Skrzynia - czemu sie zablokowala

Gość

Skrzynia - czemu sie zablokowala

Post autor: Gość »

Czy ktos wie dlaczego mogla sie zablokowac skrzynia biegow w 2.2 GT?
Wstalem dzisiaj jakby nigdy nic, wsiadlem do mojej Probowki wrzucilem jedynke i dwojka juz nie weszla, dalo rade tylko raz jeszcze wsteczny a teraz to juz nic nie wchodzi ani przy pracujacym silniku, ani przy zgaszonym. Jesli ktos wie cokolwiek na ten temat to ... czekam na wszelka pomoc
Awatar użytkownika
Gacek Wrocław
Posty: 405
Rejestracja: 2003-09-24 17:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gacek Wrocław »

czy miales wczesniej jakies klopoty ze skrzynią?

czy problem polega na wrzuceniu biegu czy jego pracy?

czy na wyłączonym silniku jest tak samo?

jeżeli na wyłączonym silniku da się wrzucic bieg to masz problem ze sprzęgłem - mógł się np odewac kawalek tarczy i wpasc po docisk (kiedys tak mialem)
Gość

Post autor: Gość »

Biegi nie chca wogole wchodzic, ani przy wlaczonym silniku, ani przy wylaczonym, ani przy wcisnietym sprzegle, ani bez sprzegla, poprostu totalna kaplica. Gadalem ze swoim mechanikiem i powiedzial ze nigdy czegos takiego nie widzial. Wczesniej bylo tylko to ze rano jak byl zimny to sprzeglo nie odskakiwalo do konca, ale kilka energicznych wcisniec zalatwialo sprawe. Wogole dziwnie podejrzana sprawa.
Gość

Post autor: Gość »

może coś Ci wlazło i zdechło.... :D
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Sprzęgło jest hydrauliczne. Możliwe że masz ubytek płynu hamulcowego i dlatego. Ponieważ nie możesz wbić biegu więc najpr. masz zesprzęglony układ.
Inna przyczyna - cięgło od drążka jest zablokowane.
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Gość

Post autor: Gość »

Cieglo nie jest zablokowane, cos faktycznie chyba zdechlo w skrzyni. Jak puknalem mlotkiem w nia to bieg wszedl, wiec moze cos z walem. Sam juz nie wiem, az strach ja otwierac :(
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

A masz olej w skrzyni? Może się zapiekła?
Ford Scorpio 2.0 DOHC 90' automat+skóra
Gość

Post autor: Gość »

OK tak jak powiedzial MiH silownik chydrauliczy jest walniety i powinien ci ubywac plyn hamulcowy z pojemnika. Aby sie dokladnie upewnic zobacz czy sie plyn nie gromadzi sie pod gumka zabezpieczniowa ( na silowniku) Jesli odsuniesz ta gumke i zobaczysz przecik plynu to znaczy jest to ze musisz wymienic silownik. Ja raz tak mialem w pierwszej generacji probe.
Gość

Post autor: Gość »

No i wszystko jasne. Niestety ziscil sie najgorszy scenariusz. W skrzyni padl mechanizm roznicowy (powylamywane kola zebate), zatarta dzwignia wybieraka, no i uszczelniacze tez trza by wymienic. Czyli najlepiej cala skrzynie kupic. Tylko teraz kupie skrzynie i znow kot w worku i za miesiac sie rozsypie. Jakies pomysly? Bede "dzwieczny" :(
Awatar użytkownika
kosmita
Posty: 282
Rejestracja: 2006-02-03 15:38
Galeria: viewtopic.php?t=8651
Lokalizacja: Lubin

Re: Skrzynia - czemu sie zablokowala

Post autor: kosmita »

Witam jadąc dzis do pracy zatrzymałem sie na czerwonym, na zielonym 1 nie wchodzi jakis baran juz trąbi 2 poszla ciezko ale weszła 3 nie wchodzi 4 weszla z oporami 5 i R również nie dziłaja auto pod ZAKLADEM POSTALO 2h ostyglo i skrzynia chodzi jak ta lala moze to byc wina ze brak oleju????
Jak wiadomo olej chłodzi i smaruje na słuch koła spluchly i pojawil sie problem ostyglo i wrocilo wszystko do normy. Po pracy wsiadam odpalam 1,2,3,4 i 5 jest wszystko ok po ok 3-4 km jazdy po miescie w tepie emeryta pod koniec zaczely ciezko wchodzic biegi ale wchodzily.

Ktos ma jakis inny pomysł niż brak oleju jutro sprawdze stan

Dzis sprawdziłem stan brakowalo tylko 0,6l jezdzilem po miescie bylo ok
Black Shadow GT 92r
vegeta
Posty: 16
Rejestracja: 2007-11-25 18:51

Re: Skrzynia - czemu sie zablokowala

Post autor: vegeta »

ja mam inny problem.
gdy ruszyłem 1 weszła nagle pedał sprzęgła wpada do środka i ani nie chce odskoczyć ,myślę wysprzęglik (ale mam wymieniony)
gdy otworzyłem maskę z jednego wężyka wyciekał olej ,wyciągnąłem go ale nie ma na nim pęknięć ani nic
teraz jak zakupie nowy wężyk czy trzeba układ odpowietrzyć czy sam się odpowietrzy???
mam jeszcze jedno pytanie od czego są 2 zbiorniczki przy zbiorniczku płynu hamulcowego(one są trochę niżej )
2,2 gt 91 czerwony
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Skrzynia - czemu sie zablokowala

Post autor: Prezes »

Na bank Ci spierniczył płyn z pompki sprzęgła, musiało gdzieś coś pójśc, posprawdzaj dokładnie wszystkie przewody i połączenia przy samej pompce i wysprzęgliku, jak wymieniałeś przewód to może kupiłeś jakiś ''felerny'' albo po prostu płyn Ci ścieka po nim gdzieś od jakiegoś połączenia i dlatego nie możesz zlokalizowac miejsca przecieku. Ten zbiorniczek patrząc od przodu auta po prawej stronie na dole od zbiorniczka na płyn hamulcowy to właśnie jest zbiornik od płynu do pompy sprzęgła. Otwórz go i zobacz czy masz tam płyn. Jak był wyciek to nie powinno nic już tam zostac. Zalewasz od nowa cały układ i przy wysprzęgliku masz taki odpowietrznik - postępujesz tak samo jak z odpowietrzaniem hamulców tylko oczywiście pompujesz sprzęgłem :D . Po tej operacji i usunięciu przecieku powinno byc wszystko ok.
Ps. Drugiego zbiorniczka oprócz tego na płyn do sprzęgła to jeszcze u mnie nie widziałem.
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
vegeta
Posty: 16
Rejestracja: 2007-11-25 18:51

Re: Skrzynia - czemu sie zablokowala

Post autor: vegeta »

ok dzięki jak sprawdzę to dam znać
2,2 gt 91 czerwony
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: Skrzynia - czemu sie zablokowala

Post autor: Bogdan9999 »

PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
turboBiedro
Posty: 17
Rejestracja: 2010-09-27 23:36
Samochód: probe 91r. 2.2 gt
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Skrzynia - czemu sie zablokowala

Post autor: turboBiedro »

Witam mam pytanie bo mam problem prawdopodobnie z skrzynią biegów. jechałem prosto z prędkością ok 50km/h i coś intensywnie ,,strzeliło" i zaczęło mnie z ciągać na lewo tak jak by gubił napęd na jedno koło. Sprawdziłem zawieszenie na podnośniku <----- :D zawieszenie i wszystko jest ok. przeguby, sworznie i inne podzespoły. gdy kręciłem kołem był luz i po 1/3 obrotu był jakiś opór i zaczynały się kręcić dwa koła w jednym kierunku. Podczas jazdy czasami go ściąga czasami mu przechodzi oraz słychać to stukanie podczas ruszania i jazdy autem. Dodam też że gdy holowałem go na lince na odpalonym silniku też go ściągało. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bendek
Posty: 553
Rejestracja: 2007-01-22 20:53
Galeria: viewtopic.php?t=14998
Lokalizacja: Tomaszów Maz.- Będków

Re: Skrzynia - czemu sie zablokowala

Post autor: Bendek »

A ludzie na szpere wydaja grube pieniądze... :D :D

Chyba dyfer się rozpada- rozpadł.... :(
PROBE I 2,2 Turbo black 91r.
luki2006
Posty: 247
Rejestracja: 2010-12-03 19:21
Samochód: FORD PROBE 2.2GT 92
Lokalizacja: Szczecin

Re: Skrzynia - czemu sie zablokowala

Post autor: luki2006 »

Bendek pisze:A ludzie na szpere wydaja grube pieniądze... :D :D

Chyba dyfer się rozpada- rozpadł.... :(
WITAM, JESTEM NOWYM UZYTKOWNIKIEM FORUM ALE NIE NOWYM UZYTKOWNIKIEM PROBASA1 GT, BO JUZ STUKLO 2LATA. JESTEM ZE SZCZECINA. DZISIAJ ROZSYPALA SIE SKRZYNIA :(
najszybszy smakosz piwa, zwycięzca Biegu o kufel-Niechorze 2011
Awatar użytkownika
MaryooSh89
Klubowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2006-01-23 22:54
Samochód: Mazda 6 GG 2.3
Galeria: viewtopic.php?t=15279
Lokalizacja: Łódź

Re: Skrzynia - czemu sie zablokowala

Post autor: MaryooSh89 »

No miło ze 2 lata jeździsz probkiem a forum znalazłeś dopiero jak masz jakiś problem :P
był: PROBE 2.2 GT '91 USA z Qresko red inside :D
jest: Mazda 6 GG 2.3 i sześćsetka :)
luki2006
Posty: 247
Rejestracja: 2010-12-03 19:21
Samochód: FORD PROBE 2.2GT 92
Lokalizacja: Szczecin

Re: Skrzynia - czemu sie zablokowala

Post autor: luki2006 »

NA FORUM WCHODZILEM JUZ X CZASU WSUMIE KAZDEGO DNIA WCHODSZE ALE NIE ZA KAAAZDYM RAZEM MOGLEM SIE ZALOGOWAC. PROBLEMOW BYLO SPORO ALE DZISIAJ TO JUZ MASAKRA :(
najszybszy smakosz piwa, zwycięzca Biegu o kufel-Niechorze 2011
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia - czemu sie zablokowala

Post autor: Kocureq »

Nie pisz samymi dużymi literami, na forum uznawane jest to za krzyczenie - a przecież nie chcesz na nas od początku wrzeszczeć, prawda? ;)

Opisz dokładniej co się stało.
Awatar użytkownika
CBR
Posty: 1877
Rejestracja: 2009-02-06 00:20
Samochód: No Probe
Galeria: viewtopic.php?t=15220
Lokalizacja: Nie jestem z Poznania

Re: Skrzynia - czemu sie zablokowala

Post autor: CBR »

luki2006 pisze:NA FORUM WCHODZILEM JUZ X CZASU WSUMIE KAZDEGO DNIA WCHODSZE ALE NIE ZA KAAAZDYM RAZEM MOGLEM SIE ZALOGOWAC.
Co :shock:

Przecież ty zalogowałeś się dzisiaj :?
Żadnych innych razy nie było :roll:

Z łaski swej zapoznaj sie z regulaminem forum zanim zaczniesz klepać posty jeden po drugim.

Pozdr.
No Probe no problem. Ufff...Obrazek
luki2006
Posty: 247
Rejestracja: 2010-12-03 19:21
Samochód: FORD PROBE 2.2GT 92
Lokalizacja: Szczecin

Re: Skrzynia - czemu sie zablokowala

Post autor: luki2006 »

zalogowalem sie dzisiaj a wczesniej bylem pod inna nazwa, tamta nie wchodzi
najszybszy smakosz piwa, zwycięzca Biegu o kufel-Niechorze 2011
Awatar użytkownika
Chizar
Klubowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 2009-02-07 14:17
Samochód: Biemdablju 528 Touring
Galeria: viewtopic.php?t=17057
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia - czemu sie zablokowala

Post autor: Chizar »

Jak się logowałeś od długiego czasu, nie pisząc żadnego posta - niewykluczone że tak się stało :)
Automat Cię wywalił ,,z urzędu'' :D
Ostatnio zmieniony 2010-12-04 16:10 przez Chizar, łącznie zmieniany 1 raz.
Ford Probe 2.5 v6 93 granatowy BYŁ
Ford Probe 2.5 v6 93 czarny BYŁ
Ford Probe 2.5 v6 97 fioletowy BYŁ :(


Najlepszy sport to transport! :)
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Re: Skrzynia - czemu sie zablokowala

Post autor: HellHound »

Hey, chyba lepiej skupić się na problemie skrzyni, niż na tym czemu teraz się loguje :roll: Napisz dokładnie co się stało ze skrzynią.

Pozdr
Let The Galaxy Burn....
luki2006
Posty: 247
Rejestracja: 2010-12-03 19:21
Samochód: FORD PROBE 2.2GT 92
Lokalizacja: Szczecin

Re: Skrzynia - czemu sie zablokowala

Post autor: luki2006 »

Witam, manualka. jadac na szczecin 70-80km jeden wielki huk, cos jak bu mi wpadlo pod kola i motor zgasl. myslalem ze moze poloska, wyszedlem zeby zobaczyc ale wszysko bylo ok, odpalilem wrzycilem jedyneczke,ale nic. chcialem wybic z biegu a tu cos strzelilo i dzwignia biegow zablokowana. wzielem latarke zeby zobaczyc pod spod a tam sporo aleju i alu na asfalcie :( pozdro
najszybszy smakosz piwa, zwycięzca Biegu o kufel-Niechorze 2011
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”