ja i moje male tragedie...

Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

ja i moje male tragedie...

Post autor: alex »

witam
ostatnio sie malo udzielam bo pochlonela mnei praca ale ne moge sie powstrzymac od tego zeby nie opowiedziec wam jak moje probe zglupialo od mrozu ...
prawdopodobnie moj plyn ma jakas neiciekawa temp zamarzania i po najwiekszym morzie kilka dni temu moj samohcodzik nagrzewa sie po jakiejs pol godfziny jazdy nagrzewa sie w srodku bo na wskazniku jest na H po jakichs 3 minutach wtedy wlaca sie went i studzi go troche z tymze po otwarciu maski chlodnica jest zimna a silnik cieply ale napewnio nei gotujacy podejrzewalem termostat ale to raczej wyglada jakby mi w chlodnicy oplyn zamarzl najciekawsz ejest jak na etapie ogrzewania stoje np na swiatlach a komp chyba glupiejej i plynnie podnosi obroty do 2 tys i obniza to 1tys wyglada to jakbym na swiatklach probowal kazdego prowokowac do scigania :twisted:

a tak powaznie to pojawia mi sie powazny problem nie moge nigdzie dostac przegubow a zaczyna sie to robic powazne bo przy skrecie w lewo stuka juz mocno a w prawo zaczyna wiec musze sie zoorientowac moze ktos z was kupowal bo II gen 2.5 i ma jakis numer katalogowy firme i cene duzo by to pomoglo
a i orientujecie sie moze gdzi emozna kupic zamek do maski i sprezyne podnoszaca maske??
to chyba tyle na dzis bede zagaldal czesceij i ile czas pozwoli ...
pozdrofka
poli

nagrzewanie

Post autor: poli »

Właśnie u mnie objaw był ten sam. Okazuje się że mój płyn chłodzący - zresztą niemiecki był tylko do -18 stopni C i po mrozie - 30 stało się dokładnie to samo .
Odmrożenie i usunięcie tego objawu trwało 3 godziny ale potem wymieniłem płyn na nowy i po kłopocie.
Mój probas to 2.2 GT Rok 1989.
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

wiosna idzie u mnei jest odwilz wiec mysle z ejutro powinienem meic problem z glowy
prosze tylko was o pomoc z przegubami bo nei chce kiedys stanac na drodze :) pomyslecie jaki to paskudny widok probe na poboczu na swiatlach awaryjnych :twisted:
Awatar użytkownika
amra
Posty: 467
Rejestracja: 2002-11-18 14:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amra »

ja wlasnie zamowilem 2 rozne przeguby do swojego probaska. odbieram je w sobote w olsztynie. dwa, bo sprzedawca nie jest do konca pewny, ktory bedzie pasowal (ale to sa bardzo dobrzy fachowcy od fordow wiec im ufam bo sporo czesci u nich kupilem). jeden jest w cenie ok. 320 PLN a drugi ok. 200 PLN (z upustami ktore u nich mam). pojade do mechanika i on oceni ktory jest lepszy wtedy jeden oddam i zamowie drugi dobry.
amra 2.5 94 V6 24V
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

to jak zakonczysz wymiane daj znac co i jak to moze ja w koncu moje wymienie
Gość

Post autor: Gość »

Ja na klekotajacych przegubach juz rok jezdze :)... Stukaja oba przy skrecie w lewo i w prawo (znaczy najbardziej przy ruszaniu). Ale obiecuje na wiosne zrobic oba :)...
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

a czy ktos sie oritrnuje czy przeguby w wersji usa i europejskiej czyms sie roznia ?? bo ja mam jakiegos dziwnego probasa a dzis u dilera forda dowiedzialem sie ze oryginal kosztuje 420pln ale do europejczyka a cena wydaje sie ok bo podroby sa po okolo 300 - 350 pln wiec jak ma ktos weiedze na ten temat??
Awatar użytkownika
amra
Posty: 467
Rejestracja: 2002-11-18 14:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amra »

dlatego wlasnie zamowilem 2 rozne zeby sprawdzic. jeden wymienie, drugi oddam, a potem wymienie ten drugi. dam znac na forum jak to zrobie - w przyszlym tygodniu.
amra 2.5 94 V6 24V
Awatar użytkownika
t0mpre
Posty: 695
Rejestracja: 2003-03-07 19:12
Samochód: brak
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: t0mpre »

czesc,

co do stukania przy skrecie w lewo - mialem to samo i wlasnie przed godzina odebralem swojego probaska z watrsztatu. W sprawach technicznych jestem totalny lajkonik (ale szybko sie ucze ;) ) ale majstry powiedzieli ze to wina jakiegos cholerstwa ktore nazywali 'lacznik stabilizatora' . wymienili wszystkie ktore bylo trzeba, do tego jeszcze jakies tuleje m/g wah. (he he pisze z fakturka w reku) plus oslone przegubu 9strasznie zerwana byla)
kosztowala mnie ta przyjemnosc 500 złociszy, ale wrazenia w jezdzie nieporownywalne.
byc moze u ciebie jest to samo - laczniki.

pozdrawiam
tomasz.
BLACK PROBE
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 2002-09-03 20:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: BLACK PROBE »

:( no nie ale zdzierstwo - łączniki 4 po 50 zł, 2 osłony gum 35 zł - reszta nie wiem ale i tak mi się wydaje z robocizną że dużo.
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

juz mi nic nei stuka zgodnei ze wskazowkami amry kupilem przebub z japan cary na stronie www.moto.sklep.pl zajrzyjcie bo to fajkny sklpeik maja niskei ceny i duzo czesci jest to witryna japancars dla kliernta detalicznego
zamowilem przgub ktory podal mi amra ale pan z jp zadzwopnil ze ten to nie bo on nei ma pierscienia i zebym nie musail przekaldac to mi wysle z piersceineim do abs o 30pln drozszy wiec sie zgodzielm i oczywiscie potwierdzial sie zasada mego pecha i pierscein byk od innej wersji mial mniej zebow :) wiec mechanik musial i tak pierscien przelozyc ale efekt jest spoko nic nei stuka tylko czasem lekko mi pedal hamulca bije ale to chyba sie jeszce nie ulozyle ew mam poczatek nowego pecha pozatym zalalem mu dzis nowy olej i zmienilem filtr benzynki wiec poki co byl dzien dorborci dla probe :)
pozdrofka
Awatar użytkownika
t0mpre
Posty: 695
Rejestracja: 2003-03-07 19:12
Samochód: brak
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: t0mpre »

zgroza... pojezdzilem godzinke i stukot wrocil...
mowiliscie cos o 'ulozeniu sie' ?
jak nie to wracam do warsztatu z lomem
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

jesli miales takie stukanei jak ja i peknietya gume na przgubie to raczej musisz go wymienic bo jak do srodka dostal ci sie piach to nowa guma nei pomoze a z twpojego opisu to wychodzi ze miales tak jak u mnei przegub a nei stabilizator ... ja bym mech jaja urawla z ataak diagnoze ...
Awatar użytkownika
t0mpre
Posty: 695
Rejestracja: 2003-03-07 19:12
Samochód: brak
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: t0mpre »

teraz stukanie jest takie wredne ze nie tylko przy skrecie (takie gluche stukniecia ok 3, 4 na sek) ale też w trakcie przyspieszania :(
eh damn... ile taki przegub kosztuje?
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

na tej stronie ktora podalem w zaleznosci czy z piersceiniem czy bez od 175 do 205 pln tera zmaja promocje a nmormalnei w sklepie to ponad 300...
Awatar użytkownika
amra
Posty: 467
Rejestracja: 2002-11-18 14:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amra »

ciesze sie ze wymieniles alex te przeguby. prawda jest ze kupilem bez pierscienia do ABS ale mnie też przebili pierscienie.
z tego widac ze rozpoczal sie sezon na przeguby...
amra 2.5 94 V6 24V
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”