Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Awatar użytkownika
dyb
Posty: 484
Rejestracja: 2007-11-14 22:29
Galeria: viewtopic.php?t=12699
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dyb »

w sumie dzis autko stalo na dworzu (deszcz + mroz = odladzanie :( ) no i przez pierwsze 30-40 min nic sie nie wydobywalo, dopiero pozniej na kazdej nierownosci takie jakby piszczenie myszy :D
Probe 2.0 94r. Euro // Honda Prelude IV gen
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

:) Będzie się nasilało z czasem :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Po prostu, wywal ten stary skrzypiący tapczan z bagażnika i po sprawie :wink:
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: jarsonik »

panowie, ile kosztuje orientacyjnie przegób wewnetrzny? przy skręcaniu w obojetnie którą strone, jak jednocześnie dodaje gazu to własnie słychac takie chrobotanie, zabawę w używany przegób zostawię juz w spokoju, bo to jednak lipa jest. I tak się tylko zastanawiam czy to wewnętrzny przegób czy zewnetrzny, chociaz jak zmieniałem osłonę zewnętrzna to zdejmowałem przegób i ząbki sa ok. też stawiam na wewnętrzny, że jest do wymiany.
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Szlifir
Posty: 28
Rejestracja: 2008-12-28 21:31
Samochód: proboszcz2.5V6
Lokalizacja: Grójec

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: Szlifir »

co chodzi kolego o przełob czasem wystarczy go wyciagnac solidnie wyczyscic w benzynie ekstrakcyjnej dac nowy smar zalozyc nowy manzet(guma osłaniajaca przegłob) bo prawdopodobmie tego wina byla iz zanieczyszczenie (piach itp.)dostalo sie do srodka.chodz nie zawsze to pomaga w zaleznosci od tego jak dłogo sie tak jezdzi :?

Chcesz dopisać coś pod własnym postem? Przeczytaj :arrow: Kilka porad dla nowego użytkownika !
Robert


a jeszcze co chodzi o przednie łozysko najlatwiej sprawdzic to wziasc podlewarowac samochod z tej strony co wydaje sie ze huczy i rospedzic kolo delikatnie dodawajac gazu do 100km\h napewno bedzie słychac czasemj jest to wina łożyska oporowego w skrzyni zaczyna wyc:)a odłacznie tego przegłobu guma musi byc uszkodzona czyli peknieta gdziez zapomnialem dodac:PPozdro dla wszystkich
2,5V6 97r.skunks<lol>
Życie to nie jest bajka,bajke mozemy stwozyc sobie sami:)
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: jarsonik »

widzisz, ale ja zmieniałem jakies 4 miechy temu osłone przegubu zewnetrzeno po stronie pasażera. Przegub wyjąłem, wymyłem go w środku. Ale nadal mam to chrobotanie. Od razu zaznaczam, że samochodu ni epiłowałem, wydaje mi sie po prostu, że ju nastał kres jego funkcjonowania i nalezy go wymienić. Nie wiem tylko jak sprawdzić czy to na pewno ten i czy przypadkiem drugi tez nadaje się do wymiany.

Do 100 km/h???????? rozwaliło mnie to. no ok, moze to niezły posób diagnozowania, natomiast bardzo ryzykowny, wręcz głupi, przecież jak nie daj Boże spadnie z lewarków co jest bardzo prawdopodobne, to nei dośc, że rozwalisz samochód to i siebie zabijesz.
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Szlifir
Posty: 28
Rejestracja: 2008-12-28 21:31
Samochód: proboszcz2.5V6
Lokalizacja: Grójec

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: Szlifir »

witam

przegłob najczesciej slychac przy skretach(zewnetrzne przy piascie)wewnetrzne(przy skrzyni) slychac caly czas bynajmniej tak mi sie wydaje teorje wziolem ztylnego napendu z lamanym mostem :) ale to tylko teorja:)przegłoby zewnetrzne siadaja najczesciej przy gwaltownych ruchach skrecenia w poszczegolna strone (z tego co mnie uczono 8) )

Odlaczne sprawdzania lozyska na podlewarowanym samochodzi to jest bezpieczne :) poniewaz kazda jednostka w skrzyni ma mechanizm roznicowy:)pozwala na to ze zaczyna sie krecic lzejsza strona:)i na jedynce do setki delkiatne dodajac gazu spokojne sie rozkreci tylko bez gwałtownych rochow:)

a co chodzi o przegłob najlepiej sprawdzic ta samam metoda co łozysko podlewarowac samochod tyle ze nie dodajac gazu bo obroty ktore sa pozwola same aby kolo sie krecilo i w tedy trzeba odzielnie sprawdzac strony i nasłuchiwac z ktorej strony i ktory przegłob(okropne chrobotanie nie da sie nie usłyszec :lol: ),czasem trzeba skrecic w ktoras strone na ogol wewnetrzne zadko padaja ale sie zdaza :? jesli komus pomoglem to cieszy mnie to bardzo :D
pozdrawiam wszystkich forowiczow i odwiedzajacych 8)
2,5V6 97r.skunks<lol>
Życie to nie jest bajka,bajke mozemy stwozyc sobie sami:)
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: jarsonik »

prosze, żeby ktosjeszcze się wypowiedział na ten temat, bo kompletnie nie rozumiem co kolega ma na myśli, a i wiadomości kolegi sa mało wiarygodne.
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
vitek
Klubowicz
Posty: 1749
Rejestracja: 2007-11-22 17:26
Galeria: viewtopic.php?t=13010
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: vitek »

Kolega ma trochę ciężką pisownię i trudno się to czyta. Wydaje mi się :wink: , że wiem o co chodzi. Kolega sugeruje: aby zlokalizować to chrobotanie trzeba podnieść jedno koło, zapalić auto, wrzucić bieg, dodać gazu i słuchać skąd ten chrobot. Jeśli nic nie słychać to zrobić to samo z drugim kołem. Przyznaję się bez bicia, tak sprawdzałem sobie łożyska i nic się złego nie stało. Nie wiem czy uda się w ten sposób namierzyć przegub, ale .... łożysko namierzyłem od razu.
był Ford Probe 2.0 16V - '96 Grey Green Metallic
jest Mondeo MK3 2.0 16V 145 KM ATX
Szlifir
Posty: 28
Rejestracja: 2008-12-28 21:31
Samochód: proboszcz2.5V6
Lokalizacja: Grójec

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: Szlifir »

moze i tak nie umiem tłumaczyc przyznaje sie bez bicia :( ale takie zeczy umiem robic :) hehe sprawdzajac lozysko owszem trzeba dodac gazu nawet rozwinac pretkosc jakas tym kolem ale sprawdzajac przegłub nie trzeba dodawac gazu a jak tak to bardzo minimalnie :) przegłub odrazu powinno byc słychac w ostatecznosci skrecic raz w lewo maksymalnie i raz w prawo kazde kolo :)teraz w miare zrozumiale?? :)ja tak sprawdzam tam gdzie pracuje i jeszcze nic sie nie stalo :)pozdrawiam
2,5V6 97r.skunks<lol>
Życie to nie jest bajka,bajke mozemy stwozyc sobie sami:)
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: jarsonik »

no ale przeciez to słychac podczas jazdy, ze chrobocze. A tak btw to naprawde samochód nie pojedzie jak się podniesie jedno koło napedowe i wrzuci bieg na odpalonym?? Moim zdaniem to to ekstremalni eniebezpieczne jest
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Szlifir
Posty: 28
Rejestracja: 2008-12-28 21:31
Samochód: proboszcz2.5V6
Lokalizacja: Grójec

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: Szlifir »

kolego pisalem ci ze kazda skrzynia ma mechanizm roznicowy co umozliwia sie kreceniu tylko jednej stronie lzejszej gdy jest podniesiony zagrozenie stanowi dopiero w tedy gdy mechanizm roznicowy jest uszkodzony a to jest nie mozliwe bo nawt problemem bylo by skrecanie :) chrobocze owszem ale na 100 procet jestes przekonany z ktorej strony i ktory przegłub??podnies najpierw jedna strone i na odpalonym silniku wrzuc 1 i delikat odpusc sprzeglo nie dodajac gazu jesli trafisz odrazu na strone ze ta jest walnieta to druga osoba niech przystawi ucho jak to sie mowi i zobaczy ktory to przegłob na wszelki wypadek proponuje sprawdzic i druga strone bo moze masz 2 uszkodzone. i tak naprawde to jest najlatwiejszy chyba domowy przyklad sprawdzenia z reszta ja tylko taki znam i dla mnie jest niezawodny :) pozdrawiam
2,5V6 97r.skunks<lol>
Życie to nie jest bajka,bajke mozemy stwozyc sobie sami:)
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: jarsonik »

aha, no to dziekuję z awyczerpującą wypowiedź. ok tak zrobię.
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Szlifir
Posty: 28
Rejestracja: 2008-12-28 21:31
Samochód: proboszcz2.5V6
Lokalizacja: Grójec

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: Szlifir »

Nie ma za co:)Polecam sie na przyszlosac:)Pozdrawiam
2,5V6 97r.skunks<lol>
Życie to nie jest bajka,bajke mozemy stwozyc sobie sami:)
Awatar użytkownika
Zolak
Posty: 512
Rejestracja: 2006-01-07 20:46
Samochód: FP "97 GT
Galeria: viewtopic.php?t=8715
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: Zolak »

Witam.

Mam nastepujacy problem, na nawet najmniejszych dolkach z jednego i drugiego kola wydobywa sie "grzechot", czym to moze byc spowodowane?? łożysko ??

Za odpowiedz bede b.wdzieczny :)
Były :
2.0 SE "96 JJ FIOLETT
2.5 GT "96 JJ FIOLETT + SS ; PodłokietniK ; Spojler ; Remus ; CAI ; 18" ;]
2.5 GT" 96 EZ RED
2.5 GT "95 HL
2.5 GT "97 JJ FIOLETT MEDICI
2.0 "95 LB
Są :
2.5 GT "97 JJ FIOLETT + CAI ; Przelot + Remus ; Spojler ; Dystans ; SS ; Vogtland -35mm ; 18"
2.5 GT "95 KS
2.5 GT "94 LB
2.5 GT "94 HL
Awatar użytkownika
maciejuuu
Posty: 31
Rejestracja: 2009-02-24 22:31
Samochód: Probe II '95 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=16689
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: maciejuuu »

moim skromnym zdaniem to nie łożysko, no chyba, że już się calkiem posypało, ale wtedy nie tylko w dołkach by grzechotało :P
probe II 2.0 '95
Awatar użytkownika
Zolak
Posty: 512
Rejestracja: 2006-01-07 20:46
Samochód: FP "97 GT
Galeria: viewtopic.php?t=8715
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: Zolak »

prawdopodobnie zlokalizowalem zrodlo grzechotu, jest to koncowy tlumik w ktorym jest pelno "jakiegos gowna"/"kuleczek" ktore halasuja, gdy sie ich pozbede , napisze czy dziweki ustaly czy tez nie... Oby tak

:lol: Pozdro :)
Były :
2.0 SE "96 JJ FIOLETT
2.5 GT "96 JJ FIOLETT + SS ; PodłokietniK ; Spojler ; Remus ; CAI ; 18" ;]
2.5 GT" 96 EZ RED
2.5 GT "95 HL
2.5 GT "97 JJ FIOLETT MEDICI
2.0 "95 LB
Są :
2.5 GT "97 JJ FIOLETT + CAI ; Przelot + Remus ; Spojler ; Dystans ; SS ; Vogtland -35mm ; 18"
2.5 GT "95 KS
2.5 GT "94 LB
2.5 GT "94 HL
coby
Posty: 38
Rejestracja: 2008-08-26 11:09
Galeria: viewtopic.php?t=15925
Lokalizacja: Brodnica

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: coby »

Witam mam taki mały problemik a chciałbym się troszkę dopytać zanim pojadę do mechanika, a mianowicie z obydwu przednich kół wydobywa się szum ale nie ciągle tak jakby o coś w jednym miejscu koła haczyło(podczas obrotu koła jest sszzzzzz przerwa i znowu gdy koło dotrze do tego samego miejsca), zacząłem to słyszeć po zmianie opon z zimowych na letnie ( tak mi się wydaje bo jak jeździłem w zimę nie słyszałem tego dźwięku ale może dlatego że szyby były zamknięte, dźwięk słyszalny przy otwartych szybach) dźwięk się delikatnie nasila przy skręcaniu, słychać go zarówno podczas dodawania gazu jak i gdy samochód jedzie na luzie, wykluczam opony bo gdy samochód podniosłem i pokręciłem kołem lewym i prawym też było to słychać, przegub też wykluczam w poprzednim samochodzie miałem uszkodzony i wiem jak stuka.

Co to może być przypuszczalnie żeby jakiś mechanik nie zdarł ze mnie kasy

Pozdrawiam i życzę Wesołych i pogodnych świąt
FORD PROBE GEN II 2.0 16 v 1997r
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: Lisiu »

A klocki hamulcowe Ci się czasami nie kończą?
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
coby
Posty: 38
Rejestracja: 2008-08-26 11:09
Galeria: viewtopic.php?t=15925
Lokalizacja: Brodnica

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: coby »

No właśnie nie wiem przed zimą zmieniałem, ale wtedy jak mi się kończyły to był taki pisk tej blaszki co jest z boku klocka hamulcowego tu natomiast występuje przerywany szum
FORD PROBE GEN II 2.0 16 v 1997r
Awatar użytkownika
CBR
Posty: 1877
Rejestracja: 2009-02-06 00:20
Samochód: No Probe
Galeria: viewtopic.php?t=15220
Lokalizacja: Nie jestem z Poznania

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: CBR »

Ja stawiam na którąś z opon.
Prawdopodobnie bije ci opona i jak jedziesz to w pewnym miejscu bieżnik chce zrobić na asfalcie "S" przez to ten szum.
Jak założysz koło na wyważarkę to wtedy to widać.
Mam nadzieje że mnie zrozumiałeś bo nie potrafię tego inaczej wyjaśnić.
Miałem coś takiego jednego razu.
No Probe no problem. Ufff...Obrazek
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: Lisiu »

Wykluczam opony bo gdy samochód podniosłem i pokręciłem kołem lewym i prawym też było to słychać
Jeżeli kolega sprawdzał na podniesionym aucie, to opony faktycznie bym wykluczył.

Ja bym nadal stawiał na "coś" z hamulcami. Zapieczony zacisk, nierówno zużyty klocek, krzywe tarcze hamulcowe( chociaż wtedy było by czuć bicie na kierownicy), lub jakaś błahostka typu zgięta osłona tarczy hamulcowej( i coś mi mówi że to może być strzał w dziesiątkę :wink: )
Zdejmij koło i zobacz czy nie widać gdzieś "świeżego" metalu w wyniku ocierania "czegoś" o "coś" .
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: Robert »

Lisiu pisze:Ja bym nadal stawiał na "coś" z hamulcami. Zapieczony zacisk, nierówno zużyty klocek, krzywe tarcze hamulcowe( chociaż wtedy było by czuć bicie na kierownicy), lub jakaś błahostka typu zgięta osłona tarczy hamulcowej( i coś mi mówi że to może być strzał w dziesiątkę :wink: )
Nierówy klocek nie, bo miałby to cały czas.
Może klocki się kończą, ale jeszcze nie tyle, by było słychać metaliczne brzęczenie. A tarcza krzywa swoją drogą, skoro nie cały czas słychać. Tylko niekoniecznie na powierzchni pracującej - klocki nie trą tuż przy zewętrznym obwodzie. Jeśli tam o coś obciera i nie bije podczas hamowania, to bez stresu.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: Basf_Wrocław »

Kolego Coby jeśli wydobywa Ci się szum z opon to może trzeba je załatać ?
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
coby
Posty: 38
Rejestracja: 2008-08-26 11:09
Galeria: viewtopic.php?t=15925
Lokalizacja: Brodnica

Re: Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: coby »

raczej nie bo by mi powietrze uciekało a nic takiego nie występuje, narazie czekam z naprawą bo zgłosiłem szkode w PZU że niby w dziure wjechałem i z ac chce ściągnąć, a najbardziej to mnie zaskoczyła wycena rzeczoznawcy że zbieżność jest zła, to pierwsze co na stacje diagnostyczną a potem zaraz do PZU z odwołaniem i czekam na wynik odwołania właśnie
FORD PROBE GEN II 2.0 16 v 1997r
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”