Wyciek ze skrzyni

Awatar użytkownika
Gacek Wrocław
Posty: 405
Rejestracja: 2003-09-24 17:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

I need siemering do skrzyni 2,2 turbo gt!!

Post autor: Gacek Wrocław »

czy ktoś z panów kolegów klubowiczy ma może uszczelniacz do wyżej wymienionej skrzynki ?
Chodzi mi o ten do dlugiej półosi (może są jednakowe?).
Gość

Post autor: Gość »

A masz jakis nr katalogowy?
Gość

Wyciek ze skrzyni

Post autor: Gość »

4 miesiace temu padla mi skrzynia nic z niej nie cieklo, ale i nie musialo bo jak sie okazalo byl w niej olej ale zmieszany z tawotem czy tez jakims innym smarem! Wymienilem skrzynie wlalem olej taki jaki powinien byc i od temtej pory wycieka skapujac po podluznicy na glebe. Normalnie jak ten Grzes co szedl przez wies z dziurawym workiem piasku znaczy pieknie tor ktorym jechalem. Jak postoi to zostawi kaluze i tak jest przez pare dni dopoki nie odda ok. 1,5 L oleju po czym przestaje i z tygodnia na tydzien coraz ciezej wchodza biegi np. 4 bo o jedynce czy wstecznym to juz nie mowie. Ja bym stawial ze ucieka z przegubu wewn. gdzies jak poprostu polos wpada w skrzynie to tam. Wymienilem juz oba symeringi i nic. Slyszalem teorie ze to polos sie dobrze nie zakleszcza w skrzyni bo jest np. nie od Probe i dlatego tak sie dzieje, ale sam nie wiem co o tym myslec. Bylem w serwisie Mazdy bo robilem przednie zawieszenie i nikt nie mowil zeby z polosia bylo cos nie tak. PLEASE HELP bo cos czuje ze bede musial sie szykowac na kolejna skrzynie!!!
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Cześć!
Taaakie ładne taaaakie czerwone - a takie niedobre to twoje autko. :D

Nie sądzę aby przyczyną była półośka bo jeżeli wchodzi i zatrzask łapie to chyba jest od tej skrzyni ( no chyba że ktoś coś przerabiał albo czuć luz ) a za szczelność odpowiada zymeryng.

Jest jeszcze możliwość że masz zapchany odpowietrznik w skrzyni i ciśnienie które się tworzy wypycha olej którędy się da.

Po mojemu należałoby sprawdzić z którego miejsca cieknie (nawet z wymontowaniem skrzyni włącznie) wtedy mógłbym się dowiedzieć więcej.

Pozdrowionka!
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Gość

Post autor: Gość »

Czy odpowietrzenie to taki podluzny otwor na gorze skrzyni zakonczony gumka (bez skojarzen panowie ;) ) skierowana w tyl auta?? Jasli tak to to nie to bo ja sprawdzalem :( Chcialbym zeby to bylo takie proste.
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Gdyby wszystko było proste to nie było by nic do roboty :lol:

Zlokalizuj najpierw miejsce wycieku.
Może być że masz zerwany gwint na której śrubie i właśnie przez nią wycieka.
W skrzyni Audi 80 po wykręceniu śruby łączącej części skrzyni - np. łapy olej wycieka przez ten otwór.
Powodzenia! :wink:
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Gość

Post autor: Gość »

Nie nie, az takiego rozrzutu to nie mam. Nie powiem Ci czy to np. z przodu czy z tylu wejscia polosi, lub z gornej jego czesci czy dolnej, ale napewno z tego obszaru. To nie jest miejsce mocowania skrzyni ani zadne inne tym podobne. No mowie Ci w serwisie byli pewni ze to symeringi i zalozyli nowe i nic to nie dalo. :(
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Sprawa wydaje się dość ciekawa.
A próbowałeś reklamowac usługę?
Może zła diagnoza albo źle założone.
Ja np wkładając zymeryng na wałek rozrządu w scorpio nie uniknąłem błędu. żymeryng był podwinięty, być może w twoim przypadku też źle założyli.
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

A ile litrów wlali Ci oleju do skrzyni?? Wogóle mam nadzieje że jakiś dobry. Swego czasu słyszałem że w skrzyni w Probe nie wymienia się oleju acz kolwiek nie sugeruje żebyś spowrotem napchał ją towotem :))).
Czy nie zadużo wlali do niej oleju?? Może pompa nie pracuje??
Probe 2.2 GL 89'
Se Enzo Ferrari sarebbe dell'opinione che una macchina è solo una macchina, non costruisca Ferrari. E Ferrari è non una macchina solo. È opera d'arte!
Gość

Post autor: Gość »

Majac doswiadczenie w naprawie skrzyn automatycznych, gdzie jest o wiele rzadszy olej ATF moge Ci w skrocie napisac:

Zmien serwis, jesli przed i po naprawie wycieki nie byly sprawdzane po wczesniejszym mocnym rozgrzaniu silnika. Kwestia powyzszonej plynnosci oleju w wyzszej temperaturze.

Aby sie upewnic, ze wyciek jest z danej okolicy nalezy... zabrudzic obudowe skrzyni od spodu. Chodzi o to, aby po rozgrzaniu wyciekajacy olej pokazal nam ktoredy scieka, bo niekoniecznie to musza byc uszkodzone uszczelniacze polosi, a uszczelniacz glownego walka w skrzyni.

----------
dolaczam sie do tego co Gacek ponizej napisal :D
Ostatnio zmieniony 2004-07-09 20:04 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gacek Wrocław
Posty: 405
Rejestracja: 2003-09-24 17:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gacek Wrocław »

sprawdz miejsce w którym wchodzi do skrzyni linka predkosciomierza - cieknie po skrzyni mniej wicej w miejscu ktore opisales.
neo61
Posty: 153
Rejestracja: 2004-05-30 11:41
Samochód: brak
Lokalizacja: Września Bath Uk

Post autor: neo61 »

Witam
Ja miałem dokładnie to samo!!Taki sam wyciek, w tym samym miejscu(tak to wyglądało).A okazało się na końcu ,że leci z miejsca gdzie wchodzi linka prędkościomierza!!Ten gwint do linki jest wciśnięty do skrzyni i przykręcony na jedną śrubę.U mnie ta śruba jest ułamana.Uszczelniłem wszystko silikonem u mechaniora i jest git.,Zrobiłem 1000 km i narazie jest suchutko.Przy okazji wymieniłem olej bo bałem się ,że mam mało........i po wylaniu starego okazało się ,że było niewiele ponad litr :shock:
Pozdrawiam i życzę powodzenia
neo61
BYŁ:( -- Probe GT '89
2,2 TURBO

Jest Audi A4 z kierownicą po prawej stronie:)...

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
Gość

Post autor: Gość »

Sruba jest przy lince, oleju wlewalem tak zeby przez ten otwor bylo go widac, ale juz nie wazne ide se strzelic w leb, bo wlasnie padla mi druga skrzynia i znow Probek zgon. Jechalem na piatym biegu jak poprostu tylko obroty poszly szybko w gore, a auto zaczelo sie juz tylko toczyc. Myslalem ze pierwszy raz mi bieg wyskoczyl, ale wrzucam na postoju (bo az sie zatrzymalem z wrazenia) 1, 2, 3, 4, (predkosciomierz juz pokazuje 80km/h) a ten slup obok nie przesunal sie ani o cm, nic nie drgnie tylko troche dziwny dzwiek, jakby cichy nie szum, nie wiem jak to nazwac, ale jakby sie cos tam w srodku krecilo, ale nie ze wszystkim co powinno. Polosie stoja, auto stoi no trzaslem drzwiami i poszedlem dalej z kapcia do roboty, bo juz czas gonil. Warto chyba zaznaczyc ze ta skrzynia czyli druga zostala zakupiona od niejakiego Zbyszka z Lubania co ma szrot Probe. Jest jeszcze na gwarancji i bede zaraz do niego dzwonil oczywiscie nie omieszkam podzielic sie wynikiem przeprowadzonej rozmowy. Jeszcze tylko oficjalne wielkie DZIEKUJE dla MIHa bez ktorego byloby naprawde ciezko, a pospieszyl mi z pomoca o 7:00 rano w niedziele! Jeszcze raz THANK U BROTHER! Wam tez chlopaki za odzew i podzielenie sie wiedza i wszelkimi pomyslami wielkie dzieki!
Gość

Post autor: Gość »

Simones pisze:Myslalem ze pierwszy raz mi bieg wyskoczyl, ale wrzucam na postoju (bo az sie zatrzymalem z wrazenia) 1, 2, 3, 4, (predkosciomierz juz pokazuje 80km/h) a ten slup obok nie przesunal sie ani o cm, nic nie drgnie tylko troche dziwny dzwiek, jakby cichy nie szum, nie wiem jak to nazwac,
Dokladnie rzecz ujmujac masz wywalony dyferencjal w skrzyni. Wynika to stad, ze linka (lub sama czujka) predkosciomierza napedzana jest przez tryb obracany razem z glownym trybem deferencjalu. Wynika z tego, ze jest uszkodzony glowny sworzen. Wysunal sie on zapewne przez uszkodza zawleczke (pin), ktora go trzyma. W wiekszosci przypadkow problem powstal, poniewaz byl wyjmowany lewy przegub wewnetrzny lub prawe przedluzenie polosi, a pozniej wbijane n.p. mlotkiem. Prawidlowo powinno sie je wciskac - w zadnym wypadku stukac. Poza tym samo ich wlozenie powinno byc poprzedzone sorawdzeniem czy nie ma luzu.
Gość

Post autor: Gość »

Doslownie dzien wczesniej mialem wymieniany przegub od str. kierowcy ale zewnetrzny. Smieszne jest to ze w autoryzowanym zerwisie MAZDY!!!!! :evil: a moze ma to zwiazek lub jest wynikiem tych wyciekow ze skrzyni. Jutro juz skrzynia powinna byc rozebrana, wiec bedzie cos wiecej wiadomo.
Gość

Post autor: Gość »

Dzwonilem do tego Zbyszka z Lubania co od niego skrzynie kupilem i ... brak slow. Nagle jest zdziwiony ze ja mam wersje GT i ze skrzynie do niego to on ma po 1400-1500 PLN a ta co mi sprzedal za 900 to musiala byc od GL i dlatego nie wytrzymala. Moze mi zwrocic te 900 jak mu ja odesle. Teraz tak juz zakrecil ze zastanawiam sie PO CZYM POZNAC CZY TO SKRZYNIA OD GT CZY OD GL ?? ?? ??
Gość

Post autor: Gość »

Roznica to przelozenia przede wszystkim. Dochodzi wiele innych zmian, glownie wytrzymalosciowych. Ceny tez podal powiedzmy normalne i ciesz sie, ze chce skrzynie przyjac i oddac kase. Mimo tego skrzynia powinna wytrzymac dluzej.
Awatar użytkownika
Gacek Wrocław
Posty: 405
Rejestracja: 2003-09-24 17:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gacek Wrocław »

czy nie ma czasem pęknięć na korpusie skrzyni - moze olej Ci wylecial i skrzynia sie zatarla...
mialem kiedys taki przypadek ze pier......oleni mechanicy zle poskrecali skrzynie i powstaly naprezenia tak ze popękal korpus...brak slow....
Oczywiscie winnych nie bylo :evil:
Awatar użytkownika
Hubert
Posty: 34
Rejestracja: 2004-01-23 02:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Hubert »

wyrazy współczucia ale następną skrzynie zalej olejem ze skrzyni automatycznej ponoć jest niebo lepszy , umnie jest gitara i mimo iż jest rzadszy to skrzynia farby nie puszcza
Pozdrowionko
Gość

Post autor: Gość »

Kuzde, czy Ci ktos w glowie napieszal????

ATF jest olejem o calkiem innych wlasciwosciach i co najwyzej moze manuala rozpier.... Nie bede tu wnikal o co chodzi, ale nie proponuj takich rzeczy. Przez Ciebie moze ktos kupe kasy stracic !!!


P.S. Zapomnialem dodac, ze naprawiam ATXy, wiec dokladnie wiem o co chodzi, ale wyjasnienie tego zajeloby pol tego forum objetosciowo.
Awatar użytkownika
Hubert
Posty: 34
Rejestracja: 2004-01-23 02:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Hubert »

sorki ale po prostu takie opinie słyszałem a olej zalany miałem przed zakupem auta i kilkadziesiąt tysiaków zrobiła , chyba że jakimś cudem,hmmmm przy remoncie będe pamientał twe słowa to wymienie, kurde ale naprawde chodzi i w zimie niema problemów????!!!!!!!
Gość

Post autor: Gość »

Spoko chlopaki. Ja tam wiem 2 rzeczy, przynajmniej jezeli chodzi o skrzynie w Probkach:
1. Greyg ma zawsze racje.
2. Jezeli uwazasz ze nie ma, patrz pkt.1.
8)
Ja sie ciesze, ze gosc zamierza sie wywiazac z gwarancji, ktora sam podpisal, jezeli mozna wogole tak powiedziec przy unieruchomionym Probku. Zastanawiam sie tylko dlaczego, kiedy mowilem ze potrzebuje skrzynie do GT jegomosc powiedzial mi ze koszt takowej to 900 PLN, a teraz twierdzi ze mi wyslal skrzynke jednak do GL. To wiem ze jest wzmocniona itp. (logiczne) ale pytanie jest kiedy juz bede ja mial wyciagnieta to jak sprawdzic czy to jest od GL czy od GT ??? Moze ma wybite jakies oznakowanie charakterystyczne dla jednych czy drugich, a moze jakies inne roznice widoczne? Poprostu czy jest mozliwosc zebym mogl sam okreslic od jakiego modelu ona faktycznie jest, a jesli tak to czego i gdzie szukac ?? ?? ??
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

wlasnie jak wyglada skrzynia od GL ? jest taka sama jak przy GT ? i wie ktos czy zimeringi od skrzyni a dokladnie od półosi to sa jakies specjalne czy azdy podejdzie o tych samych wymiarach?
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

skrzynie nie są do końca podobne a simerringi chyba nie podejdą bo półośki są różnej średnicy.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”