Ciężko pracujące sprzęgło:(

Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ciężko pracujące sprzęgło:(

Post autor: tofil »

Mam wrażenie, że ciężko mi chodzi sprzęgło. Porównywałem z innymi autami i jest w nich o wiele lepiej. Można coś na to poradzić? Co ew. wymienić? Nie czuję żeby się ślizgało czy coś takiego tylko ciężko chodzi :cry:
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

Ja mam tak w I gen. Jak kupiłem to autko to jak stałem chwilę na skrzyżowaniu albo na światłach to aż noga zaczęła mi drżeć, a jak dojechałem do domu to zakwasy miałem w udzie. Myślałem że to wina sprężyny która odciąga pedał w górę, ale ktoś mówił, że to raczej nie to. Ja nic z tym nie robię. Przyzwyczaiłem się.
Awatar użytkownika
P.I.M.P.O.
Posty: 928
Rejestracja: 2004-09-20 20:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P.I.M.P.O. »

wydawało mi się że moje sprzęgło chodzi bardzo lekko ale jak Misiek wymienił tarczę, docisk, płyn i coś tam chyba jeszcze to jego pedał wchodził w podłogę jak w masełko tak że nawet nie czułem go pod butem

pozdro
dwa i pół fał sześć, dziewięćdziesiąty trzeci rok ;)
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

Czyli tarcza i docisk, znacie jakiś dobry sklep?Squad w jednym poście proponował regenerację sprzęgła na http://www.sprzegla.com.pl, czy to pomoże? Dzięki za podpowiedzi.
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Jeśli chodzi o tarcze to tak, jest to tania i dość dobra alternatywa, ale panowie a jak tam wysprzęgliki się u was sprawuja??
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

Możesz coś bliżej na temat wysprzęglika bo za bardzo nie wiem jak działa. Może mieć wpływ na ciężką pracę sprzęgła?
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

No i sprzęgiełko wchodzi jak w masełko :D Przytarte było łożysko i ciężko chodziło po osi.
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Awatar użytkownika
S.H.A.R.K
Posty: 954
Rejestracja: 2006-05-06 16:43
Samochód: PROBE GT-ZE AURORA
Galeria: viewtopic.php?t=12737
Lokalizacja: Lubelskie (Krasnystaw)

Post autor: S.H.A.R.K »

ja mam w sumie podobny problem, a jednak troche inny :) bo samo sprzęgło chodzi faktycznie u mnie troche ciasno w porównaniu do ojca mazdy ale najbardziej wkurza mnie to że jak je wciskam to strasznie skrzypi trzeszczy itp itd, tak jakby domagało się jakiegoś naoliwienia :), czy wie ktoś jak można się tego pozbyć ?
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

Mam tak samo czasami. Myślę, że trzeba pedał na sworzniu nasmarować. Jakoś nie mogę się za to zabrać :oops:
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.0 R4 FS”