Wymiana przegubów

Awatar użytkownika
ArkabPrior
Posty: 38
Rejestracja: 2013-03-23 14:40
Samochód: Probe II '96 2.0 16V
Lokalizacja: Żory

Wymiana przegubów

Post autor: ArkabPrior »

Cześć. Muszę się trochę rozpisać, więc zdecydowałem założyć nowy wątek. Otóż rozkręciłem półoś, powyciągałem stare przeguby i mam teraz pewne dylematy, zanim poskładam wszystko w całość.
Przede wszystkim, nowy przegub wewnętrzny który kupiłem, różni się konstrukcją od tego starego. Ten nowy ma łożysko z trzech kulek i bardziej trójkątny przekrój. Stary jest owalny i ma sześć kulek w łożysku. Jednak wcześniej sprawdzałem w kilku sklepach i na Allegro, i wszyscy oferowali do Forda Probe tylko ten z trójkątnym łożyskiem... :? Czy można stosować te modele jako zamienne? Na zdjęciu po lewej nowy, a po prawej stary.
http://pl.tinypic.com/r/15yn8g/8
Druga sprawa jest taka, że półośka jest trochę stuknięta (nie wiem czy była taka wcześniej, czy uszkodziłem ją przy wybijaniu sworznia) i nie wiem czy powinienem ją zakładać taką do auta. Czy może to mieć wpływ np. na drgania na autostradzie? Wcześniej miałem delikatne drgania, ale nie udało mi się ich zidentyfikować. Tutaj foto jak to wygląda:
http://pl.tinypic.com/r/b6ak2p/8
Niby niewielkie uszkodzenie, ale mechanik w ogóle nie chciał mi wymienić przegubów, tylko całą półoś kupić nową albo do regeneracji oddać. Twierdził że stara półoś, to jest pewnie uszkodzona, albo że frezy wyrobione i potem przeguby padają. Dlatego też postanowiłem się na niego wypiąć i zrobić to samemu. :D
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5241
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana przegubów

Post autor: Romas »

jeśli chodzi o półoś to możesz ją śmiało zamontować nic się nie stanie, jest to tylko skaleczenie a 2.0 nie generuje takiej mocy żeby ją przez coś takiego ukręcić no chyba że było jeszcze w nią napie.rdzielane młotem
Awatar użytkownika
Scyzor
Posty: 1267
Rejestracja: 2009-04-26 19:54
Samochód: 2.0'95 ; Jag X-Type 2,5'05
Lokalizacja: Bydgoszcz/Trzemeszno

Re: Wymiana przegubów

Post autor: Scyzor »

Pytanie na szybko: czy przegub zewnętrzny od 2,2 GT nie pasi przypadkiem do 2,0 :?:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.0 R4 FS”