AUTOMATY i takie tam

Agnieszka
Posty: 13
Rejestracja: 2003-04-23 14:33
Galeria: viewtopic.php?t=7189
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Agnieszka »

Dzięki. Popsuł się probasek :( a w naszym pięknym uroczym Szczecinie warsztaty mają tylko ładne reklamy,a mechanicy potrafią się wymądrzać,natomiast kiedy przychodzi co do czego,to okazuje się,że nie jest już tak kolorowo. Jedynyni fachowcy,którzy znają się na rzeczy mają kupę pracy i trzeba czekać długo:((
Agnieszka
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Szkoda ze nie jestes z rejonu poznanskiego bo tam jest czlowiek ktory moglby zajac sie twoimi problemami.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

A MiH :?: Może on pomoże, jest ze Szczecina.
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Ja wiem gdzie jest taka skrzynia i przekazałem namiary.. zobaczymy co będzie. Mam nadzieję, że problem się rozwiąże.

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

Ja powiem tak w rendezwous kręci sie spocik w szczecinie może warto wpaść pogadać naprawde ekipa ze szczecina jest chętna do pomocy wystarczy tylko troszke czasu poświęcić na spocik :wink:
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: MISIEK »

Agnieszka jesli jest fachowiec ale trzeba czekac to radze Ci tak zrobic !

jesli chcesz kombinowac z amatorami to najlatwiej kupic cala skrzynie od kogos i podmienic - nie daj sie namowic na naprawianie skrzyni przez kogos kto tego nigdy nie robil.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 967
Rejestracja: 2005-09-12 16:14
Galeria: viewtopic.php?t=8692
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Sebastian »

MISIEK pisze:Agnieszka jesli jest fachowiec ale trzeba czekac to radze Ci tak zrobic !

jesli chcesz kombinowac z amatorami to najlatwiej kupic cala skrzynie od kogos i podmienic - nie daj sie namowic na naprawianie skrzyni przez kogos kto tego nigdy nie robil.

chyba nikt z nas by fury w rece jakiegos typa nie oddal, co niewie za co sie zlapac.

jestem tego samego zdania co misiek, jesli winger ma tam jakiegos obcykanego mechaniola ktorego ci polecaja, to bym sie z nim skontaktowal :) .

pozdr
"Byłoby lepiej, gdyby ludzie bardziej przypominali zwierzęta (...) i w większym stopniu kierowali się instynktem; czyniąc coś, nie powinni być aż tak dalece świadomi tego, co robią."

"Strach i głupota zawsze leży u podstaw większości ludzkich działań."
linka_893
Posty: 2
Rejestracja: 2006-08-01 20:31

SKRZYNIA BIEGÓW automat 2.0... 95'

Post autor: linka_893 »

Witam.
Mam problem ze skrzynią biegów w moim Fordziku (2.0'95)... to automat... Jak przyspieszam, wchodzi na obroty a skrzynia nie ciągnie :( Olej wymieniałam regularnie (shell) co z tym zrobić? Proponują mi remont za 3tys. Może wystarczy wymienić filtr oleju w skrzyni? PROSZĘ O POMOC I KONTAKT :) z góry dzięki ;) P O Z D R A W I A M.

linka_893@wp.pl[/b]
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

Wymiana filtra na pewno nie pomoże, choć 3tyś. za naprawę to trochę dużo, biorąc pod uwagę koszty materiałów do niej użytych. Na 90% w tym przypadku wymienione muszą zostać tarczki sprzęgieł, filtr i olej. Może jakieś o-ringi i uszczelki - koszt max. 600zł (przy wymianie wszystkich tarczek). Reszta to robocizna. W I-gen to jakaś godzina roboty.
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Maciucha pisze:W I-gen to jakaś godzina roboty.
FAQ - to musieliśmy ostro z KALIIm zapić w weekend, bo nam zeszło ociupinę dłużej...
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
linka_893
Posty: 2
Rejestracja: 2006-08-01 20:31

uff

Post autor: linka_893 »

Dzięki ;) to mnie trochę podniosło na duchu... ;) postaram się coś wykombinować... w razie jakichś problemów jeszcze tu napiszę, no i jak zadziała to też dam znać ;)
P O Z D R A W I A M :)
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 278
Rejestracja: 2004-12-03 11:03
Samochód: brak
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: Greg »

...jeżeli sprawa nie została jeszcze wyjaśniona, to może ten link będzie pomocny http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... sc&start=0
Pozdrawiam - Greg
Był Probe II 94 2.0 16V SE USA z ATX
Miał być ProbeII V6...
...jest focus 2.0 16V:)
andrewspider
Posty: 4
Rejestracja: 2007-04-19 19:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Łęczna

skrzynia automatyczna w v6 96r

Post autor: andrewspider »

Po wymianie oleju w skrzyni slabo wchodzi 1 i wsteczny przy rozgrzanym silniku. Może ktoś wie o co chodzi. Probiak (v6'96) przejechał już 170000 mil. przypuszczam ze jej czas się kończy. Może wiecie w czym chodzą takie skrzynie to będę wdzięczny. Biorę też pod uwagę przerubkę na manual.
góral
Posty: 4
Rejestracja: 2007-04-23 22:46
Samochód: brak
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: góral »

Witam w tych rocznikach montowane już były Amerykańskie skrzynki biegów i są one wrażliwe na olej tym bardziej po sporym przebiegu.Poza tym nie wystarczy tylko zdąc pokrywe i wymienic filtr trzeba przedmuchac chłodnice oleju.
andrewspider
Posty: 4
Rejestracja: 2007-04-19 19:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Łęczna

Post autor: andrewspider »

Dzięki, tu chłodnica oleju jest razem z chłodnicą silnika. Sądzisz ze moze być przytkana ? a jezeli tak to czym,olej przy wymianie był czysty.
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Z tego co mi wiadomo to skrzynie automatyczne w Probach 2.0L byly niesety Fordowskie co w ich przypadku znaczalo kupe :(
Osobiscie nie winilbym chlodniczki skrzyni przy obecnych temperaturach. Predzej winny moze okazac sie zawor isnieniowy badz sam sterownik.
Podczas wymiany oleju w skrzyniach automatycznych nie ma mozliwosci spuszczenia calkowicie starego oleju gdyz okolo 2L pozostaje w konwerterze. mozliwe ze nowy olej wyplukal jakies syfi i przytkal sitka w sterowniku a uwierz mi ze sa one niemalze mikronowej gestosci.


Co to znaczy "slabo wchodzi"?
Ostatnio zmieniony 2007-04-24 23:10 przez wingerman, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
andrewspider
Posty: 4
Rejestracja: 2007-04-19 19:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Łęczna

Post autor: andrewspider »

Słabo tzn. przy gorącym s-ku trzeba dać ok. 2 tys. obrotów aby ruszył-oczywiscie z szarpnięciem. To samo dotyczy wstecznego.
góral
Posty: 4
Rejestracja: 2007-04-23 22:46
Samochód: brak
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: góral »

Witam- niektórzy wymieniają olej w ten sposób że odkręcają kruciec od chłodniczki i włączają silnik -stary olej wylatuje nowy wlewasz do krucca.
To prawda że po wymianie oleju mogła sie wyczyścic ale to że zrywa to może byc inny problem-sterowanie gdyby zrywała na wszystkich biegach to pompa
Awatar użytkownika
tomek1979
Posty: 86
Rejestracja: 2004-09-03 01:36
Samochód: brak
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: tomek1979 »

Witam , a czy poziom oleju sprawdzałeś na odpalonym silniku ? bo takie objawy są bardzo podobne do tych jakie występują przy za niskim poziomie oleju , pozdrawiam
audi a8 4.2 quattro
andrewspider
Posty: 4
Rejestracja: 2007-04-19 19:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Łęczna

Post autor: andrewspider »

Stan oleju jest ok. Oczywiście sprawdzam na pracującym s-ku.
Awatar użytkownika
andrev80
Posty: 32
Rejestracja: 2005-11-16 18:59
Galeria: viewtopic.php?t=8712
Lokalizacja: Otwock

Padła skrzynia automatyczna

Post autor: andrev80 »

Witam
Niestety stało się :( siadła skrzynia automatyczna.
w piątek jechałem do wawy i wracając zauważyłem że biegi się ślizgają.
w sobotę rano już nie jeździł po wrzuceniu każdego biegu samochód stoi w miejscu :cry: w niedziele spróbowałem jeszcze raz i po odpaleniu od razu wrzuciłem bieg i ruszył do tyłu i do przodu (po podwórku) ale już po 15 sekundach znowu jak by był na luzie.
ojciec zajrzał pod samochód i powiedział że skrzynia jest mokra od oleju. wyjął bagnet i olej jest może niewiele trzeba było dolać . ale zauwarzyliśmy ze w oleju są grudki (czuć pod palcem) raczej nie metalowe. kolor oleju w normie przezroczysty lekko czerwony.
samochód kupiłem rok temu z wyciekiem ze skrzyni. ojciec zawiózł skrzynie do znajomego tokarza i on dorobil tulejkę z brązu do bebna (konwertera). olej już nie wyciekał i regularnie go sprawdzałem.od jakiegoś czasu biegi coraz bardziej szrpały
niestety znajomy tokarz umarł w lutym:(.
nie wiem teraz czy skrzynie naprawiać czy kupic drugą.
Probe strasznie mi sie podoba i nie zamierzam go sprzedac.
Skrzynie musze miec automatyczna ze względu na moją niepełnosprawność i dlatego wybrałem własnie proba w automacie.
gadałem już z gregiem i on doradził zmianę skrzyni ponieważ naprawa jest skomplikowana i droga.

HELP!
dzięki za ewentualną pomoc
niebieski 2gen 2.0l Base USA automat 93r
Awatar użytkownika
arturo
Posty: 71
Rejestracja: 2005-05-06 19:28
Samochód: silver PROBE II 2.5 V6 MIAŻDŻYCIEL
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: arturo »

Witam. Skrzynia jest w Zielonce,od mazdy,2,0,94 r.Gość chce za nią 1300zł z montażem {ma warsztat samochodowy}.Z tego co wiem skrzynia jest przywieziona z niemiec.Miałem ją zakładać u siebie,ale jak wiesz [chytry :wink: ] dwa razy traci :!: . Znalazłem skrzynie, za 600 zł,sam ją wkładałem, przejechałem z 7000 Km,i jest O.K., nie narzekam Ale żebym wiedział ,jak jest przej....ne ją wyjąć, i zamontować, to bez wahania bym dopłacił,i niech ten gość montuje. W środę podam dokładny adres. pozdrawiam arturo :lol:
arturo 2,2 GL 91 USA. Jest też 2,5v6 93r USA-czerwony,2,5,v693-granatowy,i ostani nabytek 2,0 94-srebrny - aktualnie s500 long


szponto,2,5v6 gt EU-srebrny
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Padła skrzynia automatyczna HELP!

Post autor: 2Ya »

Witam! Nie jestem znawca automatów ,od Probe ale chyba skrzynia ta niczym sie nie różni,od innych skrzyń tego typu :wink: Niestety ale na moje oko to padły ci tarczki w skrzyni i nic nie zrobisz,a remont fakt droga sprawa.Te grudki,o których piszesz to moga być drobinki z uszkodzonych okładzin tarczek w skrzynii.Pytanie jak często olej był zmieniany,filtr oleju? Czy olej był regularnie sprawdzany zarówno na zimnym jak i na rozgrzanym ? To wszystko jest bardzo ważne w przypadku automatu. Trudno w sumie cokolwiek wyrokować bez rozebrania ale jak piszesz,że jest wyciek oleju to całkiem prawdopodobne,że skrzynia dostała w d..e :( Kupić używana warto ale z gwarancją rozruchową albo ze sprawdzonego źródła itp. i następnie wymienic olej itd.
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

:arrow: Zmiana manuala na automat (i odwrotnie)

:arrow: 2.0 zmiana skrzyni automat -> manual
Ten 2 wątek miał zupełnie inny tytuł typu help, potrzebuję pomocy itd., więc przy okazji zmieniłem.
Ten też odHELPowałem.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
andrev80
Posty: 32
Rejestracja: 2005-11-16 18:59
Galeria: viewtopic.php?t=8712
Lokalizacja: Otwock

Post autor: andrev80 »

Robert - sorki za help i dzięki za odhelpowanie :)

arturo - dzięki za info znalazłem http://moto.allegro.pl/item200200480_au ... 2_97r.html tylko przebiegu nie wiem czy nie za dużo? i bez montażu. Naprawdę tak trudno ją zamontować? trzeba ją odpowietrzać czy cos? dzwoniłem do niego i mówił że skrzynia cała ale z chłodniczki olej się wylał czy to źle?
niebieski 2gen 2.0l Base USA automat 93r
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”