Naprawa sprzegla - wymiana docisku, tarczy i lozyska- 2.5 KL

Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Naprawa sprzegla - wymiana docisku, tarczy i lozyska- 2.5 KL

Post autor: TYKWA »

Witam Wszystkich :!:

Na poczatek krótko, jestem wlasnie w trakcie wymiany docisku i tarczy sprzegla :D

W chwili obecnej jestem na etapie czyszczenia wyciagnietych elem, jest to moja 4 godz pracy, niestety bez kanalu co troche utrudnia prace. Robie w kazdym etapie zdjécia , wiéc juz po skonczeniu i w wolnej chwili sprobuje stworzyc cos w rodz instrukcji dla innych na przyszlosc.

Póki co w mojej sytuacji okazalo sie po wyciagnieciu skrzyni ze z docisku pozostaly strzepy , co druga lapka ze sloneczka urwana, a to za sprawá kompletnie rozjechanego lozyska, które zablokowalo sie w jednej pozycji, zwichrowane narobilo balaganu,

Za chwile "super kolega" stoczy mi troszké kolo zamachowe, wiec zobacze na ile cos sie poprawi ( a mam taká nadzieje :D )

Jak skoncze to wkleje zdjécia , a teraz wracam do pracy... Mam nadzieje dzis to skonczyc i wyjechac nareszcie Probkiem na ulice :D

Pozdrawiam


PS. Robert i Kalii wielkie dziéki za czésci , nie ukrywam ze troché na nich oszczedzilem kaski :1111_ok:

.
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

Sprzéglo zrobione , Probek jezdzi jak nowy :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :D

Wszystko poszlo w miare sprawnie choc spédzilem caly dzien na wymianie.
Jak tylko znajdé chwile to wkleje fotorelacjé.

Dzieki MiH za cenne wskazówki :!: :!: :!:
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
Cisik
Posty: 64
Rejestracja: 2006-05-28 21:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Cisik »

Hej, i jak z ta foto relacja? I jeszcze zapytam czy przy wymianie kola zamachowego trzeba koniecznie wymienic tarcze i docisk sprzegla, czy kolo mozna podmienic bez naruszania el. sprzegla? I moze jeszcze ktos wie co ile teoretycznie jest zalecana wymiana sprzegla.
Probe II 2,5 94r
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

Cisik pisze: ile teoretycznie jest zalecana wymiana sprzegla.
Wymieniasz jak się kończy, jak się ślizga itp. A najlepiej widać to oczywiście po wyjęciu.

Gratuluję Tykwa :!: Czekamy na fotki - ja mam na szczęście kanał a moje sprzęgło po paru ostrzejszych startach się ślizga trochę więc też muszę pomyśleć o wymianie:wink:
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

Cisik pisze:Hej, i jak z ta foto relacja? I jeszcze zapytam czy przy wymianie kola zamachowego trzeba koniecznie wymienic tarcze i docisk sprzegla, czy kolo mozna podmienic bez naruszania el. sprzegla? I moze jeszcze ktos wie co ile teoretycznie jest zalecana wymiana sprzegla.

Sorki , no zupelnie zamulilem z ta relacjá , zreszta jak z kilkoma innymi rzeczami :lol: W czwartek jak bede w Bydzi to spróbuje cos skrobnác , o ile jeszcze cos pamietam :lol:

a co do kola , to bez ruszania sprzegla sie nie obejdzie , z prostej przyczyny , sprzeglo wlasnie sie w tym kole znajduje po czesci :lol: , jednym z elem ciernych jest dokladnie jedna ze stron kola zamachowego :wink:

co jeszcze to albo Ktos cos dopisze , albo ja znajde wene twórczá i cos dodam w czwartek ( w Bydzi mam zdjecia)

PS. Dzieki raz jeszcze Robert za sprzegielko, które mimo nieoszczędzania, spisuje sie znakomicie :1111_ok:
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
luki55
Posty: 100
Rejestracja: 2006-08-06 14:04
Samochód: brak
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: luki55 »

a co z kołem stoczyłeś jest jakaś różnica??
czerwone 2,5v6+sgi :)
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

luki55 pisze:a co z kołem stoczyłeś jest jakaś różnica??
wydaje sie lepiej wkrecac na obroty , choc nie wiem czy to nie jest tez zasluga wywalenia kata i tlumika srodkowego :wink:
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

A dużo glosniej? Co dałeś w miejsce tłumika środkowego?
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

Ronin pisze:A dużo glosniej?
przy normalnejj jezdzie poziom halasu sie nie zwiekszyl, z czego jestem bardzo zadowolony, obawialem sie zeby nie stal sie jakims pierdzácym , jak co niektórzy maja.

Ronin pisze:Co dałeś w miejsce tłumika środkowego?
zwykla rure z innego wydechu, o tej samej srednicy co w Probku.
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”