Wyrzuca piąty bieg

gajner
Posty: 16
Rejestracja: 2006-12-09 21:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Kętrzyn

Wyrzuca piąty bieg

Post autor: gajner »

Wracałem dziś od rodzinki i po przejechaniu ok 20km zaczął wyskakiwać
piąty bieg.Myślałem że to przypadek,ale po chwili znowu i tak kilka razy,doszło do tego, że musiałem trzymać dżwignie zmiany biegów żeby dojechać.Reszta biegów wchodziła dobrze.Probe stoi teraz "pod" blokiem proszę o rade,bo nie wiem od czego zacząć, co najpierw należy sprawdzić z góry dziękuje


Probe2.2 gt 92r.
Awatar użytkownika
pawlak
Posty: 13
Rejestracja: 2006-06-03 15:26
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń

Post autor: pawlak »

Miałem tak samo i skończyło się na wymianie całej piątki.Pewnie poszedł ci
synchronizator, żeby to sprawdzić musisz wyjąć tę piątkę ze skrzyni.
gajner
Posty: 16
Rejestracja: 2006-12-09 21:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: gajner »

Jeśli można wiedzieć,to jaki jest koszt takiej naprawy.



Probe 2.2gt 92r.
gajner
Posty: 16
Rejestracja: 2006-12-09 21:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: gajner »

Mam jeszcze jedno pytanie do Klubowiczów,czy aby wymontować skrzynie należy wyjąć silnik. Mówił mi pewien mechanik,że tak. A jak tak to wiadomo że koszty od razu wzrosną, dlatego chciałbym się upewnić czy to konieczne.





Probe2.2 gt92r.
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

nie nie trzeba ja ostatnio wyjmowalem i wystarczy odkrecic podlużnice i wyjac ja dolem ale o ile sie orientuje to jezeli chodzi o piaty bieg to wogole nie trzeba wyjmowac skrzyni - wystarczy tylko okrecic ten dekielek na koncu i tam sa tryba piatego biegu - jak chcesz to mam akurat te tryba dobre bo mi zepsul sie mechanizm roznicowy - też jaby co wal na prw ;)- aha poki jeszcze pamietam - beda potrzebne ci dwa klucze nasadkowe jeden to 38 a drugi 24 chyba - bez nich nie odrecisz tych trybow - jakbys mial jakies pytania to wal na koma 508742013 albo 660521110 bo w moim przypadku skrzynia to temat zaledwie sprzed tygodnia też moge pomoc- ;) pozdroo
[/b]
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

gajner, ja robię takie rzeczy, jeśli chcesz podjechac sobie do olsztyna i porzucić na kilka godzin auto to możemy sie na jakiś tam dzień ustawić...

silnika wyjmowac nie trzeba ale i tak roboty jest conieco bo śrub jest parę i dojście do niektórych można rzec prawie zerowe.

Jeśli nie będziesz męczył piątki to może skończy się tylko na naprawie ale jeśli już piątka się zwaliła to trzeba będzie wymienić kółka.


koszt będzie około 300pln (wyjecie, wsadzenie, babranko i naprawa, odpowietrzanie sprzęgła, męczarnia z półosiami itp itd...) plus nowy olej do skrzyni (jaki se bedziesz chciał taki ci zaleję) i koszt ewentualnych kółek jeśli będą do wymiany.

ale aktualnie kończę przekładkę silnika, umówioną mam jeszcze jedną więc na jutro bym się nie nastawiał :twisted:


czas 1 dzień.
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Kicur ubiegłeś mnie holercia juz miałem swoja proponować :wink: :wink:
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

hehhe ;) kto pierwszy ten lepszy jak to mowia :D - a wogole jak tam twoja skrzynka ? dalej szumi ? moja jak narazie sprawuje sie niemalze idealnie ;) - wlalem jej transelfa polsyntetycznego i nic nie szumi mimo tego ze troszke za malo wlalem i musze dolac
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

no niestety jest nie za dobrze teraz coś sie porobiło i przy zwalnianiu to juz ładnie szumi :cry: :cry:
Nie jestem zadowolony , szkoda że kaszczu mnie nie uprzedził , no ale nic mówi się trudno .
ale nie róbmy off'a dla tematu bo nie od tego on jest , nie od tego jest on (by kononowicz :wink:
:wink: :wink:
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
longeros23
Posty: 2
Rejestracja: 2007-04-13 10:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: longeros23 »

Tez mialem przypadek ze wyskakiwal 5 bieg trafilo mi sie to akurat w trasie bylem jakies 120km od domku mialem takiego farta ze ok 1,5km skrzynia mi padla i kola zablokowaly i pozostalo mi cholowanie ostatnich metrow za pomaca taxi jesli trzymales reka 5 aby nie wyskakiwala to zapewne masz juz kola zebate lekko starte wiec bedzie wymianka zycze powodzenia i moze bedziesz mial troszke wiecej szczescie i mniej problemu z poszukiwaniem szkrzyni
gajner
Posty: 16
Rejestracja: 2006-12-09 21:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: gajner »

Dziękuje za porady, okazało się, że miałem pęknięte gniazdo linki prędkościomierza. Wysunęło się ono do góry i olej wyciekał ze skrzyni biegów.W efekcie musiałem dolać prawi 3 litry oleju,na razie piąty big nie wyskakuje,jak to się mówi pożyjemy zobaczymy.M Cynki dziękuje za ofertę,jak można to prosiłbym o numer kontaktowy,to przy następnym pobycie w Olsztynie mógł bym się umówić na jakiś przegląd.
DZIBI
Posty: 20
Rejestracja: 2006-11-04 08:36
Samochód: 2,2 GT 1993

Re: Wyrzuca piąty bieg

Post autor: DZIBI »

witam
od 4 miesięcy wyskakuje mi piąty bieg i go muszę zakupić ma ktoś może na zbyciu
dziwnie tak się przemieszcza tym pojazdem gdy ta piątka "wylata" :D
Awatar użytkownika
Xandr
Posty: 219
Rejestracja: 2006-12-10 13:19
Samochód: 1gen. 2.2 GT Red 81 Honda Milano
Galeria: viewtopic.php?t=17508
Lokalizacja: Warszawa/Działdowo

Re:

Post autor: Xandr »

Mr. Cynk pisze:gajner, ja robię takie rzeczy, jeśli chcesz podjechac sobie do olsztyna i porzucić na kilka godzin auto to możemy sie na jakiś tam dzień ustawić...

silnika wyjmowac nie trzeba ale i tak roboty jest conieco bo śrub jest parę i dojście do niektórych można rzec prawie zerowe.

Jeśli nie będziesz męczył piątki to może skończy się tylko na naprawie ale jeśli już piątka się zwaliła to trzeba będzie wymienić kółka.


koszt będzie około 300pln (wyjecie, wsadzenie, babranko i naprawa, odpowietrzanie sprzęgła, męczarnia z półosiami itp itd...) plus nowy olej do skrzyni (jaki se bedziesz chciał taki ci zaleję) i koszt ewentualnych kółek jeśli będą do wymiany.

ale aktualnie kończę przekładkę silnika, umówioną mam jeszcze jedną więc na jutro bym się nie nastawiał :twisted:


czas 1 dzień.
max 40 minut wymontowanie i zamontowanie 5 biegu :lol:
cena też dobra 300zł dla klubowiczów

Pozdrawiam Olsztyn :lol:
1gen. 2.2 GT Red 81 Honda Milano
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: Wyrzuca piąty bieg

Post autor: Bogdan9999 »

Nie potrzebujesz trybów lecz wodzika od piątego piegu. Wodzik jest aluminiowy i się wyciera szczególnie jak ktoś trzyma rękę na gałce podczas jazdy. Jak nie chcesz pchać sie w koszty wymontuj go wystarczy odkręcić metalową osłonę i zdjąc tryby prosta robota o ile masz klucze. I zawieź wodzik do napawania spawem tam gdzie spawają alu i obrób potem spaw albo kup dobry wodzik. Pozdrawiam
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Xandr
Posty: 219
Rejestracja: 2006-12-10 13:19
Samochód: 1gen. 2.2 GT Red 81 Honda Milano
Galeria: viewtopic.php?t=17508
Lokalizacja: Warszawa/Działdowo

Re: Wyrzuca piąty bieg

Post autor: Xandr »

właśnie
dodam że klucze potrzebne do zdemontowania trybów i synchronizatora piątego biegu to 38 i 26 nie 24 jak jest napisane wyżej!!
1gen. 2.2 GT Red 81 Honda Milano
Awatar użytkownika
steam
Posty: 123
Rejestracja: 2012-11-04 13:06
Samochód: Probe 2.2 GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=20911
Lokalizacja: Góra - Śląskie

Re: Wyrzuca piąty bieg

Post autor: steam »

Witam
Panowie mam problem wymieniłem skrzynie zalałem ją nowym olejem mobil atf 220 na zimnym silniku wyskakuje 5 a zas jak sie rozgrzeje to nie co to może być?
Z Góry dziękuje wam za odpowiedz
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: Wyrzuca piąty bieg

Post autor: Bogdan9999 »

Odpowiedź masz dwa posty wyżej.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
steam
Posty: 123
Rejestracja: 2012-11-04 13:06
Samochód: Probe 2.2 GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=20911
Lokalizacja: Góra - Śląskie

Re: Wyrzuca piąty bieg

Post autor: steam »

Dzięki bogdan tak myślałem właśnie jade po klucz 38 :D myślałem że coś z tym olejem nie tak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”