Czy skrzynia z '89 (gt) nada sie do '90 (gt)?

Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Czy skrzynia z '89 (gt) nada sie do '90 (gt)?

Post autor: davidlive »

Szukałem coś na temat skrzyni i owszem było ale nie na temat który mnie interesuje . Otóż zepsuła mi się dziś skrzynia ( wbiłem jedynkę puściłem sprzęgło tak jakieś 4 tys nie cale obrotów i było buuuuuuuuuum i olej się wylał mechanik powiedział skrzynia zgon ) i mam pytanko czy skrzynia od probe gt z 89 rocznika nada sie do 90 ????? wole się zapytać niż potem tracić kasę .
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Bezproblemowo powinna pasowac 99,9% moze niech jeszcze ktos to potwierdzi. Mozliwe ze satlity moga miec inny wymiar ale nie sadze.
Czy aby czasem nie rozwalil ci obudowy swozen w ukladzie roznicowym?
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

ale to manualna skrzynia winger :)
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

No właśnie koledzy jak go pchnolem troszke to zobaczyłem kawałki obudowy !!!!! Normalnie masakra a juz myslełem ze nic sie w nim nie zepsuje , niestety teraz jest mi zdecydowanie łatwiej okreslic co w tym aucie nie robiłem bo naprawiałem juz chyba wszystko !!! Teraz skrzynia to juz masakra panowie ja juz wymiekam :( :( :( :( :( Wiec powiedzcie ile mnie to moze wyniesc i czy ta skrzynia na pewno sie nada ?????
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Nada sie nada to to samo ważne aby były z GT. Mogą jedynie sie różnic tym że w jednym była pompka oleju w skrzyni a w drugim nie ale to przerobić to pikuś. Sam zobaczysz. Pozdro
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Sqad nie ma znaczenia czy manual czy automat. Jesli chodzi o swozen i satelity to sa to identyczne rozwiazania 8)
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

Chłopaki mam powazny problem ze skrzynia :? dzis jak ruszalem to nagle cos chruplo i zaczely ciezko chodzic biegi - pojechalem odrazu na kanal i zobaczylem ze jest dziura w obudowie skrzyni i urwany spory kawalek obudowy tu gdzie wchodzi drazek od zmiany biegow- chodzi konkretnie o to miejsce gdzie wychodzi ze skrzyni drazek a w zasadzie walek co sluzy do zmieniania biegow i tak pekla obudowa ze teraz ten walek jest troche pod kątem i ciezko chodzi. Troche nad walkiem jest dziura wielkosci ok 3cm x 3cm w ktorej widac jakies kolo zebate - z dziury wyjalem kawalek jakiegos urwanego walka i stad wywnioskowalem ze to wlasnei przez tan walek ktory sie urwal wywalilo mi dziure i pekla obudowa :cry: i wlasnie chcialem sie zrowcic do kolegow ktorzy juz rozbierali skrzynie zeby mi doradzili czy da sie to wymienic sama ta czesc czy musze kupowac cala skrzynie -czego bardzo bym nie chcial bo z kasa cienko stoje :? dlatego jesli by sie dalo to wymienil bym sama obudowe skrzyni i ta czesc ktora sie zepsula - tylko wlasnie czy to jest mozliwe? dlatego bardzo was prosze o pomoc bo skrzynia to akurat ta czesc w moim autku ktorej jeszcze nie rozbieralem ;) - dodatkowo dodam ze wszystkie biegi chodza i wogole skrzynia pracuje normalnie co jest wedlug mnie troche dziwne :shock: - jest tak jakby nic sie nie stalo - jeszcze zamieszczam fotki tego kawalka co go wyjalem ze skrzyni i bardzo prosze was koledzy o pomoc i jakas porade czy da sie to jakos naprawic - wielkie dzieki i pozdrawiam! Skrzynia manulana 2,2 GT 89 '

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2007-02-11 21:45 przez kicur, łącznie zmieniany 3 razy.
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Nie ma fotek :roll:

Obudowę możesz wymienić - tylko skąd ją weźmiesz? W mojej (drugiej) też jest dziura.
kicur pisze:ja np mam wyjeta chlodniczke i zaslepione przewody i nie mam zadnego problemu z biegami -- moze to wlasnie dlatego??
Plus wiele innych problemów ze skrzynią, o których pisałeś, a teraz zapomniałeś wspomnieć 8)
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

no tak ale chlodniaczka lub jej brak tu raczej nia maja wplywu - smeczenie materialu i tyle - to nie jest w koncu nowe auto ;)
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
Ada
Posty: 257
Rejestracja: 2004-08-06 16:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Ada »

To przez te nasze wyścicgi prawie 20 letnimi "wrotkami " po 200 km\h :twisted: :twisted: Mnie brakło paliwa tobie skrzyni najwyraźniej 8) żartowałem..
mam znajomego, wiele klamotów od niego juz kupiłem do mojej jedyneczki zapytam czy nie ma skrzyni do GT.

pzdr.
Szczęśliwy posiadacz czarnej bestii
Audi 2000 TT 4x4 1.8T
Probe 97 2,5 v6 GT KLZE było..
Probe 89 2,2 turbo USA było...
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Przegrzewanie skrzyni nie może być przyczyną zużycia?
W dodatku Tobie ta skrzynia chodziła w różnych kierunkach, nie miałeś czasu, by zajrzeć i sprawdzić czemu, to przed założeniem nowej nie zapomnij.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Jak by co ów chłodniczka, chłodzi tryby przedwszystkim 5 biegu
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

No widzisz kicur mnie sie stalo dokladnie to samo tylko ze mi biegi wogule nie chodza i wylal sie caly olej a kawalek skrzyni jakies 7 na 4 (cm) znalazlem pod autkiem i teraz znow koszty, to auto mnie wykancza finansowo kolejny tysiac lekka reka pujdzie jak nic :evil: :evil: kur**** Moze interesoja kogos czesci skrzyni do srodka moge sprzedac zreszta cala uszkodzona moze komus sie cos dobrego nada (nie bede zakladal nowego tematu na gieldzie niema sensu )jak cos to priv POZDRO
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

no tak moze i macie racje z ta chlodniczka ale tak czy siak stalo sie i nie ma co spekulowac :( - a wogole to wszyskite GT maja ta chlodniczke ? tzn chodzi mi o roczniki 91 i 92 ? wogole jakby ktos wiedzial co to za kawalek wyjalem ze skrzyni to prosze o jakies wskazoweczki ;) i porade czy jest sens naprawiac - pozdrawiam !
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
mak500
Posty: 78
Rejestracja: 2005-02-21 19:29
Samochód: probe2 94 2.2gt
Galeria: viewtopic.php?t=21548
Lokalizacja: Wolin

Post autor: mak500 »

:twisted: jak kidyś pisałem że skrzynie w probakach są do dupy to wszyscy zaprzeczali :P
to co Ci wypadło to wałek z mechanizmu rużnicowego który trzyma dwa przeciwległe,kątowe koła zębate (dodam że w mechaniźmie są cztery)
a ślad(to ten punkt) na ok 1/5 pozostałości to główne jego zabezpieczenie, które uważam za wielkie GGGGG
prez ten wałek przechodzą ogromne siły i dlatego pęka .
pozatym chłodnica oleju skrzyni niema wpływu na tą wade
Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 597
Rejestracja: 2006-04-23 17:57
Galeria: viewtopic.php?t=11609
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Pluto »

Wiekszosc skrzyn rozwala sie wlasnie dlatego. Co na to poradzic? Jak wymienie na druga to pochodzi troche i jak nie padnie to, to cos innego.
ObrazekObrazekI love Skyline
Awatar użytkownika
karamba69
Posty: 7
Rejestracja: 2007-02-11 10:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Łąg

Post autor: karamba69 »

Powitać . Moją skrzynię zajeżdziłem bo mi sie oleju nie chciało dolać , było mało i piątka się skończyła. Kupiłem w niemczech używaną (nie powiem za ile bo mi wstyd) :oops: to się nauczyłem czasem zaglądać pod maske. póżniej kupiłem całego probka na cześci :lol: i teraz mam dwie skrzynie , jedna sprawna jedna bez piątki jak ktoś będzie w okolicy to może się do czegoś przydam :lol: ( Łąg .Pomorskie )
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Skrzynia zmieniona wszystko gra podziękowania dla KASZACZU . Jak coś to mam czesci ze skrzyni poza układem różnicowym wszystko ok , prosze o szybkie propozycie bo jak nie to rozbieram i sprzedaje na złom obudowę :? :?
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

noo u mnie dopiero wyjalem skrzynie i okazalo sie ze sa dwie dziury a nie jedna :D - i chcialem ja rozpolowic i wlasnie nie zabardzo sie da - odkrecilem wszystkie srubki i rozwarla sie na jakies 2 cm i dalej isc nie chce- tak wiec odkrecilem ten dekiel co jest na koncu skrzyni i sa tam dwa kola zebate i wlasnie je tez trzeba sciagnac czy sie obejdzie bez ich sciagania? jak ktos juz to robil to bardzo prosze o pomoc :roll: bo nie chce sie z tym bawic - bede wdzieczny za wszelkie porady ;) - pozdrawiam 8) :D

Nie dziw sie ze Twoj kolejny post polecial.
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

davidlive pisze:Skrzynia zmieniona wszystko gra podziękowania dla KASZACZU . Jak coś to mam czesci ze skrzyni poza układem różnicowym wszystko ok , prosze o szybkie propozycie bo jak nie to rozbieram i sprzedaje na złom obudowę :? :?
A było tak pięknie :cry: :cry: :cry:
A dziś znów siedzę i kwicze , koledzy przepraszam was za wszystko co zrobilem zle na tym forum wybaczcie mi :cry: :cry:
Wiecie jaki to był wstyd jak znów przez cała gmine moje auto było holowane ???

Mam jeszcze pytanie , słyszałem że skrzynia od mazdy tej 2.0 jeste jakas mocniejsza , tylko czy sie nada do 2.2 gt ????
Może bym taka kupił , może więcej wytrzyma ??

Tak na szybko to znalazłem http://moto.allegro.pl/item184882072_ma ... iegow.html
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
KASZCZU
Posty: 572
Rejestracja: 2004-12-29 16:48
Galeria: viewtopic.php?t=12249
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KASZCZU »

Fuck :( Nie wiem co się stało ale skrzynia Davidowi wytrzymała 3tys km... Cóż nie sprzedałbym mu bubla i byłem przekonany, że wszystko gra jak w zegarku bo u mnie w probku chodziła bez zarzutu i teraz wyszła głupia sytuacja. David nie chce żebyś mnie obwiniał za to czy coś... ale tak jak mówiłem po prawie 3 lata przesiadywania na tym forum nie sprzedałbym nikomu jakiegoś trefnego towaru... Może coś da się wymyślić... i tu proszę klubowiczów o pomoc, może ktoś ma tanio jakąś skrzynie albo doradzi czy da się naprawić tą Davida...
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Kaszczu gadalismy już na gg , więc wiesz jest ok , nie mam ci nic za złe :wink: :wink: Trudno żyje się dalej , dzięki tylko za uczciwość i nie odwrócenie sie plecami :D
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
SaHaL
Posty: 50
Rejestracja: 2007-06-18 21:57
Samochód: brak
Lokalizacja: Zdw

Post autor: SaHaL »

Obrazek

cos takiego wypadlo mi dzis a raczej zostalo pod autem :( co too jest ??
Ford Probe 2.2GT
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

to element sokowirówki zelmera :P
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Sahal to częśc mechanizmu różnicowego , pękła i obudowa i ja już radze szukać nowej , czyba że pogadasz z
k4mil3k pisze:Jak w temacie: skrzynie do pierwszej generacji GT, moze byc bez zebatek piatego biegu, gdyz tylko to z mojej skrzyni nadaje sie do dalszej eksploatacji.
jemu cos sie tam z zbiegami powaliło więc może tą część będzie miał akurat dobra i jakos to poskładasz.


http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?t=11645

poczytaj jeszcze to.

Ja to przeżyłem 2 razy :wink: :wink:

oooo i prosze wywalic post squada bo nie wnosi nic do tematu a nabija tylko posty!!! :wink: :lol: :lol: :lol:
p.
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”