probe 2.0 2 gen + automat???

Awatar użytkownika
brzoza
Posty: 63
Rejestracja: 2004-04-11 10:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Lublin

probe 2.0 2 gen + automat???

Post autor: brzoza »

TRAFILEM NA CALKIEM LADNE I DOBRZE UTRZYMANE PROBE Z 93r czarne blyszczace SLICZNE ale wlasnei jak juz wspomnialem jest na automacie :( cholera zawsze tak jest ze jak jzu bryczka ok to na automacie moze ktos ma doczynienia z takim samochodzikiem jesli tak jest to moze sie podzieli tym co wie na jego temat I CZY WART SIE W TO LADOWAC BO JZU SPAC NIE MOGE PO NOCACH :evil: A jutro mam dac odpowidez czlowiekowi co postanowlem a nadal wiem tyle co i nic :(
Lublin rosnie w sile :)
2gen.2.5gt93r
Awatar użytkownika
brzoza
Posty: 63
Rejestracja: 2004-04-11 10:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Lublin

Post autor: brzoza »

a moze jakies pomysly jak sprawdzic czy skrzynia jest ok ? czekam na wszelie podpowiedzi dodam ze czlowiek zapytany kiedy ma czas i czy bedzie chcial pojechac na badania odpowiedzial ze w tej chwili mozemy jechac to chyab jest pewien tego samochodu bo juz sie spotkalem z takimi co na takie pytanie zaczynali jzu krecic " wie pan samochodzik ma juz swoje lata ....." itd czyli o czyms raczej wiedzieli ?????
Lublin rosnie w sile :)
2gen.2.5gt93r
Gość

Post autor: Gość »

Podstawa sprawdzenia automatu (na szybko):

- zapach oleju w skrzyni czy nie "smierdzi"; jesli nie ma sie orientacji, mozna kupic na Orlenie za 12zl olej ATF DII dla porownania,
- kolor oleju powinien byc czerony lub brazowo-zloty, w zaleznosci jaki zostal zalany,
- na skrzyni nie moze byc zadnych sladow oleju,
- jesli uniesiesz kola do gory, bedziesz w stanie sprawdzic luz na dyferze; energicznie ruszajac prawo/lewo nie powinno byc luzu; trzeba obserwowac przedluzenie polosi, jesli szarpiemy lewym kolem,
- po w rzuceniu biegu na D, opoznienie nie powinno byc dluzsze niz 0,5s
- auto powinno toczyc sie bez dodawania gazu w pozycjach innych niz P lub N,
- zmiana biegow powinna byc plynna i prawie nieodczuwalna; jesli przy zmianie biegu czuc szarpniecie lub obroty wzrosna na chwile - jest uszkodzona

Reszte mozna juz sprawdzic tylko wiedzac dokladnie, gdzie czego szukac.
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Postawa sprzedającego dobrze wróży. Ja niedawno kupowałem swojego i mam radę.
O ile to możliwe poza diagnostyką komputerową jedź do dobrego fachowca znającego Probe, który dokładnie go zbada. Trwa to kilka godzin i kosztuje odpowiednio, ale będziesz miał pojęcie ile musisz zainwestować na starcie.

Pzdrv
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

tylko ze u nas w lublinei trudno o dobrego fachowca do probe.....
probe na sprzedaz
teraz fascynuja mnei dwa kola :)
i oczywiscie mocne 4 :)
Awatar użytkownika
brzoza
Posty: 63
Rejestracja: 2004-04-11 10:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Lublin

Post autor: brzoza »

wlasnie fachowiec od probe hmmm to chyba w lublinie malo realne tu jest tylko sporo fachowcow od polonezow :evil: a Ty alex jak myslisz warto sie w to ladowac ? a jeszcze jedno gdzie jest bagnet od skrzyni czy cos gdzie mozna sprawdzic oliwe ?
Lublin rosnie w sile :)
2gen.2.5gt93r
Gość

Post autor: Gość »

Bagnet masz tuz obok pompy hamulcowej.

Osobiscie odradzam 2.0 ATX. Skrzynia CD4E jest bardzo wadliwym modelem, m.in. problemy z chlodzeniem oleju.
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

zdaj sie na rade greyg-a dla niego probe nie ma tajemnic...
probe na sprzedaz
teraz fascynuja mnei dwa kola :)
i oczywiscie mocne 4 :)
Awatar użytkownika
Wojtecki
Posty: 925
Rejestracja: 2003-11-24 02:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Wojtecki »

a w jakiej cenie to probe... bo moze zastanow sie czy nie kupic silniczka 2,5l... bo tak, to scenariusz jest taki: kupisz 2,0 ktos Cie przewiezie 2,5 i znow nie bedziesz mogl spac po nocach ;-). A jak dobrze poszukasz, to roznica w cenie jest niewielka...
byl czarny 2,2 GT i... ktos go powyginal :-)
jest Jeep XJ 96', MT/R 31", snorkel, lift 3'i ciagle rosnie :-)
w powijakach T/A 5,7V8 ;-)
www.non-stop.waw.pl
Awatar użytkownika
brzoza
Posty: 63
Rejestracja: 2004-04-11 10:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Lublin

Post autor: brzoza »

to jest samochodzik z 93 roku jest w ...... stanie i goscio wie za co ceni te 17000 i jesli bym mial jezcze do niego dokladac i kupowac 2 silnik ro jzu calkiem odpada > wiem ze 2.5 jest swietme bo mialem juz okazje smigac takim ( rakieta :)) i ogladalem jzu kilka ale byly bardziej zajechane niz moj polonez ponad 20 letni!!! ludze to porafia zniszczyc !jednego 2 gen z 93 roku to goscio by nawet oddal za 10000 a cenil 15000
Ale po cholere mi kolejny wrak !? nadal szukam :arrow: 2 GEN z sercem 2.5 :twisted:
Lublin rosnie w sile :)
2gen.2.5gt93r
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.0 R4 FS”