Wymiana sprzęgła

bartek521
Posty: 54
Rejestracja: 2007-02-17 08:56
Samochód: brak

Post autor: bartek521 »

WItam kupiłem nowe sprzegło tzn.tarcza docisk i łozysko w japan serwis po załozeniu auto nie jedzie i nie wiadomo czemu.. objawy dokładnuie sa takie gdy sie włacza auto na biegu i sprzegle odraz chce jechac kreci jadac wiecie o co chodzi.. albo jak odpalam z luzu i chce bieg wrzucic.. nie wchodzi tak jak bym sprzegła nie wciskał.. mechanik wcisna łopatke do dechy czyli bez pomocy wysoprzeglika i tez nic.. co to moze byc pomozcie jak najszybciej prosze.. czekma na odpowiedz.. za sprzegło dałem 900zł i 300 za robote i auto nie jexdzi to chyba rozumiecie moje załamanie:(
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Przeniosłem te odpowiedzi z tematu o wysprzęgliku.
mika_vixen pisze:Źle złożone sprzęgło i tyle,ten mechanik niech ci kasę odda bo i tak zdarł z ciebie.Zmień mechanika,bo jak nie umie tak prostego sprzęgła złożyć to nic nie umie.
bartek521 pisze:sprzegło jest niby od mazdy 929 tak mi powiedzieli w japan serwis... mechanik mowił ze jak sprawdzał sprzegło przy sprawdzaniu niby elegancko oduwa i łapy idealnie sie schodza.. wiec co moze byc? tarcza na dwrot załozona?
Bendek pisze:tarczy nie da ie odwrotnie założyc...nie dokręci się docisk wogle...
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
bartek521
Posty: 54
Rejestracja: 2007-02-17 08:56
Samochód: brak

Post autor: bartek521 »

dobrze to co moze byc??
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Na początek sprawdź, czy zostały założone odpowiednie części.
Być może w tym tkwi przyczyna.

:arrow: Sprzęgło Igen
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
bartek521
Posty: 54
Rejestracja: 2007-02-17 08:56
Samochód: brak

Post autor: bartek521 »

dzieki oley ale nie ejstem pewien na fakturze mam wpisany indeks i symbole mam takie :
Tarcza dociskowa 01 F23023EX
Tarcza sprzegłowa 01 F33022JC
Lożysko dociskowe 01F43005JC

na łozysko nie moge znalesc katalogu, tarcza sie zgadza z katalogiem ale docisk juz nie bo koncowka jest EX a powinna byc JC? czy to moze byc to?
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

A o to, to już musisz zapytać konkretnego znawcę.
Proponuję zapytać Maciuchę. Chyba będzie wiedział najlepiej, czy to ma jakieś znaczenie.

Ps. I proszę nauczyć pisać się mój nick z WIELKIEJ litery! :D
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
bartek521
Posty: 54
Rejestracja: 2007-02-17 08:56
Samochód: brak

Post autor: bartek521 »

jednak dali dobre.. no kurcze co jest nie tak w ofercie inter cars tez jest koncowka EX bo sprawdzałem w katalogu:(juz nie wiem.. czemu nie działa:((

EDIT:

niech mi ktos pomoze bo teraz naprawde potrzebuuje waszej pomocy..:(
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Sprzęgło odpowietrzone?
...Na pewno?
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
bartek521
Posty: 54
Rejestracja: 2007-02-17 08:56
Samochód: brak

Post autor: bartek521 »

sprawdzalismy łapą ciagneli ja do samej skrzyni.. ni nic..:(poszło juz 1200zł musze to zrobic za duzo kasy poszło
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Naucz się chłopie pisać po ludzku, bo ja nic nie rozumiem. :evil:
Sprawdzaliście łapą? Łapą ciągnęliście? Łapą ciągnęliście ją, czyli kogo?
Kurcze, jak mnie drażnią takie posty... :evil:

Odpowietrzaliście sprzęgło, czy nie? Wysprzęglik sprawny?
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
bartek521
Posty: 54
Rejestracja: 2007-02-17 08:56
Samochód: brak

Post autor: bartek521 »

tak sprawny bo łape ciagnelismy razem z mechanikiem czyli bez roli wysprzeglika i nic.. te same objawy
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

Końcówkami się nie przejmuj. To tylko określenie producenta części EX- to exedy, JC- to marka własna JC. Swoją drogą to dałeś za to sprzęgło ciut dużo. Wszystkie części masz dobrane prawidłowo i powinno to chodzić. Może docisk jest walnięty, pomimo tego że jest nowy? Nie wiem jak w probku, ale są auta, w których da się tarczę odwrotnie założyć. I z tego jak piszesz to ja i tak nie za bardzo rozumiem jakie są objawy uszkodzenia. Sprzęgło wymieniałeś bo się ślizgało, czy z innego powodu?
bartek521 pisze: objawy dokładnuie sa takie gdy sie włacza auto na biegu i sprzegle odraz chce jechac kreci jadac wiecie o co chodzi.. albo jak odpalam z luzu i chce bieg wrzucic.. nie wchodzi tak jak bym sprzegła nie wciskał..
Przetłumacz to na polski, na pewno będzie nam łatwiej dojść co jest nie tak. Bo w tej chwili nie wiem jakie naprawdę są objawy. Czy winne jest sprzęgło, czy może skrzynia lub przegub? Z tego co się domyślam to masz cały czas napęd z silnika przekazywany na koła?
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Może wysprzęglik :> , rozumiem że plyn w układzie jest i nie jest zapowietrzony
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Kamilu. Zadałem koledze takie pytania:
OLEY pisze:Sprzęgło odpowietrzone?
...Na pewno?
Odpowiedź:
bartek521 pisze:sprawdzalismy łapą ciagneli ja do samej skrzyni.. ni nic..:(poszło juz 1200zł musze to zrobic za duzo kasy poszło
Drugie pytanie:
OLEY pisze:Odpowietrzaliście sprzęgło, czy nie? Wysprzęglik sprawny?
Odpowiedź:
bartek521 pisze:tak sprawny bo łape ciagnelismy razem z mechanikiem czyli bez roli wysprzeglika i nic.. te same objawy
Kolejny raz chyba nie ma sensu pytać o to samo...
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
bartek521
Posty: 54
Rejestracja: 2007-02-17 08:56
Samochód: brak

Post autor: bartek521 »

ok .. wiec tak... sprzegło sie slizgało.. akupiłem nowa tarcze, łozysko i docisk.Po założeniu chciałem zjechac z kanału odpaliłem auto na luzie i wciskam sprzęgło potem chcem wbic bieg i nie da rady.. nie wchodzi.Próbuje inaczej wbijam bieg i odpalam auto na sprzęgle a ten przy kreceniu rozrusznikiem juz chce jechac jakbym nie miał wcisnietego sprzęgła.Mechanik chcac sprawdzic wysprzęglik , bez jego roli złapał za cypelek od sprzegła (łapa czy jakos tak) i przeciągnął ja aż do oporu i dalej to samo.Tarcza została prawidłowo załozona bo mowi ze przez koło zamachowe nie ma innej mozliwosci... wiec co to moze byc..?jestem załamany:(czy moze to byc wina koła zamachowego?moze skrzynie wymienic? juz nie wiem:(
Awatar użytkownika
I_Mat
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-02 16:26
Samochód: brak
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski Kraków

Post autor: I_Mat »

nie znam się, ale poprostu powinien rozłożyć to sprzęgło, sprawdzic,czy któraś część nie miała wady fabrycznej i złożyć ponownie - w koncu za coś pieniądze wziął, ale skoro wcześniej się tylko ślizgało to z jakiej okazji winne moze być koło zamachowe lub skrzynia? tym bardziej, zę na wrzuconym biegu normalnie (bo przez kręcenie rozrusznikiem) jedzie do przodu
bardzo kapryśna I GT'90: jak człowiek, ma swoje złe i jeszcze gorsze dni
Awatar użytkownika
Bendek
Posty: 553
Rejestracja: 2007-01-22 20:53
Galeria: viewtopic.php?t=14998
Lokalizacja: Tomaszów Maz.- Będków

Post autor: Bendek »

myśląc nad przyczyną twojego problemu nasunęła mi się taka sytuacja-

takie same objawy miał mój wujek w ...traktorze!! winą była tarcza którą skrzywił wałkiem skrzyni podczas składania...w ogóle nie wysprzęglał tyle że z czasem wszystko się unormowało...
PROBE I 2,2 Turbo black 91r.
bartek521
Posty: 54
Rejestracja: 2007-02-17 08:56
Samochód: brak

Post autor: bartek521 »

mi juz opadaja rece... wszystko bym oddał zeby to jeździło...:(
Awatar użytkownika
kremat0r
Posty: 147
Rejestracja: 2008-07-15 20:40
Samochód: Igen 2.2T Czerwień
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kremat0r »

Prosta piłka.
"Mechanik" który to wymieniał sprzęgło, wykręca jeszcze raz skrzynia, ogląda czy jest wszystko w porządku , ogląda dokładnie tarcze, docisk itp. Zakłada jeszcze raz sprzęgło z uwagą i powoli i musi działać. Jak nie działa, koleś zwraca Ci kasę, bo jest partaczem i takiego prostego sprzęgła nie potrafi wymienić.

PEACE
Ford Probe 2.2GT 1991
Przelot 2,5" + mugen
Bov Properfect typ1
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Dokładnie!
Gość spartolił, gość ma to naprawić.
Dalsza dyskusja staje się zbędna.
Nikt nie naprawi tego przez internet...
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
marcpol
Posty: 89
Rejestracja: 2008-08-04 17:57
Galeria: viewtopic.php?t=14284

Post autor: marcpol »

bartek521 pisze:ok .. wiec tak... sprzegło sie slizgało.. akupiłem nowa tarcze, łozysko i docisk.Po założeniu chciałem zjechac z kanału odpaliłem auto na luzie i wciskam sprzęgło potem chcem wbic bieg i nie da rady.. nie wchodzi.Próbuje inaczej wbijam bieg i odpalam auto na sprzęgle a ten przy kreceniu rozrusznikiem juz chce jechac jakbym nie miał wcisnietego sprzęgła.Mechanik chcac sprawdzic wysprzęglik , bez jego roli złapał za cypelek od sprzegła (łapa czy jakos tak) i przeciągnął ja aż do oporu i dalej to samo.Tarcza została prawidłowo załozona bo mowi ze przez koło zamachowe nie ma innej mozliwosci... wiec co to moze byc..?jestem załamany:(czy moze to byc wina koła zamachowego?moze skrzynie wymienic? juz nie wiem:(
Jeszcze jedna ewentualność - być może wysprzęglik posiada większy zakres ruchu niż był wykonany przez mechanika.
2. Łożysko oporowe było prawidłowo założone?
3. Łapa sprzęgła ma opór czy chodzi lekko?

Bendek myślę, że w przypadku skrzywienia tarczy, następowałoby ciągnięcie sprzęgła, w tym przypadku raczej całkowicie ono nie wysprzęgla.
Awatar użytkownika
Lukasz
Klubowicz
Posty: 1306
Rejestracja: 2006-05-27 22:43
Samochód: Ford Probe 2.2 GT 89r. Volvo V70 I 2.5 TDI 140KM 1997
Galeria: viewtopic.php?t=14709
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki ,Owczarnia
Kontakt:

Post autor: Lukasz »

ja bym obstawiał ze to jest wina docisku albo jest nie taki jak trzeba albo jest uszkodzony ale ze by to stwierdzic trzeba znow wywalac skrzynie ale to juz powinien byc problem mechanika tego co zakładał sprzegło
FORD PROBE 2.2 GT 89r.
Odgazowany :)
Awatar użytkownika
Bendek
Posty: 553
Rejestracja: 2007-01-22 20:53
Galeria: viewtopic.php?t=14998
Lokalizacja: Tomaszów Maz.- Będków

Post autor: Bendek »

marcpol pisze: Bendek myślę, że w przypadku skrzywienia tarczy, następowałoby ciągnięcie sprzęgła, w tym przypadku raczej całkowicie ono nie wysprzęgla.
no niekoniecznie będzie ciągło...sprzęgło wogóle nie wysprzęglało!!jak by go nie było... i to była wina skrzywionej tarczy...

a czy mechanik na pewno założył te nowe graty??
nie kwestionuje że czegoś takiego nie zrobił ale w dzisiejszych czasach ciężko o uczciwego mechanika... :?
PROBE I 2,2 Turbo black 91r.
bartek521
Posty: 54
Rejestracja: 2007-02-17 08:56
Samochód: brak

Post autor: bartek521 »

witam dzis rozebrał wszystko... wiec.. dalej nie wiem co jest złe ale na bank cos z nowych czesci..bo np. kołnież tarczy jest o 2 mm dłuzyszy od tej co miałem i łozysko nie nachodzi na niego a w starej nachodziło...docisk i sprzegło jest takie samo jak poprzednie...A jak zdeli to na docisku nie było sladu tarcia o tarcze nic nie było uzyte nawet.. na tarczy tez zadnego sladu.. na jutro ma przyjsc druga tarcza zobaczymy czy bedzie inna...
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Chłopie! Czy Tobie naprawdę nie wyskakuje okienko "ORTOGRAFIA"!
Czy nie umiesz poprawić tego, co świeci na czerwono?
Swego czasu Sh(.)(.)tersowi opadały cycki, ale mi już jajca opadają, jak czytam taki analfabetyzm... :evil:
Ludzie!!!, Czy Wy nie chodziliście do szkoły?! :evil:
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”