wyciągam skrzynke, na co zwrócić uwagę!!!

totmes (gonciu)
Posty: 379
Rejestracja: 2005-09-30 16:45
Galeria: viewtopic.php?t=10331
Lokalizacja: Radomsko

wyciągam skrzynke, na co zwrócić uwagę!!!

Post autor: totmes (gonciu) »

witam, zamiezam za jakiś tydzień/dwa wyciągnać skrynie biegów z v6 na co zwrucic uwage przy wyciąganiu??? czy przy tym tez trzeba bedzie demontować zawieszenie czy nie?? bo moze wiecie jak w prosty sposób wyciągnąc skrzynie i zeby sie przy tym nie narobic??? i itp

wyciągam blatego ze cieknie mi olej silnikowy miedzy skrzynią a silnikiem wieć chyba jakiś (zimer)pytanie jaki??(co tam ewentualnie kupić zeby juz mieć wszystko uszykowane do wymiany ???) a jeszcze na dodatek guma pękła od przegubu i zaczą strzelać przy skręcie- co z tym zrobić?

czy moze nie ...... sie z tym i dać do mechanika??ale tu w moim miescie same paproce, nikt konkretny to chyba najlepiej samemu zważywszy na to ze mam czas i gdzie :D

za wszelkie sugestie dziękuje

ps.bede we wtorek bo jutro do pracy :(
Obrazek
nowe fele 17' opony235/45 i tył 255/40
i po hamowni-prawie 200
nowy kolektor wydechowy
http://tommyjnia.eu.interia.pl/
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Cześć !
Chcesz coś dobrze mieć zrobione - zrób to sam ! :wink:
(Chyba , że nie masz o tym pojęcia)

WAŻNE !!!

JEŚLI BĘDZIESZ ROZBIERAŁ SKRZYNKĘ - PORÓB FOTKI !!!
:arrow: Pewnie dla wielu przetrzesz szlaki i wiele pomożesz innym którzy się boją lub wahają wykonać ten proceder :wink: .
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wyciągam skrzynke, na co zwrócić uwagę!!!

Post autor: Sqad »

goncia1 pisze:witam, zamiezam za jakiś tydzień/dwa wyciągnać skrynie biegów z v6 na co zwrucic uwage przy wyciąganiu??? czy przy tym tez trzeba bedzie demontować zawieszenie czy nie?? bo moze wiecie jak w prosty sposób wyciągnąc skrzynie i zeby sie przy tym nie narobic??? i itp

wyciągam blatego ze cieknie mi olej silnikowy miedzy skrzynią a silnikiem wieć chyba jakiś (zimer)pytanie jaki??(co tam ewentualnie kupić zeby juz mieć wszystko uszykowane do wymiany ???) a jeszcze na dodatek guma pękła od przegubu i zaczą strzelać przy skręcie- co z tym zrobić?

czy moze nie ...... sie z tym i dać do mechanika??ale tu w moim miescie same paproce, nikt konkretny to chyba najlepiej samemu zważywszy na to ze mam czas i gdzie :D

za wszelkie sugestie dziękuje

ps.bede we wtorek bo jutro do pracy :(
Skrzyni raczej nie wyjmiesz bez demontażu lewej strony zawieszenia nie ma takiej możliwości.

Przegub strzela?? najlepeiej kupić nowy, możesz też przguby zamienić stronami tzn prawy z lewym ale to załatwi sprawe na krótko (na tak zwaną sztuke :P ) Nówki ok 160-180zł, sprawdzone dobre.
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Re: wyciągam skrzynke, na co zwrócić uwagę!!!

Post autor: MISIEK »

Sqad pisze:Skrzyni raczej nie wyjmiesz bez demontażu lewej strony zawieszenia nie ma takiej możliwości.
Wyjmiesz bez problemu

najlatwiej jestwyciagnac przeguby odkrecajac zwrotnice a potem juz tylko odkrecasz lapy skrzyni i cala skrzynie :) bedzie troche zabawy z kablami...
totmes (gonciu)
Posty: 379
Rejestracja: 2005-09-30 16:45
Galeria: viewtopic.php?t=10331
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: totmes (gonciu) »

ok dzieki koledzy,
chyba i tak zawieszenie jest do roboty (po tych dziurach na polskich drogach) to bede demontował całe zawieszenie bo tak sie złożyło ze przegub jest walniety po przeciwnej stronie niz skrzynia to chyba całe wymontuje,

pytanko mam czy nie bede miał zadnych problemów ze sprzęgłem albo z kołem zamachowym, czy w jakis specjalny sposob to sie demontuje???
dzieki
Obrazek
nowe fele 17' opony235/45 i tył 255/40
i po hamowni-prawie 200
nowy kolektor wydechowy
http://tommyjnia.eu.interia.pl/
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: MISIEK »

do zalozenia tarczy sprzegla bedziesz potrzebowal czegos czym je wycentrujesz (jak masz nowe sprzeglo to czesto dodaja taki plastik do zakladania), wszystkie elementy odkrecaja sie bez problemu :)
hools30
Posty: 4
Rejestracja: 2009-07-17 18:24
Samochód: probe 1995 2.5 24v

koło zamachowe-montaż

Post autor: hools30 »

Może ktoś napisać czy montując koło zamachowe,muszę montować je na określone miejsce.Ford probe 2.5 1995 rok
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: wyciągam skrzynke, na co zwrócić uwagę!!!

Post autor: jarsonik »

yyyy, nie u mnie jest na lusterku powieszone (którego zresztą nie mam), a widziałem kolega wozi przkręcone do dachu.
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Re: wyciągam skrzynke, na co zwrócić uwagę!!!

Post autor: Tomasz S »

... widziałem kolega wozi przkręcone do dachu.
:arrow: W części pasażera czy kierowcy ? :infinity:
:lol: :wink:

ps.
Aha , powiedz koledze żeby czasem nie używał blachowkrętów - śruby są trwalsze .
Po za tym niech pomyśli o mocniejszym docisku - tak by auto nie ślizgało się przy zrywaniu .
Obrazek
Awatar użytkownika
pawelc
Posty: 115
Rejestracja: 2006-04-26 15:30
Samochód: mazda mx-6 ,2,5v6,92r x2
Lokalizacja: Drawno zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: koło zamachowe-montaż

Post autor: pawelc »

hools30 pisze:Może ktoś napisać czy montując koło zamachowe,muszę montować je na określone miejsce.Ford probe 2.5 1995 rok

na wale jest dodatkowy otworek ,który odbija się na kole zamachowym ,zamontuj tak jak było i będzie dobrze ,a czy jest to konieczne ,raczej nie skoro stosuję się lżejsze koła które nie są doważane z wałem i wszystko śmiga bez problemu
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”