kupić. Lało się patrząc z przodu auta to po lewej bardziej tuż za głowicą lub trochę niżej i kapało na kolektor co powodowało sporą dawkę dymu, nieźle się wystraszyłem, w sumie dobrze że to nie olej z silnika lub skrzyni heh bo wtedy by było gorzej... :twisted: Wiem, że trzeba układ odpowietrzać później- jakieś sprawdzone metody macie na to?
Acha mam nadzieję, że przejechanie 30km bez płynu nie załatwi mi pompy co?
Był Probe 2,5 V6 93' turkus metalik
Jest BMW730i E-38
Awatar użytkownika
P.I.M.P.O.
Posty: 928
Rejestracja: 2004-09-20 20:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P.I.M.P.O. »

z jeżdżeniem bez płynu to bym uważał :roll: jeśli miałeś wyciek to pewnie wszystko nie wyleciało i coś tam w pompie zostało. jednak raczej bym tego nie sprawdzał w ten sposób (jeżdżąc) ;)

z kapiącym płynem na kolektor też bym był ostrożny bo chyba nie chcesz zamienić probaska w kulę ognia? olej to olej - może się zapalić.

płynu wchodzi ok 1 litr. mi trochę w butelce nawet jeszcze zostało ale nie jestem pewien czy pompa była pusta czy nie.

odpowietrzenie... hmmm... nalałem płynu do pełna, zapaliłem silnik i poruszałem kierownicą. jak przestało wsiorbywać przestałem wlewać. nie wiem czy to dobry sposób ale na wspomaganie nie narzekam teraz

pozdro
dwa i pół fał sześć, dziewięćdziesiąty trzeci rok ;)
Awatar użytkownika
romulus
Posty: 193
Rejestracja: 2005-04-09 17:19
Galeria: viewtopic.php?t=5578
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: romulus »

kurcze do pracy rano musze jechac no i wracajac do warsztatu...trzymaj kciuki :wink:
Był Probe 2,5 V6 93' turkus metalik
Jest BMW730i E-38
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

trochę wiecej niż pół litra.
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”