Skrzynia automat

Gość

Skrzynia automat

Post autor: Gość »

Pytanko! Jak się sprawdza poziom oleju w skrzyni automatycznej - oczywiscie na uruchomionym silniku ale na D czy na N?
I co ile wymieniac olej? Czy mozna to zrobic samemu na kanale? Jak jest z dostępnością filtrów? dzięki
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

Wejdź na www.performanceprobe.pl do działu informacje/serwis/serwis generalny

Filtr powinieneś dostac na Wiślanej. Ja sam też bedę kupował niedługo a z tego co pamiętam jesteś z okolic Poznania, zatem mozemy się styknąć :)
Gość

Post autor: Gość »

Ale jak sprawdzic poziom oleju?
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

Hey!
Może na temat to nie jest bo nie wiem jak to jest w Probe ale jak miałem beczke (Mercedesa 123 w automacie) to przy silniku był długi bagnet do skrzyni biegów. Olej faktycznie sprawdzało sie na zapalonym aucie w pozycji N. A co ile się wymienia? Tego nawet nie wiem a z tego co słyszałem to jest to rzadki zabieg. I faktycznie za okres ok. 7 czy 8 lat jak mieliśmy beczkę olej i filtr był tylko raz wymieniony. Filtr faktycznie nadawał się do wymiany ale nie był tragiczny. Olej natomiast był tak czysty że bez problemu mógł bym go wlać spowrotem :-)

Pozdrawiam, Karol
lukas1

Post autor: lukas1 »

Według moch informacji sprawdza się na zapalonym silnku w pozycji N co jest zresztą zapsane na przyżadzie do sprawdzania oil. Zmiana tak często jak szybko jeździsz możesz dać troche oil na rękę i delikatnie rozprowadzić jak pokarze się sadza to czeba zmienić tak mówi mój mechanik. koszt zmiany 86zł elf.
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 719
Rejestracja: 2002-10-14 09:06
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Artek »

Ja wymieniałem u siebie olej w automacie wraz z uszczelką do miski olejowej co 20 000 km, ale dzwoniłem niedawno do gościa który zajmuje się tylko automatycznymi skrzyniami biegów i radził wymieniac olej z uszczelką co 40 000 km. U mnie w Warszawie koszt takiej przyjemności to ok. 300zł.
lukas1

Post autor: lukas1 »

Ile litrów jest w skrzyni automatycznej (2.0,95)?
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

Zobacz na www.performanceprobe.pl do dzialu informacje :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.0 R4 FS”