Ostry start no i... lagodny stop (przegub czy skrzynia)

Awatar użytkownika
Janosik_pat
Posty: 138
Rejestracja: 2007-11-22 23:59
Galeria: viewtopic.php?t=13242
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Ostry start no i... lagodny stop (przegub czy skrzynia)

Post autor: Janosik_pat »

Witam

Wiec dzisiaj sobie pojechalem ( wmiare oszczednie ) tu i tam z kolezanka no i gdy ja odwiozlem ona sobie daleko poszla no to ja sobie jak zwykle chialem szybciej pojechac i rozgrzac opony na powrot i tak jedynka i jazda wbijam dwojke no moze z 10 m przejechalem bo tylko sie na dymilo z opon szczesliwy chce wyjechac ze skrzyzowania i bum pozgrzytalo pomielio i koniec jazdy silnik sobie chodzi jak chodzil a samochod sie toczy, probowalem na kazdym biegu ale nie reaguje nic tylko czasem meidzy wstecznym a jakims innym zgrzyty slychac. Skrzynia wbija normalnie biegi tylko ze nie chce jechac. ja osobiscie podejrzewam ze przegub bo mialem i tak juz strzelajacego czasem, a skrzynia byla wymieniana wiec mysle ze to nie ona. Zreszta jezeli cos tam mieli to na pewno przegub, no ale moze ktos mial podobnie.
A teraz drugie pytanie:
stalo sie to km od domu wiec sasiad przyjechal i pomogl a raczej chial na poczatku holowac do garazu, i tu byl problem bo nie bylo za co linki przyczepic :/ i popchalismy go ten km chodnikami do garazu. Gdzie tego dzydzla mam szukac? zeby zaczepic linke.

Na szczescie Shadow mnie uratowal z przegubami i juz po wyplacie popcham samochod 3 km do mechanika ;)

Chyba ze to nie przeguby to bedzie nieciekawie ;p

Pozdrawiam i czekam na odp
Ostatnio zmieniony 2007-12-29 09:42 przez Janosik_pat, łącznie zmieniany 1 raz.
Probe 2.2 T GT 91"

Obrazek
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Post autor: Destroyer »

Ten cycek od holowania bynajmniej u mnie znajduje się po prawej stronie samochodu za przednim zderzakiem (od strony pasażera). Z tyłu jest podobnie, nie widać go tak na pierwszy rzut oka ale on tam sobie siedzi pod spodem.
No oby to co strzeliło to był przegub bo tak to będzie niemiło jakby sprzęgło się rozleciało albo coś tam wewnątrz.
Był PROBE GT 2.2 Turbo '89 Full Opcja z Qresko Red Inside :( :( :(
Jest PROBE 2.5 V6 '94. Dostał nowe serduszko dzięki 2Ya :)
Jest SCENIC II ph I 2003 Lux Privilege pierońskie 1.6 115 KM :D
Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 597
Rejestracja: 2006-04-23 17:57
Galeria: viewtopic.php?t=11609
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Pluto »

Mozliwe ze ci sie dyfer rozwalil, a jesli tak to pewnie wywalil dziure w skrzyni ( u mnie tak bylo) i wszystko do wymiany. Przeguby to watpie zeby poszly.
A zaczep do holowania tak jak kolega wyzej pisal. Jak nie ma to albo ktos za zrywnie holowal :lol: albo po dzwonie nie przyspawali.
ObrazekObrazekI love Skyline
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: S_H_A_D_O_W »

Patryk jak by okazalo sie ze jest gorzej niz tylko przegub to dzwon do mnie to postaram sie pomoc. Gdyby skrzynia sie rozleciala to biegi by nie wchodzily normalnie wiem bo juz przerabialem tyle ze nie w probe :D
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 597
Rejestracja: 2006-04-23 17:57
Galeria: viewtopic.php?t=11609
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Pluto »

Tez przerabialem i skrzynia nie musi sie rozleciec zeby byla do wymiany, wystarczy dziurka 2x2cm :wink:
ObrazekObrazekI love Skyline
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: S_H_A_D_O_W »

No ale to dziurke 2x2 cos musi wybic :D
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 597
Rejestracja: 2006-04-23 17:57
Galeria: viewtopic.php?t=11609
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Pluto »

Dokladnie to dziure wybila jedna z satelit na krzyzaku. Takie malutkie kolo zebate o ksztalcie stozka w samym srodku dyfra. Urwalo sie i wybilo dziure w obudowie. A dyfer jest w tej samej odbudowie co skrzynia.
No ale u kolegi nie musi byc az tak zle. :D
ObrazekObrazekI love Skyline
Awatar użytkownika
Janosik_pat
Posty: 138
Rejestracja: 2007-11-22 23:59
Galeria: viewtopic.php?t=13242
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: Janosik_pat »

Ok Szadow jak cos bede dzwonil, dzisiaj jasno wiec sprawdze, najorsze bylo to ze mam tylnie tarcze tak zjechane ze reczny nie trzyma, i nie mialem gdze zaparkowac zebymi nie pojechal, jak np zostawilem na jedynce zeby nie pojechal to przez chwile trzymal - zaraz po tym zdarzeniu ale gdy jeszcze raz odpalilem i wzucilem jedynke to pomielilo cos i musialem juz poszukac kraweznika no juz bieg nie pomogl.
Wg mnie to przegub wewnetrzny bo on mial luz i dawal o sobie zac, skrzynia byla wymieniana ale tez nie wiadomo. Po wyplacie bede wszystko wiedzial.

Dzieki za odp. oby to nie bylo cos powazniejszego
Probe 2.2 T GT 91"

Obrazek
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

witam. ja miałem identycznie i tu cie zmartwię bo na 100% poszedł ci mechanizm różnicowy. dziś składałem z dwóch skrzyń jedną tylko że ja miałem trzy dziury i każda wielkości pięści i więcej. Nawet nie myślałem że tak łatwo rozbiera i składa się skrzynie biegów. pozdr
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
Janosik_pat
Posty: 138
Rejestracja: 2007-11-22 23:59
Galeria: viewtopic.php?t=13242
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: Janosik_pat »

Jestem pozytywnie nastawiony do zycia;p inie dopuszczam do siebie takiej mysli:P :lol:

A jak wygladaja obiway uszkodzenia przegubu wewnetrznego?
Probe 2.2 T GT 91"

Obrazek
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Stary zapnij bieg i zobacz pod autem czy kręci się przegub wewnętrzny. Jak kręci się przegub, a półoś albo zewnętrzny przegub stoi w miejscu, to masz odpowiedź co do przegubu.
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
Janosik_pat
Posty: 138
Rejestracja: 2007-11-22 23:59
Galeria: viewtopic.php?t=13242
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: Janosik_pat »

oki, spr mechanik ze mnie zaden ;p tylko dzisiaj to nie wyrobie sie, przyszykowania spotkania itp.

Dzieki ;)
Probe 2.2 T GT 91"

Obrazek
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Mówisz że coś tam zamieliło, ja moge powiedzieć na 100% że to mechanizm różnicowy, tylko u ciebie w przeciwieństwie do nas(mam juz 3 skrzynie) nie objawiło się to plamom OLEY'u :wink: na asfalcie , a tylko wewnętrznym nie widocznym uszkodzeniem .

p.
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

Na 33%, bo jeszcze zostaw 33% na sprzęgło (zerwana piasta tarczy sprzęgła daje ten sam objaw) i kolejne 33% na przegub :)
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

A co z tym 1%
:lol: :lol: :lol:

Ja i tak obstawiam skrzynie , oczywiście wcale mu tego nie zycze ale sądzę że to właśnie to :roll: :roll:

p.
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Maciucha pisze: Na 33%, bo jeszcze zostaw 33% na sprzęgło (zerwana piasta tarczy sprzęgła daje ten sam objaw) i kolejne 33% na przegub :)
Przy zerwanym przegubie auto ma jeszcze chęci ruszyć tylko nie wychodzi a tu ponoć jest cisza.
Awatar użytkownika
Janosik_pat
Posty: 138
Rejestracja: 2007-11-22 23:59
Galeria: viewtopic.php?t=13242
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: Janosik_pat »

To mozna zrobic mala ankiete, gdybym nie mial do garazu dobrego kawalka to bym przeszedl sie. Pozatym mam troche spraw z tym sylwestrem i nie ma kiedy, chyba ze dzisiaj :)

Dobra to ja obstawiam ze to przegub bo dawal o sobie znac, a jeszcze kolega ktory pomagal mi pchac to mowil ze na jedynce ( i innych biegach) cos tam "chrempocze" wiec ;p. Poza tym nie dopuszczam innej mozliwosci ;p - optymista :P

Aha tak jak pisalem po tym jeszcze moglem zostawic auto na biegu, ale przy nastepnej probie pomielilo i musialem szukac kraweznika zeby sie o cos oprzec.
Probe 2.2 T GT 91"

Obrazek
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

ja miałem tak samo jak mnie holowali to też chwilę szarpało na luzie ale jak już cały mechanizm wyleciał na ulicę to już nie szarpało. pozdr. I po raz N mówię że skrzynia.ale daj ci bóg ten przegub,
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Ero »

Oj ale zeby sprawdzic co sie stalo to nawet kanalu nie trzeba :D lewarek do gory wbic bieg i zajzec pod samochód i sprawa bedzie jasna.
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 597
Rejestracja: 2006-04-23 17:57
Galeria: viewtopic.php?t=11609
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Pluto »

No ciekawe jak zajrzysz do dyfra bez rozbierania czegokolwiek :D
ObrazekObrazekI love Skyline
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Przez dziurę w obudowie :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 597
Rejestracja: 2006-04-23 17:57
Galeria: viewtopic.php?t=11609
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Pluto »

Sie smiejesz a ja tak u siebie wlasnie zdjagnozowalem. Ruszam ...jeput...patrze pod spod a tam leci jak z kranu, dziura jak piesc i satelita z dyfra na ziemi :shock: :lol: :lol: jak w filmie tylko malo smiesznie
ObrazekObrazekI love Skyline
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

wezcie wy mnie tu nie straszcie ze te skrzynie takie slabe!! :shock: bo bede sie bal gdziekolwiek jechac!! :?
Obrazek
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Nie są słabe, mało ich pada. najczęstsza ich wada to grzejąca się 5, dlatego trzeba uważać na chłodniczke
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

To prawda skoro wytrzymała w moim poprzedni probku 270000 km to znaczy że są dobre jeśli maja olej i sprawna chłodniczkę z pompą. :)
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”