Problem ze skrzynią I gen.

fredzi0
Posty: 2
Rejestracja: 2010-07-04 19:20
Samochód: Ford Probe 2.2 GT
Lokalizacja: Pomorze - Lębork

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: fredzi0 »

Jesli masz problem z 5 biegiem. oznaka ze malo oleju w skyrzni.. dolej.. Zaczna Ci sie niedlugo problemy z 4..
Awatar użytkownika
Bendek
Posty: 553
Rejestracja: 2007-01-22 20:53
Galeria: viewtopic.php?t=14998
Lokalizacja: Tomaszów Maz.- Będków

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: Bendek »

wojtas89 pisze:...chodzi o łapę łożyska oporowego, jest ona mocowana na 4 śrubach do których dostęp jest tragiczny....

Wojtas jak zwykle wyolbrzymiasz :P

a wykręcić trzeba tylko dwie z czterech... ;)
PROBE I 2,2 Turbo black 91r.
Awatar użytkownika
pusher1
Posty: 651
Rejestracja: 2007-01-05 14:21
Samochód: Ford Probe 1992 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=14481
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: pusher1 »

Mam pytanie apropo tego oringu przy skrzyni który jest jak wykręce linkę prędkościomierza na miarce, ponieważ zabieram się do wymiany oleju w skrzyni i wolałbym mieć wszystko pod ręką w razie czego jak odkręce. Olej oczywiście mobil atf 220 dextron 2 bo tak podaje serwisówka:) A i czy z chłodniczki też trzeba spuszczać ten olej jak tak to którędy. Ponieważ posiadam chłodniczkę pompkę i filterek skrzynia manual. Proszę o rady.pozdrawiam
2.2gt 92 rok
Awatar użytkownika
karolo
Posty: 1071
Rejestracja: 2008-01-10 19:12
Samochód: sluzbowy
Galeria: viewtopic.php?t=13872
Lokalizacja: Opatów
Kontakt:

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: karolo »

jak zdejmiesz linke to potem czeka Cie odkrecenie calego slimaka, ( klucz 10tka) wyciagasz go poruszajac na boki , meczace jak sie przystoi ale da rade i lac mozesz ;') a z chlodniczki to splynie jak tylko przewod odejmiesz co idzie od skrzyni dolem ;)
pozdroooo
było:
2.5 v6 Kl-Ze 93 Usa
2.2 GT 91 Usa

Bylo GSX-R 1100 oil cooled :twisted: jest Gsx 1300R :twisted: :twisted:

Ja jestem nikim ,wyrywam tylko chwasty, chwasty co przeszkadzają żyć drugim....
Awatar użytkownika
pusher1
Posty: 651
Rejestracja: 2007-01-05 14:21
Samochód: Ford Probe 1992 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=14481
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: pusher1 »

Mówisz Karolo o tej rurce co idzie tak poziomo pod skrzynią?? A co z tym uszczelnieniem jaki ten oring tam jest??Bo niewiadomo jak po tylu latach będzie wyglądał niby nie leje ale jak wyjme to różnie bywa:) A ty jaki olej lałeś do siebie???Pozdro
2.2gt 92 rok
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: adrian_seki »

Ten oring to masakra - mnie tam właśnie olej wybija strasznie tyle że mam zapchane odpowietrzenie skrzyni (taki cypelek) i będę musiał chyba ją wyjąć rozebrać i to wyczyścić bo kupiłem nowy oring ale dobre było ja wiem zimą jak olej był gesty :D
Awatar użytkownika
pusher1
Posty: 651
Rejestracja: 2007-01-05 14:21
Samochód: Ford Probe 1992 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=14481
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: pusher1 »

a jaką ten oring ma średnicę skoro mówisz że kupiłeś?? A i orientuje się ktoś jak duży jest ten otwór jak ślimak wyjdzie???Bo niewiem jaki wężyk mam kupić jakiej średnicy do wlania oleju.pozdro
2.2gt 92 rok
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: adrian_seki »

Ja wyjąłem to pod sklepem i poszedłem dał mi taki tyle że grubszy niby. Na oko strzelam ze średnica ok 35mm - ja lałem normalnie przez mały lejek (metalowy) i butelką 1L bez problemu mi tam sie zmieściło to.
Awatar użytkownika
pusher1
Posty: 651
Rejestracja: 2007-01-05 14:21
Samochód: Ford Probe 1992 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=14481
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: pusher1 »

To u ciebie musi być chyba więcej luzu. :D :D Bo u mnie to tak rura od kolektora ssącego przeszkadza linka chyba od sprzęgła i jeszcze filtr paliwa , nawet tam ręki nie mogę wsadzić..A da się ten ślimak wyjąć nie rozkręcając linki u góry??? A i jaka jest średnica tego otworu jak ślimak wyjdzie, jaki wężyk gruby wejdzie..??Pozdro :wink: :wink:
2.2gt 92 rok
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: adrian_seki »

Ja powiem tak... Ty masz 2,2 GT ja też i chyba rok nawet ten sam - no to k***a musi być to samo :D Normalnie ręką wchodzisz na dół i już - jest tam takie jakby okienko.ja rozkręcałem linki na części w sensie na pół i wyjąłem cały ślimak i poszedłem do sklepu :D. Tak więc wiesz. Mówiłem ci że na oko średnica otworu po wyjęciu ślimaka to jakieś 35mm. sam ślimak ma chyba 15mm. wiesz wszystko chyba bo nie pamiętam ale coś ok tego będzie
Awatar użytkownika
pusher1
Posty: 651
Rejestracja: 2007-01-05 14:21
Samochód: Ford Probe 1992 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=14481
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: pusher1 »

Ok Dzięki wielkie za pomoc trochę mi zobrazowałeś jak to się ma:) To jakoś będe musiał się pomęczyć i może dam rade :D :D Pozdrawiam :wink:
2.2gt 92 rok
Awatar użytkownika
johnson
Posty: 10
Rejestracja: 2010-09-21 21:36
Samochód: Probe I GT 2.2
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: johnson »

witam popełniłem gafę zakładając nowy temat więc piszę tu :), jestem nowym szczęśliwym posiadaczem probika , ale niestety zakupilem okazyjnie z uszkodzoną skrzynią biegów- zakupiłem używaną i mam duży problem z jej zainstalowaniem :( gdyż tryby do których wkłada się półosie wypadły ze swoich miejsc i ni cholery nie mogę ich ustawić na swoim miejscu , próbowałem rozebrać starą ale nie udaje mi się jej rozpołowić . POMOCY !! auto stoi w garażu już ponad tydzień i nie mogę się nim nawt pierwszy raz przejechać :(
Krzysiek P
Posty: 155
Rejestracja: 2009-10-30 16:46

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: Krzysiek P »

Witam Kolego.
napisze ci prosto z mostu masz problem.
Niestety musisz rozpołowić skrzynie zeby włozyc te tryby, musiał bys miec zaje... szczenscie zeby je włozyc o tak.
Zeby rozpołowić skrzynie musisz odkręcić ta strone w kturej jest piąty i wsteczny bieg wyjmujesz tryby a dalej to juz bajka
Jesli masz jako takie pojęcie o mechanice i robiłes troche to dasz rade sam to zrobic bo to jest prosta skrzynia w poruwnaniu do innych (manualnych) ale jesli niebardzo to oddaj lepiej komu innemu zeby ci zrobił. Pomimo ze to jest dosc prosta sprawa to mozna popełnic kilka niewybaczalnuch błędów.
Widze ze jestes z Lublina to jak zrobisz furke to wpadnji na jakis zlocik w okolicy (jesli bendzie?)
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: OLEY »

A może byście się tak zebrali w Lublinie na spocie i pomogli koledze naprawić?

I wilk syty i owca cała. :D

Macie powód do spotu i jak na forumowiczów przystało pomożecie koledze w potrzebie.

Pozdro.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: Prezes »

Pewnie że, pomożemy ale w Lublinie pod Tesco to obawiam się, że nawet jakby nas było 20 - stu to byśmy nie dali rady przez cały dzień. :lol: No chyba, że by jakiś prowizoryczny kanał albo warsztacik postawił :mrgreen: . Ale by ludzie mieli się na co gapic he he. :) A tak serio - jak masz kolego jakieś ''zaplecze'' żeby to zrobic to ja jestem chętny pomóc jak tylko będę miał czas.
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: OLEY »

Przecież Johnson napisał, że auto stoi w garażu... :wink:

Czyli, jakieś tam zaplecze już jest. :D
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
johnson
Posty: 10
Rejestracja: 2010-09-21 21:36
Samochód: Probe I GT 2.2
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: johnson »

-- oryginalny post 2010-09-25 12:28 --

Dzięki chłopaki za chęci do pomocy :) oddałem skrzynie do reperyka bo sam się bałem to rozkręcać żebym póżniej ją złożyć :) skrzynia zamontowana wczoraj auto działa prawie jak marzenie gdyż stało u kogoś w stodole 2 lata i musi się jeszcze rozkręcić, ale wrażenia z pierwszej jazdy - bezcenne :) dzięki jeszce raz za pomoc pozdrawiam !

-- dodano 2010-09-25 12:51 --

a jeżeli chodzi o spot to jak najbardziej chętny
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: OLEY »

johnson pisze: auto działa prawie jak marzenie gdyż stało u kogoś w stodole 2 lata i musi się jeszcze rozkręcić,
:D Tylko za bardzo go nie rozkręć. :wink:
johnson pisze:a jeżeli chodzi o spot to jak najbardziej chętny
:1111_ok:
I o to chodzi!
Mam nadzieję, że nie tylko raz.
I że zostaniesz z nami na dłużej. (Ale nie tylko wtedy, gdy będziesz miał problem z autem).

Pozdro.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
maverick
Posty: 256
Rejestracja: 2006-03-19 12:56
Galeria: viewtopic.php?t=8029
Lokalizacja: Poznań

Re:

Post autor: maverick »

Lisiu pisze:niestety było by to zbyt proste :cry:
żadnej regulacji nie ma
Dobrałem się do wodzików, wszystkie były ustawione równo, wcisnąłem pierwszego z prawej i wskoczył jakiś bieg ale nie mogę cofnąć go z powrotem :cry:

Próbując poruszać dzwignią przy samej skrzyni( tam gdzie przykręca się ramię od lewarka zmiany) też nie mogę niczego ruszyć :cry:

Za pierwszym razem jak wyciągnełem silnik i skrzynie, po zmontowaniu wszystkiego działało jak należy
Musiałem drugi raz wydostać silnik ze skrzynią i po zamontowaniu z powrotem coś sie blokuje :cry:
Pomóżcie bo nie mam już siły do tego samochodu :evil:
Lisiu, a jak skończyła się ta historia?
Miałem odebrać auto we wtorek, a jeszcze go nie mam :evil:
U mnie wymienione zostało sprzęgło i obudowa skrzyni (bo miała pęknięcie). Po wymianie, wszystkie biegi oprócz wstecznego działały prawidłowo. Wsteczny raz wchodził, raz nie. Mechanicy zaczęli szukać przyczyny - nie znaleźli , wyciągnęli jeszcze raz całą skrzynię i po złożeniu w ogóle wsteczny nie wchodzi.

Zlot za tydzień, a ja jeszcze nie jeździłem probkiem.
Żółty 2.2 GT '92
509355093
Awatar użytkownika
wujeksex
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-09-08 21:09
Samochód: Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Galeria: viewtopic.php?t=14440
Lokalizacja: Żarowo, Stargard Szczeciński

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: wujeksex »

maverick pisze: Po wymianie, wszystkie biegi oprócz wstecznego działały prawidłowo. Wsteczny raz wchodził, raz nie. Mechanicy zaczęli szukać przyczyny - nie znaleźli , wyciągnęli jeszcze raz całą skrzynię i po złożeniu w ogóle wsteczny nie wchodzi.
Synchronizator :?:
U mnie też wsteczny nie zawsze wchodzi. Jak nie wchodzi, to popuszczam delikatnie sprzęgło i wskakuje.
Tak miałem od zawsze i nie przeszkadza mi już to.
Był Probe II 93 2.0 BASE LPG ATX USA
Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Odważni nie żyją wiecznie - Ostrożni nie żyją wcale...
Na rozstaju dróg..... redukcja i but :)
Kobieta - istota stabilna emocjonalnie, niczym powierzchnia szklanki wody, trzymanej przez osobę z chorobą Parkinsona, któremu palą się spodnie podczas tańczenia Lambady

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
Awatar użytkownika
maverick
Posty: 256
Rejestracja: 2006-03-19 12:56
Galeria: viewtopic.php?t=8029
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: maverick »

-- oryginalny post 2011-03-26 14:09 --

tak właśnie próbowali robić i nic nie dawało :(

-- dodano 2011-04-05 14:35 --
maverick pisze:
Lisiu pisze:niestety było by to zbyt proste :cry:
żadnej regulacji nie ma
Dobrałem się do wodzików, wszystkie były ustawione równo, wcisnąłem pierwszego z prawej i wskoczył jakiś bieg ale nie mogę cofnąć go z powrotem :cry:

Próbując poruszać dzwignią przy samej skrzyni( tam gdzie przykręca się ramię od lewarka zmiany) też nie mogę niczego ruszyć :cry:

Za pierwszym razem jak wyciągnełem silnik i skrzynie, po zmontowaniu wszystkiego działało jak należy
Musiałem drugi raz wydostać silnik ze skrzynią i po zamontowaniu z powrotem coś sie blokuje :cry:
Pomóżcie bo nie mam już siły do tego samochodu :evil:
Lisiu, a jak skończyła się ta historia?
no to gdyby ktoś jeszcze pytał....
u Lisia się samo rozeszło po pewnym czasie, u mnie po 700 kilometrach pojawia się coraz więcej konfiguracji kiedy wsteczny wchodzi.
Na początku wchodził tylko po piątce, teraz po obojętnie jakim biegu.
Żółty 2.2 GT '92
509355093
Awatar użytkownika
jamaxxx
Posty: 3
Rejestracja: 2011-07-12 13:11
Samochód: Probe I gen 2.2
Lokalizacja: Chojnice

Problem ze skrzynią co robić?

Post autor: jamaxxx »

Witam mam problem ze skrzynią a mianowicie kiedy auto chodzi na luzie słychać jakieś trzaski w skrzyni kiedy naciskam sprzęgło cichnie. Na wszystkich biegać oprócz 5 też słychać trzaski. Co to może być? warto to naprawiać cz wymienić skrzynię?
Awatar użytkownika
radek
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-13 10:03
Samochód: Probe 22GT Husqvarna TE 610
Galeria: viewtopic.php?t=10417
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Problem ze skrzynią co robić?

Post autor: radek »

prawdopodobnie padł ci synchronizator piątka jest z tyłu skrzyni na innym wałku dlatego jest cicha jeśli zrobisz to sam to warto to naprawiać jeśli oddasz do warsztatu to wymieniaj całą skrzynie taniej cię to wyniesie niż remont obecnej
czarny 2.2GT 92r
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać :)
Awatar użytkownika
jamaxxx
Posty: 3
Rejestracja: 2011-07-12 13:11
Samochód: Probe I gen 2.2
Lokalizacja: Chojnice

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: jamaxxx »

-- oryginalny post 2012-03-08 14:10 --

z wymianą skrzyni mogłby być problem problem bo nie wiem od jakiej wersji będzie pasować. Ogólnie to mam 2.2 lx bez turbo z usa ale poprzedni właściciel wymieniał silnik od mazdy 626 i nie wiem czy razem ze skrznią

-- dodano 2012-03-09 22:54 --

czy może ktoś coś zaproponować?

-- dodano 2012-03-13 10:23 --

powracam do tematu, czy gdybym kupił skrzynię od GT razem z półosią będzie pasować?
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: adrian_seki »

Witaj.

SKrzynia od GT ma większą tarczę sprzęgła więc automatycznie wydaje się że będzie większa i raczej nie będzie pasowała do silnika - ale niech się wypowie ktoś kto wie. Tarcza jest na bank inna ty masz 225mm a GT ma 240mm ilość frezów chyba ta sama więc tu by nie miało to znaczenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4”