Sprzęgło

Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Sprzęgło

Post autor: Patryk- »

2014-04-08-574.jpg
To jeszcze ja dodam od siebie dla potwierdzenia ;)
Załączniki
2014-04-08-572.jpg
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
dudekzgora
Posty: 25
Rejestracja: 2013-11-29 11:26
Samochód: Ford Probe 2.2 GT Turbo I-gen. 92r
Galeria: viewtopic.php?t=21769
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Sprzęgło

Post autor: dudekzgora »

Witam serdecznie. Chciałbym przedstawić sprzęgło komplet do 2.2 GT, które niedawno do mnie dotarło. Tarcza 6-łopatkowa. Zamówiłem je na ebay.com. Sprzęgiełko przyleciało zza oceanu, czas trwania całej operacji to dwa tygodnie. Kosztowało z przesyłką 620 zł. Celnicy w Polsce doliczyli sobie do kosztów sprzęgła jeszcze 150 zł, więc łącznie zapłaciłem 770 zł. Oto link do sklepu:

http://www.ebay.com/itm/AUTOCOM-Stage-2 ... r#shpCntId

Jak widać na zdjęciu sklepowym docisk jest troszkę podkolorowany w stosunku do realnego.

średnica tarczy: 240mm
ilość zębów wielowypustu: 23

W tym tygodniu praca na pierwszą zmianę, też popołudniami będę wymieniał i jak skończę to dam znać jak poszło. Pozdrawiam
Załączniki
DSC_0056.JPG
DSC_0057.JPG
DSC_0058.JPG
DSC_0059.JPG
Był : Ford Probe 2.0 II-gen 1994r
Jest : Ford Probe 2.2 GT Turbo I-gen 1992r
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Re: Sprzęgło

Post autor: Eli »

Daj koniecznie znać jak to się sprawdza :wink:
dudekzgora
Posty: 25
Rejestracja: 2013-11-29 11:26
Samochód: Ford Probe 2.2 GT Turbo I-gen. 92r
Galeria: viewtopic.php?t=21769
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Sprzęgło

Post autor: dudekzgora »

Witam ponownie.
Sprzęgiełko założone, nie obyło się bez przygód :) Po dokładnych oględzinach i pomierzeniu tarczy, docisku i łożyska zauważyłem lekką nierówność na tym elemencie łożyska, który dotyka słoneczko docisku. Różnica pomiędzy jego wysokością z lewej i prawej strony wynosiła 0.7 mm. Stwierdziłem, że zakładam całość z nadzieją, że "jakoś się ułoży". Przy okazji, wymieniłem tuleje wahaczy, łożyska kół, łączniki stabilizatora, tarcze hamulcowe i klocki oraz doprowadziłem do pierwotnego stanu wysprzęglik (osłona, uszczelniacz itp). Sprzęgło działało wyśmienicie, ruszam z jedynki a cały samochód wchodzi w drgania. Poczułem się jakby ktoś mi wbił nóż w plecy. Na drugim biegu drgania były mniejsze, a na trzecim były już niewyczuwalne. Pierwsza myśl - "łożysko!!!". Zamówiłem drugie w intercarsie - sachs. Tym razem z wymianą pojechałem na warsztat do kumpla. Po wyjęciu łożyska okazało się, że jest ono ok i rzeczywiście ułożyło się. Była widocznie jakaś szczelina między jego elementami, ale została już zniwelowana. Sprawdziliśmy jeszcze raz docisk i okazało się, że śruby mocujące do koła zamachowego puściły i można było wykonać jeszcze jeden obrót dokręcający. Zadowoleni po znalezieniu przyczyny składamy wszystko w całość i nagle kolejny horror. Zerwana poduszka skrzyni (tylna) oraz poduszka silnika (ta przy rozrządzie). Była już godzina 1 w nocy, a na następny dzień potrzebny był ten podnośnik na inne gabloty, więc złożyliśmy z tymi zerwanymi poduszkami. Drgania są już o wiele mniejsze, jutro będę miał już te nieszczęsne poduszki i w końcu powinno być ok. Z pełnym wyposażeniem, profesjonalnymi narzędziami oraz podnośnikiem kolumnowym uwinęliśmy się w 6 godzin. Po wymianie poduszek dam znać jak spisuje się sprzęgło, bo w tym momencie nie mogę jednoznacznie określić na skutek tych drgań. Pozdrawiam.
Był : Ford Probe 2.0 II-gen 1994r
Jest : Ford Probe 2.2 GT Turbo I-gen 1992r
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęgło

Post autor: Romas »

te śruby od docisku Ci się nie popuszczą, po prostu za pierwszym razem zostały źle dociągnięte. co do poduszek jeśli sztywny silnik nie będzie Ci przeszkadzał i delikatne wibracje to wyślij do olkusza i niech zaleją poliuretanem :wink:
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Sprzęgło

Post autor: adrian_seki »

Witam

Panowie. Chcę kupić sprzęgło na ebay.com jednak mam problem.

Sprzęgło LUK 10-053 wygląda inaczej a niby pasuje ten docisk? Ktoś ma opinie?
http://www.ebay.com/itm/Clutch-Kit-LUK- ... 6u&vxp=mtr

Czy lepiej EXEDY
http://www.ebay.com/itm/XTR-RACING-HD-C ... wQ&vxp=mtr
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”